دکترا در مالزی

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD در مالزی

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مالزی در دوره دکترا و در دانشگاه های مالزی به سه روش ارائه می شود:

  1. فقط کلاس درس:

در این روش دانشجویان می بایست قبل از شروع هر ترم واحدهای درسی را انتخاب کنند و با گذراندن این دوره و قبولی در امتحانات مدرک دکترای خود را دریافت نمایند.

  1. کلاس و پژوهش:

کامل ترین نمونه ارائه دوره دکترا به روش کلاس و پژوهش است که دانشجو بعد از گذراندن واحدهای درسی با موفقیت باید یک طرح پژوهشی جهت تکمیل دوره ارائه بدهد.

  1. فقط پژوهش:

اخذ پذیرش برای این دوره در مقطع دکترا برای دانشجویان بسیار مشکل است و مستلزم ارائه مدارک ممتاز تحصیلی است که بتواند هیئت علمی دانشگاه را متقاعد سازد که دانشجو نیازی به گذراندن واحدهای درسی ندارد. در این روش دانشجو باید در طول یک دوره پروژه خود را تکمیل کند و به هیئت علمی دانشگاه تحویل دهد و در صورت تایید پروژه موفق به اخذ مدرک دکترای خود بشود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع دکترا حدود ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار سالانه می باشد.

کمک هزینه ها و شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه های مالزی:

دانشجویانی که در سال اول تحصیلی در دانشگاه های مالزی نمرات بالایی داشته باشند می توانند تقاضای تخفیف شهریه به دانشگاه بدهند که در صورت تایید تقاضای آن ها حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد از شهریه سالانه کسر می شود البته دانشجویانی که در مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی معدل بالا داشته باشند می توانند از همان شروع ترم اول تقاضای تخفیف شهریه بدهند.

*بورسیه تحصیلی بیشتر به دانشجویان مقطع دکترا تعلق می گیرد که به صورت کمک هزینه های ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود. این کمک هزینه ها در قبال پروژه های تحقیقاتی و مقالات بین المللی که دانشجو طبق قرارداد انجام می دهد به آنها داده می شود یا در قبال دستیاری تدریس و دستیاری تحقیق از سوی استاد راهنما به صورت ماهیانه به دانشجو پرداخت می شود.

مدارکی که دانشجویان جهت اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی باید ارائه دهند عبارتند از:

  • ترجمه و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
  • مدرک زبان آیلتس یا تافل (لزوم ارائه مدرک و شرایط زبان بسته به شرایط دانشگاه متفاوت است)
  • گواهی اشتغال به کار ( درصورتی که شامل متقاضی بشود)
  • اصل و کپی پاسپورت
  • اصل و کپی شناسنامه
  • عکس

در اغلب دانشگاه ها و کالج های مالزی خوابگاه های مجردی و متاهلی با تمامی امکانات اولیه شامل: یخچال، میز مطالعه، تخت خواب، گاز و … در اختیار دانشجویان قرار می گیرد البته بعضی از خوابگاه ها به صورت آپارتمان های چند اتاقه است که هر اتاق به یک نفر داده می شود. اجاره خوابگاه ها در دانشگاه های دولتی ماهیانه حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ رینگیت و در دانشگاه های خصوصی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ رینگیت می باشد.

اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی هستید می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران و تحویل مدارک خود به کارشناسان مجرب ما در کمترین زمان ویزای تحصیلی مالزی را از سفارت مالزی اخذ نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.