اعتبار ۲۵۰۰ دانشگاه خارجی ارزیابی شد و نحوه ارزیابی مدارک دانشگاه های ضعیف

اعتبار ۲۵۰۰ دانشگاه خارجی ارزیابی شد و نحوه ارزیابی مدارک دانشگاه های ضعیف

مدیر کل دانش آموختگان وزارت علوم از ارزیابی ۲۵۰۰ دانشگاه خارجی برای تحصیل دانشجویان ایرانی خبر داد.

محمد حسن مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پس از نهایی شدن رتبه بندی و ارزیابی دانشگاههای خارجی، ۲۵۰۰ دانشگاه در سامانه اداره کل دانش آموختگان جهت تحصیل دانشجویان ایرانی مناسب اعلام شدند.

وی ادامه داد: این دانشگاهها در گروههای ممتاز با ۳۰۰ دانشگاه، گروه خوب با ۷۰۰ دانشگاه، گروه متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ و سایرین هم در گروههای ضعیف قرار گرفته اند.

وی همچنین به یک گروه دیگر از دانشگاههای خارجی اشاره کرد و گفت: یک سری از دانشگاهها غیرقابل ارزیابی به شمار می آیند و در واقع در لیست سیاه وزارت علوم قرار دارند که مدارکشان از سوی این وزارتخانه ارزیابی نمی شود.

این مقام مسئول وزارت علوم با اشاره به شاخصهایی که برای رتبه بندی دانشگاههای خارجی ملاک قرار گرفتند، اظهار داشت: شاخصهای آموزشی، پژوهشی، عمومی، رفاهی و ارزشی، برای این دانشگاهها به کار گرفته شد و سپس رتبه بندی دانشگاهها به دست آمد.

مجلس آرا درباره دانشگاههای ضعیف خارجی، تاکید کرد: در دانشگاههای ضعیف به هیچ عنوان مقاطع تحصیلات تکمیلی گنجانده نشده و اگر هم دانشجویی از این دانشگاهها دانش آموخته می شود بیشتر در مقطع کارشناسی است و طبق ضوابط خاصی ارزیابی می شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.