دانشگاه VTU

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
 • رتبه جهانی
 • رتبه در دانشگاه های هند
 • سطح آموزشی
 • محیط دانشگاه
 • امکانات دانشگاه
 • موقعیت دانشگاه


دانشگاهVisvesvaraya Technological University يا VTU

 

اين دانشگاه در شهر بلگوم   Belgaum   در ايالت Karnataka  قرار دارد كه تمام كالجهای فنی مهندسی بنگلور و اين ايالت  كه داراي اسم و رسمي هستند زير نظر اين دانشگاه دوره های خود را ارائه ميكنند. اين دانشگاه دارای ۱۴۴ كالج زير مجموعه است كه در بنگلور و بلگوم و ميسور و گلبرگا قرار دارند. متناسب با فاصله كالج با شهر يا مركز شهر قيمت دوره های ارائه شده توسط كالجها نوسان دارد ولي كلا هزينه فنی مهندسی نسبت به ساير رشته ها بالاترست. به طور خاص برای دوره ارشد حداقل بالا ی ۳٫۵ ميليون  در سال هست. البته به تاريخ امروز .(برای كارشناسی هزينه كمتر)

دانشگاه (VTU) دانشگاه فن آوری ایالت کارناتاکا ، هند است. این در  آوریل سال ۱۹۹۸ توسط دولت کارناتاکا در به استناد قانون VTUکه درسال ۱۹۹۴ ، برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش فنی در دولت به غیر از چندین استثنا به وجود امد. این یک الزام قانونی برای کالج ها ارائه هر برنامه ای در رشته های مهندسی یا فناوری در دولت با دانشگاه وابسته می باشد.علاوه بر این ، این دانشگاه دارای سه مرکز منطقه ای واقع در بنگلور ، میسور و Gulbarga می باشد. VTU یکی از بزرگترین دانشگاه های هند با ۲۰۸ کالج وابسته به آن با ظرفیت بیش از ۶۷۱۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۲۶۶۶ دانشجویان کارشناسی ارشد است. این دانشگاه زمینه های مختلف فنی و مدیریت ارائه می دهد که در مجموع از ۳۰ در مقطع کارشناسی و ۷۱ دوره کارشناسی ارشد است . دانشگاه دارای حدود ۱۸۰۰ داوطلبان دکتری است.

دانشگاه توسط شورای اجرایی و علمی سنا که اعضای آن را از جامعه دانشگاهی و مقامات دولتی انتخاب اداره می شود. صدراعظم کنونی دانشگاه جناب ، سری هانس راج Bhardwaj ، طرفدار دکتر VS Acharya است و در حال حاضر معاونت،دکتر H. Maheshappa است.این دانشگاه با امضا تفاهم نامه چند ملیتی مختلف مانند آی بی ام ، اینتل شرکت الکترونیک آسیا ، اینگرسول – رند (هند) Ltd می باشد ، بنگلور ، نوکیا ، بوش Rexroth و مایکروسافت به بهبود تعاملات صنعت برای هر دو دانش آموزان و معلمان به ارمغان اورده است . VTU یکی از دانشگاه های عضو انجمن دانشگاههای هند و انجمن دانشگاه مشترک المنافع است.

تاریخچه

در هند ، دولت های ایالتی برای آموزش در ایالت های خود مسئول هستند. بنابراین ، توسعه و نظارت بر دانشگاهها در دستور دولت است. در بهبود کیفیت آموزش و پرورش فنی در Karnataka ، دولت ایالتی کارناتاکا ، قانون VTU را در سال ۱۹۹۴ که منجر به تشکیل VTU شد به تصویب رساند. دستور VTU به عنوان تعریف:

 • ارتقاء توسعه برنامه ریزی شده و پایدار آموزش های فنی مطابق با سیاست های ملی و ایالتی
 • طراحی نیاز به برنامه های مبتنی بر اطمینان از منابع کافی انسانی از نوع راست
 • ایجاد ارزیابی عینی و سیستم های صدور گواهینامه برای دانشجویان برنامه ها و موسسات
 • همکاری با نهادهای ملی و بین المللی ، موسسات R & D ، سازمان هایی مانند AICTE ، MHRD ، UGC ، صنعت و سازمان های کاربر

قانون مقرره به VTU عنوان تنها دانشگاه affiliating را برای آموزش و پرورش فنی در دولت کارناتاکا به ارمغان اورد. همه کالج های موجود در این ایالت که به ارائه برنامه های فنی ، به VTU موظف شد. قانون VTU به کالج مهندسی دانشگاه Visvesvaraya (وابسته به دانشگاه بنگلور) ، انستیتو ملی Surathkal فناوری و موسسه Manipal تکنولوژی محدود نمی شود.

