موسسه علوم اجتماعی تاتا

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
 • رتبه جهانی
 • رتبه در دانشگاه های هند
 • سطح آموزشی
 • محیط دانشگاه
 • امکانات دانشگاه
 • موقعیت دانشگاه

موسسه علوم اجتماعی تاتا

(tata institute of social sciences)

 

 

 

 

 

 

موسسه علوم اجتماعی (تیس) تاتا در Deonar، بمبئی، هند است. موسسه علوم اجتماعی (تیس) تاتا در بمبئی در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده به عنوان دانشکده مددکاری اجتماعی شروع بکار کرد. در سال ۱۹۴۴، سر دورابجی تاتا دانشکده مددکاری اجتماعی را به عنوان موسسه علوم اجتماعی تاتا تغییر نام داد و این کالج شروع به همکاری با دانشگاه ها در ایالات متحده آمریکا، اروپا، استرالیا کرد.
تیس در سال ۱۹۳۶ تاسیس دانشکده تحصیلات تکمیلی اجتماعی را که اولین مدرسه کار اجتماعی در هند است را شروع کرد و در سال ۱۹۶۴  به عنوان یک دانشگاه به رسمیت شناخته شد.
تمام برنامه های آموزشی انجام شده توسط تیس ،رشته های اجتماعی هستند که به کمک به ایجاد یک جامعه عادلانه و منصفانه می پردازد. موسسه علوم اجتماعی تاتا (تیس) به طور کامل توسط کمیسیون کمک های مالی دانشگاه ها تامین می شود. تیس میزبان ۶ کالج و ۴ مرکز مستقل ارائه ۱۷ دوره اجتماعی مربوطه و پیش دکترا و برنامه دکترا است. موسسه دارای بیش از ۱۶۰ عضو هیئت علمی که در امر آموزش می باشد. تا کنون بیش از ۱۵۰۰ استاد و دانشجوی دکترا از این موسسه فارغ التحصیل شده اند. در سال ۲۰۰۹ تیس از NAAC و با درجه “A” و با نمره ۳٫۸۸ از ۴ معتبر شد.

برنامه ها

تیس یک برنامه واحد در مقطع کارشناسی در مددکاری اجتماعی با تخصص در توسعه روستایی و برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بهداشت و درمان، بهداشت عمومی، مدیریت بیمارستان، و دهها برنامه کارشناسی ارشد دیگر و همچنین برنامه های پیش دکترا و دکتری و طیف وسیعی از برنامه های کوتاه مدت دیپلما را ارائه می دهد.

پردیس

دو پردیس بمبئی ،پردیس اصلی Malti و Jaal AD Naoroji پردیس فرعی هر دو واقع در Deonar در بخش شمال شرق بمبئی است. پردیس اصلی در ۱۰ هکتار که دپارتمان های کار اجتماعی، علوم اجتماعی و مطالعات سیستم های بهداشتی، و همچنین مراکز مستقل آموزش و پرورش، رسانه و مطالعات فرهنگی، و روش تحقیق در این مجموعه است گسترده شدهاست.  Naoroji پردیس فرعی در جاده مزارع Deonar است. وسعت این پردیس در ۱۱٫۰۵ هکتار که دانشکده مدیریت و مطالعات کار و مرکز جمشید تاتا برای مدیریت بلایای طبیعی در این پردیس می باشد. موسسه یک نام شناخته شده در آموزش های اجتماعی است و پذیرش رشته ها با آزمون ورودی همراه است.

فارغ التحصیلان قابل توجه

 • آنو آقا، رئیس سابق Thermax
 • مان پورنیما، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت، ردیاب بین المللی
 • مدا پاکار، فعال اجتماعی

