دانشگاه کوچین

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
 • رتبه جهانی
 • رتبه در دانشگاه های هند
 • سطح آموزشی
 • محیط دانشگاه
 • امکانات دانشگاه
 • موقعیت دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت کوچین

(cochin university of science and technology)

 

 

 

 

 

 

دانشگاه علم و صنعت کوچین( CUSAT) در ایالت کرالا، هند است. نزدیک به ۲۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

این دانشگاه در اصل به عنوان دانشگاه کوچین شناخته می شود و در سال ۱۹۷۱ از طریق دولت کرالا که در نتیجه یک عملیات هماهنگ برای آموزش و پرورش کارشناسی ارشد در ایالت کرالا بود بوجود آمد. دانشگاه بعنوان دانشگاه علم و صنعت کوچین (CUSAT) در فوریه سال ۱۹۸۶ دوباره سازمان دهی شد. روند جهت گیری مجدد در تعریف جدیدی از اهداف ارتقاء مطالعات کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحقیقات پیشرفته در علوم کاربردی، تکنولوژی، صنعت، تجارت، مدیریت و علوم اجتماعی بوجود آمد.
این موسسه در حال تبدیل شدن به موسسه فنی و مهندسی، علوم و فناوری هند، کوچین (IIEST کوچین) می باشد

این دانشگاه دارای سه پردیس، دو پردیس در کوچین و یکی حدود ۶۵ کیلومتری جنوب کوچین در ایالت کرالا است.

پردیس  Thrikkakara

پردیس اصلی در ۱٫۵ کیلومتری بزرگراه ملی واقع شده است. پردیس دانشگاه شامل دفاتر اداری، کتابخانه مرکزی، مرکز کامپیوتر، ادارات، آزمایشگاه، کارگاه های آموزشی، دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده مهندسی ،در محیط های اغذیه فروشی، مهمانخانه ، خوابگاهها و زمینهای بازی است.

دفاتر اداری همه کالج های وابسته به زیر دانشگاه در این پردیس واقع شده است. کتابخانه مرکزی کاملا کامپیوتری به عنوان یک منبع اصلی اطلاعات برای جامعه دانشگاهی عمل می کند. در پردیس ۳ خوابگاه برای مردان و ۳ خوابگاه برای زنان وجود دارد. همچنین پردیس میزبان محل اقامت کارمندان خود است.

پردیس Lakeside

پردیس Lakeside، در ۱۲ کیلومتری از پردیس اصلی در شهرستان کوچین واقع شده است. این دانشگاه متشکل از دانشکده علم و صنعت دریایی، دانشکده شیلات صنعتی، گروه علوم جوی اقیانوس شناسی، گروه شیمی ، گروه زیست شناسی دریایی، میکروبیولوژی و بیوشیمی، دانشکده دریایی زمین شناسی و ژئوفیزیک و گروه دریا شناسی فیزیکی می باشد. دانشکده علوم دریایی دارای یک کتابخانه است که بعنوان یکی از بزرگترین کتابخانه های علوم دریایی در آسیا و یک کشتی تحقیقاتی برای مطالعات آب های ساحلی در نظر گرفته شده است. کالج ها در تعامل علمی با دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی در هند و خارج هند هستند.

پردیس Pulinkunnu

پردیس Pulinkunnu در ۶۵ کیلومتر دورتر از پردیس اصلی واقع شده است. این دانشگاه دارای دانشکده مهندسی دانشگاه و کالج کامپیوتر (CUCCA) است. پردیس از مناظر طبیعی، معابد و کلیساها احاطه شده است.

علوم، فن آوری، مهندسی، مطالعات زیست محیطی، علوم انسانی،

حقوق، علوم دریایی، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و فناوری، و علوم اجتماعی در ۹ دانشکده های این پردیس در دسترس هستند.

گروه

CUSAT دارای ۲۹ بخش مطالعه و تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد در سراسر طیف رشته های مهندسی، علوم، فن آوری، علوم انسانی، حقوق و مدیریت است.

