سایر رشته ها

همه ساله دانشجویان بسیار زیادی جهت ادامه تحصیل به هندوستان می آیند چرا که در کنار کیفیت بالای آموزشی، هزینه های تحصیل هم به نسبت پایین است. درصد قابل توجهی از علاقمندان به تحصیل را دانشجویانی تشکیل میدهند که مایلند تحصیل خود را در یکی از رشته های ذیل ادامه دهند چرا که دانشگاه های هند در این رشته ها در دنیا دارای اعتبار قابل ملاحظه ای هستند. حال برای آشنایی این رشته ها را را به طور خلاصه معرفی می کنیم .

رشته MBA 

رشته ای بسیار پرطرفدار که علاقمندان می توانند با هر لیسانسی وارد آن شوند. در این رشته آخرین یافته های علمی مدیریت در حوزه های کسب و کار تدریس می شود.

این رشته دارای گرایش های متعددی میباشد که مهمترین آن هاعبارتند از:

Information Technology

International Business

Finance

Human Resource

Marketing

خلبانی   

یکی از رشته های مشهور و کلاسیک که فارغ التحصیلان پس از خاتمه تحصیل دارای بازار کاری خوب می باشند      موفقيت در اين رشته نيازمند فيزيك بدنی خوب و استعداد می باشد طول دوره خلبانی در هند ۴ سال می باشد.

رشته های هنری B.F.A) Fine Art)

(فوق کارگردانی در حيدرآباد) (نقاشی، گرافيک و هنر های کاربردی ) برای اخذ پذيرش در اين رشته ها متقاضی بايد با موارد ‏عملی رشته هنری مورد تقاضا تا حدودی آشنا باشد. برای مثال تئاتر در هند به زبان و سبک هندی است در صورتی که فرد زبان انگليسی مسلط باشد امکان پذير است.مدت تحصیل در هند ۴ سال می باشد.

  زبان انگلیسی M.A. English

رشته‌ بسيار ارزان و پرطرفدار از سوی ايرانيان بوده و به نسبت از نظر حجم درسی كمتر از ساير رشته‌ها است. اين رشته در زير مجموعه رشته‌های هنر (Art) طبقه بندی می‌شود قابل ذكر است که تصوری كه ما از رشته‌های زير مجموعه هنر در ايران داريم با هند فرق می‌كند و درهندوستان گرايش‌های درسی همانند اقتصاد،روانشناسی، علوم سياسی و انواع زبان‌ها در زير مجموعه (Art) طبقه بندی می‌شود.

تجارت (Commerce)

این رشته دارای سرفصل های مشترک زیادی با رشته مدیریت بازرگانی است. این رشته با توجه به شهریه پایین آن و آسان بودن نسبی آن، همه ساله تعداد زیادی را به خود جلب می کند. طول دوره در مقطع لیسانس سه سال و فوق لیسانس دو سال می باشد. رشته حسابداری نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه های این رشته ارائه می شود.

فن آوری اطلاعات (IT)

در چند سال اخیر کشور هند رشد خیره کننده ای در حوزه های کامپیوتر و علوم مرتبط داشته است. دولت هند هم با اختصاص مبلغ قابل توجهی به زیرسازی این صنعت در هند به رشد آن کمک شایانی نموده است. در حال حاضر از هر سه متخصص کامپیوتر در دنیا، یکی از آنها هندی است و این کشور پس از آمریکا دومین صادر کننده بزرگ نرم افزار در دنیاست. به تبع این پیشرفت، رشته های مربط با کامپیوتر هم رشد زیادی داشته اند. رشته های مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات (IT) در مقاطع لیسانس دوره چهارساله و در مقطع فوق لیسانس دو ساله دارند. شهریه این رشته ها مهندسی سالیانه حدود ۳۵۰۰ دلار تا ۴۵۰۰ دلار متفاوت است. در کنار گرایشات مهندسی این رشته ها در هندوستان، علوم کامپیوتر و علوم IT  هم تدریس می شود. طول دوره علوم کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در مقطع لیسانس سه سال و در فوق لیسانس دو سال می باشد.

دوره های مهندسی MCITP) MCSE)

امروزه نیاز به دانستن علم کامپیوتر و توانایی کار کردن با اینترنت یکی از اساسی ترین نیازهای دنیای تکنولوژی است . در دنیایی که همه چیز بوسیله کامپیوتر و اینترنت انجام می شود نداشتن علم و آگاهی کافی در این زمینه می تواند بشر را از پیشبرد اهدافش باز دارد.شرکت ماکروسافت یکی از بزرگترین شرکت هایی است که با برگزاری کلاسهای آموزشی در کشورهای مختلف ، این نیاز آدمی را تا حد زیادی برآورده کرده است .
یکی دیگر از کشورهایی که اقدام به برگزاری کلاسها و امتحان MCITP  یا همان MCSE سابق متعلق به شرکت ماکروسافت نموده است ، کشور هند می باشد . این گواهینامه تایید می کند که فرد دارنده آن توانایی تحلیل نیازمندیهای تجاری ، ارائه راه حلهای تجاری و تبلیغاتی ، با امکانات ویندوز و نرم افراز سرویس دهنده را دارد . بعد از پایان این دوره شما قابلیت و توانایی این را دارید که به عنوان سرپرست سیستمهای شرکتی ، مدیر سیستمهای IT ، طراح و معمار سیستمها ، سرپرست امنیتی شرکتها ، مدیر و سرپرست شبکه در شرکتهای مختلف فعالیت نمایید.

کل این دوره شامل سه بخش است :

۱) MCTS  (Microsoft Certified Technology Specialist)
که در آن شما با نحوه چگونگی کار کردن با ویندوز ویستا و نحوه پیکربندی آن آشنا خواهید شد

۲) MCITP (Microsoft certified IT professional : server administrator)

مدرک IT حرفه ای ماکروسافت بخش سرپرست سرویس دهنده ها

۳) MCITP(Microsoft certified IT professional :Enterprise administrator)

مدرک IT حرفه ای ماکروسافت بخش سرپرست شرکتی

بعد ازبه اتمام رساندن این دوره ها شما به عنوان یک فرد متخصص تکنولوژی در محصولات شرکت مایکروسافت شناخته خواهید شد.

