Schools in India | مدارس در هند

مقطع زیر دیپلم

تحصیل در کشور هندوستان از پنج سالگی آغاز می شود. دوره ابتدایی ۵ سال است و پس از آن دوره متوسطه آغاز میگردد. طول دوره متوسطه (Higher Secondary) هفت سال است و به دو دوره ۵ ساله و ۲ ساله تقسیم می شود. مجموع دوره تحصیلات ابتدایی و دبیرستانی در هندوستان معمولاً مشابه ایران دوازده سال است و در پایان آن به دانش آموزان مدرک دیپلم دبیرستان  (Intermediate Certificate) داده می شود.

دوران آمادگی :

مهدکودک : سن ۴ سالگی

کودکستان : سن ۵ سالگی

دوره دبستان :

از اول دبستان تا پنجم دبستان (سن ۶ تا ۱۰ سالگی)

مقطع راهنمايی :

از کلاس ششم تا هشتم (سن ۱۱ تا ۱۳ سالگی)

دبيرستان : (IGCSE)

از کلاس نهم تا دهم (سن ۱۴ تا ۱۵ سالگی)

ديپلم : (IB)

از کلاس يازده تا دوازده (سن ۱۶ تا ۱۷ سالگی)

 

مدارس جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند

از سال های اول دهه ۶۰ سرپرستی مدارس ج. ا.ا در شبه قاره هند تاسیس گردید. ابتدا حوزه ماموریت آن ، کشورهای شبه قاره، آسیای دور و اقیانوسیه بود ولی از سال ۱۳۷۵ تا کنون مدارس ج. ا. ا. در کشورهای بنگلادش، هند و پاکستان تحت پوشش این سرپرستی قرار دارند. وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ايران در راستای ارائه خدمات آموزشی به ايرانيان مقيم هندوستان اقدام به برپايی مدارس ايرانی در شهر های دهلی نو، بمبئی، پونا و حيدر آباد نموده است. اين مدارس با کادر آموزشی ايران کاملاً منطبق بر سيستم آموزش داخل کشورعمل می نمايند. و در مقاطع ابتدايی، راهنمايي، دبيرستان ويش دانشگاهی بصورت رسمی و داوطلب آزاد دانش آموز می پذيرد.در شهرهای دهلی نو، حیدرآباد، بمبئی، پونا و چندیگر مدارسی وجود دارند که بیشتر فرزندان مامورین، دانشجویان و ایرانیان مقیم در آن مدارس تحصیل می کنند در شهر پونا، چندیگر بیشتر دانش آموزان مدرسه را فرزندان دانشجویان تشکیل می دهند .

نکته : با توجه به علاقه مندی و شرایطی که برای یکسری دانشجویان ایرانی جهت گذراندن  و ثبت نام در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و تغییر رشته به صورت نیمه حضوری و با ارائه نمره مستمر دارند می توانند در خارج از ایران در مدرسه آموزش از راه دور رایان کاشیها ثبت نام بعمل  آورند.برای اطلاعات بیشتر و مشاوره متقاضیان می توانند با این مرکز تماس یا به صورت حضوری مراجعه نمایند.

مدارس در هند :

در کشور هندوستان مدارس متنوعی چه از نظر شهریه و چه از نظر کیفیت آموزش و همین طور کتب آموزشی وجود دارد. در کل مدارس به دو گروه کلی تقسیم می شوند:

۱)  مدارس اینترنشنال (بین المللی) که شهریه ی آنها نسبتاً زیاد می باشد و کیفیت آموزشی نیز در آنها بالاست از مشخصه های این گروه از مدرسه ها این است که با پذیرش تحصیلی این مدارس سفارت هندوستان در ایران به دانش آموز ویزا می دهد و کلیه دروس در مدارس اینترنشنال به زبان انگلیسی بوده و علاوه بر آن، دانش آموزان علاقه مند می توانند زبان خارجی دیگری مانند هندی یاآلمانی را یاد بگیرند. این مدارس از امکانات خوابگاه برخوردار می باشند.

