بنگلور

بنگلور

بنگلور با نام مستعار شهر باغ و نام بهشت مستمری واقع در فلات دکن در جنوب شرقی هندوستان واقع شده است.همچنین بنگلور پایتخت ایالت کارناتاکا هند وبه عنوان و پرجمعیت ترین تراکم شهری و به عنوان یک مرکز برای بخش فن آوری اطلاعات هند شناخته شده است. امروز به عنوان یک شهر بزرگ و کلان شهر در حال رشد، بنگلور دارای بسیاری ازبهترین شناخته کالج ها و موسسات تحقیقاتی در هند است. تعداد زیادی از صنایع بخش دولتی سنگین ، شرکت های نرم افزاری ، هوا فضا ، مخابرات ، و سازمان های دفاع در این شهر واقع شده است. بنگلور به عنوان شهرستان باغ به خاطر باغهای زیبای آن شناخته شده است. بنگلور به عنوان دره سیلیکون هند نیز به دلیل موقعیت آن نیزشناخته شده و شهر جمعیتی متنوع دارد، بنگلور دومین و سریعترین راشد کلان شهر در هند است.

تاریخچه

درسال1537ميلادی کمپ گودا (Kempe Gowda) شهرجديدی را بنام بنگلور امروزی بنا كرد.

به طوری که امروزه اين شهر مرکز ايالت کارناتاکا و يکی از 5 شهر بزرگ هندوستان مي باشد. درسال1687 مغولها شهر را از دست سلطان بيجاپور در آورند و آن را به شاه ميسور Chikkadevaraya Wadiyar به قيمت بسيارناچيزی (5 لک روپيه معادل پانصد هزار روپيه) فروختند. در قرن نوزدهم ميلادی اين شهر از رشد چشمگيری برخوردار گرديد و تبديل به يک مرکز نظامی و اجرايی شد. در حال حاضر نيز رشد صنعتی و تجاری اين شهر در کشور هندوستان محسوس و  از لحاظ سرسبزی يکی از شهرهای سرسبز هند است و اصطلاحا به شهر باغ معروف (Garden City) است.

زبان

زبانهای اصلی که مردم با آن صحبت مي كنند، عبارتند از : کارنادا(31 درصد) زبان اصلی مردم کارناتاکا، تاميل (27 درصد) زبان اصلی مردم ايالت تاميل نادو به مرکزيت شهر مدرس، تلگو (27درصد)، هندی يا اردو (15 درصد ) و ساير زبانها 10 درصد. لازم به ياد آوری است که اختلاف چندانی بين زبان هندی يا اصطلاحا هندوستانی و اردو وجود نداشته و به همين دليل اين دو در کنار هم آورده می شوند ضمن اين که اين زبان،زبان مشترک کليه مسلمانان هندوستان بوده و درصد نسبتا بالايی در حدود 95 درصد اين شهرجمعيت مسلماننشين را تشكيل میدهد چرا که قريب به اتفاق غيرمسلمانان در بنگلور توانايی صحبت به زبان هندوستانی يا اردو را ندارند.

جمعيت

رشد جمعيت شهری چشمگير بوده به طوری که از يک ميليون در سال 1955 به 2 ميليون در 1970 رسيد (دو برابر در کمتر از دو دهه) و امروزه پيش بينی می شود که جمعيت شهر بيش از 5.5 ميليون باشد.

آب و هوا 

شهر بنگلور در قلب فلات میسور (منطقه بزرگتر فلات دکن) و در ارتفاع به طور متوسط ​​از 920 مترازسطح دریاقرارگرفته است. هوای مطبوع اين شهر در سراسر هند معروف است، به طوری كه در هند شهر Air-condition ناميده می شود. به جز در تابستان در فصول ديگر از فن استفاده نمی شود، اين آب وهوا افراد بازنشسته را جذب كرده است و به همين علت نام ديگر شهربنگلور بهشت بازنشتگان يا Pensioner’s paradise می باشد. اين شهر به طور طبيعی دارای آب و هوای سازگار و ملايم بوده و متوسط درجه حرارت در گرمترين ماه (بخشی از فروردين و ارديبهشت) بالغ بر 27.1 درجه سانتيگراد و در سردترين ماه ( دی ماه) به 20.4 مي رسد. درجه حرارت در طول روز بندرت بالاتراز 34 درجه در گرمترين ماهها (بخشی از فروردين، ارديبهشت و خرداد ماه) و همچنين کمتر از 15.5 درجه در سردترين ماهها (آذر ،دی و بهمن) می رسد. هوای داخل شهر معتدل است. متوسط درصد رطوبت نسبی در مرطوبترين زمان (شهريور و بخشی از مهرماه) و خشکترين زمان (دی ماه) بترتيب 76 و 63 درصد است.

