مشمولین نظام وظیفه

مشمولین نظام وظیفه

آقايان ۱۷ ساله توجه كنند!!!

چنانچه وقت كافی داريد و تا اخراسفند ماه مشمول نميشويد ميتوانيد از پذيرش تحصيلی برای يكی از رشته های دانشگاهی يا سال آخر دبيرستان استفاده كنيد و به هند عزیمت کنید. در ضمن با توجه به استقرار مدرسه ایرانی و برگزاری امتحانات مقاطع مختلف از جمله پیش دانشگاهی در کلیه رشته ها از امکانات این مدرسه استفاده نموده و دوره پیش دانشگاهی را بگذرانید و یا اینکه تا اسفند ماه در ایران بمانید نیمی از دوره پیش دانشگاهی را بگزرانید و در اسفند ماه با گرفتن پذیرش زبان به هند آمده و در مدرسه ایرانیها ثبت نام نموده و در امتحانات پیش انشگاهی شرکت نمایید. طبق ضوابط به افرادی که پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور داشته باشند معافیت تحصیلی تعلق میگیرد .

میزان  ودیعه برای مجوز خروج از کشور برای سفرهای زیارتی چک به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و برای سفرهای علمی کوتاه مدت ۵ میلیون تومان نقد و برای تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور مبلغ ۱۵ میلیون تومان نقد بهمراه ضمانتنامه بانکی یا وثیقه ملکی می باشد.

* ضمانتنامه همه بانکها با هماهنگی امور مالی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معتبر می باشد.

* هیچ مشمول غایبی به هیچ وجه مجاز به خروج از کشور نمی باشد.

مدت خروج از کشور به منظور فرصت مطالعاتی برای دوره های فوق لیسانس ۶ ماه و دکترا یکسال می باشد.

مجوز خروج به مقصد کشورهای زیرصادر می شود

۱- تمامی کشورها به منظور سفر علمی به جز فلسطین اشغالی

۲- کشورهای زیارتی (عراق، سوریه و عربستان)

نحوه خروج از کشور متعهدین خدمت به سازمان ها ( نفتکش، کشتیرانی، هواپیمایی، آموزش و پرورش و قوه قضائیه،. . .) با درخواست سازمان مربوط پس از طی دوره آموزش نظامی و تعهد سازمان مربوط به مبلغ ۱۵ میلیون تومان خروج این افراد ممکن میباشد.

نحوه خروج از کشور ورزشکاران اعم از دانش آموز و دانشجو با درخواست سازمان تربیت بدنی در صورت نداشتن غیبت و تضمین لازم از سوی فدراسیون مربوطه امکان خروج ورزشکاران مشمول ممکن می باشد

نحوه خروج از کشور فرزندان مامور ثابت دولت در خارج از کشور با تائید ماموریت از طرف وزارت امور خارجه و  به شرط نداشتن غیبت و سپردن تضمین از سوی سازمان مربوطه همراهی فرزندان مامورین ثابت دولت در خارج از کشور تا پااین ماموریت والدین امکان پذیر می باشد.


  • شما برای خروج از ایران حتما باید مشکل خدمت خود را حل نمایید شما در هند می توانید در کنار دوره زبان در مدارس ثبت نام نموده و دیپلم خود را اخذ نمایید.

 1. با سلام من ۱۹ سال دارم و فوق دیپلم کامپیوتر دارم آیا برای ادامه تحصیل در خارج از ایران باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند یا با همین مدرک هم میتوانم وثیقه بذارم و در خارج تحصیل کنم.

 2. با سلام من ۱۹سال دارم ومعافیت تحصیلی دارم میخاستم ببینم میتونم با ویزای توریستی برای ثبت نام در رشته دندانپزشکی دانشگاه های شهر بنگلور اقدام کنم؟ مشکلی از نظر برنگشتن به ایران ندارم
  با تشکر

  • می توانید با ویزای توریستی به هند عزیمت نموده و پس از دریافت پذیرش دندان به ایران دوباره برگشته و با ویزای دندان به هند عزیمت نمایید

 3. سلام
  حدود ۲ماه در ارمنستان هستم. از طرف شرکت کامپیوتری در هندوستان برای یک دوره آموزشی یک ماهه دعوت شدم. در حال حاضر نمی توانم به ایران بیایم و ویزا برای کشور هندوستان دریافت کنم. سوال من این است که آیا می توانم از سفارت هندوستان در ارمنستان ویزا اخذ نمایم؟ اگر جواب منفی است حضور من در سفارت هندوستان در تهران ضروری است؟یا پدرم میتواند به سفارت شما در تهران برای اخذ ویزا مراجعه کند؟ در این صورت چه مدارکی از من باید را پدرم باید به سفارت شما ارایه کند؟

 4. با سلام وخسته نباشید من متولد۱۳۷۵هستم و خرداد ماه امسال یاjuneهجده ساله میشم میخواستم بپرسم که من میخوام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی به هند برم اول باید معافیتم رو از خدمت بگیرم یا میشه چیزی وثیقه گذاشت وبرای تحصیل خارج شد ودوباره برگشت؟ممنون میشم جواب بوید.باتشکرفراوان

 5. شهریار ربانی - پاسخ

  سلام من دانشجوی ترم اولم میخواستم برای تحصیل دندون به هند برم شرایطش چیه شنیدم تااخر درسم نمیتونم بیام گذرنامم دارم دوسال وقت داره بعدا اونجا میتون گذرناممو تمدید کنم.

 6. سلام خسته نباشيد من الان دارم سال چهارم تجربي ميخونم چند ماه ديگه هم مشمول خدمت ميشم ميخواستم بدونم بعد از اتمام سال تحصيلي ميشه ويزاي تحصيلي هند رو گرفت يا حتما بايد خدمت رفته باشم؟

  • سلام
   قبل از مشمول شدن میتوانید از کشور خارج شویدبسته به تاریخ تولد و تاریخ شروع کلاسها
   با شماره ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.