دوره های مهندسی Cisco

برای بدست آوردن مهارت و تخصص بیشتر در دنیای شبکه و اینترنت ، شرکت سیسکو اقدام به برگزاری کلاسهای CCNA (Cisco Certified Network Associate)  در کشورهای مختلف از جمله کشور هند نموده است .
این دوره به عنوان یک مرحله اصلی و هسته ای در راستای استفاده حرفه ای از اینترنت ، سخت افزار شناخته شده است . همانطور که می‌دانيد شرکتCisco  بعنوان بزرگترين و معتبرترين شرکت در زمينه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپيوتری و تجهيزات آن در جهان شناخته شده است . از اين رو برای آشنائی بيشتر متخصصان شبکه با اصول طراحی و کار با تجهيزات، اين شرکت اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی در زمينه‌های مختلف شبکه نموده است. همچنين برای آگاهی از صحت و کار آزمودگی دانش آموختگان اين دوره‌ها ، پس از انجام آزمون مدرک بين‌المللی ارائه می گردد .
مدرک CCNA مخفف کلمه Cisco Certified Network Associate است و دارنده آن را شرکت سيسکو به‌عنوان همکار و آشنا با سیستم شبکه میشناسد! اين مدرک به کسانی تعلق می‌گيرد که پس از گذراندن آن توانائی نصب و راه اندازی و خطايابی صد Node در شبکه را داشته باشند. همچنين طی گذراندن اين مدرک فرد مورد نظر با پروتکلهای پايه شبکه مثل IP – IPX – VLAN – GRP آشنائی پيدا می‌کند .

تفاوت دوره مهندسی مایکروسافت MCSE و مهندسی سیسکو CCNA چیست؟
در MCSE ، بیشتر مباحث مربوط به تنظیمات سیستم عامل های مایکروسافت از قبیل مدیریت ، طراحی و نگهداری ویندوز Server 2003یا  Server 2007می باشد. مباحث MCSE بیشتر نرم افزاری است ، گرچه در مباحث     Infra1  مباحث سخت افزاری نیز مطرح می شود .
در سیسکو ( CCNA&CCNP ) ، بیشتر مباحث سخت افزاری مطرح می شود ، مباحثی از قبیل شناسایی لایه های شبکه ، کار با آنها ، مدیریت ، طراحی و کار با روترها و سوئیچ های سیسکو و بالا بردن سرعت و کیفیت شبکه

طراحی داخلی (Interior Design)

از رشته های جدید که بسیار مورد توجه علاقمندان قرار گرفته است. این رشته دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد. در مقطع لیسانس این رشته سه سال و در مقطع فوق لیسانس دو سال به طول می انجامد.برای ورود شرط خاصی از نظر رشته دبیرستان و پیش دانشگاهی وجود ندارد.

طراحی جواهرآلات (BBA-Jewelry Design & Management)

این رشته یکی از بهترین رشته ها برای علاقمندانی است که مایلند در حوزه طراحی جواهرالات فعالیت نمایند.طول مقطع لیسانس این دوره سه سال است

 (B.A) علوم انسانی  

خاصيت اين رشته ها تنوع بسيار زياد و يادگيری اين علوم به وسيله زبان انگليسي است که البته يادگيری کامل و موفقيت در اين رشته ها منوط به توانايی بالای داوطلب دردرک مطلب و ارايه آن به زبان انگليسی ميباشد.
اين رشته ها شامل : زبان های انگليسی، آلمانی، فرانسوی، هندی، سانسكريت و رشته هايی مانند : اقتصاد، روانشناسی، جغرافی، تاريخ، فلسفه، علوم سياسی، جامعه شناسی و … می باشد.
در تمامی شاخه ها امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر وجود دارد وشهريه كارشناسی ارشد اين رشته ها نيز ارزان است.

نکته : در پونا ،يك موسسه آلمانی و يك موسسه فرانسوی از طرف دولتهای اين كشورها فعال هستند و امكانات خوبی برای آموزش زبان دارند و فرصت خيلی خوبی را در اختيار علاقمندان به ادامه تحصيل در اروپا قرار می دهند. استفاده ازامكانات اين موسسات باتوجه به طولانی بودن دوره های آموزشی فقط برای دانشجويان امكان پذير است.

رشته های هنر

رشته هايی مثل نقاشی، مجسمه سازی و هنرهای کاربردی که شهريه آنها برای کل دوره ۴ سال مقطع کارشناسی حدود ۹۰۰۰ دلار می باشد

نکته : به دليل اينکه هزينه رشته ها معمولا متغيراست بهتراست ليستی از مبالغ تهيه نگردد  و در زمان اخذ پذيرش اطلاعات دقیق در مورد هزينه رشته در اختيار دانشجو قرارخواهد گرفت.

رشته های پر طرفدار دیگر

Advertising Management

Sales Management

Materials Management

Operation Management

Logistics

Capital Markets

Insurance Management

Banking

Retail Management

Customer Relationship Management

Hospitality Management

Hotel Management

Service Management

Pharmaceutical Management

Actuarial sciences

Organic Agriculture & Food Business

Telecommunication

Biotechnology

Competitive Intelligence& Corporate warfare

Entrepreneurship Management & Leadership

Port & Shipping Management

Power Management

Energy Trading

Upstream Asset Management

Oil & Gas Management

از دیگر رشته های پر طرفدار عبارتند از : بیو تکنولوژی / میکرو بیو لوژی/ ژنتیک

  • بله موجود می باشد .شرایط آن مشابه دکترا در سایر رشته ها است با این فرق که شما ملزم به ارایه مصاحبه می باشید.

  • دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همه دانشگاه های معتبر در دنیا و دارای گرید الف از نظر وزارت ارزشیابی هندوستان می باشند و از لحاظ کیفیت آموزش بسیار خوب می باشند. پیشنهاد ما به شما دانشگاه حیدرآباد و بنگلور و عثمانیا می باشد.

 1. سلام لطفا برای گرفتن پذیرش دکترای روانشناسی بالینی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت راهنماییم کنید. پیشنهاد شما کدوم دانشگاه هاست؟ که هم مورد تایید باشه و هم دردسر زیادی نداشته باشه. ممنون.