در ماههای آبان تا بهمن مه گرفتگی در صبح زود، مشهود است و بيشتر در ماههای آذر و دی محسوس می باشد. بهترين ماهها از لحاظ آب و هوايی در شهر بنگلور ماههای خرداد تا مهر ماه می باشند.

اين شهر از بارانهای موسمی جنوب غربی و شمال شرقی بهره مند و  متوسط  بارندگي حدود 870  ميليمتر می باشد. بارندگی ماههای خرداد تا اوايل مهرماه بيشترين ميزان و ماههای مهر، آبان و آذر دارای بارندگی می باشد اما ميزان بارندگی در اين ماهها چندان زياد نبوده و متوسط بارندگی در آنها بالغ بر 170 ميليمتر و از نيمه دوم آذر تا دهه اول فروردين خشک می باشد.

اقتصاد

شهرك الكترونيكی در Bommasandra و پارك IT  در اين شهر, باعث شهرت بنگلور به دره سيليكون يا (Silicon valley) درهند شده است. پارک تکنولوژی اطلاعات در منطقه وايت فيلد (White Field )  واقع در 16 کيلومتری اين شهر با همکاری سرمايه گزاران تکنولوژی اطلاعات سنگاپوری، صنايع تاتا (Tata)  و اداره توسعه نواحی صنعتی ايالت کارناتاکا توسعه داده شده است. اين پارک صنعتی در برگيرنده فضای اداری و آپارتمانهای مسکونی نيز می باشد. تعداد زيادی از شركت های كامپيوتری بين المللی وهندی دربنگلور فعاليت دارند.امروز بنگلور سريعترين رشد را در بين شهرهای قارهء آسيا دارد و از اين لحاظ جزء 10شهر اول جهان قرار دارد. بنگلور پنجمين شهر بزرگ هند است .همچنين تعداد کارخانجات الکترونيکی که وسايل الکتريکی منازل را توليد می کنند افزايش يافته است.
کارخانجات توليد پوشاک از ديگر صنايع در حال توسعه اين شهرمی باشد. رشد صنعتی در داخل و اطراف بنگلور باعث افزايش فعاليتهای تجاری در آن شده است.
اقتصاد بنگلور (2006-07 درآمد منطقه خالص) را تبدیل به یکی از مراکز اقتصادی بزرگ هند با ارزش صادرات با رشد اقتصادی 10.3 ٪ کرده است، بنگلور سریع ترین کلان شهر بزرگ در حال رشد است

توسعه صنايع دراين شهر چشمگير و مراکز بزرگ، بسيارزيادی درداخل و اطراف شهر وجود دارد. که محصولات مختلف صنعتی توليد مي کنند. همچنين تعداد کارخانجات الکترونيکی که وسايل الکتريکی منازل را توليد می کنند افزايش يافته است. پارک تکنولوژی اطلاعات در منطقه وايت فيلد White Field  واقع در 16 کيلومتری اين شهر با همکاری سرمايه گزاران تکنولوژی اطلاعات سنگاپوری، صنايع تاتاواداره توسعه نواحی صنعتی ايالت کارناتاکا توسعه داده شده است.اين پارک صنعتی در برگيرنده فضای اداری و آپارتمانهای مسکونی نيز مي باشد. کارخانجات توليد پوشاک از ديگر صنايع در حال توسعه اين شهرمی باشد. رشد صنعتی در داخل و  اطراف بنگلور باعث افزايش فعاليتهای تجاری در آن شده است.