دانشکده علوم

دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده مهندسی، Thrikkakara

دانشکده مطالعات زیست محیطی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده فنی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و فناوری

دانشکده حقوق

دانشکده مطالعات حقوقی

دانشکده علوم دریایی

 • دپارتمان علوم دریایی و فناوری
 • دپارتمان شیلات صنعتی
 • گروه علوم جوی
 • گروه شیمی اقیانوس شناسی
 • گروه زیست شناسی دریایی، میکروبیولوژی و بیوشیمی
 • گروه زمین شناسی و ژئوفیزیک دریایی
 • گروه فیزیک دریا

دانشکده مطالعات مدیریت

دانشکده مطالعات مدیریت (SMS) یکی از قدیمی ترین واحد دانشگاهی از دانشگاه است و به فعالیت در چهار حوزه های دانشگاهی : آموزش، پژوهش و مشاوره می پردازد. این گروه چهار ترم تمام وقت و شش ترم برنامه پاره وقت مدیریت MBA در برنامه کارشناسی ارشد تمام وقت در کسب و کار بین المللی (MIB) ،تخصص در بازاریابی، امور مالی، سیستم و عملیات و مدیریت منابع انسانی را ارائه می دهد. همچنین برنامه دکتری مدیریت را نیز ارائه می دهد.

کالج بین المللی فوتونیک

توسعه نیروی انسانی و ایجاد فعالیتهای پژوهشی در فوتونیک و رشته های مرتبط از اهداف عمده ISP است. سه ترم دوره کارشناسی ارشد در فناوری لیزر و اپتوالکترونیک و دوره پیش دکترا در فوتونیک با هدف آموزش معلمان در حوزه فوتونیک ارائه شده است. کالج فعالیت های تحقیقاتی و همکاری با موسسات در هند و خارج از کشور، از جمله دانشگاه آیندهوون تکنولوژی در هلند را دارد.

گروه شیمی کاربردی

به ارائه علوم شیمی، علوم پلیمر و مهندسی و فناوری لاستیک و بیوتکنولوژی و دوره پیش دکترای شیمی می پردازد.

گروه فیزیک

در زمینه های تخصصی الکترونیک، فوتونیک، دوره علوم و پیش دکترا در فیزیک، بخش تحقیقات اپتیک کاربردی، اپتو الکترونیک دستگاه های لیزر و طیف سنجی، مغناطیس، فیزیک جامدات فعالیت می پردازد.

گروه ریاضی

گروه ریاضی به انجام برنامه کارشناسی ارشد در ریاضیات و تحقیق در عملیات و نرم افزار کامپیوتر همراه با پیش دکترا و برنامه دکترا میپردازد. فعالیت های پژوهش گروه در زمینه های آنالیز، جبر، نظریه اپراتور، آنالیز تابعی، توپولوژی عمومی، ریاضیات فازی، نظریه گراف، ترکیبات، نظریه تحدب، دینامیک سیالات، امواج غیر خطی، ثبات، فرآیندهای تصادفی  و نمودارهای تصادفی، تحقیق در عملیات و تاریخچه ریاضیات است.

گروه آمار

گروه دوره کارشناسی ارشد و پیش دکترای برنامه آمار و کارشناسی تکنولوژی در مهندسی آمار و دکترای آمار علاوه بر برنامه های تحقیقاتی در زمینه های استنباط ، قابلیت اطمینان، مدلسازی، نظریه توزیع، مدل صف، فرآیند تصادفی، استنتاج در مدلهای سری زمانی و جمعیت شناسی را ارائه می دهد.

گروه الکترونیک

بخش الکترونیک مایکروویو و میکروپروسسوری آزمایشگاههای تحقیقاتی برای انجام تحقیق درمقطع دکترا، به طور عمده در زمینه هایی مانند آکوستیک زیر آب، اقیانوس الکترونیک، مایکروویو آنتن تبلیغ، مایکروویو پردازش تصویر، بازشناسی الگو، برنامه ریز پردازنده در پردازش سیگنال ها و دستگاه های صفحه نمایش فعالیت دارد. این واحد برنامه های تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد برق و الکترونیک ،تخصص در مایکروویو و رادار و الکترونیک دیجیتال را ارائه می دهد. گروه به همکاری بین المللی با دانشگاه دلفت، هلند، دانشگاه مالزی کنت انگلستان و دانشگاه سوری انگلستان می پردازد.

