بخشنامه بانک مرکزی درباره دانشجویان ایرانی خارج کشور

مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان گفت: شهریه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور در سال ۹۳ به حساب دانشگاه ها واریز خواهد شد.
دکتر احمد غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بخشنامه اخیر بانک مرکزی که براساس آن از ابتدای سال ۱۳۹۳ پرداخت شهریه صرفا به حساب دانشگاه واریز می شود، گفت: با توجه به مذاکرات ژنو (توافقی که میان ایران و گروه ۱+۵، صورت گرفت که در بندی از آن غربی‌ها متعهد شدند مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار از سرمایه های بلوکه شده ایران را به شکل ویژه در قالب کمک هزینه تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور در اختیار دانشگاه های کشورهای مختلفی که پذیرای ایرانی ها هستند و خواهند بود قرار دهند) شهریه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور در سال ۹۳ به حساب دانشگاه ها واریز خواهد شد.
وی ادامه داد: برهمین اساس دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور باید مشخصات خود از قبیل دانشگاهی که تحصیل می کنند، شماره حساب دانشگاه، کد بانکی و سایر مشخصات که به زودی اعلام خواهد شد را ارایه کنند و پس از بررسی در سازمان امور دانشجویان و پس از تایید صحت مدارک، لیست دانشجویان به بانک مرکزی ارایه می شود تا شهریه آنها به حساب دانشگاه واریز شود.
وی ادامه داد: اما در خصوص دانشجویان اعزام با هزینه شخصی، خانواده دانشجویان باید معادل ریالی مبلغ شهریه را به حساب خزانه دولت که شماره حساب آن اعلام خواهد شد واریز کنند تا پس از بررسی ارز معادل شهریه آنها به حساب دانشگاه واریز شود.

به گزارش مهر، وزارت بهداشت نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: طبق بخشنامه اخیر بانک مرکزی و با توجه به اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۳ پرداخت شهریه صرفا به حساب دانشگاه واریز می شود لذا خواهشمند است دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج کشور نسبت به تکمیل دقیق اطلاعات ذیل در بخش اطلاعات تحصیلی اقدام کنند.
براساس این اطلاعیه، دانشجویان باید نام بانک عامل دارنده حساب بانکی دانشگاه( شعبه یا کد) ، شماره حساب بانکی دانشگاه ، آدرس بانک. گواهی صادره از دانشگاه خارج از کشور که علاوه بر قید مبلغ دقیق شهریه و معادل شده آن به یکی از ارزهای یورو ، فرانک سوئیس و ین ژاپن ، دارای شماره حساب دانشگاه، نام بانک، کد دارنده حساب، آدرس و سوئیفت کد نیز باشد می‌بایست در بخش مدارک اسکن شده( پرونده) اسکن شود.
ضمنا در صورت هرگونه تغییر در حساب بانکی دانشگاه دانشجو ملزم است مراتب را در زمان ثبت درخواست جدید اعلام کند.
بدیهی است در صورت عدم تکمیل اطلاعات امکان پرداخت شهریه میسر نخواهد شد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.