متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج، از مسیر قانونی اقدام کنند

هشدار رئیس اداره مؤسسات اخذ پذیرش اعزام دانشجو وزارت علوم:

متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور اگر از مسیر قانونی اقدام کنند شکایات آن‌ها رسیدگی می‌شود.
عبدالحسین دانش فر رئیس اداره موسسات اخذ پذیرش اعزام دانشجویان در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: متقاضیانی که خواستار تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند باید از مسیر قانونی اقدام جهت اعزام داشته باشند و این مسیر قانونی طبق چارچوب و ضوابطی تعیین شده که موسسات دارای مجوز آن را اجرا می‌کنند.
وی افزود: البته دبیرخانه‌ای به منظور اعزام دانشجویان به دانشگاه‌های خارج از کشور تشکیل شده که متقاضیان می‌توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور به این دبیرخانه مراجعه کنند و درخواست‌های خود را مطرح نمایند تا براساس نظرات کارگروه ذیصلاح تقاضا مورد بررسی قرار گیرد.
در سال گذشته۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجو برای ادامه تحصیل کشور را ترک کردند.
مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم تصریح کرد: حدود ۱۰ هزارو ۵۰۰ نفر از تعداد ۱۵ هزارو ۱۳۲ نفری که سال گذشته مدارک تحصیلی خود را برای خروج از کشور تایید کردند قصد خود از خروج کشور را ادامه تحصیل عنوان کردند.
محمدحسن یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تایید مدارک تحصیلی دانشجویان در سال گذشته برای خروج از کشور گفت: سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۳۷ تایید مدرک صورت گرفته که ۱۵ هزار و ۱۳۲ تایید مدرک از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان بوده است.
وی با بیان اینکه از ۱۵ هزار و ۱۳۲ تایید مدرک صورت گرفته تعداد یک هزار و ۴۶۵ مدرک مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه تهران، ۹۵۲ مدرک مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ۶۵۰ مدرک مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بوده است.
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم تصریح کرد: براساس ارزیابی کلی حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از تعداد ۱۵ هزارو ۱۳۲ نفر قصد خود از ترجمه مدرک را ادامه تحصیل و یک هزار و ۵۰۰ نفر قصد خود را اقامت در کشورخارجی عنوان کردند .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.