۲)  مدارس هندی می باشد که  شهریه ی این مدارس نسبتاً کم است و این مدارس در شهر پونا پراکنده و تقریباً در همه ی محله های شهر پونا وجود دارند. کیفیت آموزشی در این مدارس از مدارس اینتر نشنال پایین تر است و دانش آموز علاوه بر گذراندن دروس به زبان انگلیسی که از مزیت آن است، باید درسی را هم به عنوان درس زبان محلی یاد بگیرد. البته سفارت هندوستان به پذیرش تحصیلی این گروه از مدارس هندی ویزا نمی دهد و برای دانش آموزانی مناسب می باشد که به صورت ویزای همراه در هندوستان اقامت خواهند داشت.

در ذیل به تعدادی از مدارس در شهر پونا اشاره می کنیم :

مدرسه ایرانیان در غرب شهر پونا مدرسه ای ایرانی وجود دارد که فعالیت های این مدرسه زیر نظر مدرسه ی ایرانی در بمبئی و سپس وزارت آموزش و پرورش ایران می باشد یعنی مدرک صادر شده از این مدرسه را در هر مقطع تحصیلی هم آموزش و پرورش ایران به رسمیت می شناسد و به طبعیت از آن مدارس یا دانشگاه های شهر پونا و در کل همه ی هندوستان هم قبول دارند. سفارت هندوستان به پذیرش تحصیلی صادر شده از این مدرسه به دلایلی ویزا نمی دهد و پلیس مجوز اقامت دانش آموز را در پونا با این پذیرش تمدید نمی کند.

مدرسه اینترنشنال اسپایسر  (Spicer International School) : این مدرسه واقع در نزدیکی دانشگاه پونا و یکی از رایجترین مدارس در بین دانش آموزان ایرانی می باشد. شهریه این مدرسه بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد ولی در حدود ۲۰ هزار روپیه تا ۳۰ هزار روپیه می باشد.

مدرسه اینترنشنال مرسدس بنز (Mercedes Benz International School) : این مدرسه گرانترین مدرسه در شهر پوناست. سطح آموزشی بالا و اساتیدی مجرب از مشخصات آن می باشد. شهریه این مدرسه سالیانه بسته به مقطع تحصیلی بین ۲۵۰ هزار روپیه تا ۹۰۰ هزار روپیه می باشد.

مدرسه اینترنشنال سیمبایسز (Symbiosis International School) : این مدرسه نیز در پونا شناخته شده است و سطح علمی بالایی دارد.شهریه ی این مدرسه نسبتاً بالاست. هزینه های سالیانه ی این مدرسه بسته به مقطع تحصیلی از ۲۰۰ هزار روپیه در سال تا ۵۰۰ هزار روپیه در سال می باشد.

مدرسه اینترنشنال بهاراتی (Bharati International School) : این مدرسه معتبر و ایرانیان شاغل به تحصیل نیز از آن استقبال کرده اند. سطح آموزشی خوبی دارد و شهریه های آن هم مناسب می باشد بطوری که برای هر سال تحصیلی بسته به مقطع بین ۲۰ هزار روپیه تا ۳۰ هزار روپیه پرداخت می شود.

در پونا مدارس معتبری مانند Sharad Pawar International School نیز وجود دارند که از کیفیت بی نظیری برخوردار می باشند و هزینه ی تحصیل در این مدرسه نیز بسیار گران و در حدود تا ۱۰۰۰۰۰۰ روپیه می باشد.

نکته : قبل از پذیرش دانش آموز در مدارس اینترنشنال شهر پونا از او آزمون ورودی در موضوعات عمومی و ریاضی گرفته خواهد شد که اگر قبول شود به مقطع مورد نظر و اگر نه باید از یک مقطع پایین تر شروع کند.

نکته : در مدارس اینترنشنال در پونا همراه کلاس های ۱۲ گانه ،پیش دبستانی وجود دارد و شهریه ی آن کم می باشد.