 2. سلام من کارشتاسی سینما گرایش کارگردانی هستم برای کارشناسی ارشد کدام دانشگاه را شما پیشنهاد می کنید و هزیینه آن چقدر است؟ممنون می شم

  • دانشگاه های حیدرآباد،عثمانیا،هندو ی بنارس،بنارس،منگلور و میسور همه مورد تایید و دارای این رشته می باشند

  • با سلام
   کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم که دارای این رشته می باشند تا دکترا مورد تایید می باشند از جمله : دانشگاه های حیدرآباد،عثمانیا،هندو ی بنارس،بنارس،منگلور و میسور و هزینه آن بسته به دانشگاه متفاوت می باشد
   هزینه آن معمولا سالی ۳۰۰۰ دلار می باشد

 3. سلام، لطفا در مورد ادامه تحصیل در رشته فیزیولوژی ورزشی مقطع دکتری، شرایط اختصاصی وعمومی برای پذیرش، شهریه، دانشگاههای معتبربرای این رشته وگرایشهای موجود فیزیولوژی ورزشی اطلاعاتی بدهید. باتشکر

  • دو دانشگاه مورد تائید ایران شامل کرالا و میسور می باشند آزمون ورودی ندارند هزینه تحصیل در کرالا سالی ۱۲۰۰ دلار و در میسور سالی ۲۵۰۰۰ روپیه می باشد
   ۰۰۹۱ ۹۱۷۵۰۰۴۱۳۰ شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره هند تماس بگیرید

 4. برای ارشد حسابداری دانشگاهی هست
  هزینه اش چه مقدار هست
  ‏ و شرایط پذیرش ، من اینجور که خوندم زیر شاخه یک رشته است ، توضیح بیشتر لطفا

  • کارشناسی ارشد حسابداری بین نیم تا یک لاک می باشد (هر لاک =۱۰۰هزار روپیه = ۷میلیون تومان)
   رشته ارزونی هست و بسیارند دانشجویان ایرانی اینجا در این رشته تحصیل می کنند
   ۰۰۹۱ ۹۱۷۵۰۰۴۱۳۰ در ضمن شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره هند تماس بگیرید

 5. با سلام من میخواستم از شما بپرسم آیا برای رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری بهترین دانشگاه از نظر امکانات و کیفیت که از همه بهتر است کدام است. با تشکر

 6. باسلام و تشكر،ممنون ميشم اگردر زمينه تحصيل دررشته روانشناسي مقطع كارشناسي ارشد راهنمايي كنيد براي كسي مثل من كه از نظرزبان انگليسي در سطحي بسيار پايين قرار دارم، هند ميتواند كشوري باشد كه بتوانم تحصيلات خودم را ادامه بدهم و همچنين هزينه فراگيري زبان و بعد تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد روانشناسي و همچنين هزينه هاي زندگي چقدر در سال ميباشد و مجموعا چه مدت زمان نياز دارد؟واينكه چه گرايشهايي ميتوان انتخاب كرد؟ با تجديد تشكر

  • با سلام
   رشته روانشناسی در هند در کلیه رشته های بالینی و … ارایه می شود و از لحاظ زبان شما می توانید در کنار درس به صورت خصوصی یا شرکت در کلاسهایی که دانشگاه های مورد تایید و همچنین موسسات ارایه می دهند اقدام نمایید
   و هزینه تحصیل برای دوره فوق لیسانس سالیانه بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار بسته به دانشگاه متفاوت می باشد و با ماهیانه ۳۰۰ دلار می توانید زندگی معقولی در هند داشته باشید

 7. با سلام و ادب و تشکر از اطلاعات جامعی که در اختیار گذاشتین
  من بیکدوره زبان سه ماهه نیاز دارم که تا شهریورماه پایان بیپذیره و از لحاظ کیفیت آموزشی و شرایط دانشجویی بسیارخوب باشه و بتونم از دوره های یوگا نیز برخوردار بشم.( دریافت مدرک زبان IELTS نیزبرام مهمه).خواهشمندم پیشنهاد خود رابفرمایید.
  با سپاس فراوان

  • با سلام

   با توجه به نیاز و درخواست شما دوره ۳ ماهه سیمبایسس به شما توصیه می گردد که در شهر پونا و معبد اوشو می توانید برای دوره یوگا نیز اقدام نمایید.

 8. سلام من میخوام در مقطع کارشناسی ارشد رشته بازرگانی بین الملل تحصیل کنم لطفا یه دانشگاه خوب و مورد تائید وزارت علوم در کشور هند بهم معرفی کنید

 9. سلام.من فارغ التحصیل رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد هستم. میخوام برای ادامه تحصیل در مقطع دکترادر رشته ای مرتبط با پرستاری و تقویت مهارت زبان انگلیسی به همراه همسرم به هند سفر کنم. لطفا در مورد رشته ها و دانشگاه مورد تایید وزرات بهداشت ایران من رو راهنمایی کنید.با تشکر

  • با سلام
   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه های دکتر ام جی آر و چندیگر و مانیپال و علیگر و راجیوگاندی و هندو بنارس می باشد
   شهر بنگلور که دانشگاه راجیوگاندی در آن می باشد یک شهر خوب از لحاظ محیط و دانشگاه می باشد
   برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 10. سلام
  من فارغ التحصیل دکترای حرفه ای داروسازی از ایران هستم.می خواستم در رشته سیاست گزاری ومدیریت سرویس های سلامت پ.اچ.دی بگیرم.آیا حتما باید امتحان ورودی بدهم ؟ بهترین دانشگاه هند برای این رشته کدام است ؟ چند ساله است و هزینه کل دوره چقدر می شه ؟ در ضمن اینجانب یک مقامه معتبر در جورنال sage دارم که دو بار چاپ مجدد شده و ایمپکت فاکتور ۲/۷ گرفته بسیار ممنون می شم اگه راهنمایی ام کنید.

  • با سلام
   برای مقطع دکترا شرایط در وب سایت آورده شده و کل دوره ۳ تا ۵ سال می باشد وهزینه سالیانه حدود ۸۰۰۰ دلار می باشد

 11. سلام ، دانشجوی دوره لیسانس برق الکترونیک هستم ، میخواستم واسه فوق چند دانشگاه خوب و البته کم هزینه در زمینه ادامه تحصیل در رشته برق معرفی کنین و هزینه هر ترم رو بگین + هزینه های اقامت و خوراک به ازای هر ماه ، ممنون بخاطر زحمات شما

  • با سلام
   همه دانشگاه های معرفی شده در وب سایت از لحاظ اعتبار در دنیا دارای اعتبار می باشند و رشته های مهندسی در مقطع فوق هزینه آن در کل هندوستان سالیانه حدود ۶۰۰۰ دلار می باشد و برای یک زندگی دانشجویی معقول با ماهیانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار می توان زندگی خوبی داشت . در صورت تمایل اسکن مدارک خود را برای ما ارسال نموده و با ما در تماس باشید و برای اخذ پذیرش تا اسکان شما در هند با شما خواهیم بود

 12. salam va ba arze khaste nabashid..
  man danshjooye english literature sale 4 maghate karshenasi hastam.ama ghasdam ine kollan az aval bekhunam va reshtam ro ham be roozname negari taghir bedam.az unjayi ke inja dar iran ASLAN nemishe fekre roozname negar shodano kard!
  anyways..aya aslan mishe man dar India reshtema ro taghir bedam va az maghtae karshenasi shoroo konam?va inke agar mishe cheghadr tul mikeshe ta man betunam biam India? mamnun misham pasokham ro bedid

  • با سلام
   روزنامه نگاری در هند ۳ ساله می باشد
   و می توانید با پیش دانشگاهی برای مقطع کارشناسی اقدام نمایید

  • همه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم که در سایت آورده شده خوب می باشند و همچنین دسته بندی دانشگاه هاو گروه بندی دانشگاه ها در سایت آورده شده .به سایت مراجعه نمایید و دانشگاه مورد نظر خودتان را انتخاب نمایید

 13. با سلام و خسته نباشيد
  مي خواستم لطف كنيد واسه فوق ليسانس هماتولو‍زي بهترين دانشكاه هاي هند رو معرفي كنيدو بفرماييد شهريه كدوم دانشگاه كمتره.
  به تشكر فراوان.

