هزینه های زندگی

هزینه های زندگی

هزینه ها معمولاَ به هزینه های ثابت و هزینه های متفرقه  تقسیم می شود که هزینه های ثابت از قبیل هزینه های اجاره مسکن، آب، برق، گاز و تلفن، اشتراک کابل تلویزیون و اشتراک اینترنت، هزینه های خوراک، پوشاک، ایاب و ذهاب روزانه، هزینه های تحصیلی، هزینه های مسافرت بین شهری و یا بین المللی، هزینه دارو و درمان، هزینه های متفرقه از قبیل هزینه های غذاخوری های داخل شهر و غیره در این بخش کلیه هزینه های مشروحه بالا به طور جزئی تر ارائه می گردد :

هزینه های ثابت

مسکن

هزینه اجاره مسکن بستگی به شرایطی از جمله مساحت، تعداد خواب های آن، نوع طبقه( طبقه اول، دوم و یا همکف )، محله، نوع مسکن از لحاظ این که ویلایی است یا آپارتمانی می باشد.

۱)  اجاره منزل یک خوابه حدود  ۴۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ روپیه میباشد.

۲)  دو خوابه، نیز بترتیب متوسط، خوب و عالی از ۴۵۰۰ شروع شده و در منطقه عالی ممکن است به ۳۰۰۰۰ نیز افزایش یابد اما به طور متوسط هزینه اجاره دو خوابه در منطقه خوب ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ روپیه است.

۳)  سه خوابه، بسته به نوع محله به ترتیب متوسط، خوب و عالی متغیر بوده به طوری که یک خانه سه خوابه در منطقه متوسط، مسلمان نشین بین ۹۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ روپیه متغیر می باشد و در منطقه ی متوسط غیر مسلمان ها مبلغ اجاره کمی از این مقدار بیشتر می باشد ( حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد ). در منطقه خوب مبلغ اجاره برای سه خوابه از ۸۰۰۰ روپیه شروع و تا ۲۵۰۰۰ روپیه نیز افزایش می یابد. در منطقه عالی کرایه به شدت بالا رفته و از ۱۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ روپیه نیز ممکن است.

توجه : در خصوص اجاره کردن یک منزل برای سکونت توجه به میزان پیش پرداختی است که مستاجر باید در ابتدای عقد اجاره نامه بپردازد. میزان ودیعه یا پول پیش عبارت از ۲ تا ۱۰ ماه اجاره مورد توافق بوده و مبلغ مذکور پس از پایان دوره اجاره نامه عینا به مستاجر برمی گردد.

توجه : نظر به این که نرخ بهره بانکی در این کشور بسیار پایین( حداکثر ۵٫۵ درصد برای پس اندازهای بلند مدت و ۳٫۵ درصد در مورد کوتاه مدت ) لذا صاحبان مسکن تمایل چندانی به ودیعه بالاتر و اجاره کمتر ندارند مگر در مواردی که فرد مشکل مالی داشته باشد که در این صورت نیز پس گرفتن ودیعه در پایان دوره می تواند با مشکل مواجه گردد.

برق و تلفن

هزينه آب در هند رايگان است و هزينه برق و تلفن به عهده مستاجر می باشد.

به طور متوسط هزینه برق در یک واحد سه خوابه، دو خوابه و یک خوابه به ترتیب بالغ بر ۸۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ می گردد.

هزینه های ثابت ماهانه تلفن، اشتراک تلفن و اینترنت ( از طریق کابل مستقیم ) به ترتیب ۲۵۰ روپیه، ۲۰۰ تا ۲۵۰ روپیه و ۷۵۰ تا ۱۲۵۰ روپیه می باشد. هزینه تلفن تابع میزان مکالمات اضافی است که مشترک از آن استفاده می نماید. ( هر دقیقه مکالمه با ایران بستگی به زمان مکالمه، ۹ روپیه در زمان پرترافیک و ۸ روپیه از ساعت ۱۱ شب به بعد می باشد ). هرگاه تمایل به مکالمه با خارج از کشور داشته باشد می تواند از کارت های تلفنی که در دفاتر پستی ارائه می گردد، استفاده کرده بدون این که نیازی به دفاتر مخابراتی خارج از منزل داشته باشد می تواند در هر ساعتی از روز یا شب از تلفن در اختیار، استفاده نماید.

هزینه دارو و درمان

هرینه ویزیت دکتر متخصص در بیمارستان از حدود ۱۰۰ روپیه تا ۱۰۰۰ روپیه بسته به نوع بیمارستان و هزینه دارو تقریبا  برابر ایران و در بعضی موارد گرانتر از ایران ولی همانطور که در بازار داروی ایران هم شاهد هستید دارای کیفیتی چند برابر داروهای ساخت داخل ایران هستند .