مقطع پیش دانشگاهی

پیش دانشگاهی در هند با نام ۱۰+۲ Class شناخته میشود و معادل سال چهارم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی نظام جدید می باشد و در کلیه مدارس هند ارایه میشود که مدرک آن در کل جهان موُِتبر و ازلحاظ وزارت علوم نیزمورد تأیید می باشد که دانش آموزان با داشتن مدرک دیپلم هر شاخه ای مجازبه تحصیل دراین دوره می باشند.

نکته : افرادی که دارای دیپلم کار دانش و یا هنرستان هستند و قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دارند، بایستی با یک پذیرش زبان انگلیسی به هند آمده و با تمدید آن و شرکت همزمان در مدرسه ایرانیها که درحدود سالی ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هزینه دارد، برای اخذ پیش دانشگاهی خود اقدام نمایند. سپس میتوانند برای لیسانس اقدام نمایند.

مدارك لازم جهت ثبت نام به شرح ذيل می‌باشد :

۱)  ۶ قطعه عكس ۴*۳ .

۲)  تصویر صفحه اول گذرنامه.

۳)  تصوير صفحه اول شناسنامه.

۴)  تصویر مدرك تحصيلی سال گذشته .

۵)  ثبت نام دانش آموزان رسمی در دوره های ابتدائی و راهنمائی به صورت رايگان می باشد .

 

تلفن تماس مستقیم  و کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 
Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup
Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup
Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 1. سلام من دیپلم فنی حرفه ای هستم و میخوام دارو سازی یا تب سوزنی بخونی میخوام همزمان هم پیش بخونم هم زبان امکانش هست راهنماییم کنی ؟

  • شما می توانید در کنار تحصیل خود در هر کدام از رشته های داروسازی یا تب سوزنی در یکسری دانشگاه های ایالات هند در کنار تحصیل خود زبان خود را تقویت کرده و دوره پیش دانشگاهی را در مدارس هندی یا بین المللی یا مدارس ایرانی بگذرانید. برای اطلاعات و مشاوره با ما تماس بگیرید.

 2. سلام واقعا از سایت خوبتون ممنونم
  من ۱۶ سالمه و قصد ادامه تحصیل در هند را دارم البته در دوره ی دبیرستان الان رشتم تجربیه یعنی تازه انتخاب رشته کردم و میخوام برم سال دوم
  مدرک تافل زبان هم دارم و قهرمان کشتی ۵۶ کیلوی کشور هستم
  میخواستم ببینم هزینه ادامه تحصیل در پونا جقدره ؟
  ممنون

 3. با سلام و خسته نباشید

  من دیپلم تجربی هستم و میخوام پیش دانشگاهی رو توی هندوستان بخونم میخواستم ببینم امکان همچین کاری وجود داره و بعد از اتمام دوره پیشدانشگاهی میتونم اونجا واسه همیشه اقامت داشته باشم

  • با سلام
   در هندوستان مدارس ایرانی و هندی وجود دارد و شما می توانید در هز کدام از آنها به صورت حضوری یا غیر حضوری تحصیل نمایید

 4. سلام.من ۱۷ سالمه و امسال هم سوم تجربی هستم و تلاش دارم برای پیش دانشگاهی در هندوستان بورسیه بگیرم.میخواستم بپرسم چه معدلی امسال باید داشته باشم تا بتونم بورسیه برای پیش دانشگاهی یعنی سال آینده بگیرم؟

 5. سلام
  دوست عزیز من مخوام برم به کلکته ایا شما اطلاع دارین من انجا میتونم
  پیش دانشگاهی بخونم در مدرسه ایرانی ها؟ ایا شما شماره یا ادرسی از مدرسه ایرانی ها در کلکته دارین؟ ممنون میشم اگه راهنمایم کنین.