Infosys ، آگاه ، Wipro ، iGate ، خدمات مشاوره تاتا ، Accentur  شبکه های نوکیا،  زیمنس و شرکت های ایالات متحده مانند تگزاس اینسترومنتز ، گوگل ، آی بی ام ، هیولت پاکارد ، ، شرکت Honeywell ، یاهو ، شرکت اوراکل ، سیسکو ، مایکروسافت،  اگاه و اینتل تحقیقات خود و مراکز توسعه همراه با دفاتر شرکت های بزرگ خود را در بنگلور بنا نهاده اند.

ترابری

سازمان اتوبوسرانی نقش اساسی در جابجايی مردم در داخل و اطراف شهر را دارا می باشد. کرايه اتوبوس به کارگر داخل اتوبوس در مقابل اخذ بليط ارائه می گردد، به عبارت ديگر نيازی به تهيه بليط خارج از اتوبوس نمی باشد. هزينه آن تابع مسيرو ميزان مسافتی است که مسافر می خواهدطی کند می باشد. پس از اتوبوسرانی وسيله اصلی برای جابجايی در داخل شهر به عهده سه چرخه هايی است به نام آتو ريکشا، که ظرفيت آنها حداکثر سه نفر و همواره حالت دربستی دارد.

کرايه  سه چرخه ها براساس ميزان مسافت طی شده،  که توسط تاکسيمتر بر حسب روپيه (باشروع 10 روپيه در ابتدا ) نشان داده مي شود، تعيين می گردد. لازم به ياد آوری است که به غير از دو وسيله عمومی فوق تعداد قابل توجهی آژانس های تاکسی شهری و برون شهری وجود دارد که اين گونه وسيله ها نيز دارای يک هزينه اوليه ثابت بوده و مازاد آن بر حسب مسافت طی شده (بسته به نوع وسيله نقيله و دارا بودن يا نبودن کولر) محاسبه می گردد. شبكه راه آهن داخل شهری بنگلور(مترو ) بزودی در سال 2012 افتتاح و بعد از دهلی دومین شهر بزرگ هندوستان است که دارنده خط مترو می باشد. وسایل ارتباطی که در شهر بنگلور برای تردد در سطح شهر می توانید استفاده نمایید به شرح زیر می باشد:

 Auto rickshaw  و  BMTC   و  Namma Metro  و   Bengaluru International Airport  و  HAL Airport  و   BMIC   و   Hosur Road Elevated Expressway  و    Outer Ring Road  و  Kempegowda Bus Station   و   Bangalore railway station

مراکز دیدنی

مجموعه معبد ايسكان يكی ديگر از اماكن ديدني در بنگلور است. اين معبد تركيبی از معماری مدرن و قدیم بنگلور می باشد.

از مكانهای ديگر اين شهر لال باغ گاردن است. اين باغ با  240 هكتار وسعت يكی از زيباترين باغ های كشور هند مي باشد. ساخت اين پارك به زمان حيدر علی و پسرش تيپو سلطان بر می گردد كه در قرن 18 اين بهشت را بوجود آوردند. تيپو سلطان درختان نادر و كمياب را از نقاط دور جهان مانند ايران ، افقانستان و فرانسه به اين پارك آورد. در مركز اين باغ يك گلخانه شيشه ای قرار دارد كه طرح اين گلخانه نشات گرفته از كريستال پليس واقع در شهر لندن می باشد.

مكاني ديگر بنگلور پليس Bangalore palace است . اين كاخ در مركز شهر در سال 1880 با هزينه يك ميليون روپيه در زمينی به مساحت 45000 فوت 110 ساله يكی از نقاط گردشگری شهر بنگلور می باشد. مربع ساخته شد. اين ساختماناز مكانهاي ديدنی در بنگلور ميتوان ويدهانا سودا نام برد كه ساختمان دولتی با 46 متر ارتفاع است كه دارای 22 دپارتمان و300 اتاق مي باشد.

كابون پارك كه در سال 1846 در 300 هكتار زمينهای اهدايی لرد كابون احداث شده و امروزه اين زمين سبز درقلب  شهر مدرن واقع شده است اين پارك زيبا مورد علاقه دونده ها و افرادی است كه به پياده روی علاقه دارند. در پارك دو ساختمان  قرمز رنگ وجود دارد كه يكی كتابخانه ايالتی و ديگری دادگاه عالی است.

