تحصیل در مالزی

اطلاعات کلی کشور مالزی:

کشور مالزی یکی از تخصص های موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان می باشد، جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید مطالب وب سایت را مطالعه و یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

درباره ؛ مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیاو پایتخت آن کوالالامپورمی باشد. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا(پایتخت اداری) این کشور واقع است. این کشور عضو سازمان ملل متحدو اتحادیه کشورهای همسوداست. این فدراسیون شامل سیزده ایالت و در جنوب شرقی آسیا واقع شده است.

تحصیل در مالزی

امروزه افراد زیادی در سراسر جهان خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی هستند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران تحصیل در مالزی را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند زیرا علاوه بر اعتبار بین المللی ، دانشگاه ها امکانات بسیار عالی با هزینه ای بسیارکم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده که پایتخت آن شهر کوالالامپور می باشد. دین رسمی کشور مالزی اسلام است و واحد پول این کشور رینگیت می باشد. ما در این مقاله شرایط ادامه اعزام دانشجو و تحصیل در مالزی و امکانات دانشگاهی این کشور را مختصراً برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

در سالیان گذشته عده ی زیادی با مراجعه به ما برای مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل را انتخاب نموده اند، این روش یکی از راه های مهاجرت به این کشور در کنار راه هایی مثل ویزای کار در مالزی و سرمایه گذاری در مالزی است. مهاجرت در برنامه یا طرح خانه  دوم مالزی نیز از طرق مهاجرت به این کشور است، شخص جهت مهاجرت تحصیلی باید پس از اخذ ویزای تحصیلی مالزی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی مالزی اقدام کند و در صورت حصول شرایط نسبت به اخذ تابعیت مالزی اقدام کند که البته کار چندان آسانی نیست. ما در این مطلب به بررسی اجمالی شرایط تحصیل در مالزی می پردازیم.

 شناخت بيشتر پادشاهي مالزي

 

نام رسمي: مالزيا

پايتخت: كوالالامپور

شهرهاي مهم: پيننگ، جوهور بارو، پوتراجـایا

زبان رسمي:  باهاسا مالايي

روز استقلال ( جدايي از انگلستان): سوم آگوست ۱۹۵۷

مساحت كل:  ۳۲۹،۸۴۷ كيلومتر مربع

جمعيت: ۲۷،۷۳۰،۰۰۰ سرشماري سال ۲۰۰۸

تـــژاد: ۶۷% مالايي، ۲۵% چيني و ۷% هندي

مذهب: اسلام (٪۴/۶۰)، بودائیسم (٪۲/۱۹)، مسیحیت (٪۱/۹)، هندوئیسم (٪۳/۶)

واحد پول ملي: رينگت مالزيا ( ۴:۴۷ USD=1 RM)

نوع حكومت:  پادشاهي فدرال (رئيس دولت و نمايندگان مجلس توسط راي مردم انتخاب مي شوند)

رئيس دولت: نخست وزير

نخست وزير كنوني: تون نجيب رازاق (از سوم آوريل ۲۰۰۹)

معاون نخست وزير: محي الدين ياسين

 

تقسيمات كشوري مالزي

شامل ۱۳ ايالت شامل ۳ متطقه فدرال
۱٫      Negeri Sembilan ۱٫ Territories of Kuala Lumpur
۲٫      Perlis ۲٫  Territories of Putrajaya
۳٫       Kedah ۳٫  Territories of Labuan
۴٫       Pulau Pinang
۵٫       Perak
۶٫       Selangor
۷٫       Melaka
۸٫       Pahang
۹٫       Johor
۱۰٫    Kelantan
۱۱٫    Terengganu
۱۲٫    Sabah
۱۳٫    Sarawak

بررسي تاريـخ مالــزي

تاريخ مدون مالزي به قرن اول قبل از ميلاد مسيح بر مي گردد. منطقه باستاني مالزي درمحل تقاطع شرق و غرب واقع شده است و مسافران زيادي از قسمت هاي مختلف دنيا برايبازديد به اين منطقه سفر مي كنند. شواهد مبني بر تمدن باستاني نظير سنگ قبرها را ميتوان در درهBujangو درهMerbok و در ايالت Kedah يافت و رده هايي از تمدن بودائي و هندي كه تحت تاثير هند و چين در اينكشور شكل گرفته است نيز در اين منطقه يافت مي شود.