  • دانشگاه های مورد تایید هند همگی دارای اعتبار می باشند و تقریبا همگی یک هزینه را دارا می باشند

  • همه دانشگاه های مورد تایید که در سایت آورده شده است دانشگاه های خوبی می باشند و اکثرا این رشته را دارا می باشند

  • سلام
   شرایط آن سالم بودن و نداشتن هیج گونه بیماری است و باپیش دانشگاهی می توانید اقدام نمایید

  • شهر حیدرآباد
   واز شما تست و مصاحبه گرفته می شود
   و به نوع مدرک پیش شما که تجربی باشد یا ریاضی یا … اهمیت خاصی ندارد

 14. salam,mamnoon az site khoobetoon,mokhastam beporsam baraye reshte bazigari dar hendoostan kodoom daneshgah behtare nva aya madarekesh morede tayide keshvare ma hast ya na !dar morede reshte grime sinamayi ham yeseri etelaat mikhastam

 15. سلام
  ميخواستم در مورد رشته تجارت الكترونيك شرايط و دانشگاههاي خوب را معرفي كنيد.
  باتشكر

  • با سلام
   دانشگاه های خوب در هند برای تجارت it زیاد می باشند مثل جواهر در حیدرآباد و دوره های های cisco هزینه های آن بسته به دوره های ارائه شده در هندتوسط موسسات متفاوت می باشد و معمولا برای یک دوره خوب در یک موسسه خوب حدود ۵۰۰ دلار برای ۶ ماهه آن می باشد

 16. سلام.خسته نباشید.من قصد ادامه تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس را دارم.ازتون میخوام بهم بهترین دانشگاه هند در این رشته را معرفی کنین البته با قید هزینه.س‍پاسگذارم

  • همه دانشگاه های هند از کیفیت تحصیل و آموزش بالایی برخوردارند و هزینه ارشد زبان انگلیسی حدود ۱۰۰۰ دلار در سال می باشد
   دانشگاه بهاراتی ویدیاپت و پونا و حیدرآباد و عثمانیا را به شما پیشنهاد می نماییم

  • دانشگاه جواهر لعل نهرو در حیدرآباد را به شما پیشنهاد می نماییم که هزینه تحصیل آن سالیانه حدود ۴۰۰۰ دلار می باشد

  • همه دانشگاه ها خوب می باشندبهترین ها برای زیر شاخه پزشکی و پیراپزشکی بسته به کالج دارد که شما می خواهید اقدام نمایید

 17. سلام
  من در رشته روانشناسي تحصيل كردم و كارشناسي گرفتم ايا مي توانم در مقطع ارشد در رشته معماري داخلي در هند ادامه بدهم يا خير ؟
  سپاس از زحمات شما

  • خیر گرایش شما باید زیر شاخه تجربی باشد نه هنر یا علوم و معماری داخلی زیر شاخه هنر می باشد

  • سلام
   برای دکترای ماکروبولوژی مدارک مورد نیاز برای پذیرش و پروپوزال نیاز می باشد تقریبا اکثر دانشگاه های مورد تایید این رشته را دارا می باشند و هزینه آن سالیانه حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد
   و برای مشاوره یا اخذ پذیرش حضوری با ما تماس بگیرید و ما در خدمت شما هستیم

 18. سلام من دیپلم برقم رو در هنرستان گرفتم وکاردانی برق صنعتی رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم میتونم برای کارشناسی وارشد همین رشته در هند تحصیل کنم.لطفا بهترین دانشگاهای هند برای تحصیل در این رشته رو معرفی کنید.

  • سلام
   یله می توانید در تمامی دانشگاه های فنی در هند مشغول به تحصیل برای کارشناسی و ارشد شوید دانشگاه هایی مثل فنی جواهر و آمیتی و دانشگاه دهلی و مدرس و چنای و …

  • شهریه آن برای مقطع دکترا در اکثر دانشگاه های هند حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد و مدت مقطع از ۳ تا ۵ سال می باشد

 19. سلام برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته مددکاری اجتماعی کدام شهر و دانشگاه هندوستان از نظر هزینه و تایید مدرک و شرایط برای یک خانم مناسب تر است ؟

 20. با سلام

  بنده فوق دیپلم معماری و کارشناسی نا پیوسته معماری دارم.

  آیا میتوان در رشته ارشد طراحی داخلی ادامه داد؟ همانی که شما در سایر رشته ها ذکر کردید.

  در کدام شهر ودانشگاه می باشد.پونا؟
  مدرک انگیلسی نمی خواهد؟
  شهریه چقدر می باشد؟

  • با سلام
   بله
   می توانید در دانشگاه هایی مثل آمیتی و … برای ارشد اقدام نمایید
   شهریه آن سالیانه حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار می باشد

 21. سلام ايا رشته تربيت بدني گرايش مديريت درمقطع دكترا وجود داره(درچه شهرودانشگاه) ودرصورت بودن رشته مدرك موردتاييد ايران مي باشدوهزينه تصيل در اين رشته چقدر هست.ممنون

  • بله می باشد در خیلی از دانشگاه ها مثل پونا و عثمانیا و بنگلور و دهلی و …..
   و هزینه تحصیل آن سالیانه حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد

 22. سلام من کارشناسی مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد دارم می خواستم بدونم آیا می تونم در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی در هند ادامه بدم یا باید از اول مقطع کارشناسی روانشناسی رو در هند بگذرونم؟ دارم برای دوره های زبان یک ساله هم میام پونا

 23. سلام.
  من میخواستم فوق لیسانس it را در هند بگیرم میخوام دانشگاهی رو برام معرفی کنید که هزینه کمتری رو داشته باشه؟
  هزینه کل دوره در آن دانشگاه چقدر میشه؟

  • دوره ۳ ماهه پونا یونیورسیتی که از مارچ آغاز می شود و در صفحه دوره های زبان در وب سایت توضیح داده شده است

