عدم نیاز به مراجعه حضوری برای انتقال دانشجو به داخل و جزئیات فرایند انتقال

مدیر کل امور دانشجویان داخل گفت: ثبت نام برای بررسی درخواستهای انتقال خارج به داخل از پایان خرداد در سامانه جدید آغاز می شود.
وی ادامه داد: بعد از ثبت نام در سامانه، اسامی به دانشگاههایی که فرد متقاضی تحصیل در آن است، ارسال می شود و دانشگاهها از طریق همین سامانه درباره پذیرش یا عدم دانشجو اظهار نظر می کنند.
مدیر کل امور دانشجویان داخل با بیان اینکه اگر هیچ دانشگاهی به تقاضای دانشجو پاسخ مثبت نداد، بار دیگر دبیرخانه شورای انتقال که در اداره کل امور دانشجویان داخل مستقر است این دانشجو را به ۵ دانشگاه دیگر معرفی می کند، ادامه داد: در صورتیکه این ۵ دانشگاه هم به درخواست دانشجو جواب منفی دادند، این تقاضا در شورای انتقال بررسی و تصمیم گیری نهایی به عمل خواهد آمد، بنابراین هیچ گونه مراجعه حضوری برای پیگیری درخواست وجود نخواهد داشت و فرد نیازی به پیگیری حضوری درخواست خود ندارد.
به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، دانشجویان متقاضی می توانند با مراجعه به سامانه خدمات آموزشی نسبت به ارائه درخواست خود اقدام کنند.
پرتال دانشگاهی به نقل از محمد حسن یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات فعالیت سامانه بررسی درخواستهای انتقال خارج به داخل و زمان آغاز ثبت نام، اظهار داشت: سامانه جدید انتقال خارج به داخل از پایان خرداد تا پایان تیر ثبت نام از متقاضیان را انجام می دهد و درخواست دانشجویانی که به صورت مستقیم به دانشگاه برای ارائه درخواست مراجعه می کنند در این سامانه ثبت نمی شود؛ در مرداد نیز درخواستها بررسی و نتایج تا پیش از سپتامبر که آغاز سال تحصیلی است، اعلام خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.