هزینه ها

تحصیل در كشور هندوستان در خیلی از شرایط از تحصیل در كشورهای مشابه همچون مالزی و فیلیپین ممكن است كم‌هزینه‌تر تمام شود.
شهرهای مختلف، موسسات متنوع رشته‌های گوناگون این امكان را فراهم می‌نماید كه گزینه‌های مختلفی با شرایط و هزینه‌های متفاوت مطرح گردد و امكان انتخاب را برای كلیه متقاضیان بیشتر نماید. بدیهی است اصل غیرقابل اغماض در ارائه این گزینه‌ها، اعتبار موسسات و دانشگاههای معرفی شده و قابل ارزشیابی بودن مدارك اخذ شده از آنها توسط وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری می‌‌باشد.
هزینه تحصیل در دانشگاه های هندوستان با توجه به رشته های مختلف متفاوت هستند و هر دانشگاه بطور جداگانه شهریه های خود را درهر سال اعلام میکنند.
کلیه ی دانشگاه های هندوستان هزینه ای به عنوان حق ثبت نام و ورودی از دانشجویان خارجی دریافت می کنند که جدا از شهریه محاسبه می شوند. این هزینه یک بار و در سال اول از دانشجو دریافت خواهد شد و برای هر دانشگاه متفاوت است.
در بررسی شهریه ها توجه کنید که شهریه دانشگاه ها برای هندی ها و دانشجویان خارجی متفاوت است و اگر شما مقیم یا شهروند هندوستان نیستید باید به دنبال شهریه های مربوط به خارجی ها بگردید. شبه قاره هندوستان دارای گستردگی جغرافیایی بسیار زیادی است و همین امر هم ارائه یک استاندارد واحد برای هزینه های زندگی و شهریه را بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می نماید. اما تلاش ما بر این است که شهریه رشته هایی که از طرف دانشجویان با استقبال بیشتری روبه رو هستند را به همراه هزینه های تقریبی زندگی در شهر های مهم و دانشجویی هند مدون نماییم.

نکته : هر ۱۰۰۰۰۰ روپیه معادل یک لک است.

 1. کل شهریه در دوره دکترای علوم آزمایشگاهی چه میزان است البته از فوق لیسانس به دکترا چون من فوق لیسانسم

 2. سلام من لیسانس عمران هستم اگر ممکنه هزینه تقریبیه تحصیل در هند رو به صورت سالیانه بهم بگید و اینکه معدل من ۱۶ هست میتونه در پذیرش کمکم منه یا نه؟

  • برای فوق مهندسی ارشد آن سالیانه حدود ۷۰۰۰ دلار هزینه تحصیل و بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار هزینه زندگی تک نفره می باشد و می توانید با این معدل برای ارشد اقدام نمایید

 3. سلام من فوق لیسانس معماری هستم اگر ممکنه هزینه ی تقریبی دکترای معماری در هندوستان رو بهم بگین؟ممنوون

 4. باسلام
  من فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه آزاد دارم آیا مورد پذیرش این دانشگاه است؟در چه رشته ای از گرایش علوم سیاسی می تونم ادامه تحصیل بدم؟هزینه دوره دکتری چقدر میشه وچندسال طول میکشه؟ باتشکر

  • بعضی دانشگاه ها مدرک دانشگاه آزاد را قبول دارند
   همون علوم سیاسی
   بسته به دانشگاه می تونه از ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار سالیانه متفاوت باشد

 5. سلام من امسال فارغ تحصیل شدم ورشتتم انسانی بوده وقصددارم برای ادامه تحصیل به هندوستان برم آیا میتوانم از رشته انسانی درهندوستان داروسازی یا پزشکی بخونم ؟؟؟هزینش چقدره؟؟ودرکدام دانشگاه؟؟

  • سلام
   خیر شما باید تغییر رشته به تجربی بدهی و پیش خود را در تجربی بگیری
   هزینه دارو در کل دوره از ۷۵ میلیون شروع میشود به بالا
   هزینه پزشکی ۳۷۰ میلیون با بالا

 6. با سلام من دیپلم ریاضی دارم و علاقه دارم در رشته ارتباط تصویری در هند ادامه تحصیل بدهم هزینه وشرایط تحصیل در این رشته چگونه است

  • سلام
   تحت این عنوان رشته ای موجود نیست
   اگر مایل باشید میتوانید در رشته مدیریت رسانه تحصیل کنید.

 7. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته طراحی و چاپ پارچه هستم…معدل ممتازی دارم و رزمه نسبتا خوب وقوی دارم اما ۵ سال قبل فارغ التحصیل شدم می خواسنم بدونم دانشگاه های هنر هند (بنگللور )اصلا بورس می کنن؟؟؟ کدوم دانشگاه برا رشته من مناسبه؟؟

  • سلام
   شما باید فارغ التحصیل شده باشید.
   هزینه سالیانه حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است
   با موسسه تماس بگیرید
   ۷۷۵۱۵۵۸۰

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.