درصده ۱۴ ميلادي نفوذ اسلام  به اين منطقه وارد شد و پادشاهي ملاكا در آن زمان با آغوش باز پذيراي آن بود و شخصاً به گسترش آن در منطقه كمك شاياني كرد و كم كم در سراسر كشور گسترش پيدا كرد اما نواحي از كشور كه در تلاش برقراري روابط تجاري با كشور چين بود تحت تاثير آيين آنها قرار گرفتند.

در سال ۱۵۱۱ ميلادي در پي تجارت ادويه از ملاكا پرتغالي ها به ملاكا حمله كردند و حكومت سلطنتي را سرنگون كردند و مالزي را استعمار كردند. با اين پيروزي پرتغالي ها كليساهاي كاتوليك را در قسمت هاي محلي كشور بنا نمودند.  اما در سال ۱۶۴۱ هلند كنترل ملاكا را در دست گرفت. در پايان قرن ۱۸ و به دنبال انقلاب صنعتـي در اروپا بريتانيا (انگلستان) وارد اين كشور شد و بخش هايي از اين كشور را تحت استعمار خود درآورد كه اين مناطق Straits Settlements ناميده شد و به طور زيركانه در اداره امور ايالت هاي مستقل پيشين وارد شد.

منطقه شرقي مالزي، ساباح به عنوان مستعمره پادشاهی برنئوی شمالی كه تحت نظارت  شركت Chartered و British North Borneo  حکومت می کرد قرار گرفت و ايالت ساراواك به مدت ۱۰۰ سال به عنوان قلمرو شخصی خانواده بروک که به آنها راجاهای سفید (پادشاه سفيد) مي گفتند در آمد.

در سال ۱۹۴۱ ژاپني ها به كشور حمله كردند و به مدت سه سال اين كشور را تحت تسلط خود در آوردند و تا پس از بمباران شهرهاي ناكازاكي و هيروشيما  بر اين كشور حكومت كردند.

پايان جنگ جهاني دوم، آغاز تولد ملي گرايي كشور مالزي است.

در ۳۱ آگوست ۱۹۵۷ در ساعت ۹ صبح، تونكو عبدالرحمان (اولين نخست وزير) استقلال ايالت هاي مالزي را اعلام كرد و در پي آن مالزي آزادي همراه با آرامش و صلح را بدست آورد.

در سال ۱۹۶۳ مالزي، سنگاپور، ساباح و ساراواك با يكديگر متحد شدند و اتحاديه مالزي شكل گرفت (اما سنگاپور در ۱۹۶۵ از اين اتحاديه كناره گيري كرد).

 

 

اسامي و شهرت تمامي نخست وزيران مالزي

 

۱ تونكو عبدالرحمان ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۰

سه دوره

مشهور به

پدر استقلال

۲ تون عبدالرزاق ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۶

دو دوره

مشهور به

پدر توسعه

۳ تون حسين اون ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۱

دو دوره

مشهور به

پدر اتحاد

۴ تون دكتر ماهاتير محمد ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳

شش دوره

مشهور به

پدر مدرنيته و معمار مالزي نوين

۵ تون دكتر محمد عبدالله بداوي ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹

سه دوره

مشهور به

پدر  توسعه سرمايه گذاري

۶ تون نجیب رزاق ۲۰۰۹ تا كنون ادامه دارد.

 

 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مالزی

دانشگاه های مالزی از اعتبار بین المللی برخوردارند و در آن ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود البته برای آن دسته از دانشجویانی که که مدرک زبان ندارند دوره های یادگیری زبان انگلیسی برگذار می شود البته پیشنهاد ما در موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران این است که مدرک زبان خود را در کشور مبدا بگیرید زیرا مراحل اخذ ویزای تحصیلی مالزی دانشجویان سریع تر طی می شود. شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران و شرکت در دوره های یادگیری زبان در کمترین زمان مدرک زبان خود را دریافت نمایید.

از شرایط پذیرش دانشگاه های مالزی این است که دانشگاه ها بهترین امکانات آموزشی، خوابگاهی، ورزشی و اینترنت با کمترین هزینه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد همچنین دانشجویان در دوران تحصیلی خود از بیمه درمانی بهره مند می شوند و در سال تنها مبلغی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ دلار پرداخت می کنند.

*لازم به ذکر است امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور جهت تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان هم وجود دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی نیز از مواردی است که افراد بسیار از موسسات اعزام دانشجو به مالزی سوال می کنند، ولی هم اکنون شرایط تحصیل پزشکی در مالزی به علت اعتبار از نظر وزارت بهداشت مناسب نیست.

 

تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.