قابل ذکر است در هندوستان در ۹۰% موارد شما برای ویزیت باید به بیمارستان مراجعه کنید ولی پزشکان عمومی در کوچه ها و نزدیک مناطق مسکونی دارای مطب بوده و ویزیت ایشان از ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است. و اکثرا پزشکانی هستند که صبحها به تدریس در دانشگاه مشغولند .

هزينه های متفرقه

خوراک، پوشاک، لوازم بهداشتی و ایاب و ذهاب

متوسط هزينه ماهانه زندگی در هند، مسكن، رفت و آمد و هزينه های درمانی برای دانشجويان خارجی ۳۵۰ دلار در ماه است. که در صورت متاهل بودن اين مبلغ حداقل ۶۰۰ دلار خواهد بود. دانشجويان جديد در سال اول معمولا حدود ۳۵۰۰ دلار هزينه برای خريد وسايل و وديعه خانه و کلا جا افتادن دارند.

ایاب ذهاب روزانه، با توجه به بالا بودن هزینه بنزین، هزینه حمل و نقل بالا بوده، به گونه ای که حداقل هزینه یک آتو ریکشا در ابتدای سوار شدن ۲۴۰ تومان می باشد و بعد از طی ۳ کیلومتر به ازای هر کیلومتر اضافی ۵۰ تومان محسوب می گردد.

هزینه مسافرت بین شهری اگر با اتوبوس انجام شود برای مسافرت برای مثال تا گوآ ۱۰۰۰ روپیه برای اتوبوسهای تخت خواب دار و ۳۵۰-۴۰۰ روپیه برای اتوبوسهای معمولی (فقط رفت – دو طرفه حدود ۱۲۰۰ روپیه) و اگر سفر با هواپیما را داشته باشید برای سفر مذکور رفت و برگشت حدود ۱۱۰۰۰۰ تومان خواهد بود. اگر قصد استفاده از سیستم ریلی هندوستان که وسیع ترین خطوط قطار دنیاست بسته به نوع کلاس ؛از حدود ۴۵۰ روپیه تا درجه یک که از هواپیما گرانتر است .

در اکثر رستورانها ارزانتر از طبخ در منزل و در مواردی بسیار گرانتراست. برای مثال هزینه یک پرس مرغ و برنج در رستوران خوب و با سرویس متوسط و  بین ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان و غذای مذبور در رستورانی با سرویس عالی حدود ۵۰۰۰ تومان (که عالی ترین کیفیت را ارائه میکند) و همان غذا در رستوران های بین المللی و هتل های ۵ ستاره و از ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان و بالاتر می باشد .

هزینه خوراک تقریباً برابر ایران است. نظر به این که سبد خوراکی هر خانوار متغیر می باشد لذا در این بخش قیمت برخی اقلام عمده جهت برآورد نسبی از میزان هزینه ها طبق جدول ذیل ارائه می گردد.

نمونه ای از هزینه های جاری زندگی در هندوستان را می توانید در زیر مشاهده کنید. منظور هزینه هایی غیر از هزینه های متغیر اجاره مسکن، شهریه و مسائلی از این دست است و قیمت ها بر مبنای قیمت فروشگاه های زنجیره ای یا است.

هزینه های متفرقه

هزینه های ثابت

قیمت

نام کالا

قیمت

نام کالا

بسته ای ۱۲ روپیه

نان ساندویچی

۲۰۰ روپیه

کی بل تلویزیون ماهیانه

كيلويی ۱۴ تا ۱۰۰ روپیه

برنج

۴۵۰۰ روپيه

گاز با کپسول پر

۵۵ روپیه

روغن مایع

۶۰۰ روپيه

تخت خواب فلزی

كيلويی ۸۰ روپيه

مرغ پاك كرده پوست كنده

۲۰۰ روپيه

صندلی پلاستيكی

كيلويی ۱۶۰ روپيه

گوشت گوسفند و بز با استخوان

حدود ۱۰۰۰۰ روپيه

 

کولر گازی دست دوم خوب ۱٫۵ تن

۶۰ روپیه

آب آشامیدنی ۲۰ لیتر

۵۰۰۰ روپيه

تلويزيون دست دوم

۱۰۰ روپیه

گوشت گوساله بدون استخوان

۴ تا ۶ هزار روپيه

يخچال دست دوم

۱۲ تا ۱۵ روپیه

پیاز

۷۰۰۰ تا۱۸۰۰۰ روپيه

یخچال با فریزر هندی

۲۴ روپیه

ماست۲۵۰ گرم

۵۰۰۰تا۳۰۰۰۰ روپيه

موتور سيکلت دست دوم

۵۰ روپیه

پنیر کره

۷۰۰۰۰ روپيه

 

اتومبيل دست دوم (سوزوکی- ماروتی با کارکرد تقريبی ۷ سال)

