دانشگاه های مالزی

دانشگاه های مالزی

 • تحصیل در مالزی به جهت پیشرفت چشمگیری که کشور مالزی در این دهه اخیر داشته بعنوان یکی از پر طرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل می باشد ، و به همین دلیل عبارت تحصیل در مالزییکی از عباراتی است که در موتور جستجوهای اینترنتی روزانه بسیار استفاده می گردد .

 • در اینجا قصد ما بر آن است که یکی از امن ترین و زیباترین کشورها با دانشگاههایی با سطوح متوسط به بالا و در حد استانداردهای جهانی با  مدرک مورد قبول در تمام دنیا را به شما معرفی کنیم ، که خوشبختانه فرصتی طلایی در اختیار ما قرار داده و برای مدت محدودی به دور از شرایط سخت و آزمون ورودی و کنکور و مدرک زبان و معدل بالا و شهریه های بالا اقدام به پذیرش دانشجو در همۀرشته های تحصیلی نموده است، مالزی کشور آب و آفتاب ، کشوری بسیار زیبا با آب و هوایی گرم و استوایی ، مقصد تفریح بسیاری از توریست های اروپایی می باشد که سالانه به این کشور سفر میکنند و از امکانات تفریحی و آب و هوا و آفتاب این کشور لذت میبرند ، مردم این کشور بسیار مهربان و خونگرم می باشند ، و لبخند از صورتشان برای لحظه ای محو نمی شود ، قطعآ زندگی پر از آرامشی در این کشور خواهید داشت البته اگر از آب و هوای گرم و مرطوب خوشتان بیاید .

 • زبان تحصیل در اکثریت دانشگاههای مالزی زبان انگلیسی می باشد و نکته حائز اهمیت آن اینست که اکثر دانشگاههای مالزی  مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشند . و شما عزیزان دیگر لازم نیست نگران کار در ایران باشید یا نگران اخذ تاییدیه از وزارت علوم ایران ، و همچنین دیگر نیازی نیست عزیزان دغدغه موفق نشدن در ورود به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و امریکا و انگلستان و تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا وآلمان و انگلستان و تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان و آلمان و آمریکا ، و یا نداشتن پول کافی برای پرداخت هزینه های گزاف بابت شهریه های دانشگاههای این کشورها، را داشته باشند . زیرا حتی تحصیل در مالزی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیز برای همگان مقدور خواهد بود . همچنین هزینه مربوط به تحصیل در مالزی در مقابل هزینه تحصیل در بسیاری از کشورها قابل قیاس نیست ، خصوصآ در مورد رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ، که از گران ترین و پر هزینه ترین رشته ها در سراسر دنیا به حساب می آیند .

  نداشتن شرط سنی بابت ورود به دانشگاههای کشور مالزی ، باعث شده تا این کشور تبدیل به مهد آمال و آرزوهای بسیاری از افرادی گردد که به دلیل از دست دادن شرط سن و بالا رفتن سن شان موفق به تحصیل در رشتۀ مورد علاقه خود نشده اند ، و مطمئنآ این افراد می توانند به راحتی در رشتۀ مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند . از معایب تحصیل در مالزی این مسئله می باشد که متاسفانه مالزی در حال حاضر با تقاضای اخذ اقامت دائمموافقت نمی کند ، و افراد پس از چند سال تحصیل و در نهایت کار در مالزی می بایست خاک این کشور را ترک نمایند ، البته همین مسئله باعث شده تا کشور مالزی به سکوی پرتابی جهت افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا و کانادا و آمریکا و … را دارند ، تبدیل گردد ، و اغلب افراد با رفتن به مالزی و گذراندن دوره های زبان بصورت حرفه ای و اتمام تحصیلات در دانشگاه های معتبر مالزی برای ادامه تحصیل و یا کار برای کشورهای دیگر اقدام مینمایند .

 • در مورد تخفیف شهریه تحصیل در مالزی باید گفت که متاسفانه در این کشور تقریبآ خبری از تخفیف در شهریه برای تحصیل در مالزی نیست ، و برخلاف کشورهای دیگر که برای دانشجویان کوشا و مستعد کمک های مالی وبورسیه های تحصیلی فراوانی موجود است ، در کشور مالزی در دانشگاههای دولتی که اصلآ و ابدآ از بورسیه خبری نیست ، و در دانشگاههای خصوصی نیز فقط هر چند وقت یک بار به جهت جذب دانشجوی خارجی به مدت محدودی تخفیف ده تا سی درصدی در نظر میگیرند ، اما در عمل در مورد بورسیه در مقطع لیسانس به هیچ وجهی بورسیه دریافت نخواهید کرد ، در مقطع فوق لیسانس بورسیه تحصیلی فقط جهت دانشجویانی می باشد که تحصیل آنها در مقطع فوق لیسانس بر اساس مدل تحقیقاتی باشد و موضوع تحقیقات آنها مهم و پروپوزال آنان برای کشور مالزی مفید باشد و این بورسیه به یک تا دو نفر تعلق خواهد گرفت و نه بیشتر .

 • و اما بیشتربورسیه ها به مقطع دکترا تعلق میگیرد و اکثریت دانشجویان دکترا که کار تحقیقاتی میکنند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مالزی شده اند و ماهیانه مبلغی را به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت می دارند . بطور کلی در صورتیکه قصدتحصیل در مالزی را دارید بهتر آنست که به هیچ عنوان روی اخذ بورسیه تحصیلی مالزی حساب باز ننمایید و حتمآ از قبل از ورودتان به مالزی برای تحصیل و زندگی در مالزی کاملآ برنامه ریزی کرده و آماده تآمین تمام هزینه های تحصیل در مالزیو زندگی در مالزی باشید .

   

  تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

  برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

  تلفن تماس:

  +۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
  +۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

   

  .جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

  .مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

   

  Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

  Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

  Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

  Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.