دکن کالج

  • رتبه جهانی
  • رتبه در دانشگاه های هند
  • سطح آموزشی
  • محیط دانشگاه
  • امکانات دانشگاه
  • موقعیت دانشگاه

تحصیلات تکمیلی و موسسه تحقیقات دکن کالج

(deccan college)

 

 

 

دکن کالج تحصیلات تکمیلی و تحقیقات موسسه تلقی دانشگاه پونا (پونا) در واقع در پونا ،ایالت ماهاراشترا در هند (استان) است.

در اکتبر ۶، سال ۱۸۲۱ تاسیس و یکی از قدیمی ترین نهادهای آموزش مدرن در هند است. در حال حاضر دکن کالج در آموزش گروه های پژوهشی، باستان شناسی و زبان شناسی مشغول می باشد.

پس از استقلال هند، شناخت توسعه زبان های هند و گویش از چهار خانواده زبان به یک نیاز ضروری تبدیل شد. به عنوان یک نتیجه از این دو کنفرانس، کالج دکن در مقیاس بزرگ پروژه زبان با کمک مالی بنیاد راکفلر نیویورک با شکوه در طی یک دوره شش ساله (۱۹۵۴-۱۹۶۰) ساخته شده، آغاز شده است.

فعالیت های زبانی در کالج دکن در سال ۱۹۶۰ شروع شد. این فعالیت ها شامل زبانهای سانسکریت ، شرح لهجه زبان مراتی در مرکز، غرب و جنوب هند، و شرح بعضی گویشهای کانادهای و مطالعات دکتری تعدادی از زبانهای دیگر هند است. زبانشناسی امروز همچنان به عنوان یک موضوع درمقطع کارشناسی ارشد در کالج دکن آموزش داده شود. اعضای دانشکده در حال انجام فعالیتهای پژوهشی در کنار آموزش آنها می باشند. تا کنون حدود پانصد دانشجو فارغ التحصیل در زبانشناسی از این موسسه هستند. در همین دوره یک صد و هفتاد و دو محقق دکترا وجود دارد.

دکن کالج پست تکمیلی و موسسه تحقیقات یک موسسه برای زبانشناسی و باستانشناسی در شهر پونا و موسسه در سال ۱۸۲۱ در ماه اکتبر به وجود آمد. این کالج به طور موقت در سال ۱۹۳۴ به دلیل کمبود بودجه بسته شده، اما در سال ۱۹۳۹ در تاریخ ۱۷ ماه اوت به عنوان یک موسسه برای آموزش و پژوهش PG در جهت ارتقاء تحقیقات بیشتر و یادگیری در علوم اجتماعی دوباره باز شد.
در ابتدای بازگشایی این مؤسسه ،دارای ۴ بخش آموزش و تحقیق جامعه شناسی، انسان شناسی، تاریخ، زبان شناسی و باستان شناسی می بود. در سال ۱۹۹۰ در ماه مارس ،به این موسسه توسط وزارت توسعه منابع انسانی دولت هند وضعیت دانشگاه داده شد.
دکن کالج PG و پژوهشکده دارای سه بخش تحت کنترل خود، یعنی بخش باستان شناسی، گروه زبانشناسی و بخش سانسکریت و فرهنگ نویسی است و دانشگاه در ارائه دوره های آموزشی اختصاص داده شده است. با اقدام بعنوان یک موسسه تحقیقاتی، دانشگاه تاکنون نشریات بسیاری در زبانشناسی و رشته های باستانشناسی را ارائه کرده است.
این مؤسسه دارای یک کتابخانه عظیم با ۱۲،۰۰۰ نسخه های خطی نادر و ۱۵۰٫۰۰۰ کتاب با ارزش برای کارهای تحقیقاتی می باشد.
دکن کالج، در ابتدا بعنوان کالج Hindoo در سال ۱۸۲۱ تاسیس شده است و کار خود را در زمینه باستان شناسی، زبان شناسی، زبان سانسکریت و فرهنگ لغت ادامه داد است.
موسسه تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دکن کالج ، پونا در اکتبر ۶،۱۸۲۱ افتتاح شد به عنوان موسسه ارائه دهنده دوره های زبانشناسی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی و انسان شناسی است.
گروه باستان شناسی توسط مرکز مطالعات پیشرفته در سال ۱۹۷۲ اعتبار یافت. گروه زبانشناسی اولین از نوع خود در دانشگاه های هند تاسیس و توسط UGC از ۱۹۶۵-۱۹۷۵ به رسمیت شناخته شده است. مؤسسه پروژه مداوم Lexico گرافیکی با هدف اصول تاریخی یک فرهنگ لغت جامع از Snaskrit می باشد. به موسسه درجه B++ در ماه مارس سال ۲۰۰۳ توسط شورای ملی ارزیابی و اعتباربخشی (NAAC) اعطا شده است. RG تحقیقات انجام شده توسط موسسه باستان شناسی و زبان شناسی انجام شده است از تمام شخصیت های هند است و ب

Comments are closed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.