۵ تا ۱۰ روپیه

گوجه فرنگی،خیار،کلم،هویج

۳۰۰۰ روپيه

خط تلفن

يك ليتر ۱۲ روپيه

شير

۳۵۰ روپيه  تعرفه شهری: دقيقه ای دو و نيم روپيه

خط موبايل

۱۳ تا ۱۵ روپیه

شكر

۶۵ روپيه

يك ليتر بنزين

۱۰ تا ۲۰ روپیه

سیب زمینی،بادمجان و کدو

۶۰۰ روپیه

اینترنت سرعت ۱۲۸ ماهیانه

۴۰ تا ۱۰۰ روپیه

سیب

۱۶۰۰ روپیه

تخت چوبی یک نفره

۶۰ روپیه

هندوانه هرعدد سایزبزرگ

۷۵۰ تا ۳۰۰۰ روپیه

تشک یک نفره

۲۰ تا ۳۰ روپیه

موز درشت ( ۱۲ عدد )

۱۵۰۰تا۵۰۰۰ روپیه

آب گرمکن برقی

۳۰ تا ۵۰ روپیه

آناناس

۱۲۵۰ روپیه

کولر آبی کوچک

۱۰ تا ۲۰ روپیه

طالبی

 

 

توجه : قیمت ها بصورت کلی و به صورت میانگین در کل هندوستان است که در شهر ها و بسته به مکان خرید (فروشگاه،بازار و…) ممکن است از ۵ تا ۳۰ روپیه کم یا زیاد شود.

 

تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

  • وسایل دست دوم را از دانشجویان فارغ التحصیل که درسشان به اتمام رسیده می توانید تهیه کنید که اکثر دانشجویان معمولا این راه را در تهیه وسایل انتخاب می کنند.

 1. با سلام
  بله دانشگاه راجیو گاندی دیگر مورد تایید نمی باشد و پذیرش در هند در ابتدای باز شدن می باشد

 2. باسلام
  ممکنه بهترین دانشگاه رو واسه یادگیری زبان در سطح عالی معرفی کنید
  چون تو بعضی از سایتها خوندم که بعضی از دانشگاهها از کیفیت بسیار پایینی
  واسه آموزش برخوردارن و اصلا ارزش هزینه کردن رو ندارن .

  • با سلام
   برای یادگیری زبان کلیه کالج های مورد تایید که دوره های آموزشی زبان را برگزار می کنند و ویزا به آنها تعلق می گیرد از کیفیت پایینی برخوردار می باشند اما سایر موسسات مثل بیریتیش کانسول بسیار عالی می باشند

  • سلام هزینه هادر هند اکثرا بروز می باشد با توجه به نرخ تورم پایین آنجا تقریبا سالیانه تغییر چندانی نمی کند

  • پیشنهاد می گردد با ویزای زبان به پونا رفته و برای دکترا اقدام نمایید و برای پذیرش زبان با مسئول مربوطه ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس حاصل نمایید

 3. با سلام . برای انتقال از هند به دانشگاههای داخل کشور باید چه شرایطی داشت؟ایا با مدرک داروسازی هند مجوز تاسیس داروخانه در ایران داده میشود؟یا سخت گیری و دردسر دارد؟

  • برای انتقال باید شما حداقل ۲ سال در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل نمایید و بعد برای انتقالی اقدام نمایید و با مدرک pharm-d که مدت آن ۶ سال می باشد و معادل دکترای داروسازی در ایران می باشد می توانید برای داروخانه اقدام نمایید که حتما پیگیری نیاز دارد

  • هزینه ارشد مهندسی برق حدود ۶۰۰۰ دلار سالیانه میباشد و زندگی در بمبیی برای یک شخص حدود ۶۰۰ دلار

 4. با سلام خدمت شما دوست گرامی
  میخواستم بدونم دکترا در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه میسور ۲ ساله هست
  بعد اینکه شهریه دکترا در دانشگاه میسور چقدر مباشد
  اگه مشکل براى شما نداره میتونین هزینه های دانشگاه را براى ملت کند
  باتشکر

  • با سلام
   خیر در دانشگاه های هندوستان در مقطع دکترا اگر می خواهید مدرک شما مورد ارزیابی قرار بگیرد باید ۳ سال حداقل و حداکثر ۵ سال به تحقیق بپردازید وشهریه آن سالیانه حدود ۴۵۰۰ دلار می باشد

 5. با سلام
  امیری هستم از شیراز متاهل می خواستم برای همسرم در رشته زبان یاکامپیوتر پذیرش بگیرم ویک پسر ۶ساله دارم که سال دیگر به مدرسه می رود می خواستم ببینم که کدام شهر و دانشگاه را شما پیشنهاد می کنید که هم معتبر باشه و هم هزینه کمتری بر دوشمان باشه وخودم هم فقط دوره زبان ۶ ماهه را بگذرانم{شاید} در غیر اینصورت به من و فرزندم هم ویزا میدهند وهزینه های مربوطه جقدر است متشکرم