تنديس شيوا اين مجسمه به ارتفاع 65 فوت در مقابل درب پشتی مجموعه كمپ فورت قرار دارد و نور در شب بر روی اين مجسمه ، زيبايی خاصی به آن می بخشد

Ulsoor lake اين درياچه با وسعت 1.5 Km مربع در نزديك به مركز شهر قرار دارد. در نيمه قرن دوم توسطkempegowda  در ناحيه ای به مساحت 125 هكتار ساخته شده است. اين درياچه با كلوپ قايقرانی كه دارد, پتانسيل گردشگری خوبی دارد.

جشن های سنتی از پادشاهی قدیمی میسور ، جشنواره دولتی است و با قدرت بزرگ جشن گرفته می شده است.تنوع غذاهای بازتابی از تنوع اجتماعی و اقتصادی از بنگلور است. فروشندگان کنار جاده ها غرفه ، چای ، و جنوب هند ، هند شمالی ، چینی و غربی فست فود همه بسیار محبوب در این شهر است . رستوران ها Udupi بسیار محبوب هستند و عمدتا گیاه خواری ، آشپزی منطقه ای خدمت می کنند . بنگلور دارای ترکیبی گسترده و متنوع از انواع رستوران ها است و بنگلور نیز یک مرکز عمده ای از موسیقی و رقص کلاسیک هندی را است. اجرای موسیقی و رقص کلاسیک هستند به طور گسترده ای در طول سال و به ویژه در طول جشنواره ها برگزار می شود بنگلور در خط مقدم از ترویج موسیقی کلاسیک و رقص در هندبرخورداراست .

پارکها در شهر بنگلور

Bannerghatta National Park • Lal Bagh • Cubbon Park • Bugle Rock • Freedom Park

مکانهای مذهبی شهر بنگلور

Bull Temple • Gavi Gangadhareshwara Temple • ISKCON • Halasuru Someshwara Temple • Dodda Ganesha Temple • Ragigudda Anjaneya temple • St. Mary’s Basilica • Jamia Masjid • St Patrick’s Church • Infant Jesus Church

بناهای دیدنی شهر بنگلور

Vidhana Soudha • Visvesvaraya Industrial and Technological Museum • Nehru Planetarium • Karnataka High Court • Daly Memorial Hall • Mayo Hall • Town Hall • Utility Building • M. Chinnaswamy Stadium • Bangalore Palace

بازارهای اصلی شهر بنگلور

The Forum • Garuda Mall • Bangalore Central • Sigma Mall • Cosmos Mall • Lido Mall • Esteem Mall • Fame Value Mall • Gopalan Mall • Mantri Square

خيابان های اصلی بنگلور برای خريد :  Commercial Street  و   M.G Road   و   Brigade road

فروشگاه های معروف بنگلور :   Addidas  و   shoppers store  و  Nike   و  Life style   و  Reebok  و   Bombay store

 مراكز خريد شهر بنگلور

از بنگلور به عنوان بهشت خريد هم ياد می شود. ساری های ابريشمی اين شهر وCubbon park  در مركزاين شهر مشهور هستند. بنگلور مراكز خريد فراوانی دارد و تنوع اجناس و قيمتها بسيار خوب است.براي خريد وسايل خانه بهترين مكان مغازه ای به نام Rasul Market واقع در خيابان Shivaji Nagar است.برای خريد گوشت و مرغ تازه
janson Market  و Shivaji Nagar
برای خريد روزمره خانگی می توانيد به فروشگاه های زنجيره ای زير مراجعه کنيد:
Food world  و Sunday to Monday  و Fatima Market و Metro

برای خريد كتاب و ساير جزوات درسی هم می توانيد به فروشگاه Gangaram واقع در خيابان M.G Road مراجعه فرماييد.