  • با سلام
   در کلکته شما می توانید در کلیه مدارس هندی و بین المللی پیش دانشگاهی را بخوانید و درمورد مدرسه ایرانیان در کلکته هیج اطلاعاتی موجود نیست و در صورت اطلاع شما ممنون می شویم به ما هم اطلاع رسانی کنید

 6. با سلام آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی با دیپلم کاردانش میتوان به جای یک سال تحصیل در آنجا مقطع کاردانی را در ایران خوانده و به جای مدرک پیش دانشگاهی تطبیق داد و با آن در آنجا تحصیل کرد.

 7. با سلام
  من سال ۳ تجربی ام میخوام برای پیش برم میسور.
  امکانش هست پبشو همراهه داشگاه بخونم با توجه به اینکه امسال دیپلومو میگیرم.
  مثلا تعهد بدم که مدرکه پیشو قبل از لیسانس به دانشگاه ارایه میدم.

 8. سلام من امسال مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی رو گرفتم و دو سه هفته تا کنکور مونده میخواستم بدونم بعد از کنکور میتونم برم تو یکی از دانشگاه های هند تحصیل کنم
  ممنون

  • بله می توانید،فقط در آن زمان سیت ها محدود تر می گردد و اخذ پذیرش سخت تر وگر نه می توانید اقدام نمایید

 9. هزینه پاسپورت و ویزا و … تا رسیدن به دانشگاه حدودا چقدر میشه و از کچا باید شروع کنم و به کجا ها برم
  راستی در مورد پاسخ به سوال قبلی ام ممنون

 10. salam man amir afshari hastam pesaram be sevome dabirestan miravad emsal ma mikhahim oora baraye tahsil be hend befrestim albatte ye famil ham dar heydar abad darim mamnoon misham az etelaati ke dar ekhtiyare man dar in rabte gharar midahid

  • سلام
   الان کلاس های مدارس هند شروع شده و اگر بخواهید از ترم بعدی می توانید ثبت نام نمایید که می توانید در مدارس بین الملل یا هندی یا مدارس ایرانیها در هند می توانید ثبت نام نمایید که بسته به مدرسه هزینه آن نیز متغیر می باشدکه مدارس ایرانیها ارزان ترین و مدارس بین الملل گرانترین می باشدکه شهریه ان نیز از ۲۰۰۰۰ روپیه تا ۵ لک در سال متغیر می باشد

 11. سلام پسرم رو ميخواستم در دبيرستان هند ثبت نام کنم هزينه ى ساليانه و پانسيون چند ميشه و کجا بايد بريم از راهنمايى شما ممنون

  • سلام
   مدارس در هند از سالیانه ۲۰۰۰۰ روپیه تا ۵۰۰۰۰۰ روپیه بسته به دانشگاه متغیر می باشدبرای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 12. سلام و خسته نباشید
  من تا سوم دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک خواندم و برای ادام تحصیل میخواهم به اتریش برو ولی متاسفانه پذیرش و ویزای من سال دیگه مهر ماه آماده میشود ولی آن موقع من مشمول به حساب میآیم و نمیتوانم از کشور خارج شوم. فقط تا پایان سال جاری میتوانم از کشور خارج شوم. برای همین تصمیم گرفتم قبل از آنکه مشمول شوم به هندوستان بیایم و پیش دانشگاهی ام را در یکی از مدارس ایرانی ها بخوانم و بعد از آن بروم اتریش.
  به نظر شما من چه کار میتوانم بکنم؟

 13. سلام و خسته نباشید
  من تاسوم دبیرستان رشته انسانی خواندم(دیپلم ناقص) و دارای مدرک پایان خدمت
  تصمیم دارم در رشته های پزشکی در هند تحصیل کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید تا بتونم در هند تحصیل داشته باشم

  • برای تحصیل در پزشکی نیاز به پیش تجربی می باشد که می توانید برای پیش دانشگاهی در یکی از موسسات ایران اقدام نمایید و سپس برای پزشکی اقدام کنید
   موفق باشید