  • برای دوره زبان شهر پونا و سیمبایسز را به شما پیشنهاد می نماییم و برای فرزندتان نیز مدرسه هندی یا مدارس ایرانیها یا اینترنشنال بسته به بودجه شما وجود دارد که می توانید اقدام نمایید و برای کامپیوتر یا زبان نیز دانشگاه های پونا و سیمبایسز و بهاراتی وجود دارد و برای یک زندگی خانوادگی معقول حدود ۶۰۰ دلار نی توانید آنجا داشته باشید که تمامی هزینه های جاری شما را پوشش دهد

 6. سلام . من برای تحصیل در رشته مترجمی زبان احتیاج به اطلاعات دارم . نمی دانم کدوم شهر یا کدوم دانشگاه خوبه و یه میانگین هزینه میخوام ازینکه برم و شروع کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید

  • تقریبا همه دانشگاه هایمورد تایید خوب می باشند و برای مترجمی مقطع لیسانس سالیانه حدود ۱۵۰۰ دلار می باشد
   و هزینه مخارج ماهیانه دانشجویی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار برای یک زندگی معقول دانشجویی می باشد

 7. با سلام
  آیا تحصیل در مقطع دکترا در هند رایگان می باشد؟
  رشته من کامپیوتره و آیا یک دوره ۶ ماهه برای یادگیری زبان کافی است؟زندگی برای یک زوج در هند برای مقطع دکترا فکر می کنیدحدودا چقدر هزینه داشته باشه؟

  • خیر رایگان نمی باشد و دوره ۶ ماهه برای مبتدی بله خوب می باشد و هزینه های زندگی برای یک زوج ماهیانه حدود ۵۰۰ دلار کافی می باشد برای یک زندگی دانشجویی

 8. باسلام
  وقتي ميبينم كه با حوصله به همه سئوالات پاسخ ميدهيداحساس خوبي پيداميكنم
  اماعلت مزاحمت اينكه ميخواستم بدونم براي پذيرش دوره زبان ۴ ماهه چقدر طول ميكشه و آيا در طول اين مدت ميشه در رشته هاي منابع طبيعي پذيرش مقطع دكتري گرفت؟ ممنون

  • با سلام
   خواهش می کنیم، وظیفه هست 🙂
   اگر منظورتان اخذ پذیرش می باشد که ۱۰ روزه کاری به دست شما می رسانیم
   و اگر می خواهید برای دکترا به هند عزیمت نموده و هدف اصلی شما اقدام برای دکترا است نه زبان، پیشنهاد می گردد برای دوره ۶ ماهه اقدام نمایید که مطمئنا در این زمان می توانید برای دکترا در هند خودتان اقدام نمایید و وقت کافی خواهید داشت

 9. salam
  yeki az dustane man chand sal pish dar puna zendegi mikardo dars mikhund az khunasham razi bud migoft tu mahaleye urupayiast mikham bebinam tu un mantaghe gheymat ye khuneye 2khabe chande?!

 10. با سلام تو رو خدا سوالمو جواب بدین.من تصمیم دارم برم هند واسه دکترای حرفه ای داروسازی،میخوام بدون با هزینه زندگی و دانشگاه در کل حداقل چه قدر پول میخوام؟؟؟

  • هزینه تحصیل بسته به کالج متغیر می باشدو برای کل دوره ۶ سال از ۴۵ میلیون تومان تا ۹۸ میلیون تومان بسته به کالج متغیر است و هزینه ماهیانه برای یک زندگی دانشجویی تک نفره معقول ماهی ۳۵۰ دلار می باشد
   در صورت هر گونه سوال با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران ما استفاده نمایید

 11. با درود و خشته نباشید به شما
  چند پرسش در مورد تحصیل در هند به ویژه دانشگاه راجیو گاندی از شما دارم سپاسگذار میشم اگه پاسخ بدین.
  نخست از همه اینکه این هزینه ها ی نوشته شده در مورد سال ۲۰۱۱ هستن و مسلما امروزه بیشتر شدن اگه لیست دقیق تر باشه خیلی ممنون میشم.
  پس از اون هم میخوام بدونم آیا پس از اتمام تحصیل در رشته ی دندانپزشکی نیاز به گذروندن دور ی تکمیلی هست یا خیر ؟

  • بله درست می فرمایید هزینه ها برای سال ۲۰۱۱ می باشد و برای دندانپزشکی برای ۲۰۱۳ حدود ۱۲۵ میلیون حال ۱۰ میلیون تومان بالاتر یا پایین تر برای کل دوره می باشد
   بله شما پس از فارغ التحصیلی از هر جای دنیا و پس از برگشت برای ارزشیابی مدارک تحصیلیتان نیاز به گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی می باشید