دانشگاه‌ها:

دانشگاه بنگلور در سال 1886 تاسیس شده ، وابستگی به حدود 500 کالج ها ، با ثبت نام دانش آموز در کل بیش از 300.000 دانشجو دارامی باشد.دانشگاه بنگلور در كل سطح شهر و حومه شهر شامل 341 كالج وابسته می باشد .این در دانشگاه 5 ستاره محسوب می شود. اين دانشگاه از نظر سيستم ارزشيابی بنگلور رشته هاي علوم مهندسی از قبيل : كامپيوتر و گرايشهای آن ،معماری،عمران،،شيمی،مكانيك،مهندسی مواد و پزشكی دندانپزشكی _ پيرا پزشكی حقوق و كليه گرايشهای آن.. با كيفيت ارائه مي گردد و به دليل مدرن بودن و مركزيت شركتهای كامپيوتری وتجاری وجود پاركها و باغهای زيبا ،برجهای تجاری و مسكونی پيشرفته ازمحبوبترین شهرهای هندوستان محسوب می گردد.

در زمينه های علوم پزشكی و دارو سازی بايد گفت كه تقريبا در اين كشور هيچ دوره ای دارای دكترای پيوسته نمی باشد و دانشجويان بايد مقاطع تحصيلی ليسانس و فوق ليسانس را يكی پس از ديگری سپری كرده و سپس در مقطع دكترا به تحقيق و انجام پژوهش بپردازند و نهايتا با تهيه پايان نامه و ارائه آن به استاد راهنما به دفاع بپردازند اما نحوه ارزشيابی دوره هاي پزشكي در وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكی به گونه اي است كه متقاضيان پس از اخذ مدرك ليسانس از دانشگاه های هند و سپری كردن يك دوره يك ساله اينترن شيپ در ايران موفق به اخذ مدرك دكتراي رشته تحصيلی شان از اين وزارتخانه خواهند شد.
در زمينه رشته های غير پزشكی  در كشور هندوستان دو گزينه و جود دارد كه به بخشی از آنها اشاره خواهد شد.
در حالت كلی در اين كشور دو گرايش غير پزشكی وجود دارد؛يكی زير مجموعه مهندسی و ديگری زير مجموعه رشته ها و دوره های علوم  می باشد

دانشگاه راجیو گاندی دانشگاه علوم بهداشت راجیو گاندی یک دانشگاه واحد در سال 1996 توسط دولت کارناتاکابرای تنظیم و ارتقاء آموزش عالی در علوم بهداشتی در سراسر ایالت کارناتاکا دایرگردید.

دانشگاه VTU این دانشگاه درشهر بلگام درایالت کارناتاکا قرارداردکه تمام کالج های فنی مهندسی بنگلورزیرنظراین دانشگاه می باشد اين دانشگاه  دارای 144 كالج زير مجموعه است كه در بنگلور و بلگوم و ميسور و گالبرگا قراردارند. متناسب با فاصله كالج با شهر يا مركز شهر قيمت دوره های ارائه شده توسط كالجها نوسان دارد ولي كلا هزينه فنی مهندسی نسبت به ساير رشته ها بالاترست.

دانشگاه علوم كشاورزی این دانشگاه درسال 1947 زیر نظر دانشگاه کارناتاکا برای رشد وارتقای علوم کشاورزی در این ایالت ودرشهربنگلوردایرگردید.

دانشگاه مسیح  یک دانشگاه خصوصی واقع در بنگلور ، کارناتاکا، هند می باشد که در سال 1969 تاسیس شد، آن است که توسط کشیش Carmelites  مری معصوم (CMI)، اولین بومی جماعت سوریه کاتولیک مذهبی در هند اداره می شود. این کالج به دانشگاه در سال 2008 تبدیل شد.این دانشگاه از لحاظ ملی و بین المللی شناخته شده و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در انواع رشته های دانشگاهی از جمله حقوق ، مدیریت بازرگانی، بازرگانی ، مدیریت، علوم انسانی، علوم و علوم اجتماعی ارائه می دهد. علاوه بر این ، دوره های حرفه ای در تعدادی از زمینه های از جمله، مدیریت بازرگانی، کاربرد کامپیوتر، مدیریت هتل، ارتباطات جمعی، مددکاری اجتماعی، مهندسی و گردشگری ارائه می دهد و از لحاظ اعتبارزیر مجموعه NAAC و کمیسیون کمک های مالی دانشگاه هند (UGC) می باشد.

دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی معتبردر این شهرعبارتند  از:

دانشگاه بنگلور                                                                                http://www.bangaloreuniversity.net

دانشگاه راجیو گاندی                                                                                             http://www.rguhs.ac.in

دانشگاه علوم كشاورزی بنگلور                                                                 http://www.uasbangalore.edu.in

انستیتو مدیریت هندوستان                                                                                    http://www.iimb.ernet.in

دانشگاه VTU )Visweshwaraiah Technological University)

MS Ramaiah Institute of Technology

Indian Statistical Institute (ISI), Bangalore

University College of Physical Education

Modern Institute of Management & Business Administration

BMS College of Engineering

Christ college of Arts, sciences and commerce

RV college of Engineering

Mount Carmel College

Smt VDH Central Institute of Home Science

St Josephs College of Commerce

St Josephs College of Arts and Science

Smt VDH central institute of Home science

Gihousia college of Engineerng

کالج های شهر بنگلور

کالج رامایا- بنگلور  (M.S. Ramaiah)

این کالج دارای دانشکده های فنی و مهندسی، علوم، علوم انسانی، بازرگانی، مدیریت، حقوق، مدیریت هتل می باشدکه هر کدام از این دانشکده ها دارای رشته های متنوعی درمقاطع تحصیلی لیسانس وبالاتر می باشد.

http://www.msrit.edu

کالج  ایندین آکادمی   (Indian Academy)

یکی از کالج های معروف ودارای رتبه  Aاز NAAC و NBA که ارایه دهنده طیف وسیعی ازرشته های زیر شاخه علوم و مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

http://www.iadcollege.com

گاردن سیتی کالج- بنگلور (Garden city college)

این کالج یکی از کالج های معتبر شهر بنگلورمی باشد.گاردن سیتی کالج با رتبه ( B++) یکی دیگر از کالجهای علوم محسوب می گردد وارایه دهنده رشته های ذیل می باشد.

http:// www. gardencitycollege.edu

مقطع

رشته

طول دوره

کارشناسی

کامپیوتر کاربردی/ علوم کامپیوتر/ میکروبیولوژی/ ﮋنتیک/ بیوتکنولوﮋی/ مدوطراحی لباس/ مدیریت هتل/ مدیریت بازرگانی/ روزنامه نگاری/ فیزیوتراپی

3 سال

کارشناسی ارشد

کامپیوتر کاربردی/ مدیریت بازرگانی/ توریسم/ میکروبیولوﮋی/ بیوتکنولوﮋی/ بازرگانی /بیوشیمی/ فیزیوتراپی/ علوم اجتماعی/تجارت/ شیمی عمومی/بایوشیمی /تجارت بین الملل/حسابداری/ﮋنتیک کاربردی

2 سال


گروه موسسات دایانا ساغر  ( Dayanandasagar)

این کالج دارای رتبه B++و NBA می باشد وارایه دهنده رشته های ذیل می باشد.

مقطع

رشته

طول دوره

کارشناسی علوم  سی علوم

علوم ﮋنتیک(زنتیک،بایوشیمی،جانورشناسی)/ علوم بایو تکنولوﮋی(بایو تکنولوزی، جانورشناسی،شیمی)/ علوم میکروبیولوﮋی(میکروبیولوﮋی، جانورشناسی، شیمی)/لیسانس علوم(فیزیک،شیمی،ریاضی)/ لیسانس علوم(اقتصاد،آمار،ریاضی)/ لیسانس فیزیوتراپی

3 سال

کارشناسی مهندسی

مهندسی کامپیوتر/مخابرات/لیسانس معماری، مهندسی شیمی / مهندسی عمران/ مهندسی برق/ مهندسی ماشین / مهندسی مکانیک/ مهندسی مخابرات/ مهندسی IT / مهندسی الکترونیک/ مهندسی ابزار/ مهندسی و مدیریت صنایع/ بایوتکنولوﮋی/معماری/ مهندسی پزشکی

4 سال

کارشناسی ارشد  مهندسی

مهندسی عمران(مهندسی سازه / مهندسی بزرگراه) / مهندسی مکانیک(مهندسی طراحی / مجتمع تولید کامپیوتر) / مهندسی الکترونیک و ارتباطات(طراحی VLSI و سیستم های تعبیه / الکترونیک دیجیتال) / مهندسی کامپیوتر(مهندسی شبکه های کامپیوتری) / مهندسی برق(قدرت الکترونیک و سیستم) / مهندسی مخابرات(ارتباط دیجیتالی و مهندسی شبکه)