پذیرش

در سطح کارشناسی ، VTU اذعان می کند ثبت نام دانش آموزان به کالج های وابسته به آن بر اساس کارناتاکا CET آنها است .

برای ثبت نام از کالج های خصوصی ، انجام یک آزمون ورودی جداگانه شناخته شده به عنوان COMEDK UGET ، که همچنین به عنوان یک در برای گرفتن پذیرش به کرسی های دانشگاه در کالج های خصوصی عمل می کند.

در سطح کارشناسی ارشد ، دانش آموزان بر اساس نمرات آزمون ورودی خود ، و همچنین در خود کارناتاکا پست تکمیلی PGCET) وKMAT PGCET ثبت نام میگردند.

صندلی

۵۰ ٪ از کرسی ها در کالج های دولتی و به KEA برای مشاوره CET به عنوان کرسی شایستگی داده می شود.کرسی های باقی مانده ۵۰ درصد در کالج های خصوصی به نسبت برابر به اشتراک گذاشته و به عنوان COMEDK و صندلی های مدیریت داده شده است.

انجمن و دوره ها

VTU دوره کارشناسی مهندسی را که لیسانس مهندسی (BE) را ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دوره های کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که شامل (M. TECH) ، کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد) استاد پژوهش ، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) ،

کارشناسی ارشد برنامه های کاربردی کامپیوتر (MCA) و دکترای (دکترید کارشناسی ارشد و دکترای تحقیق هستند در حالی که بقیه درجه ها آموخته است.

برنامه

این دانشگاه انجام وظیفه اصلی خود را از تنظیم برنامه درسی مشترک در سراسر ایالت در سال ۱۹۹۸ است. دانشگاه اصلاح برنامه درسی هر چهار سال نگه داشتن در ارتقاء فن آوری در سراسر جهان شده است. برنامه درسی در سال ۲۰۰۲ ، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ تجدید نظر شده بود.

مراکز تحقیقاتی

در حال حاضر ، VTU بیش از ۲۳۰۵ مرکز تحقیقات در ۷۵ کالج وابسته دارد.

این دانشگاه حوزه پژوهش را در زمینه های زیرفراهم می کند:

 • تکنولوژی زیستی
 • شیمی
 • مهندسی عمران
 • علوم کامپیوتر و مهندسی
 • مهندسی برق
 • فنی و مهندسی الکترونیک و ارتباطات
 • عمومی علم
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • ریاضیات
 • مهندسی مکانیک
 • فیزیک
 • مهندسی نساجی

قطب های علمی دانشگاه

این دانشگاه تا به امضا تفاهم نامه با چند ملیتی را مختلف مانند آی بی ام ، اینتل شرکت الکترونیک آسیا ، اینگرسول – رند (هند) Ltd می باشد ، بنگلور ، نوکیا ، بوش Rexroth و مایکروسافت و راه اندازی مراکز مختلف از تعالی است.

فعالیتهای دانشجویی

دانشگاه سازماندهی مسابقات برای اکثر ورزش و بازی در هند است. اکثر مسابقات در کالج های وابسته به آن به جز برای تنیس هاکی ، تنیس و جدول تنیس که در پردیس دانشگاه در Belgaum برگزار برگزار می شود. سپس تیم های برنده نمایندگی دانشگاه در مسابقات سطح ملی است.این دانشگاه سالانه سازماندهی culfest بین دانشگاهی است که گروه های شرکت کننده از تمام کالج های وابسته رامی بیند.