 12. با سلام
  من تمايل به تكميل زبان انگليسي در هند را دارم اما متاسفانه نمي دونم كدوم كالج و انتخاب كنم؟ و تفات دانشگاه پونا با سيمبايسز در چيست؟ به نظر شما بهتر است دوره ٤ ماهه را انتخاب كنم يا ٦ ماهه؟
  كه احتمالا بعد ازاتمام دوره بتونم در همون جا به دانشگاه بروم

  • لطفا برای اطلاعات دقیق تر با مسئول مربوطه به شماره تماس ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید
   موفق باشید

 13. سلام من مايل به تحصيل در رشته دندانپزشكي هستم در بنگلور . كدام دانشگاه رو پيشنهاد نيكنيد؟ در ليست وزارت بهداشت راجيو گاندي مورد تائيد بود همين ٢ هفته پيش من ليست رو از اونجا گرفتم

  • دانشگاه راجیوگاندی مورد تایید می باشد و نزدیک به ۴۸ کالج زیرمجموعه دارا می باشد که از لحاظ هزینه دوره و موقعیت و شرایط پرداخت و …. با هم متفاوت می باشند
   در صورت تمایل برای اقدام با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید
   شماره تماس مشاور ما: ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰

 14. باعرض سلام وخسته نباشی : بنده مهندس مکانیک هستم و میخواستم برای یک دوره یک ساله زبان انگلیسی اقدام کنم از طریق یکی از دوستانم یک کالج زبان در دهلی نو اسم ان در سایتwww.esl.ch هست میخواستم بدانم درچه سطحی است.ایا کالج بیریتیش کانسول به من ویزای زبان میدهدوهزینه یک سال این کالج چقدر هست.از شما ممتون میشم راهنمایم کنید

  • بریتیش کانسیل خصوصی می باشد که سفارت به شما ویزا نمی دهد
   اما به سایر کالچ های زبان ویزا برای زبان ارائه می گردد
   برای دوره های زبان با مسئول مربوطه به شماره ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس حاصل نمایید

 15. با سلام من از طریق یکی از موسسات برای پذیرش دندانپزشکی اقدام کرده ام و هنوز پیش دانشگاهی خود را اتمام نرسانده ام و قرار شده مدارک پیش خود را تا مرداد ماه تحویل بدهم.یا همجین موردی امکان پذیر هست؟؟زیرا به من کفته اند برای اینکه بتوانم ترم مهرماه سر کلاس باشم باید از الان اقدام کنم/

 16. با سلام،

  از اینکه میبینم به سوالات پاسخ میدهید، بسیار متعجب شدم. واقعا جای تقدیر دارد. من قصد دارم تا در Indian Institutes of Technology Kanpur برای دکتری کامپیوتر اقدام کنم.
  حال شما میدانید هزینه شهریه و زندگی در این شهر حدودا چقدر می شود؟ (ماهیانه)

  با تشکر.

  • سلام
   وظیفه است
   هزینه تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه مزکور سالیانه حدود ۴۰۰۰ دلار می باشد و هزینه زندگی نیز برای یک زندگی معقول دانشجویی مفرده ماهیانه ۳۳۰ دلار با اندکی بالا یا پایین تر می باشد .

 17. salam.man mikham daroosazi bekhonam kodom shahr va daneshgaho pishnahad mikonink vezarate behdasht ghabool dashte bashe. hazinash cheghadr hast va in k age bekham khone bekharam emkanesh hast va gheymatesh cheghadrr.

  • سلام
   برای دوره داروسازی ۶ ساله دانشگاه راجیوگاندی در بنگلور و دکتر ام جی آر در چنای را پیشنهاد می کنیم که هزینه کل دوره آن بسته به کالج متغیر می باشد واز ۴۷ میلیون تومان تا ۸۵ میلیون تومان بسته به دانشکده متغیر می باشد
   برای خرید مسکن در آنجا بسته به مسکن قیمت ها متفاوت است و با ۵۰ میلیون تومان می توانید یک خانه خوب خریداری کنید که به صرفه نمی باشد
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
   ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰

  • دانشگاه دهلی و آمیتی که هزینه ارشد آن سالیانه حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد را پیشنهاد می نماییم که مورد تایید نیز می باشند

 18. باسلام و سپاس از شما که صادقانه به ما کمک می کنید
  من واسه دکتری روان شناسی خواستم به هندوستان بیایم. ۱٫ کلا واسه دو سال چقدر باید پول داشه باشم؟
  لطفا برایم ایمیل کنید . جهت کارهای پذیرش با شما هماهنگی میکنم

 19. ba salam
  gheymatyaye darj shode aslan va be hich onvan ghabele moghayese ba gheymathaye hale hazer dar bangalore nemibashad HADEAGHAL tamame gheymathaye darj shodeh ra bayad 2.5 barabar konid,

 20. با سلام
  میخواستم اگه ممکنه ایمیلتون رو محبت کنید بگید
  که سوالاتم رو ازتون از طریق ایمیل بپرسم.
  آخه سوالام زیاده و هر دفعه یه سوال برام پیش میاد.
  ممنون از کمک های صادقانتون.
  موفق باشید.