2 سال

http://www.dayanandasagar.edu

امکانات موسسات  دایانا ساغر

Digital Library ,About Library ,Information For Users Working Hours ,Library Staff, Circulation Section ,Reference Section ,Digital Library ,Periodical Section ,Private Study Zone ,Browsing Center ,Digital Resources, Electronic Journals, Reference Sources, Databases ,Audio/Visual Sources

گروه موسسات سی،ام، آر (CMR)


گروه موسسات “سی،ام، آر “توسط آقایSri Chikka Muniappa Reddy  تاسیس گردید.او معتقد بود که عامل رشد و توسعه جامعه آموزش است . گروه موسسات “سی،ام، آر ” دارای رتبه  + B+ و NBA می باشد . کیفیت این مجموعه ها به لحاظ ساختمان ، نظم اداری و آموزشی بسیار بالا است. در سایت این مجموعه تمام سرفصل رشته ها را می توانید ملاحظه نمایید.

http://cmrit.cmredu.com

رشته های گروه موسسات “سی،ام، آر “:

 Management & Commerce  در دو رشته مدیرت تجارت (BBM) و (BCOM) کارشناسی تجارت
(BCA & MCA)   Information Technology کارشناسی و کارشناسی ارشد  فناوری اطلاعات
کارشناسی  بایو تکنولوژی  شکیل شده از سه رشته شیمی ، بایو تکنولوژی  و گیاه شناسی است  .ادامه تحصیل  در گرایشهای کارشناسی ارشد بایو تکنولوژی ، میکروبیولوژی ، بایو شیمی  با این رشته امکان پذیر است
در گرایش Humanities رشته  Bachelor of Art تشکیل شده از سه رشته روزنامه نگاری ،روانشناسی و ارتباطات است .ادامه تحصیل  در گرایشهای کارشناسی ارشد روانشناسی M.Sc. (Psychology) ،کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری،کارشناسی مامایی، کارشناسی فیزو تراپی، کارشناسی حقوق 5 ساله 10 ترم تلفیقی از دورشته علوم انسانی و حقوق در این موسسه امکانپذیر است

امکانات گروه موسسات “سی،ام، آر “

کلاسهای این موسسه کلاسهایی بزرگ همراه با تهویه ، صندلی راحت و وسائل کمک آموزشی می باشد

ELEARNING, HARDWARE, HOSTEL, LIBRARY, PLACEMENTBUREAU, SOFTWARE, SPORTS

http://www.bangalorepedia.org :منابع

 http://www.iraneconomics.net/fa/articles.asp?id=1194
http://www.answers.com/topic/bangalore
http://www.nano.ir/newstext.php?Code=5394
http://www.bangalore-live.info

19 نظر در مورد "بنگلور"

 1. پریا فیروزی · August 5, 2012 at 9:12 am · Reply

  لطفا زمان و نحوه پذیرش و شهریه دندانپزشکی بنگلور رو بگید

  • iran2india · February 6, 2013 at 2:25 pm · Reply

   زمان پذیرش از ژانویه آغاز می شود وتا جون ادامه دارد و شهریه کالج ها در شهر بنگلور بسته به کالج متفاوت است

 2. Farogh · February 17, 2013 at 5:23 pm · Reply

  با سلام آیا در مقطع کارشناسی هم همانند مقطع ارشد مهندسی شبکه های کامپیوتری خوانده میشود یا باید در مقطع کارشناسی آتی خوانده شود.

 3. امیرمهدی · July 20, 2013 at 7:01 am · Reply

  سلام با تشکر از سایت بسیار عالی شما، واقعا دستتون درد نکنه، اما چرا شما هیچ اشاره ای به رشته کشاورزی نکردید در صورتی که بنده خیلی ها رو میشناسم که در شهر بنگلور در مقطع دکتری کشاورزی تحصیل کرده اند. لطفا مراکز تحقیقات کشاورزی شهر بنگلور رو هم نام ببرید اگه ممکنه ممنون میشم.

