موسسه فناوری و علوم بیرلا

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
  • رتبه جهانی
  • رتبه در دانشگاه های هند
  • سطح آموزشی
  • محیط دانشگاه
  • امکانات دانشگاه
  • موقعیت دانشگاه

موسسه فناوری و علوم بیرلا

(birla institute of technology and science)

 

 

 

 

 

 

موسسه فناوری و علوم بیرلا (BITS Pilani) یک دانشگاه خصوصی در پیلانی، راجستان، هند است. این دانشگاه متشکل از ۱۵ بخش آکادمیک با تمرکز بر آموزش و پرورش در رشته مهندسی و علوم می باشد.

این مؤسسه، با شکل کنونی آن در سال ۱۹۶۴ با چشم انداز به تحقق پروژه ملت سازی، جواهر لعل نهرو “با تاکید بر” علم، فن آوری و نوسازی است. ” تاسیس شد. در طی این مدت، تبدیل مؤسسه از کالج مهندسی منطقه ای به یک دانشگاه ملی توسط بنیاد فورد و GD Birla حمایت می شد. موسسه تکنولوژی ماساچوست با ارائه کمک های فنی برای این تحول کمک شایانی به این موسسه کرد.

تاریخچه

در طول جنگ جهانی دوم، دولت هند تاسیس یک مرکز آموزش فنی در پیلانی ، راجستان برای آموزش تکنسین برای خدمات دفاعی و صنعت پرداخت. در سال ۱۹۴۶ کالج مهندسی بیرلا با برنامه تحصیل در رشته مهندسی برق و مکانیک بوجود آمد و برنامه های کارشناسی ارشد الکترونیک در سال ۱۹۵۵ آغاز شد.

در سال ۱۹۵۰، موسسه هند برای اولین بار توسط دولت هند به ارائه مهندسی پیشرفته و نیروی انسانی علمی برای اقتصاد هند پرداخت.

BITS  پیلانی دارای یک سنت طولانی بخاطر خدمت روسای و نایب روسای آن است. بنیانگذار آن GD Birla صدراعظم ،از آغاز به کار این دانشکده تا زمان مرگ او در سال ۱۹۸۳ بود. در حال حاضر، کومار مانگالام بیرلا صدراعظم می باشد.

پردیس پیلانی

پیلانی در ۲۲۰ کیلومتر در غرب دهلی و ۲۱۷ کیلومتری شمال جیپور واقع شده است.

 

موزه فن آوری پردیس پیلانی در هند به نام موزه بیرلا است و در سال ۱۹۵۴، نمایشگاه دستاوردهای فن آوری ساخته شده است. BITS دارای ۲۵۳۵ متر مربع سالن تزئین شده با نقاشی های دانش آموزان است.
موسسه دارای ۱۱ خوابگاه برای پسران و یک خوابگاه برای دختران است. نام خوابگاهها پس از شخصیت های تاریخی، با شخصیت های دینی و قدیسین نام برده شده است.

جشنواره سالانه فرهنگی در بیت پیلانی ، دانشگاه پیلانی برگزار می شود و معمولا در ماه اکتبر برگزار می شود و دارای بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده خارجی است . حوادث واحه شامل موسیقی، تئاتر، رقص، صحنه را نشان می دهد.

TechBazaar

Techbazaar رقابت سالانه نوآوری های فنی از BITS  پیلانی است. این برنامه یک پلت فرم برای نوآوران با استعداد برای نمایش گذاشتن ابتکار و خلاقیت خود و استفاده از تکنولوژی برای حل مشکلات اقتصادی مقرون به صرفه هستند و به این ترتیب پرورش روح کارآفرینی بر اساس تکنولوژی را شامل می شود.این رویداد در ماه آوریل برگزار می شود.

پردیس ها

  • پردیس پیلانی
  • پردیس گوا
  • پردیس حیدرآباد
  • پردیس دبی

موسسه علم و صنعت بیرلا یک موسسه هندی برای آموزش عالی است.

رشته های دانشگاه

مقطع

رشته

طول دوره

کارشناسی مهندسی

علوم کامپیوتر فنی و مهندسی/ برق و الکترونیک/ الکترونیک و ابزار دقیق مهندسی/ مکانیک/ شیمی/ مکانیک/ شیمیایی/ عمران/ سازه/ زیر ساخت های حمل و نقل/ برق و الکترونیک/ ساخت/ داروسازی/ ساخت و تولید/ فنی و مهندسی الکترونیک و ارتباطات/ سیستم های اطلاعاتی/ مطالعات عمومی/ مهندسی فناوری/ مالی

۴ سال

کارشناسی

علوم زیستی/ شیمی/ علم اقتصاد/ ریاضیات/ فیزیک

۳ سال

کارشناسی ارشد مهندسی

بیو تکنولوژی/ شیمی/ طراحی / سیستم های جاسازی شده/ سیستم های نرم افزاری/ سیستم های اطلاعاتی/ ریز الکترونیک/ سیستم های جاسازی شده/ برق/ سیستم های نرم افزاری/ بیوتکنولوژی/ مکانیک/ علوم کامپیوتر/ شیمی/ مطالعات عمومی/ ارتباطات/ طراحی/ ساخت سیستم های مهندسی/ مهندسی و مدیریت فناوری/ شیمی/ نفت/ شیمی/ ریاضیات/ فیزیک

۲ سال

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.