 21. سلام.
  من خانم ۴۲ ساله هستم و فقط تابستان میتوانم کالج زبان بروم . زیرا معلم هستم. آیا در هند کالجی با کیفیت عالی لرای دوره تافل. در دو ماه وجود دارد؟ ایا میشود با ویزای توریستی دو ماه تحصیل کرد؟ دوره های کنسولی چقدر هزینه دارد؟ ممنون

  • سلام
   ویزای توریستی یک ماهه است
   شما باید برای کالج زبان از ایران اقدام کنید.البته بحث ویزا هم مد نظر هسا
   با ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید

 22. سلام دیپلم تجربی هستم برای رشته ی پزشکی و دندون پزشکی در هند هزینه ی مسکن و دانشگاه متوسط کلا چند میلیون تومان هست؟ایا خوابگاه می دهد؟

  • سلام
   این رشته ها یکبار در سال در آگوست ورودی دارند
   شهریه دندانپزشکی از ۱۲۰ میلیون تا ۲۱۰ میلیون برای دوره ۵ ساله متغیر است
   شهریه پزشکی از ۳۷۰ میلیون تومان شروع میشود به بالا
   هزینه مسکن و خورد و خوراک شما در ماه حدود ۴۰۰ دلار تخمین زده میشود

  • سلام
   رشته ی پزشکی کل دوره از ۳۶۰ میلیون تومان شروع میشود به بالا
   دندانپزشکی از ۱۲۰ میلیون تومان به بالا
   هزینه ی مسکن و خورد و خوراک بطور متوسط ماهیانه ۴۰۰ دلار

 23. با سلام و خسته نباشید ایا رشته پزشکی یا دندانپزشکی مه مورد تایید ایران باشه داره ؟هزینه ی هر کدارم در دانشگاه چقدر است ؟

  • سلام
   دانشگاه راجیو گاندی تایید است و هر دو رشته را دارد
   هزینه پزشکی حداقل ۳۷۰ میلیون و دندانپزشکی حداقل ۱۲۵ میلیون تومان میباشد

 24. ﺑﺎﺳﻼﻡ و ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ
  ﺑﻨﺪﻩ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ اﻣﺴﺎﻝ ﺗﻮ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ ﺗﻮ ﻫﻨﺪ اﺩاﻣﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﺑﺪﻡ ﺷﻤﺎ ﻛﺪﻭﻡ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﻴﺎﺩﻳﻦ و ﻣﻴﺸﻪ ﺑﺮاﻳﺘﺎﻥ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﺟﺪﻳﺪ ﺛﺒﺘﻨﺎﻡ ﻛﺮﺩ ﻣﻤﻨﻮﻥ

  • سلام
   اگر مشکل سربازی نداشته باشید.،در دبیرستان تجربی خوانده باشید و دروس اصلی را نیفتاده باشید بله میتوانید.
   سال تحصیلی جدید اگوست سال آینده خواهد بود.

 25. با سلام

  من دیپلم معماری بودم تغییر رشته دادم به تجربی الان پیش دانشگاهی بو گرفتم میخواستم بهترین دانشگاه هند برای رشته دارو سازی کجاست وهزینه کلش تا پایان تحصیل چقدر میشه متشکرم

  • سلام
   دانشگاه مورد تایید ایران راجیو گاندی میباشد که مدرک شما را صادر میکند.
   با موسسه تماس بگیرید.

 26. باسلام و خسته نباشید
  هزینه دکتری آمار در دانشگاه دهلی و کلکته ححدودا چقده؟
  هزینه زندگی چطور؟
  هزینه مسکن و خوابگاه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   هزینه سالیانه از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیر است.
   هزینه خوابگاه و خورد و خوراک ۴۰۰ دلار حدودا در سال است

 27. سلام دانشگاهی در دهلی یا بمبی هست که بشه پذیرش دندان پزشکی گرفت؟ وهمچنین مادر و پدرم هم می تونن با من به هند بیان در مدتی که ان جا تحصیل می کنم ؟ هزینه دانشگاه ها به چه صورتی هست؟هزینه زندگی چقدر است ؟

  • سلام
   بله.میتوانید اقدام کنید.البته نیاز به کنکور دادن در این دانشگاه ها دارید درست مثل ایران
   اما به پدر و مادر ویزا نمیدهند و فقط میتوانند گاهی به عنوان توریست ویزا بگیرندو به شما سر بزنند.

