احمدآباد

احمدآباد

احمدآباد ششمین شهرستان بزرگ (۶،۵ میلیون نفر) و مرکز تجاری ایالت گجرات می باشد و به عنوان یک محل توریستی به خوبی شناخته شده است. شهر مرکز اداری منطقه احمدآباد است، و پایتخت قضایی گجرات، به عنوان دادگاه عالی گجرات در احمدآباد واقع شده است. شهر احمدآباد در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۴۱۱ توسط سلطان احمد شاه تغییر نام داد به عنوان پایتخت سلطان گجرات معرفی شد. با جمعیت بیش از ۶٫۳ میلیون نفر پنجمین شهر و هفتمین منطقه شهری بزرگ هند است.

گرچه شهر به ریاست بمبئی در طول حکومت بریتانیا گنجانیده شده است، احمدآباد یکی از مهم ترین شهرهای گجرات در منطقه باقی مانده است. شهرستان با صنعت نساجی نام مستعار منچستر شرق در حال توسعه را به دست آورده است که این شهر در صف مقدم جنبش استقلال هند در نیمه اول قرن ۲۰ در مرکز مبارزات بسیاری از نافرمانی مدنی برای ترویج حقوق کارگران، حقوق مدنی، و استقلال سیاسی بود.

این شهرستان دارای جمعیت زیادی از هر دو مذهب هندو و جین ها، و این فرهنگها در شهر برجسته ، با مراسم مذهبی خود و آشپزی مسلط فرهنگ شهر است. کریکت ورزش محبوب در احمدآباد است و ورزشگاه سردار پاتل در داخل شهر واقع شده است.

آب و هوا

احمدآباد دارای آب و هوای نیمه خشک گرم می باشد. سه فصل عمده در احمدآباد وجود دارد: تابستان، موسمی و زمستان. گذشته از فصل مانسون، آب و هوا بسیار خشک است. هوا گرم از ماه مارس تا ژوئن. از ماه نوامبر تا فوریه آب و هوا بسیار خشک است. باد های موسمی جنوب غربی آب و هوای مرطوب از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر به ارمغان می آورد.

جغرافیا

احمدآباد در واقع در غرب هند در ارتفاع ۵۳ متر (۱۷۴ فوت) از سطح دریا در سواحل رودخانه سابارمتی، در گجرات در شمال مرکزی آن واقع شده است.

سابرماتی اغلب در تابستان خشک ، تنها با یک جریان کوچک آب و شهر در منطقه شنی و خشک واقع شده است. به جز یک تپه کوچک دالدج-جادهاپور تکرا، شهر تقریبا مسطح است. دو دریاچه در داخل شهرستان دریاچه Kankaria و دریاچه Vastrapur وجود دارد.
احمدآباد توسط سابرماتی به دو منطقه از نظر فیزیکی شرقی و غربی تقسیم شده است. دوره استعمار شاهد گسترش شهر به سمت غرب سابرماتی، تسهیل ساخت الیس پل در سال ۱۸۷۵ و بعد از پل مدرن نهرو بود. در بخش غربی خانه های شهرستان موسسات آموزشی، ساختمان های مدرن، مناطق مسکونی، مراکز خرید، multiplexes و مناطق کسب و کار قرار دارد.

جمعیت

با توجه به سرشماری سال ۲۰۰۱ جمعیت ۳،۵۲۰،۰۸۵، و جمعیت شهری ۴،۵۲۵،۰۱۳ . نرخ باسوادی احمدآباد ۷۹٫۸۹ درصد است که بالاترین در گجرات و ۸۷٫۸۱٪ مردان و ۷۱٫۱۲٪ زنان باسواد بسیاری از ساکنان از احمدآباد گجراتی بومی هستند. بیش از ۱۲ درصد از جمعیت مسلمان است.

آموزش

تعداد زیادی از کالج در شهر با گجرات دانشگاه وابسته به دانشگاه های دیگر تلقی در احمدآباد شامل دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه آزاد دکتر باباصاحب امبدکار است. گجرات ویدیاپت در سال ۱۹۲۰ توسط مهاتما گاندی بدون منشور از راج بریتانیا تاسیس و در سال ۱۹۶۳ بعنوان دانشگاه تلقی شد.

سایر موسسات آموزشی در احمدآباد عبارتند از: موسسه مدیریت احمدآباد هند مودرا، موسسه ارتباطات، موسسه توسعه کارآفرینی هند، کالج پزشکی BJ، کالج پزشکی NHL شهرداری، انجمن مدیریت احمدآباد ، مرکز برنامه ریزی محیط زیست و فناوری و کالج مهندسی LD.

اقتصاد

تولید ناخالص داخلی احمدآباد در سال ۲۰۱۰ به ۵۹ میلیارد دلار برآورد شده است.

بر روی صنعت نساجی و پوشاک در قرن ۱۹ ، سرمایه گذاری قوی شده است. در ۱۹۰۵ حدود ۳۳ کارخانه نساجی در شهر وجود داشت. صنعت نساجی به سرعت در طول جنگ جهانی اول گسترش یافت. احمدآباد به عنوان “منچستر شرق”، شناخته شده برای صنعت نساجی خود است. این شهر بزرگترین عرضه کننده جین و یکی از بزرگترین صادر کنندگان سنگ های قیمتی و جواهرات در هند است.