موسسه فناوری پیشرفته Visvesvaraya

Kanivenarayanapura ، کارناتاکا ، هند – موسسه Visvesvaraya از فن آوری پیشرفته ، همچنین به عنوان VIAT شناخته می شود ، یک موسسه تحقیقاتی که در Muddenahalli ساخته شده است. این موسسه در بنگلور واقع شده است. زمین دانشگاه نخست nestled در تپه مجاور به موسسه هند و فناوری Muddenahalli Nandi است. VIAT بر روی تحقیق در تکنولوژی جاسازی شده ، کیفیت نرم افزار ، مهندسی کشاورزی و مهندسی زیستی متمرکز. هر بخش را به عنوان یک مرکز کشف نوآوری تابع دراورده است. این موسسه برنامه های فوق لیسانس و دکترا در علوم را ارائه دهد.

دانشکده های تابعه

در حال حاضر ، ۲۰۸ کالج وابسته به دانشگاه وجود دارد. کالج ها به عنوان دولتی ، خصوصی با کمک های خصوصی و غیر مسلح نیز بر اساس نوع بودجه طبقه بندی شده است.
چند کالج ممکن است به عنوان زبانشناسی اقلیت و اقلیت مذهبی بر اساس وضعیت اقلیت از زبان ها و مذاهب طبقه بندی شده است.

رتبه بندی

آژانس

رتبه هند §

جهانی رتبه

سال

بین المللی کالج ها و دانشگاه ها (۴icu.org)

۱۲ [۶۴]

۱۰۵۳ [۶۶]

۲۰۱۱

Webometrics

۲۷ [۶۸]

۳۹۵۱ [۶۹]

۲۰۱۱

§ — رتبه در میان تمامی دانشگاه های هند

— رتبه در میان همه دانشگاه های جهان

رشته های دانشگاه مهندسی (VTU) بنگلور

این دانشگاه دارای ۱۱ سررشته در مقطع کارشناسی تکنولوژی  که دوره های کارشناسی مهندسی(B. Tech)   و ۱۰ سررشته کارشناسی ارشد تکنولوژی (M. Tech) می باشد.

سررشته

دوره های کارشناسی

 مهندسی خودرو

مهندسی خودرو

Automobile Engineering

بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی

Bio-technology

مهندسی عمران

فناوری سیمان و سرامیک / مهندسی عمران / تکنولوژی ساخت و مدیریت / مهندسی محیط زیست

Ceramics & Cement Technology/ Civil Engineering  / Environmental Engineering

مهندسی پلیمر / شیمیایی

مهندسی شیمی وعلوم و مهندسی پلیمر

Chemical Engineering /Polymer Science & Technology

CSE / ISE

علوم کامپیوتر و مهندسی / اطلاع رسانی علوم و مهندسی

Computer Science & Engineering/   Information Science & Engineering

مهندسی برق

مهندسی برق و الکترونیک

Elect Engineering

فنی و مهندسی الکترونیک و ارتباطات

الکترونیک / اخبار و وبنوشتها مهندسی / مهندسی مخابرات

Electronics & Comm Engineering /  Telecommunication Engineering

IPE / IEM / MA

صنعتی و مهندسی تولید / مهندسی صنایع و مدیریت / تولید علم و مهندسی

Industrial & Production Engineering   Industrial Engineering & Management / /Manufacturing Science & Engineering

IT / BM / ML

مهندسی پزشکی / فناوری ابزار دقیق / الکترونیک پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

Biomedical Engineering/  Instrumentation Technology / Medical Electronic

مهندسی مکانیک

مهندسی هوانوردی / مهندسی مکانیک / مهندسی معدن / مهندسی دقیق / تکنولوژی چاپ / مهندسی ابزار

Aeronautical Engineering  /Mechanical Engineering / Mining Engineering /Electrical & Electronics Engineering

ابریشم / مهندسی نساجی

فناوری ابریشم / فن آوری نساجی

Silk Technology /Textile Technology

سررشته

کارشناسی ارشد

مهندسی عمران

طراحی ساختار بکمک کامپیوتر / تکنولوژی ساخت / مهندسی محیط زیست / حمل و نقل اطلاعات / بزرگراه فناوری / مهندسی سازه / مهندسی و مدیریت/ مهندسي شهري /مهندسي حمل ونقل(راه وترابري)

Computer Aided Design of Structures  /Computer Aided Design of Structures  /Highway Technology  /Hydraulics  /Structural Engineering  /Transportation Engineering  /Environmental Engineering  /Geo informatics

