نشست صمیمی رایزن علمی با دانشجویان دهلی نو در دانشگاه همدرد

در این نشست که در دانشگاه همدرد دهلی نو برگزار شد، دکتر علی اعظم خسروی رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در هندوستان، از برگزاری همایش گسترش و ارتقاء روابط علمی ایران و هند در سالجاری خبر داد.

وی در این باره گفت: در این همایش که در چند ماه آینده در تهران برگزار خواهد شد، با حضور جمع زیادی از استادان دانشگاههای برتر هند و ایران ، راههای گسترش و ارتقاء روابط علمی و افزایش مبادلات علمی و فناوری میان دو کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

سرپرست دانشجویان ایرانی در هندوستان همچنین به برنامه های رایزنی علمی برای حمایت و تشویق دانشجویان ایرانی در این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در سالجاری با شناسایی دانشجویان نخبه و برتر ایرانی تلاش می شود حمایت های مادی و معنوی لازم از این دانشجویان صورت گیرد.

وی افزود: ایجاد زمینه جذب فارغ التحصیلان ایرانی در مراکز علمی ، صنعتی و اقتصادی کشور، حمایت از طرح ها و پروژه های برتر دانشجویی، ایجاد صندوق قرض الحسنه دانشجویی ، برگزاری همایش های منطقه ای و بین المللی و نشست های هم اندیشی و پیگیری ارایه تسهیلات کمک هزینه شهریه از جمله برنامه هایی است که برای کمک به دانشجویان ایرانی در دستور کار رایزنی علمی ایران در هندوستان قرار دارد.

دکتر خسروی همچنین در این نشست با اشاره به عملکرد و اقدامات رایزنی علمی از ابتدای امسال ، مهمترین برنامه های آینده این رایزنی را برای کمک به دانشجویان ایرانی در هندوستان تشریح کرد.

در این نشست دانشجویان ایرانی، مهمترین مسایل و مشکلات و پرسش های خود را مطرح کردند و دکتر خسروی به سوالات آنان پاسخ گفت.

در حال حاضر حدود ۶ هزار دانشجوی ایرانی در شهرها و دانشگاههای مختلف هندوستان مشغول به تحصیل هستند و بسیاری از آنان موفق شده اند به مدارج و رتبه های برتر این دانشگاهها دست یابند.

سال گذشته در همایشی که در دهلی نو برگزار شد جمعی زیادی از دانشجویان برتر ایرانی در دانشگاههای هندوستان معرفی شدند و جوایز و لوح تقدیر به آنان اهدا شد.

امسال نیز قرار است در همایشی دانشجویان برتر ایرانی در دانشگاههای هندوستان معرفی و از آنان تقدیر شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.