 28. سلام
  می خواستم بدونم برای تحصیل در دوره دکتری کامپیوتر در دانشگاه های هند کدام دانشگاه ها خوب است و مورد تایید آموزش عالی بوده و هزینه خود دانشگاه برای یک دوره دکتری مهندسی کامپیوتر چقدر است. ممنون میشم اگر جواب بدید.

  • سلام
   در دانشگاههایی مثل جواهر،آمیتی،میسور، پونا و … میتوانید اقدام کنید
   شهریه سالیانه حداقل ۳۰۰۰ دلار میباشد.

 29. با سلام با توجه به دوره شش ماهه زبان آیا می توان برای ۶ یا ۷ ماه فقط منزل اجاره کرد و یا بایستی برای یکسال کامل باشد؟

 30. سلام در صورتیکه بخوام برای مقطع کارشناسی از خوابگاه استفاده کنم هزینه ماهانه به چقدر میرسه؟ آیا میشه هزینه کلی ماهانه رو به کمتر از یک میلیون تومن رسوند؟ لطفا راه نماییم کنید

  • سلام
   کنکور در ماههای اکتبر و نوامبر برگزار میشود در دانشگاه دهلی
   باید مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید .در صورت واجد شرایط بودن دانشگاه به شکا اجازه شرکت در کنکور خواهد داد.

  • سلام
   حداقل هزینه دندانپزشکی ۱۳۰ میلیون تومان میباشد و تا ۲۲۰ میلیون تومان نیز وجود دارد.
   با شماره ۲۶۴۱۵۹۴۶ تماس بگیرید

 31. با سلام
  پسر ۱۷ ساله دارم پیش دانشگاهی رشته تجربی است و می خواهم در رشته دندانپزشکی در هندوستان ادامه تحصیل بده آیا من ومادرش می تونیم همراه او باشیم لطفا هزینه زندگی و تحصیل در کالج معتبر زبان و دانشگاه معتبر را اعلام فرمایید با تشکر

  • سلام
   هزینه دانشگاه حداقل ۱۳۰ میلیون تومان برای کل دوره است
   هندوستان ویزای همراه نمیدهد ولی میتوانید ویزای توریستی ۶ ماهه بگیرید
   هزینه زندگی ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه است
   هزینه دوره ۶ ماهه زبان ۱۲۰۰ دلار میباشد

  • سلام
   امکان اقامت در هندوستان وجود ندارد
   میتوانید از طریق پذیرش تحصیلی اقدام نماییدو پس از پایان تحصیلات ملزم به ترک هند هستید

 32. با سلام، ضمن تشكر از پاسخگويي عالي به سوالات ، براي يك ماه اقامت هزينه زندگي حدودا چقدر است. با كيفيت متوسط. براي حداقل شدن هزينه ها به چه نكاتي در محل اسكان ، غذا و هزينه هاي متفرقه توجه كرد؟ مثلا به جاي اقامت در يك هتل لوكس در بمبئي امكان اقامت در مكان هايي كه در عين حال تميز باشد و ارزان وجود دارد. يا اينكه مثلا برخي از هتل ها براي اقامت يكجاي يك ماهه امكانات نظير تخفيف دارند و … خواهشمند است راهنمايي فرماييد.

  • سلام
   خواهش می کنیم.در خدمت شما هستیم
   برای یک زندگی معقول دانشجویی برای هزینه های جاری ماهانه حدود ۳۵۰$ کافی می باشد.برای اقامت و توریستی اگر مدنظرتان می باشد هزینه اجاره بسته به هتل در عین حال تمیز از روزی ۱۵۰۰ روپیه می باشد به بالا حتی شبی ۵۰۰۰۰ روپیه.
   معمولا بله اگر بخواهید بیشتر بمانید بله این امکانش هست می توانید با هتل خود صحبت نمایید و از ایشان تخفیف بگیرید که قبول خواهند کرد

 33. Salam khaste nabashin
  Man hamaknoon daram pishdaneshgahie tajrobi mikhonam va ghasd daram baraye tahsil dar reshteye daroosazi be keshvare hedoostan beram va chan ta soal daram
  ۱ man zabanam ghavi nis aya moshkeli nadare
  ۲ sarbazi naraftam va ta akhare in mah mashmool mahsoob misham aya mishe kari kard ?
  Mamnoon

  • سلام
   برای زبان در ایران کلاس برید یا در کالج های زبان هند با هزینه پایین یه دوره ۴ ماهه زبان بخونید
   برای سوال سربازی به نظام وظیفه مراجعه کنید چون راههایی برای خروج به شما خواهند گفت

 34. درود بر شما و خسته نباشید. می خواستم بدانم بهترین و کم هزینه ترین راه برای گذراندن دوره های آمادگی آیلتس کدامند؟ من در ایران یک نمره ی آیلتس دارم ، اما کم است و می خواهم در هند دوباره کلاس های آمادگی آیلتس را رفته و امتحان بدهم. شما کدام کالج یا موسسه ی خصوصی را پیشنهاد می نمایید؟
  با سپاس