صنعت خودرو نیز مهم است. بورس اوراق بهادار احمدآباد واقع در امباوادی قدیمی ترین بورس اوراق بهادار است. دو تا از بزرگترین شرکت های داروسازی هند، Zydus Cadila و تورنت داروسازی در شهر است. گروه صنایع نیرما، تعداد زیادی از واحدهای صنعتی مواد شوینده و شیمیایی را در شهر دارد.

ترابری

فرودگاه بین المللی سردار پاتل در مرکز شهر واقع شده است. آن در خدمت هر دو پروازهای داخلی و بین المللی احمدآباد و شهرهای همسایه از Surendranagar، Mehsana است.

فرودگاه نزدیک ایستگاه راه آهن احمدآباد واقع شده است و پر رفت و آمدترین فرودگاه در گجرات و هشتمین پر رفت و آمد در هند به طور متوسط از حرکات هواپیما ۲۵۰ پرواز در روز است. تقریبا تمام شرکت های هواپیمایی داخلی در خدمت احمدآباد است.

احمدآباد یکی از شش بخش عامل راه آهن غرب را شامل می شود. خطوط راه آهن اتصال شهر به تمام شهرها در گجرات و دیگر شهرستانهای هند را شامل می شود. احمدآباد در سال ۲۰۰۱، به عنوان یکی از آلوده ترین شهرها در هند با رتبه ۸۵ ، توسط هیئت مرکزی کنترل آلودگی بوده است.
احمدآباد دارای اتوبوس سیستم سریع حمل و نقل (BRTS) می باشد. به BRTS احمدآباد جایزه حمل و نقل پایدار در سال ۲۰۱۰ توسط موسسه سیاست حمل و نقل و توسعه برای کاهش انتشار کربن و بهبود دسترسی به باشنده گان داده شد.
کریکت یکی از ورزش های محبوب در شهر است. ورزشگاه سردار پاتل در سال ۱۹۸۲ ساخته شده است. گنجایش آن ۵۴،۰۰۰ نفر می باشد. سایر ورزش ها پر طرفدار در این شهر عبارتند از: هاکی، بدمینتون، تنیس، اسکواش و گلف.

مکان های مهم برای دیدن عبارتند از:

باغ و پارک
برخی از محبوب ترین باغ ها در شهر باغ قانون ، باغ ویکتوریا و واتیکا بال است. باغ ویکتوریا در لبه جنوب فورت بدرا واقع شده است و شامل یک مجسمه ملکه ویکتوریا است. پارک جانورشناسی کمال نهرو در احمدآباد خانه های تعدادی از گونه های در معرض خطر از جمله فلامینگو ES، کاراکال، گرگ آسیایی و چینکارا است.

Swaminarayan معبد

 • گاندی آشرام به نزدیکی Vadaj قرار گرفته است، Aashram Sabarmati یک بار خانه مهاتما گاندی بود. آشرام توسط مهاتما گاندی در سال ۱۹۱۵ تاسیس شد، و امروز بدون شک، بزرگترین جاذبه های توریستی در احمدآباد است. می توانید یکی از سه میمون عاقل و بسیاری دیگر از تعالیم گاندی جی در محل آشرام را ببینید. آشرام امروز ادامه کار آغاز شده توسط مهاتما و خانه های مرکز صنایع دستی، یک کارخانه کاغذ دست ساز و کارخانه چرخ نخ ریسی را در خود جای داده است.
 • مسجد سی دی سید
 • بدرا فورت
 • خانه میراث قطب، میراث زنده، سازه های ۲۰۰-۴۰۰ ساله دارد و مردم در آنجا زندگی می کنند.
 • معبد آکشارام معماری غنی و شگفت انگیز را داراست. واقع در گاندی نگر، در حدود ۲۰ کیلومتری احمدآباد است.
 • انجمن بین المللی آگاهی کریشنا (ISKCON)
 • دریاچه کانکاریا
 • باغ وحش کاملا نهرو
 • دریاچه واستراپور
 • باغ قانون
 • سارخج روجا

معبد جین سینگ هادی

موزه چلوار نساجی.

 • مسجد جمعه (مسجد).
 • موسسه هندی مدیریت (IIM) ، در Vastrapur، یکی از بهترین B-دانشکده های مدیریت در هند توسط لویی کان ساخته شد.
 • دادا هاری نیکل VAV موزه ظروف ویچار
 • انستیتو ملی طراحی

 1. با سلام
  من در دانشگاه گجرات ثبت نام نموده ام و به محض اخذ ویزا به هندوستان خواهم آمد .
  سئوالم در مورد هزینه های جاری زندگی در هندوستان است .
  با تشکر

  • با سلام
   هزینه های مربوط به زندگی در صفحه ای مجزا بررسی شده است لطفا آن را مطالعه فرمایید

 2. سلام
  ما برای هند از طریق تحصیلی اقدام میکنیم و در کنار تحصیل دانشجو ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.