مهندسی شیمی

مهندسی شیمی

Chemical Engineering  /Polymer Science

علوم کامپیوتر و مهندسی

مهندسی کامپیوتر / شبکه کامپیوتر فنی و مهندسی / علوم رایانه و مهندسی / فناوری اطلاعات / مهندسی نرم افزار

Computer Engineering  /Computer Networking  /Computer Science & Engineering  /Information Technology  /Software Engineering  /Master of Computer Application

مهندسی برق

برنامه های کاربردی کامپیوتر در درایوهای صنعتی (ECD) / سیستم های انرژی و مدیریت (EEM) / ریز الکترونیک و سیستم های کنترل (EMS) / برق الکترونیک (EPE) / سیستم های قدرت / فنی و مهندسی (EPS)

Computer Applications in Industrial Drives   / Electrical Energy Systems / Energy Systems & Management / Micro Electronics & Control Systems / Power System Engineering / Power Electronics

فنی و مهندسی الکترونیک و ارتباطات

دیجیتال مخابرات / ارتباطات و شبکه های دیجیتال / الکترونیک دیجیتال / الکترونیک دیجیتال / اخبار و وبنوشتها / دیجیتال الکترونیک و سیستم های مخابراتی / الکترونیک ، الکترونیک صنعتی / سیستم اطلاعات و ارتباطات / شبکه و مهندسی اینترنت / سیستم های VLSI طراحی و جاسازی شده / پردازش سیگنال / سیستم های ارتباطات مهندسي الکترونيکي و کاربردي مهندسي ارتباط و الکترونيک / مهندسي بايو مديکال /مهندسي ابزار /مهندسي سنجش ازدور

Communication Systems  /Digital Communication Engineering  /Digital Communication & Networking /Digital Electronics  /Digital Electronics & Communication / Digital Electronics & Communication Systems  Electronics  /Industrial Electronics  /Information & Communication System  /Network & Internet Engineering  /VLSI Design & Embedded Systems  /Signal Processing

مهندسی IP

تولید علم و مهندسی (MSE) / کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت (MEM) / طراحی محصول و ساخت (MPD) / مهندسی تولید و فناوری (MPT) / مهندسی تولید (MPE) / مدیریت تولید (MPM) / تکنولوژی تولید (MPY)

Manufacturing Science & Engineering  /Master of Engineering Management  /Product Design & Manufacturing / Production Engineering & System Technology  /Production Engineering  /Production Management  /Production Technology  /Bio-Medical Signal Processing & Instrumentation

MBA

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

Master of Business Administration

MCA

کارشناسی ارشد برنامه های کاربردی کامپیوتر

Master of Computer Application

مهندسی مکانیک

تجزیه وتحلیل محاسباتی درعلوم مکانیک/M. TECH در مهندسی پی سی جی(MAE)/اتوماسیون صنعتی ورباتیک (MAR)/کامپیوترمجتمع تولید(MCM)/مهندسی طراحی (MDE)/فنی ومهندسی تجزیه وتحلیل(MEA)/طراحی ماشین(MMD)/حرارتی قدرت(MTP)/ابزارمهندسی (MTE)

Aeronautical Engineering  /Computer Integrated Manufacturing / Design Engineering  /Machine Design  / Thermal Power Engineering  /Tool Engineering  /Engineering Analysis & Design  /Industrial Automation and Robotics  /Automotive Engineering

فناوری نساجی

فناوری نساجی

Textile Technology

* دکترا : شامل تمام سر رشته های بالا

 

تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

 1. با سلام من ۱۹ سال دارم و می خواستم یک سوال بپرسم و ان اینکه من دوست دارم رشته مرمت اثار باستانی را در دانشگاه بنگور در شهر بنگلور بخوانم ایا این رشته در این دانشگاه و یا کالج های معتبر ان وجود دارد اگر هست بفرماییددرکدام کالج یا دانشگاه( و اسم ان)در غیر اینصورت رشته معماری را می خواهم بخوانم این رشته را نیز بفرمایید دردانشگاه بنگلور یا کاج های ان هست اگر هست اسم این را هم بفرمایید با تشکر

