نداشتن محدودیت دانشگاه آزاد در انتقال دانشجویان ایرانی خارج به داخل

ایروان مسعودی اصل» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: هیچ محدودیتی در هیچ یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای نقل و انتقال دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور نداریم و آماده پذیرش دانشجویان در تمام مقاطع هستیم.

وی توضیح داد: به دنبال مشکلات ارزی که سال گذشته برای تعدادی از دانشجویان ایرانی خارج کشور ایجاد شد هیات رییسه دانشگاه آزاد، جلسات متعددی پیرامون این موضوع برگزار کرد و نهایتا این توافق حاصل شد که درخواست های انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور در معاونت بین الملل دانشگاه بررسی شود.

مسعودی اصل یادآورشد: تصمیم گیری درباره نقل و انتقال دانشجویان ایرانی به داخل در شورای انتقال دانشجویان خارج به داخل دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد که براساس مصوبات آن، دانشجو می تواند در یکی از واحد های بین الملل دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شود.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درباره دانشجویانی که رشته تحصیلی آنها در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد وجود ندارد نیز توضیح داد: اگر رشته تحصیلی دانشجو منتقل شده در واحدهای بین الملل دانشگاه وجود نداشت، دانشجو برای ادامه تحصیل به واحدهای دیگر منتقل می شود اما ابتدا باید ثبت نام خود را در واحد بین الملل به انجام برساند چراکه شهریه واحد بین الملل از وی گرفته می شود.

این مقام مسوول در دانشگاه آزاد با بیان اینکه محدودیت انتقال به واحدهای تهران و البرز برای دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارج نیز همچون دیگر دانشجویان داخل کشور وجود دارد، گفت: به صورت کلی انتقال دانشجویان از خارج به همه واحدهای استانی دانشگاه آزاد به جز تهران و البرز امکان پذیر است اما برای دانشجویانی که از خانواده شاهد و ایثارگر باشند تسهیلاتی برای انتقال به این دو استان درنظر گرفته می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.