مانیپال

مانیپال

مانیپال (تولو / کانادا: ಮಣಿಪಾಲ )، یک شهر دانشگاهی واقع در ایالت کارناتاکا هند است. حومه این شهر در داخل اوداپی است و توسط شهرداری شهر اوداپی اداره می شود. زمین پشت ساحل سنگی مالابار در جنوب غرب هند واقع شده در کنار  دریای عرب است.
مانیپال بین شهر معبدی اوداپیر و  از شمال منگلور واقع شده است. Mannu به معنی گل و Palla به معنی دریاچه در زبان تولو است. این دریاچه که مانیپال نام خود را از آن گرفته است و در این شهر امکانات قایق رانی را ارائه می دهد.

آب و هوا

آب و هوای مرطوب دلپذیر در طول سال با بارش باران های سنگین در طول ماه های موسمی (مه – سپتامبر) است. ماه های ژوئن تا آگوست، فصل موسمی سنگین است، از. مارس تا می. اوج درجه حرارت در این شهر است . در زمان های دیگر، آب و هوا گرمسیری است.

عمده موسسات

اغلب به عنوان هاروارد هند شناخته می شود. خانه های دانشگاهی مانیپال ، متشکل از موسسات آموزشی، از جمله کالج علوم دندانپزشکی مانیپال (MCODS)، موسسه فناوری مانیپال ، موسسه آموزش کامپیوتر مانیپال ، کالج پزشکی کاستوربا، کالج پرستاری مانیپال ، وزارت بازرگانی، BBM الکترونیکی، بانکداری و امور مالی، موسسه ارتباطات مانیپال ، MIM  انستیتو مدیریت مانیپال ، مرکز اطلاعات علوم مانیپال (MCIS Manipal)، سازمان مدیریت TA PAI (TAPMI)، کالج پزشکی ملاکا مانیپال(همچنین به عنوان مرکز بین المللی علوم و یا ICHS بهداشت و درمان شناخته شده)، کالج مانیپال علوم دارویی (MCOPS) است.

مانیپال بالاترین تراکم از کاربران تلفن همراه در هند در سال ۲۰۰۶ را دارا بود. ۹۸ درصد از جمعیت دارای تلفن موبایل می بودند. مانیپال پرس با مسئولیت محدود در مانیپال واقع شده است.

ترابری

اتوبوس بین منگلور و مانیپال هر ۲۰ دقیقه در رفت و آمد می باشد. نزدیکترین فرودگاه باجپه ، منگلور، در اطراف مانیپال قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه راه آهن ایستگاه راه آهن Udupi در Indrali است.

حدود ۱۰۰ اتوبوس در بین مانیپال و بنگلور هر شب و روز در رفت و آمد می باشد.

مکانهای توریستی در مانیپال

در قلب مانیپال ، دایره ببر ، که به عنوان “TC” توسط مردم محلی و دانش آموزان شناخته شده است.

آمیتا شیرینی و شیرینی مانیپال دو نانوایی در اطراف این منطقه بسیار نزدیک به دایره ببر واقع شده است.

جدای از زیبایی منظره این مکان جاذبه های آن تنها دانشگاه آن است. کالج ها در مانیپال کالج پزشکی هند، موسسه مدیریت ، دانشکده مهندسی ، دانشکده ای برای رسانه ها است.

  • نقطه پایان
  • ساحل مال پِ
  • ساحل کااوپ، با یک فانوس دریایی زیبا

چگونه به شهر مانیپال برسیم؟

از طریق هوا: نزدیکترین فرودگاه منگلور است که ۶۵ کیلومتری مانیپال قرار دارد که به بمبئی و بنگلور متصل است.

با قطار: نزدیکترین ایستگاه راه آهن ایستگاه راه آهن اوداپی است که در ۳ کیلومتری مانیپال واقع است. این یکی از ایستگاه های مهم در مسیر راه آهن کن کان است و به بسیاری از شهرهای بزرگ جنوب هند، از جمله بمبئی متصل می باشد.
با اتوبوس: اتوبوس از بنگلور و منگلور در قلب مانیپال ، از دایره ببر در رفت و آمد می باشد. جدای از این بسیاری از شهرستانها جنوب هند و بمبئی به اوداپی است که حدود ۵ کیلومتری مانیپال است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.