دانشجویان ایرانی رتبه های برتر دانشگاه جامعه همدرد هند را كسب كردند

دهلی نو – دانشجویان ایرانی دانشگاه ‘جامیا همدرد’ دهلی نو كه یكی از بزرگترین دانشگاههای هند است و در آن علاوه بر دانشجویان هندی، ۶۵۰ دانشجو از۳۹ كشور جهان تحصیل می كنند، توانستند رتبه های اول تا سوم برترین دانشجویان خارجی این دانشگاه را به خود اختصاص دهند.

به گزارش ایرنا در مراسمی كه روز شنبه در این دانشگاه با حضور شخصیت های فرهنگی و دانشگاهی هند و تعدادی از سفرای خارجی و كاردار جمهوری اسلامی ایران در هند برگزار شد، به این دانشجویان برتر ایرانی جوایزی اهدا شد .

در مراسم دانشجویان برتر علمی این دانشگاه كه امسال هر سه نفر اول را دانشجویان برتر ایرانی تشكیل داده بودند، خانم ‘كعبه یعقوبی’ دانشجوی رشته كامپیوتر در مقطع كارشناسی ارشد موفق به دریافت جایزه نخست این دانشگاه گردید.

وی همچنین در طول دوره لیسانس و فوق لیسانس خود نیز در پنج سال گذشته رتبه نخست را در میان دانشجویان خارجی برتر و رتبه دوم در میان دانشجویان دانشگاه كسب نموده بود.

جایزه رتبه دوم دانشجویان خارجی دانشگاه همدرد را ‘علی خسروی’ دانشجوی برتر رشته بیوانفورماتیك مقطع كارشناسی ارشد كسب كرد و خانم ‘راضیه مهدوی’ مقدم دانشجوی مقطع كارشناسی رشته داروسازی موفق به دریافت جایزه رتبه سوم این دانشگاه شد.

حدود شش هزار دانشجوی ایرانی در مقاطع و رشته های مختلف عمدتا درمقاطع تحصیلات تكمیلی و دكتری در هند تحصیل می كنند و دانشجویان ایرانی در دانشگاههای متعدد این كشور صاحب عناوین برتر هستند.

اواخر پارسال نیز ‘غلامرضا عباس زاده ‘ دانشجوی ایرانی كرمانی مقطع دكترای رشته سم شناسی مركز تحقیقات كشاورزی هند (پوسا) موفق به اخذ مدال طلای این موسسه شده بود كه این مدال توسط ‘مانموهان سینگ’ نخست وزیر هند به وی اعطا شده بود.

دكتر ‘محمد حسین كریم’ رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در شبه قاره هند درباره موفقیت های دانشجویان ایران در هند گفت: موفقیت این دانشجویان در كشورهای در حال توسعه هند و ایران افتخار ماست و یقینا جامعه علمی و دانشگاهی با دانش و تجربه بیشتر می توانند خدمات بیشتری به كشور ایران و نیز هندوستان انجام دهند.

كریم افزود: این دانشجویان برای جامعه در حال توسعه فرصت به شمار می روند و دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی در هند همیشه درخدمت جامعه ایرانی بوده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.