گروه ابزار دقیق

از سال ۱۹۹۴ برنامه کارشناسی ارشد تکنولوژی ابزار دقیق و کارشناسی تکنولوژی ۴ ساله را این گروه ارائه می دهد. فعالیت های گروه در زمینه برنامه های تحقیقاتی ابزار دقیق و فیزیک کاربردی است. گروه پروژه های تحقیقاتی با حمایت سازمان های کمک های مالی خارجی مانند DST، UGC، AICTE، STED (کرالا) و TWAS را به اتمام رسانده است.

گروه پلیمری و لاستیک و فناوری

کالج کار خود را در علوم پلیمر و لاستیک فناوری در سال ۱۹۷۱ با معرفی دو کارشناسی در علوم و تکنولوژی پلیمر و لاستیک آغاز کرد. با شروع دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی در سال ۱۹۸۵ یک نقطه عطف مهم در رشد بخش بوجود آمد.

گروه فناوری کشتی

از پیشگامان در زمینه آموزش معماری نیروی دریایی در هند، در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده است. برنامه تکنولوژی مهندسی در معماری دریایی و کشتی سازی در سال ۱۹۷۵ آغاز شد. نیروی دریایی هند این بخش را به عنوان یک مرکز آموزش عالی از افسران خود به رسمیت شناخته است. گروه دارای اعضای هیات علمی واجد الشرایط، یک کتابخانه، مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی است. دانشکده دارای بیش از ۱۰۰ انتشارات تحقیقاتی است.

گروه برنامه های کامپیوتر کاربردی

بخش برنامه های کاربردی کامپیوتر ،برنامه های کارشناسی ارشد در برنامه های کاربردی کامپیوتر و برنامه های تحقیقاتی که به دکترا ختم می شود را ارائه می دهد .

مهندسی نرم افزار

گروه کارشناسی ارشد تکنولوژی در مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر برای آموزش مهندسین کامپیوتر و تبدیل شدن به مهندسان نرم افزار حرفه ای، انتظار می رود منجر به طراحی نرم افزار و تیم های توسعه، با مهارت خوب در تست، تایید و اعتبار سنجی را ارائه می دهد. این بخش دارای یک کتابخانه با حدود ۳۵۰۰ عنوان و تعداد انگشت شماری از مجلات پیشرو است.

آزمایشگاه های تحقیقاتی دپارتمان کامپیوتر :
آزمایشگاههای تحقیقاتی توسعه یافته اند / افزوده با استفاده از MHRD کمک مالی در سال ۲۰۰۷ شده است.
۱. آزمایشگاه تعامل انسان و کامپیوتر (HCI آزمایشگاه)
۲.. آزمایشگاه سیستم های جاسازی شده (ESL)
۳٫ آزمایشگاه موبایل رایانه (MCL)
۴ آزمایشگاه مهندسی نرم افزار (SEL)

گروه علوم کامپیوتر

وزارت علوم کامپیوتر سه برنامه نرم افزار و دکتری ارائه می دهدD برنامه.

گروه بیوتکنولوژی

گروه بیوتکنولوژی در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد. کارشناسی ارشد در بیوتکنولوژی که در گروه شیمی کاربردی آغاز شد راارائه می دهد.همچنین دوره دکترا را نیز ارائه می دهد. فعالیت های پژوهشی گروه در میکروبیولوژی، نوروبیولوژی مولکولی و بیولوژی سلولی، بیوشیمی پزشکی، مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی گیاهی هستند.

گروه اقتصاد کاربردی

این گروه دوره کارشناسی ارشد در اقتصاد کاربردی و پیش دکترا و دوره دکترا را ارائه می دهد. به غیر از اقتصاد، دو حوزه در بخش آموزش توانایی اقتصاد و تحقیق در عملیات فعالیت دارند. شهرستان کوچین دارای تسمه های صنعتی و یک منطقه ساحلی مناسب برای فعالیت ماهیگیری می باشد. فعالیت های صنعتی و ماهیگیری بسیار به آلودگی های زیست محیطی در این منطقه کمک کرده است.

مرکز تعالی لیزری و علوم اپتو الکترونیکی (CELOS)

در ماه ژوئن سال ۲۰۰۲ در زمینه آموزش نیروی انسانی در فوتونیک و زمینه های مرتبط آغاز به کار کرد. این فعالیت ها توسط گروه فیزیک و گروه الکترونیک در CUSAT ارائه شده است. CELOS علوم فوتونیک پنج ساله را ارائه می دهد.