  • سلام
   کالج زبان پونا دوره ی ۴ ماهه ۵۰۰ دلار
   و یا کالج خصوصی سیمبایزس دوره ی ۶ ماهه ۱۲۰۰ دلار
   دوره ها از اسفند شروع خواهد شد
   با ما تماس بگیرید
   ۰۲۱-۲۶۴۱۵۶۹۸

 35. با درود دوباره
  پرسش دیگری هم داشتم درباره ی اجاره ی منزل یک خوابه در پونا.
  آیا برای کسی که حداکثر شش ماه برای دوره های زبان به پونا می رود به صرفه تر نیست که منزل مبله شده اجاره کند؟ اگر اینگونه است ، هزینه ی ماهانه ی اجاره چقدر است؟
  با سپاس دوباره

 36. با سلام و تشكر از راهنمايي
  پرسشى داشتم در مورد تهيه مسكن. من به همراه خانواده به مدت دو ماه قراره در بمبئى اقامت داشته باشيم. ميخواستم بدونم براى تهيه مسكن براى اين مدت هم ميتونم از شما كمك بگيرم يا ميتونيد راهنمايى كنيد كه از چه طريق اقدام كنم؟ بسيار ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

  • سلام
   هزینه زندگی در منگلور در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ هند پایینتر است و در حدود ماهیانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار میباشد

 37. بازم سلام یک سوال دیگه اینکه من میخوام ارشدم رو رشته هنر نقاشی بخونم کدوم شهر در هند دانشگاه خوبی واسه تدریس هنر داره، و هزینه تحصیلش چقدر میشه، و من زبان انگلیسیم زیاد قوی نیست اینجا باید زبان رو بگذرانم یا نه اگه میشه من و راهنمایی کنید که چکار باید بکنم،خیلی سپاسگذارم

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   سلام.برای ارشد هنر با کارشناس مالزی موسسمون در ارتباط باشید
   ۰۲۱-تلفن تماس: ۲۶۴۷۱۱۳۵
   شماره همراه:
   +۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
   +۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 38. من میخوام دانشگاه هند شرکت کنم کیی بآید اقدام کنم؟ هزینه رشته فیریوتراپی هر ترمی چقدد؟ بآید حتما. زبان بلد باشم؟ لطفا راهنمایی کنید ؟

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   سلام نرخنامه ۲۰۱۷ در بهمن ماه اعلام میشود.ثبت نامها تز الان شروع شده.و آیلتس زبان را سفارت ایران در هند قبل از شروع کلاسها از شما میخواهد .

 39. خسته نباشید
  ارشد پژوهش هنر در ایران در چه رشته هایی در مقطع دکتری در هند می تواند تحصیل کند؟

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   تشکر.با کارشناس مالزی ما میتونید در ارتباط باشید

   ۰۲۱-تلفن تماس: ۲۶۴۷۱۱۳۵
   شماره همراه:
   +۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
   +۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 40. با سلام
  مدتیه عجیب فکر رفتن افتاده توسرم و از اونجاییکه هند رو خیلی دوست دارم ترجیح مید با وجود شرایط نه چندان ایده الش برم هند. راستش دنبال یکسری اطلاعاتم برای رشته طراحی لباس-fashion و مد (چیزی از خیاطی نمیدونم فقط طراحی مد نظرم هست) خودم اینجا اموزش زبان خوندم مقطع ارشد گرچه هنوز کار پایان نامم مونده . لطف میکنید اگه راهنماییم کنید از طریق کدوم دانشگاه میتونم اقدام کنم و هزینه هاش به جه صورتیه-و اینکه ایا در گوا دانشگاهی هست که این رشته رو داشته باشه؟!! همینطور هزینه زندگی چطوره-منظورم تو گواست.
  ممنون میشم اگه توضیح جامعی بدید.

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   سلام کورسهایی در این زمینه وجود دارد که شما میتوانید از طریق ویزای زبان و یا ادمیشن تحصیلی اقدام به رفتن نمایید و در آنجا ثبت نام بفرمایید.

 41. سلام و خسته نباشید .جناب با ۹۵۰هزار روپیه میشه یک ماشین خوب و یک خانه ۱۵۰ متری در بمبئی خرید . و این ک من کارشناسی شهرسازی دارم میتونم اونجا از مدرکم استفاده کنم .درضمن چطور میشه اقامت دائم گرفت ؟ خرجش چقدره ؟

  • کارشناس محتشمی - پاسخ

   با سلام
   ما کار های مرتبط با اقامت در هند رو نداریم. خدمات تحصیلی در خدمتتون هستیم.

 42. سلام می خواستم بدونم هند یا مالزی انتقال دانشجو به کانادا رو دارد و اگر بله میشه شرایطشون بگید تشکر میکنم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.