تبادل علمی بین دانشگاه کشمیر و دانشگاه های ایران

به گزاش ايرنا ‘تي.اي جي.پرتاب’، رييس دانشگاه كشاورزي كشمير و معاونين پژوهشي و آموزشي اين واحد آموزش عالي در نشست روز دوشنبه خود با رايزن علمي ايران درشبه قاره هند خواستار همكاريهاي مشترك دانشگاهي و تحقيقاتي در مورد زعفران، گردو، بادام، كرم ابريشم و گندم با دانشگاههاي استانهاي خراسان رضوي،خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان شدند.
دكتر ‘محمد حسين كريم’ رايزن علمي و سرپرست دانشجويان ايراني در شبه قاره هند در اين نشست گفت: باتوجه به ويژگي هاي جغرافيايي و منابع طبيعي شمال و جنوب شرق ايران با منطقه جامو و كشمير هند انگيزه بسيار خوبي براي روابط و همكاريهاي پژوهشي و آموزشي وجود دارد.
وي گفت : همكاري هاي پژوهشي در خصوص محصولات كشاورزي مشابه ايران و هند از جمله زعفران و گندم و محصولات كوهستاني بسيار مناسب است .
وي ادامه داد: تلاش خواهد شد كه ميان برخي از دانشگاه هاي تخصصي كشاورزي و منابع طبيعي شرق ايران با دانشگاه هاي كشاورزي كشمير و شمال هندوستان ارتباط تحقيقاتي و مراودات آموزشي برقرار گردد تا از تجربيات پژوهشي كشاورزي كوهستاني و كشاورزي حفاظتي پايدار دو كشور بهره مند شوند.
نماينده علمي وزاتخانه هاي علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشورمان دركشورهاي شبه قاره هند به دعوت دانشگاه كشاورزي كشمير همچنين از مراكز پژوهشي و دپارتمان هاي مختلف اين دانشگاه ديدار و پيرامون موضوعات تخصصي و پژوهشي گفت و گو كرد.
آساق **۵۸۹**۲۰۴۷**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر ۳۰۴۲۹۹۲۵

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.