 24. باسلام
  لطفا هزینه و دانشگاههای معتبر هند را درمقطع دکتری رشته تربیت بدنی. آسیب شناسی ورزشی بفرمایید. شماره تماس هم قید بفرمایید. ممنونم

  • دانشگاه دهلی و دانشگاه بنارس و دانشگاه بمبیی و دانشگاه میسور رشته مورد نظر شما را دارا می باشد و می توانید اقدام نمایید و هزینه آن برای مقطع دکترا سالیانه حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد که در صورت تمایل برای اقدام و اخذ پذیرش در خدمت شما هستیم
   شماره تماس نیز در سایت قرار داده شده است که می توانید با ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 25. سلام من لیسانس زبان اسپانیایی دارم می خواستم بدونم میتونم در رشته کارشناسی ارشد کارگردانی در دانشگاه هند شرکت کنم و اینکه چه دانشگاهی این رشته رو تدریس می کنه ?! وهزینه اش چقدر میشه? با سپاس

  • خیر نمی توانید ولی می توانید برای دانشگاه عثمانیا اقدام نمایید برای لیسانس آن که شهریه آن سالیانه حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد

 26. با سلام کارشناسی مدیریت وکمیسر دریایی دارم برای ارشد رشته روابط بین الملل IR میخواهم اقدام کنم. کدام دانشگاه را برای این رشته معرفی میفرمایید. و اایا دانشگاه هندوی بنارس این رشته را دارد. و برای پذیرش چکار کنم و ازمون ورودی دارد. با تشکر

  • با سلام
   دانشگاه هندو بنارس رشته مورد نظر شما را دارد و پیشنهاد ما دانشگاه جواهر دهلی یا دانشگاه آمیتی در دهلی می باشد
   برای اخذ پذیرش می توانید مدارک مورد نیاز را برای ما ارسال نمایید و ما برای شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان اقدام می نماییم و امتحان ورودی نیز ندارد
   با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاورین ما استفاده نمایید

 27. سلا دارای مدارک فوق دیپلم دامپزشکی وکارشناسی علوم ازمایشگاه دامپزشکی وفوق فیزیولوژی هستم لطفا راهنمایی فرمایید برای پزشکی عمومی ویا دامپزشکی دکترای حرفه ای قادر به تحصیل هستم اگر امکانش وجود دارد درکدام دانشگاه و چند ساله وباچه هزینه ای بسیار متشکرم

  • می توانید برای دکترای دامپزشکی اقدام نمایید و برای پزشکی عمومی می بایست از ابتدا و بعد پیش دانشگاهی اقدام نمایید و در شهر بنگلور برای رشته دامپزشکی پی اچ دی در دانشگاه کشاورزی بنگلور می توانید اقدام نمایید و همچنین برای پزشکی عمومی در همان شهر و در دانشکده های زیر مجموعه راجیوگاندی می توانید به تحصیل بپردازید و دکترای دامپزشکی سالیانه ۵۰۰۰ دلار و پزشکی عمومی بسته به دانشگده از ۳۱۰ میلیون تومان تا ۴۰۰ میلیون متغیر می باشد

 28. من خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته طراحی داخلی و یا کارگردانی سینما هستم ، لطفا دانشگاه و هزینه تحصیل در هر رشته رو به صورت سالیانه و هزینه مسکن و زندگی رو بصورت ماهیانه ذکر کنید.
  سپاس.

  • دانشگاه عثمانیا و دانشگاه هنر جواهر لعل نهرو حیدرآباد و دانشگاه جواهر دهلی و دانشگاه مانیپال و … رشته های مورد نظر شما را دارا می باشند هزینه زندگی ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار و هزینه تحصیل در طراحی داخلی سالیانه ۶۰۰۰ دلار و کارگردانی حدود ۵۰۰۰ دلار سالیانه می باشد

 29. سلام
  من مهندسی معدن خوندم برای دکترا رشته مهندسی معدن محیط زیست میخواهم بخونم لطفا راهنمایی کنید لیست دانشگاهها

  • معمولا اکثر دانشگاه های فنی آن را دارا می باشند که لیست تمامی دانشگاه ها در سایت می باشد که شرایط هر کدام با دیگری برای پذیرش دانشجو فرق می کند
   دانشگاه خود را انتخاب نموده و برای مراحل بعدی با ما تماس بگیرید

 30. با سلام و خسته نباشید-اشاره کردید در مورد رشته تجارت در مقطع دکترا هزینه پایین است-چه حدودی است؟ و چه دانشگاهی را پیشنهاد میکنید؟
  با سپاس

 31. با سلام. من کاردانی برق دارم از دانشگاه علمی کاربردی.رشته ی دبیرستانم ریاضی بوده.میخوام بازیگری بخونم در هند ایا میشه.؟؟؟و اینکه بازارکار داره ؟؟؟؟لطفا بگین شرایطش چیه.؟؟؟؟مرسی.

 32. سلام من رشته ی تحصیلیم برق هستش میخواستم برای کارشناسی ارشد IT یا کامپیوتر یا تربیت بدنی بخونم آیا امکان تغییر رشته وجود دارد>

 33. سلام خسته نباشید
  من قصد ادامه تحصیل در رشته نرم افزار مقطع کارشناسی ارشد دارم از بین دانشگاه های شهر حیدرآباد چه شهری را پیشنهاد می کنید و لطفا بگید میانگین هزینه دانشگاه در ۲ سال چقدر میشه. من پیش دانشگاهی نگذروندم و کارشناسی ناپیوسته دارم.
  با تشکر

  • هر ۳ دانشگاه خوب می باشند اما دانشگاه حیدرآباد مدرک زبان می خواهد و تعداد دانشجوی خارجی محدودی می گیرد هزینه ارشد کامپیوتر دانشگاه jntu سالیانه ۷۰۰۰ دلار و دانشگاه عثمانیا ۵۵۰۰ دلار می باشد
   و جی ان تیو به مراتب بهتر می باشدو هزینه زندگی بسته به شخص دارد که حدود ۲۰۰۰۰ روپیه در ماه یک زندگی معقول و خوب می باشد

 34. سلام و خسته نباشید.
  من دوره های زمینی (ground) رشته خلبانی(PPL-CPL)را در یکی از مراکز آموزش علمی کاربردی به پایان رسوندم.
  میخواستم بدونم که دانشگاههای هند بخش عملیاتی رشته من که همون قسمت پروازی هست را بطور جداگانه آموزش دارند؟
  آیا کشور هند برای رشته من هم بورسیه داره؟
  آیا بورسیه در ابتدا باید از ایران تایید شود؟
  آیا بورسیه مشروط به اشتغال در خود هند وجود دارد؟
  آیا من برای ادامه تحصیل در رشته خودم باید در هند از ابتدا شروع کنم؟
  کدام یکی از دانشگاهای هند اختصاص به این رشته رو دارد؟
  آیا دانشگاه هوانوردی در مرکز این کشور هست؟