رشته های دانشگاه

مقطع

رشته

طول دوره

دیپلما

مدیریت کارکنان

۲ سال

کارشناسی

مددکاری اجتماعی/ جامعه شناسی

۳ سال

کارشناسی ارشد

مددکاری اجتماعی/ کار اجتماعی در مطالعات مربوط به معلولیت و اقدام/ مطالعات توسعه نرم افزار/ آموزش (ابتدایی)/ مشاوره/ منابع انسانی مطالعات مدیریت و کار/ کارآفرینی اجتماعی/ جهانی شدن و کار/ مدیریت بهداشت و درمان/ بهداشت عمومی در سیاست های بهداشتی، اقتصادی و مالی/ بهداشت عمومی در اپیدمیولوژی اجتماعی/ زیستگاه سیاست و عملکرد/ مدیریت حوادث و بلایا/ رسانه و مطالعات فرهنگی/ مشاوره/ مطالعات توسعه/ مطالعات مربوط به معلولیت و اقدام/ مدیریت بحران/ آموزش و پرورش ابتدایی/ کارآفرینی/ جهانی شدن و کار/ مدیریت گردشگری/ عمل زیستگاه سیاست/ رسانه و مطالعات فرهنگی/ بهداشت عمومی/ مددکاری اجتماعی/ مدیریت بهداشت و درمان/ مدیریت بیمارستان/ مطالعات توسعه/ سیاست زیستگاه و تمرین/ مدیریت منابع انسانی و روابط کار/ رسانه و مطالعات فرهنگی/ بهداشت عمومی/ مددکاری اجتماعی/ سیاست زیستگاه و تمرین/ جامعه شناسی، علوم اجتماعی و مددکاری اجتماعی/ مدیریت بیمارستان/ مدیریت بهداشت و درمان/ آموزش/ مدیریت بحران/ مطالعات زنان/ مشاوره/ مطالعات توسعه/ مدیریت منابع انسانی و روابط کار/ کار اجتماعی (SW)/ مطالعات مربوط به معلولیت و اقدام (DSA)/ مطالعات توسعه (DS)/ آموزش و پرورش (ابتدایی) (EE)/ مشاوره (CL)/ مطالعات زنان (WS)/ بشر در مدیریت منابع و روابط کار (HRM)/ کارآفرینی اجتماعی (SE)/ جهانی شدن و کار (GL)/ بهداشت عمومی – سیاست، اقتصاد و دارایی (PHHP)/ بهداشت عمومی – اجتماعی اپیدمیولوژی و آمار زیستی (PHSE)/ اداره بهداشت و درمان (HE)/ اداره بیمارستان (HO)/ سیاست زیستگاه و عمل (HPP)/ مدیریت بحران (DM)/ رسانه و مطالعات فرهنگی (MCS)/ مدیریت منابع انسانی و روابط کار/ رسانه و مطالعات فرهنگی/ بهداشت عمومی/ مدیریت گردشگری/ مددکاری اجتماعی/ مدیریت بحران/ مدیریت بهداشت و درمان/ مدیریت بهداشت و درمان/ مدیریت بیمارستان/ مدیریت منابع انسانی/ رسانه و مطالعات فرهنگی/ بهداشت عمومی/ مطالعات مربوط به معلولیت و اقدام

۲ سال

دکترا

تمامی رشته های بالا

۳ تا ۵ سال

 

امکانات :   کتابخانه / مرکز کامپوتر/  تالار کنفرانس / باشگاه ورزشی  / ورزشگاه / خوابگاه

 1. سلام ،فوق لیسانس علوم اجتماعی-جامعه شناسی ولیسانس علوم اقتصادی هستم.سابقه فعالیت بیش از۱۰سال درامورتدریس ومشاوره وتحقیق دارم وموسس دفاترمشاوره شغلی ومجتمع آموزشی وموسسه مطالعات اجتماعی اخیرا نیزکلینیک مددکاری اجتماعی میباشم.کارتحقیقات اجتماعی رابطورحرفه ای انجام داده ام .حتی پروپوزالی برای پذیرش ارشد دردانشگاههای هند درحال تکمیل دارم که درآن به تحلیل ونقد پسااستعماری دورمان نارایان میپردازم .
  لطفا مرا راهنمایی فرمایید چگونه میتوان دردانشگاه معتبرهندی درمقطع دکتری درس بخوانم.
  آیا تحصیل دکتری درهیچ دانشگاهی درآنجا رایگان هست ؟آیا بدون حضورمیتوانم درمقطع دکتری درس بخوانم؟چطورمیتوانم پیش ازحضورودفاع از تزم ازدرستی آن مطمئن شوم؟
  پیشاپیش ممنون وسپاسگزارالطاف شما
  امیدوارم دراینجا خدمتی ازمن ساخته بودانجام دهم

  • شما باید ابتدا تمامی مدارک مقاطع لیسانس و فوق لیسانس رو ترجمه کرده و بهمراه پروپوزال خود برای ما ارسال نمایید تا اقدام به پذیرش شود . موضوع پایان نامه شما خوب هست . پروسه دریافت پذیرش دکترا سه الی چهار ماه بطول می انجامد مستلزم چند دفعه مراجعه به دانشگاهست . ابتدا باید استاد راهنما پیدا کرد سپس مدارک به دانشگاه جهت ارزیابی داده می شود و در نهایت پذیرش صادر میشود . سپس با در دست داشتن نامه پذیرش به وزارت علوم مراجعه می کنید تا ویزا تحقیقاتی دریافت شود و پس از مراجعه به کنسولگری هند ویزا را دریافت میکنید. شما نمی توانید تحصیل غیر حضوری انجام دهید. تحصیل رایگان ممکن نیست ولی راهی هست که بتوان انرا انجام دادکه اگر می خواهید با این شماره تماس بگیرید تا راهنمایی شوید tel: 0091-9175004130

 2. سلام و خسته نباشید
  من علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی رشته ی جامعه شناسی در هندوستان هستم و می خواستم ببینم آیا در موسسه ی تاتا امکان تحصیل برای من هست ؟ هزینه ی آن و شرایط ثبت نام آن به چه صورت است و …
  همچنین در مورد دانشگاه جواهرلعل نهرو دهلی ، خود دانشگاه دهلی ، جامیا اسلامیا و همچنین دانشگاهی به نام christ university در بنگلور هم در رابطه با تحصیل در مقطع کارشناسی رشته ی جامعه شناسی ، چگونگی ثبت نام و دریافت پذیرش ، میزان شهریه ، خوابگاه و … علاقمندم که اطلاعاتی به دست آورم .
  خیلی ممنون از زحماتتان در جهت اطلاع رسانی به امثال من در زمینه ی تحصیل در هندوستان