  • iran2india · September 1, 2013 at 2:19 am · Reply

   با سلام
   در شهر بنگلور دانشگاه کشاورزی قرار دارد که در سایت کاملا توضیح داده شده است که یکی از بهترین دانشگاه های کشاورزی هند است که مطالعه بفرمایید

 4. مهدی · October 27, 2013 at 10:13 am · Reply

  فرق بین دانشگاه و کالیج را بگویید

  • iran2india · November 9, 2013 at 11:51 am · Reply

   دانشگاه یک نام می باشد که هر دانشگاهی می تواند از چندین دانشکده یا پردیس در جاهای مختلف تشکیل شده باشد

 5. romina · March 31, 2014 at 12:30 am · Reply

  سلام

  ببخشید من می‌خواستم راجع به قوانین دانشگاها بدونم

  مثلا دانشگاه راجیو گندی

  اینکه آیا قانون dissmis دارن یا نه؟

  اگر واحدی بیفتی چطور می‌شه جبرانش کرد؟

  چون من مجارستان درس میخونم و هم هزینش زیاده هم قوانین خیلی‌ بد و ساختی داره

  می‌خوام بیام هند اما نمیدونم از کجا این سوالارو بپرسم که جواب بگیرم

  ممنون میشم کمکم کنید

  مرسی‌

  • iran2india · May 4, 2014 at 8:28 am · Reply

   اگر درسی را بیفتید می توانید سال بعد بردارید حتی اگر پیش نیاز درسی باشد شما تا 2 سال بعد به همراه واحدهای جدید می توانید اقدام نمایید
   با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران ما استفاده نمایید
   تلفن تماس وایبر ،واتس اپ و … : 00989350666082

 6. elahe · April 27, 2014 at 11:11 am · Reply

  با تشکر از سایت عالیتون و همراهیه پایا پای کارشناسان محترمتون

  • iran2india · May 4, 2014 at 2:01 pm · Reply

   مرسی از لطفتون
   در خدمتیم :-)

 7. pariya · May 23, 2014 at 1:19 pm · Reply

  سلام من در رشته مترجمی اسناد و مدارک زبان انگلیسی در مقطع فوق دیپلم فارغ التحصیل شدم میخواستم بدونم ایا میتونم در رشته دندانپزشکی در کشور هند شروع به تحصیل کنم و اگر امکان پذیرش هست نحوه پذیرش به چه صورت هست و اینکه باید از کجا شروع کنم ممنون .

  • iran2india · May 23, 2014 at 6:52 pm · Reply

   با ما تماس بگیرید

 8. رها · June 27, 2014 at 6:39 pm · Reply

  سلام.من به همراه همسرو پسرم قصد داریم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به شهر بنگلور بیایم.چند تا سوال دارم :
  1.برای کار میشه از مدارک فنی حرفه ای یا مدارک علوم پایه مثل لیسانس زیست استفاده کرد؟
  2.هزینه زندگی برا یه خانواده 3 نفره چقدر میشه؟

  ممنون میشم اگه راهنماییمون کنید.

  • iran2india · August 26, 2014 at 12:57 pm · Reply

   خیر نمی شود
   می بایست پیش دانشگاهی تجربی داشته باشید
   ماهیانه 1000 دلار برای یک خانواده مناسب می باشد

 9. رویا · September 2, 2014 at 9:31 am · Reply

  سلام. برای دکترای 6 ساله داروسازی کدام کالج های راجیو گاندی را پیشنهاد میکنید که رتبه و امکانات تحصیلی بالایی داشته باشد؟
  ممنون

  • admin1 · October 19, 2014 at 10:59 am · Reply

   سلام
   در کل کالج های شهر بنگلور برای داروسازی مناسب میباشند و همه زیر نظر راجیو گاندی هستند.

 10. فاطمه · September 8, 2014 at 3:41 pm · Reply

  کرایه خونه آپارتمانی یک خواه در محله خوب شهر چقدر می باشد.

  • admin1 · October 19, 2014 at 12:11 pm · Reply

   سلام
   حدود 100 دلار

سوالات و نظرات خود را اعلام فرمایید