  با تشکر فراوان

  • برای بورسیه به سفارت هند مراجعه نمایید و دارد
   برای کلیه سوال هایتان به سفارت هند مراجعه نمایید و برای بورس شدن و … ثبت نام نمایید
   و نیازی به شروع کردن از ابتدا نمی باشد
   بله در شهرهایی مثل دهلی حیدرآباد و … رشته مورد نظرتان ارائه می گردد

 35. سلام وقت بخیر منو ببخشید مزاحم شدم چندسوال دارم.من دانشجوی خلبانی در تهران هستم.علاقهبسیار زیادی به بازیگری در هندوستان دارم.میتونید راهنماییم کنید که کجا میتونم زبان هندی یاد بگیرم.به نظرتون مدرک بازیگری در ایران بگیرم بهتره یا در هندوستان.واقعا چه جور میتونم تو این کار موفق بشم.باتشکر از شما و وبسایت زیبای شما ممنونم.

  • در ایران بهتر می باشد و زبان هندی را خودتان با استفاده از کتب و … به صورت شخصی می توانید یاد بگیرید

 36. سلام
  آیا رشته تغذیه ورژیم درمانی هم درهند موجود است درمقطع لیسانس
  لطفا راهنمایی کنید و نام دانشگاه مورد تایید و شهریه را هم اعلام کنید
  باتشکر

  • تغذیه بله اما رژیم درمانی خیر
   همه دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت رشته را دارا می باشند

 37. سلام.ببخشید من لیسانس حقوق دارم.دوست دارم برای کارشناسی ارشد و دکترا برم هند میخواستم بدونم بنگلور رشته حقوق رو داره؟اگه داره چه گرایشی؟

  • بله دارد و اکثر گرایش ها را دارا می باشد مثل جزا،بین الملل، شخصی و …
   ولی دانشگاه بنگلور مورد تایید وزارت علوم نمی باشد

 38. باسلام
  ضمن تشکر از وبلاگ پرمحتوایتان سوالی داشتم
  هزینه تحصیل در رشته پزشکی در داشگاه معتبر هند چه مقدار هست؟
  و هم چنین هزینه علوم تغذیه؟رشته علوم تغذیه در کدوم شهر هند و دانشگاه ارایه میشود؟آیا معتبر و مورد تایید میباشند؟کنکور دارد؟
  متشکرم

  • هزینه رشته پزشکی عمومی از ۳۷۰ میلیون تومان هست تا ۵۵۰ میلیون تومان
   علوم تغذیه مثلا در دانشگاه میسور سالیانه حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد و دانشگاه های هند کنکور ندارند اکثرا

  • هست شما ندیدید در پایین صفحات دانشگاه ها رشته های ارایه شده آورده شده است مطالعه بفرمایید

 39. بله دارد
  شرایط خاصی ندارد و به مدارک شما مثل پروپوزال و ترجمه لیسانس و فوق لیسانس شما نیاز می باشد

 40. با سلام
  رشته مدیریت پروژه و ساخت (مربوط به مدیریت در شاخه عمران ومعماری) ، توی کدم یک از بیست دانشگاه ممتازی که وزارت علوم ایران اعلام کرده وجود داره؟ و شرایط پذیرششون به چه صورت هست؟
  آیا معدل۱۲ از دانشگاه آزادایران رو قبول میکنن؟
  آیامدرک زبان میخوان؟
  آیا امتحان ورودی داره؟
  کل شهریه سالانه این رشته توی دانشگاههای ممتاز چنده؟
  خواهشمندم کامل و جامع پاسخ بدید.
  سپاسگذارم

  • جناب داریوش سلام
   شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها سال به سال تغییر می نماید و همچنین رشته ها لطفا به سایت خود دانشگاه ها مراجعه نمایید
   بعضی دانشگاه ها مثل علیگر اصلا مدرک دانشگاه آزاذ را قبول ندارد
   تمام اطلاعاتی که می خواهید برای هر دانشگاه متفاوت است به سایت خود دانشگاه ها مراجعه نمایید
   موفق باشید

 41. باسلام و عرض خسته نباشید
  من در رشته کارشناسی پزشکی هسته ای تحصیل میکنم میخواستم ببینم ادامه ی رشته ام رو (کارشناسی ارشد و دکتری) رو چه دانشگاه هایی داره و شرایطش چیه ؟

  • دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مثل راجیوگاندی رشته مورد نظر شما را دارا می باشد که شرایط خاصی ندارند و هزینه آن نیز برای ارشد سالیانه حدود ۲۰۰۰ دلار می باشد و برای دکترا حدود ۳۰۰۰ دلار

 42. سلام

  بهترین دانشگاه هند که بشود در رشته حقوق در مقطع ارشد ادامه تحصیل داد کدام دانشگاهست؟؟

 43. سلام
  دارای مدرک کارشناسی ارشد مطالعات زنان هستم و مایلم در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهم. کدام دانشگاه را پیشنهاد می کنید. لطفا اگر مقدور است اطلاعات مربوط به این رشته را برایم ایمیل کنید.

 44. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم که رشته بینایی سنجی رو ارائه میدن چند تا رو نام ببرید و طول دوره و هزینه کل رو توضیح بدید و اگه شرایط خاصی دارن توضیح بدید ممنون میشم پاسخ بدید بسیار تشکر .

  • سلام
   برای این رشته ها میتوانید در دانشگاه راجیو گاندی اقدام کنید
   شهریه کل دوره حداقل ۳۰ میلیون تومان میباشد
   رسته تحصیلی شما باید تجربی یا ریاضی باشد.

 45. سلام یه سؤال دیگه میخواستم در مورد شرایط پذیرش رشته خلبانی توضیح بدید طول دوره ، هزینه کل ، دیپلم های مورد قبول و غیره … بسیار ممنون میشم پاسخ بدید .

  • سلام
   خلبانی فقط بصورت دوره های کوتاه مدت ۹ ماهه و ۱ ساله در هندوستان ارائه میشود و همراه با دوره آموزش زبان میباشد.هزینه این دوره حدودا ۳۰۰۰۰ دلار میباشد.