  • مرمت آثار باستانی گرایش فوق لیسانس معماری می باشد. و یکسری کالج های بنگلور مثل آچاریا دارای رشته کارشناسی معماری می باشند لطفا برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با تلفن های درون سایت تماس حاصل فرمایید

 2. با سلام من ۱۹ سال دارم و میخواستم بدونم که آیا دانشگاه بنگلور رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری را برای مقطع کارشناسی و بالاتر دارد یا نه و به غیر از این رشته در زمینه کامپیوتر چه رشته های دیگری دارد؟ با تشکر

  • با سلام
   بله دارا می باشدو در کالج های مربوطه ارایه می شود و در بنگلور کلیه شاخه های کامپیوتر ارایه می گردد مثل : علوم کامپیوتر،نرم افزار ، شبکه و سخت افزار و کامپیوتر کاربردی

  • بله می توانید با همکار ما آقای محتشمی با شماره ۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵+ که ایشان نیز هم وطن خودتان می باشد تماس حاصل نمایید

 3. باسلام من ۶سال که لیسانس کامپیوتردارم درحال حاضر تصمیم به ادامه تحصیل در رشته آی-تی در دانشگاه بنگلوررادارم.ازشماراهنمایی میخوام که چه اقدامات اولیه براپذیرش میبایست انجام بدم ممنون میشم

  • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش را تهیه نموده و برای پردیس اصلی برای مقطع ارشد در صورت اینکه بخواهید مورد تایید وزارت علوم باشد مدرکتان،از طریق ما یا موسسه دیگر یاخودتان اقدام نمایید

 4. سلام . من لیسانس معماری هستم میخواستم بپرسم کدوم یک از کالج های وابسته به دانشگاه بنگلور در خود بنگلور این رشته را ارائه میدهد یا میدهند .؟
  با تشکر

 5. باسلام.فرزندی دارم لیسانس معماری را از دانشگاه ازاد اخذ کرده ایشان برای کارشناسی ارشد مایل است در رشته مهندسی سازه در دانشگاه vtu ثبت نام نماید لطفا راهنمایی بفرمایید ” ۱- ایا مدرک ان دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست؟
  ۲-هزینه شهریه دانشگاه فوق برای رشته یاد شده چقدز است؟

  • سلام
   دانشگاه های هندوستان دانشجویان را در ۹۵ درصد مواقع بورسیه نمیکند.
   متاسفانه دانشجویان زیر گروه علوم نمیتوانند به مهندسی تغییر رشته بدهند.اگر در مدرک ایشان مهندسی ذکر شده باشد کار ایشان راحت تر خواهد بود.

 6. farzandm daray lisans memari az danshgahe azad mibashd ishan mayl ast jhte rshteh mohnssi sazeh dar danshgah vtu sabte nam kond aya madrake an ra vezarat olom taiid mikond va dom inke hazineh shahrieh cheghadr ast va sevom inke bad azakhz madrak borsieh mishavad ya na d

  • سلام
   دانشگاه های هندوستان دانشجویان را در ۹۵ درصد مواقع بورسیه نمیکند.
   متاسفانه دانشجویان زیر گروه علوم نمیتوانند به مهندسی تغییر رشته بدهند.اگر در مدرک ایشان مهندسی ذکر شده باشد کار ایشان راحت تر خواهد بود.

 7. سلام
  من ليسانس مهندسي مواد و متالورژي دارم و كارشناسي ارشد در رشته شناسايي و انتخاب مواد.چند تا سوال دارم ممنون ميشم جواب بدين.
  ۱-من مادرم هندي هستن و خودم هند بدنيا اومدم آيا تسهيلاتي براي كسني كه اين شرايطو دارن و قصد ادامه تحصيل در هند دران وجود داره؟
  ۲- در ابالات كارناتكا ترجيحا شهر بنگلور چه دانشگاهي رو ميتونم براي اخذ مدرك دكتر مرتبط با رشته تحصيليم انتخاب كنم كه مورد تاييد وزارت علوم هم باشه.
  سپاس گذار از راهنمايي شما.

  • سلام
   بله میتوانید از دانشگاه بنگلور در شهر بنگلور پذیرش بگیرید
   البته شرایط بورسیه وجود ندارد و هزینه تحصیل دکترا سالیانه بین ۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار میباشد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.