  • شما باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و خصوصا لیسانس خود را ترجمه نمایید و برای ماارسال نمایید تا اقدام به دریافت پذیرش شود . حداکثر سه الی چهار هفته بیشتر وقت نمانده که پذیرش دانشگاه ها بسته شود . تمامی دانشگاههایی که ذکر کرده اید جزو دانشگاه های عالی و ممتاز هند هستند ضمنا آزمون ورودی ندارند معمولا دانشجوی ایرانی در موسسه تاتا نداریم هزینه این رشته برای دانشگاه های فوق الذکر را بعدا طی ایمیلی مجددا برای شما ارسال میکنیم ضمنا از سال دوم به بعد خوابگاه داده می شود که افراد متاهل در اولویت هستندولی هزینه مسکن و غذا در هند بسیار کم است و ماهانه ۵۰۰۰۰۰ تومان (پانصد هزار ) کافیستو همه مخارج شما را پوشش می دهد

 3. سلام من فارغ التحصيل رشته مددكاري اجتماعي درمقطع كارشناسي ارشد مي باشم علاقه مندم كه درمقطع دكتري مددكاري اجتماعي دريكي از دانشگاههاي هندوستان ادامه تحصيل دهمامابه دليل اينكه كارمندمي باشم قادرنيستم به صورت حضوري دركلاسهاحضورداشته باشم خواهشمندم درصورتي كه بتوانم به صورت searchre (تحقيقاتي)ادامه تحصيل دهم اينجانب را راهنمايي نماييد.
  با تشكر فراوان

  • با توجه به بخشنامه جدید وزارت علوم می توانید در دانشگاه های گروه خوب و ممتاز به صورت غیر حضوری تحصیل نمایید
   و در صورت تمایل برای اخذ پذیرش در خدمت شما هستیم

  • جواب آقا حسین داده شده می توانید برای غیرحضوری برای دانشگاه های ممتاز یا خوب اقدام نمایید
   و در صورت تمایل برای اخذ پذیرش در خدمت شما هستیم

 4. سلام
  من دانشجوی کارشناسی علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور هستم. توو این دانشگاه امکان تحصیل برای من هم هست؟! یا دانشگاه دیگه ای که توی هند باشه
  ممنون…

 5. سلام…

  چه طور میشه به صورت غیر حضوری در این دانشگاه تحصیل کنیم؟

  در مورد هزینه های این دانشگاه و امکانات و سطحش هم میشه توضیح بدید

  ممنون

 6. با سلام..خیلی ممنون که وقت میزارین و راهنمایی میکنین….من میخوام برای تحصیل در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی بیام هند…تقریبا با نرخ امروز سالانه چقدر هزینه ی دانشگاهه؟؟؟ماهانه ۵۰۰ هزار تومن برایه خوردو خوراک و اجاره مسکنه؟؟؟؟…ممنون میشم راهنمایی کنین….

  • با سلام
   هزینه تحصیل سالیانه حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد و هزینه ماهیانه ۴۰۰ دلار برای هزینه های جاریتون

 7. سلام من کارشناسی علوم اجتماعی از پیام نور (البته با ازمون سراسری)دارم مایل به تحصیل درمقطع ارشددرهندهستم ممنون میشم راهنمایی کنید.۱-مدرک پیام نور را دانشگاههای هند قبول دارند؟۲چگونگی پذیرش وزمان ان؟۳نام دانشگاههای معتبر علوم اجتماعی هندکه مدرد تایید وزارت علوم باشند؟۴هزینه تحصیل در هر ترم؟چه مدارکی لازم است؟سپاس از تلاشتون

  • بله اکثر دانشگاه ها قبول دارند و تقربا اکثر دانشگاه های مورد تایید رشته مورد نظر شما را دارا می باشند و هزینه تحصیل آن سالیانه حدود ۱۲۰۰ دلار می باشد و زمان پذیرش ارشد معمولا فروردین اردیبهشت ماه است و مدارک لازم برای ثبت نام در وبسایت آورده شده است که مطالعه بفرمایید

 8. سلام .من کارشناسی علوم اجتماعی مردم شناسی رو دارم.میخواستم برای ارشد بیام هند.چه مدارکی لازمه؟فارغ التحصیل دانشگاه سراسری هستم.جه شرایطی داره؟و هزینش برای هر ترم تقریبا جقدره؟معدل کارشناسی هم مهم هست؟

  • سلام
   برای این رشته میتوانید در دانشگاه منگلور و امیتی اقدام کنید.
   سالیانه حدودا ۸۰۰ دلار میباشد.
   برای اطلاعات راجع بع مدارک با ۰۲۱۷۷۵۱۵۵۸۰ تمای سگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.