 46. سلام
  میخواستم بدونم دانشگاهی در هند هست که ارشد رشته فناوری اطلاعات سلامت (HIT)یا همون مدارک پزشکی قدیم رو هم داشته باشه
  ممنون میشم جواب بدین

 47. با سلام لیسانس جغرافیا از دانشگاه تهران دارم می خاستم بدونم هند ارشد جغرافیا و یا ارشد توریسم که زیر مجموعه ی جغرافیاست داره یا نه ؟
  شرط معدل لیسانس داره ؟
  هزینش چقدره ؟
  و کدوم دانشگاه داره ؟

 48. با سلام من مدرک دیپلم انسانی بدون پیش دارم میخواستم بپرسم در رشته کارگردانی یا فیلم نامه نویسی و یا تصویربرداری میتونم در هند تحصیل کنم شرایطش چیه/ ممنون

 49. باسلام
  من تمایل به تحصیل در رشته بینایی سنجی را دارم مقطع کارشناس
  لطفا رد صورت امکان هزینه تحصیل دوره و هزینه زندگی رو بفرمایین ضمنا میزان تعطیلات سالانه بین ترم ها رد هند به چه صورت است؟سچاسگزارم

  • سلام
   هزینه تحصیل حداقل ۳۰ میلیون تومان میشود
   هزینه زندگی برای یک نفر حدود ۴۰۰ دلار
   تعطیلات اصلی دو بار در سال است

 50. سلام , من میخواستم بپرسم که هزینه ماستری در رشته MBA در میسور چقدر است و در رشته تاریخ چقدر میباشد اگر جواب دهید خوشهال میشوم .

  • سلام
   دانشگاه های جواهر،آمیتی و … رشته های زیرگروه کامپیوتر را ارائه میدهند و تا مقطع دکترا ساپورت میکنند.

 51. برای رشته ی بینایی سنجی درمقطع کارشناسی کدام دانشگاه راپیشنهادمیکنید؟؟هزینه ی کل دوره ی تحصیل چقدراست؟؟

 52. باعرض سلام ایا رشته مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی و رشته مهندسی صنایع غذایی گرایش میکروبیولوژی در مقطع دکتری دردانشگاه های هند وجود دارد؟

 53. با سلام
  يك دانشگاه در دهلی جهت تحصیل در رشته دامپزشکی (pet) معرفي كنيد كه بدون كنكورپذيرش داشته باشد و ضمنا هزینه این رشته در دانشگاههای دهلی ویا در دانشگاههای دیگر هند چقدر است ؟

  • سلام
   رشته شما در دانشگاه باباصاحب به نام کارشناسسی علوم دامی وجود دارد.

   هزینه سالیانه حدود ۲۰۰۰ دلار میباشد

 54. با سلام.آیا مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه پونا مورد تایید وزارت عملوم و تحقیقات در ایران میباشد؟ لطفا اسامی دانشگاه های مورد تایید در این رشته در کشور هند شرح دهید

 55. با سلام و احترام. بنده فوق لیسانس مامایی حائز رتبه اول دانشگاه هستم. دوره طرح خود را نیز گذرانده ام.تقاضامندم در مورد شرایط ادامه تحصیل در دکترا توضیحاتی بدهید. چه اقداماتی باید انجام دهم.چه مدرک زبانی نیاز دارد؟
  آیا به نظر شما بهتر نیست در هند در رشته زبان انگلیسی تحصیل را شروع و سپس اقدام دیگری انجام دهم؟
  با سپاس

  • سلام
   شما برای داشگاه راجیو گاندی اقدام کنید
   اگر زبان انگلیسی شما در سطح مناسبی نیست توصیه میشود در ابتدا در کالج زبان دوره زبان را سپری کنید و سپس شروع به تجصیل کنید.
   اما دارک خود را برای اپلای در دکتری به دانشگاه مورد نظر تحویل دهید.

 56. سلام
  من می خوام برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته هوافضا اقدام کنم …
  برای چه دانشگاهی می تونم اقدام کنم ؟

 57. من خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر(چه گرایشی خوبه ) کدوم دانشگاه رو توصیه میکنید ومن معدلم ۱۷ هست از دانشگاه آزاد و یک کتاب هم نوشتم و دانشگاه های گروه الف و ب جداگانه شرایطشون رو میخواستم بدونم و چه جاهای هند هزینه خوب و جاش هم خوب باشه

  • سلام
   تمام رشته ای زیرگروه کامپیوتر مثل آی تی،نرم افزار،سخت افزار،کاربردی و …در هندوستان قوی و با کیفیت ارائه میشود.
   دانشگاه جواهر،بنگلور فپونا و … همه دانشگاههای قوی و خوبی هستند.

 58. با سلام
  میخواستم بپرسم من مدرک کاردانی رشته حقوق از دانشگاه قوه قضاییه تهران رو دارم
  معدلم هم ۱۵ هستش
  میخواستم بدونم شرایط پذیرش توو دانشگاههای هند چطوره؟
  من چجوری میتونم اقدام کنم و از چه طریقی میتونم با دانشگاههای اونجا مکاتبه کنم؟ ممنون

  • سلام
   شما باید از ابتدا خوانید و دوره ۴ ساله لیسانس را سپری کنید
   با شماره ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید

 59. با سلام
  کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست بصورت مکاتبه ای وجود دارد؟ اگر جواب مثبت است آیا مورد قبول آموزش عالی ایران میباشد؟
  متشکرم

 60. سلام.من برای تحصیل به هند اومدم و تصممیم دارم هنر بخونم اما میگن که امکان ثبت نام در درشته هنر رو ندارم و باید برگردم و از ایران مجددا ویزا با ذکر نام رشته و دانشگاه مورد نظرم بگیرم تا بتونم ثبت نام کنم. شما در این مورد اطلاعی دارید؟
  ممنون میشم سریع جواب بدید.

 61. با سلام و عرض تشکر خدمت شما
  می خواستم بدونم رشته ی مکانیک خودروautomotive در کدوم دانشگاه هند تدریس میشه و تا په مقطعی داره و شهریه ش در مقطع لیسانس چقدره؟

  • سلام
   میتوانید در دانشگاه آمیتی،vtu و مانیپال اقدام کنید
   شهریه سالیانه حدودا ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است

 62. با سلام.من فوق دیپلم رشته ناوبری که مخطص دریانوردی است و میخواستم برای تحصیل به کشور هند بروم میخواستم ببینم شما کدوم دانشگاه رو معرفی میکنید و هزینه این دانشگاه ترمی یا کلا چند است.ممنون.با تشکر

  • سلام
   دانشگاه های هند مدرک فوق دیپلم را ارزیابی نمیکنند و شما باید از ابتدا در رشته مورد علاقه خود درس بخوانید

 63. با سلام.با ارشد صنایع غذایی میتون دکتری تغذیه گرفت؟هزینه دکتری تغذیه در هند چقدر هست؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

  • سلام
   .اگر رشته شما زیرگروه مهندسی است میتوانید زیر گرده علوم بخوانید.میتوانید دانشگاه میسور یا در بنگلور میتوانید اقدام کنید
   هزینه سالیانه حدود ۵۰۰۰ دلار است.