 

رشته های دانشگاه

مقطع

رشته

طول دوره

دیپلما

مترجمی انگلیسی/ فرانسوی/ آلمانی/ ژاپنی/ روسی/ فرانسه/ آلمانی/ ژاپنی/ روسی/ ایتالیایی/ هندی

۱ سال

کارشناسی علوم

هندی/ فرهنگ و میراث/ حقوق(۵ سال)/  کاربردی کامپیوتر  قانون/ فناوری

۳ سال

کارشناسی تکنولوژی

عمران/ علوم کامپیوتر و مهندسی/ مهندسی برق و الکترونیک/ مهندسی الکترونیک و ارتباطات/ فناوری اطلاعات/ مهندسی مکانیک/ مهندسی ایمنی و آتش نشانی/ مهندسی دریایی/ برق و الکترونیک/ الکترونیک/ نرم افزار / مکانیک/ ایمنی/ فن آوری ابزار دقیق/ کامپیوتر/ الکترونیک/ مکانیک/  پلیمر علم و مهندسی گروه علوم پلیمری و لاستیک و فناوری/ فناوری کشتی/ مهندسی شیمی/ مهندسی مکانیک/ فناوری اطلاعات/ / مهندسی عمران/ علوم کامپیوتر و مهندسی/ برق و الکترونیک مهندسی/مهندسی دریا/ معماری دریایی و کشتی سازی/مهندسی ایمنی و آتش

۴ سال

کارشناسی ارشد علوم

بیوتکنولوژی/ علوم ریاضی/ فیزیک، شیمی و ریاضیات/ مترجمی آلمانی / روسی/ اقتصاد کاربردی/ شیمی کاربردی/ هیدرو شیمی/ شیلات/ زیست شناسی دریایی/ زمین شناسی دریایی/ MBA (کسب و کار بین المللی/ مسافرت و گردشگری)

۲ سال

کارشناسی ارشد تکنولوژی

مطالعات زیست محیطی/ علوم جوی/ شیمی تجزیه کاربردی/ آمار مهندسی/ الکترونیک (با تخصص در الکترونیک دیجیتال، مایکروویو و بخش رادار الکترونیک/ گروه تکنولوژی پلیمر تحقیق علم و لاستیک فناوری/ بکمک کامپیوتر تجزیه و تحلیل ساختاری و گروه طراحی فن آوری کشتی/ اپتو-الکترونیک و دانشکده بین المللی فناوری لیزر فوتونیک/ کامپیوتر و اطلاع رسانی وزارت علوم کامپیوتر/ مهندسی نرم افزار/ علم کامپیوتر با تخصص در سیستم های جاسازی شده/ لیزر و علوم اپتو الکترونیکی(۵ سال)/ فوتونیک/ حقوق/ زبان و ادبیات هندی/ مدیریت بازرگانی/ شیمی کاربردی/ بیوتکنولوژی/ علوم الکترونیک/ تکنولوژی محیط زیست/ شیلات صنعتی/ زیست شناسی دریایی/ زمین شناسی دریایی/ ژئوفیزیک دریایی/ تحقیق در عملیات و برنامه های کاربردی کامپیوتر/ ریاضیات/ هواشناسی/ اقیانوس شناسی/ فیزیک/ علوم جو/ کمک کامپیوتر تحلیل و طراحی سازه/ علم کامپیوتر و اطلاعات/ الکترونیک/ تجزیه صنعتی/ فناوری اقیانوس/ الکترونیک و فناوری لیزر/ تکنولوژی پلیمر/ مهندسی عمران/ مهندسی مکانیک/ مهندسی نرم افزار

۲ سال

پیش دکترا

هندی/ شیلات/ شیمی/ زیست شناسی، میکروبیولوژی و بیوشیمی/ شیمی کاربردی/ ریاضیات/ فیزیک/ اقتصاد کاربردی/ تجارت/ ژئوفیزیک دریایی/ ریاضیات/ هواشناسی/ فیزیک دریا/ فیزیک/ آمار و اطلاعات/ مهندسی محیط زیست/ بیوتکنولوژی محیط زیست / الکترونیک

۲

دکترا

تمامی رشته های ارائه شده در کارشناسی ارشد

۳ تا ۵ سال

  • هزینه کلیه دانشگاه ها به صورت کلی در قسمت هزینه ها آمده است لطفا به قسمت هزینه ها رجوع کنید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.