آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ ج.ا.ایران ـ دهلی نو

پایان ترم اول و دوم دوره آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ ج.ا.ایران ـ دهلی نو

همزمان با فرا رسیدن تعطیلات تابستانی دانشگاه های هند، ترم اول و دوم دوره آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران نیز به پایان رسید و فارسی آموزان این دوره‌ها در آزمون آن شرکت کردند. این دوره‌ها براساس کتاب آموزش زبان و فرهنگ ایران به غیر فارسی زبانان برگزار گردید و شرکت کنندگان علاوه بر مهارتهای نوشتاری ، با مکالمه‌های تخصصی و دستور زبان فارسی نیز آشنایی پیدا کردند.

به گزارش رایزن فرهنگی ایران در هند  ترم اول این دوره از تاریخ یازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه یافت و امتحان آن در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۹۳ برگزار گردید و دوازده نفر از فارسی آموزان در آن شرکت کردند.

ترم دوم این دوره از تاریخ چهاردهم دی ماه سال ۱۳۹۲ آغاز و در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به اتمام رسید و در تاریخ دوم خرداد ماه نیز امتحانات آن برگزار گردید و دوازده نفر از فارسی آموزان در آن شرکت کردند.

با توجه به اهمیت فراگیری زبان فارسی در هند، بسیاری از دانشجویان رشته های مختلف علوم انسانی ، دست اندرکاران امور گردشگری و تجارت و سایر علاقمندان تمایل به فراگیری این زبان دارند. در این راستا خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران هر ساله دوره های آموز زبان فارسی را برگزار می نماید.

در حال حاضر این دوره ها در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می گردد و در پایان هر دوره نیز گواهی شرکت که از سوی نهادهای آموزشی هندی اعتبار دارد، به شرکت کنندگان اعطا می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.