 64. با سلام
  لطقا در مورد رشته کارشناسی ارشد ” مدیریت پروژه نفت و گاز “در “هند” و دانشگاههای دارای این رشته توضیح دهید.
  با تشکر فراوان

 65. سلام هزینه سالانه رشته بیوتکنولوژی در مقطع لیسانس چقدره؟ آیا بعد از اتمام لیسانس میشه برای فوق لیسانس به دانشگاه های امریکا و کانادا بورس گرفت؟
  در واقع آیا امکان گرفتن بورس امریکا یا کانادا از دانشگاه پونا نسبت به دانشگاه های ایرانی سخت تره؟

  • سلام
   شما میتوانید در برخی دانشگاههای هند مثل راجستان ویدیاپت،جواهر لعل نهرو و …. تحصیل کنید
   هزینه حدود ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در سال است

 66. من دیپلم ایران هستم میخواستم بدونم میتونم برای رشته حقوق بین الملل وIT در دانشگاههای هند اقدام کنم خواهشن زودتر بهم جواب بدین باتشکر

 67. سلام
  عذر میخوام من رشتم ارشد مهندسی اقتصاد کشاورزیه.میتونم برای رشته تغذیه و رژیم درمانی اقدام کنم ؟آخه تو ایران باید دوباره یه ارشد صنایع غذایی بگیرم تا بتونم وارد phd تغذیه شم

 68. باسلام.بنده فارق التحصیل کارشناسی مرمت بنا هستم.۲۶ سال سن.معاف دایم.میخواستم شرایط ادامه تحصیل درهند و حدود هزینه درسال.کاردانی هنرهای چوبی هم دارم .
  باتشکر فراوان.

  • سلام
   در هندوستان امکان تغییر رشته وجود ندارد
   وارشد رشته ی شما نیز در دانشگاههای هند وجود ندارد

 69. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی مترجمی زبان هستم و میخوام برای ارشد ساله اینده اماده بشم اما میخوام رشته ای رو بخونم که بتونم تو یکی از کشورهای هند.مالزی یا سنگاپور ادامه تحصیل بدم واسه دکتری
  رشته ای که در خارج از کشور خیلی بیشتر به دردم بخورهاگه میشه راهنماایم کنید

  • سلام
   در هندوستان امکان تغییر رشته وجود ندارد و میتونید رشته خودتون رو بخونید
   و برای دکترا هم در هند اقدام کنید

 70. سلام برای دکترا ی مدیریت ورزشی هزینه چقدر داره و هزینه زندگی اونجا چقدره و چندسال برای دکترا باید بخونیم و برای زبان باید چقدر بخونیم
  مرسی.یه شماره هم برای سوالای دیگه بدین ممنون میشم

 71. سلام
  من فوق دیپلم نقاشی و کارشناسی معماری داخلی دارم میخواستم در رشته کارشناسی ارشد معماری داخلی شرکت کنم..

 72. سلام سال نوتون مبارك ببخشيد من دارای مدرك كارشناسی ارشد شيمی هستم برای دكتری ميتونم تغيير رشته بدم؟يا بايد دوباره از ليسانس شروع كنم؟

  • کارشناس محتشمی - پاسخ

   با سلام
   دانشگاه ها انگلیسی تدریس میشه هندی برای خودتون بد نیست یاد بگیرید یا کسی که کلا بخواد هند بمونه

 73. با سلام و عرض خسته نباشید من دارای مدرک فوق دیپلم حسابداری هستم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در هند شرایط به چه صورت است

  • کارشناس محتشمی - پاسخ

   با سلام
   هند کاردانی رو ارزشیابی نمی کنه باید از پیش دانشگاهی مستقیم لیسانس شرکت کنید یا اینکه کاردانی به کارشناسی ایران بخوانید بعد برای ارشد اقدام کنید.

 74. سلام رشته ي فيزيولوژي يا ژنتيك انساني يا انگل شناسي در مقطع دكترا در هند هست؟ شرايط اون چطوريه؟

 75. سلام ، برای رشته IT کدوم شهر مورد تایید وزارت علوم هست و اینکه هزینه تقریبیش حدودا چقدر است ؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید
  سپاس فراوان

  • با سلام
   اکثر رشته های مهندسی مثل ای تی ۳۰۰۰ دلار سالانه هست و اکثر داشگاه ها مورد تایید وزارت علوم میباشد.

 76. سلام
  من ميخوام تو اموزشگاههاي بازيگري هند دوره بگذرونم هزينه هاشو ميخوام بدونم و مدت دوره ها
  ميشه راهنمايي بفرماييد
  و اينكه تو پاسخ ها ديدم پرسيدند باز كار درسينماي هند هست فرموديد خير ميخواستم دليلشو بدونم
  ممنونم

 77. سلام خسته نباشید میخواستم برای ارشد حسابداری دانشگاه هند اقدام کنم شرایطش چه جوری هستش؟هزینه اش چقدر است؟

  • با سلام
   رشته های حسابداری و مشابه امکانش هست و شهریه سالیانه ۲۵۰۰ دلار و مدت ۲ سال هست.
   شرایطش هم فقط مدارک تحصیلی همراه با پاسپورتتون نیاز هست

   در خدمتون هستیم
   در صورت نیاز به مشاوره با شماره ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید
   با تشکر

 78. سلام
  من در سال آخر رشته الکترونیک از هنرستان هستم ، می خواستم بدونم می تونم از کارشناسی در هند تحصیل کنم و آیا هند برای تحصیل در این رشته مناسب هست ؟
  و لطفا یک دانشگاه خوب و معتبر مربوط به رشته الکترونیک معرفی کنید .
  ممنون .

  • با سلام.
   با توجه به قوانین بین المللی میتوانید اقدام کنید البتهدر پروسه اداری میبایستی با موسسه تماس برقرار کنید تا شمارو در تهیه روال کار راهنمایی های لازم رو بکنند و این رشته در هند بسیار جایگاه قوی ای دارد.
   دانشگاههای مختلفی امکان رو فراهم میکند همانند دانشگاه پونا بنگلر و دهلی

   در صورت تمایل برای راهنمایی کامل تر و دقیق تر با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.

   موفق و پیروز باشید
   با تشکر

 79. با سلام و خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور دارم. میخواستم بدونم میشه در مقطع کارشناسی ارشد رشته طراحی داخلی بخونم یا حتما باید رشته های هر دو مقطع مرتبط باشه؟
  سوال دوم اینکه آیا برای دانشگاهای هند شرط سنی هم وجود داره؟
  من سال ۹۰ مدرک لیسانسم رو گرفتم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.