 14. سلام…من ۲۶ سالمه.. رشته معماری خوندم فنی حرفه ای… می خواستم داروسازی برای هند پذیرش بگیرم.. شهر بنگلور… باید چیکار کنم؟؟ میشه از اولش راهنماییم کنید؟
  چقدر پول باید داشته باشم؟؟؟ مثل دانشگاه های ایران خوابگاه داره؟ زبان انگلیسی باید بلد باشیم؟ یا مدرک تافل داشته باشیم؟ من یک کلمه انگلیسی بلد نیستم. تو رو خدا راهنمایی کنید.. مرسی… باید با چه شماره ای تماس بگیرم؟

  • سلام
   باید برای پیش دانشگاهی تجربی اقدام نمایید وبه موسسات یا مدارسی که ایران پیش دانشگاهی ارائه می نمایند مراجعه نمایید
   هزینه کل دندانپزشکی عمومی از ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانبسته به کالج و دانشگاه متغیر می باشد و اکثر دانشگاه ها خوابگاه ندارد و می بایست برای اجاره خانه اقدام نمایید دروس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه می گردد و می بایست به زبان انگلیسی مسلط باشید و در هند نیز موسسات موجود می باشند که زبان انگلیسی را ارائه می دهند در صورت داشتن سوال با مشاور ما به شماره تماس ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید

 15. سلام
  من دوم راهنمايي هستم و ميخواهم در پوناي هند باقي تحصيلم را انجام دهم
  آيا واقعا شهريه ساليانه در مدرسه بهاراتي بين ۲۰۰۰۰تا ۳۰۰۰۰روپيه در سال است؟
  يعني ميشود حدود ۲ميليون در سال ؟ اينكه از مدارس ايران هم ارزانتر است؟
  يا من اشتباه ميكنم و هر روپيه حدود ۴۰ تومن ايران نيست؟

  • خیر شهریه حدود ۱ لک می باشد اگر جدیدا اضافه نشده باشد
   و در حال حاضر روپیه حدود ۵۰ می باشد

  • هر ۱۰۰۰۰۰ روپیه هندی ۱ لک می باشد و بسته به روز اگر روپیه ۵۰ تومان باشد هر لک ۵ میلیون تومان می گردد

 16. سلامی مجدد- چرا به سرور (اولین نظر در این بخش) که مثل من دیپلم فنی حرفه ای بوده و می خواسته در رشته داروسازی درس بخونه یک چیزی گفتید اما به من چیزه دیگه؟؟؟
  من نمی تونم ایران پیش دانشگاهی بخونم… می خوام کلاً برای پیش دانشگاهی برم هند و در کنارش هم زبان انگلیسی رو تقویت کنم.
  و اینکه هزینه شماو هزینه بلیط ویزا و…. و هزینه هند در رشته ی پیش دانشگاهی و خانه و دانشگاه رشته داروسازی(لطفا به تومان) چقدر می شود؟؟؟

  • سلام
   با عرض پوزش از اشتباه
   هزینه دوره داروسازی ۶ ساله آن در حال حاضر از ۵۰ میلیون تا ۸۰ میلیون بسته به کالج متغیر می باشد و شما برای پیش دانشگاهی هم می توانید در ایران و هم در هند به تحصیل بپردازید در کنار دانشگاه یا قبل آن
   برای اطلاع از هزینه ها با مسئول مربوطه به شماره تماس ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ تماس بگیرید
   موفق باشید

  • می توانید برای دوره های زبان اقدام نمایید که در صورت تمایل با شماره ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰ مسئول مربوطه تماس حاصل نمایید

 17. سلام خسته نباشید

  من ۱۸ سالمه و خرداد ماه ۹۳ دیلپم رشته ی ریاضی رو می گیرم
  و از خدمت سربازی هم معاف شدم
  میخواستم بدونم از کی می تونم شروع به گذروندن پیش دانشگاهی در مدارس بین المللی یا ایرانی در هنودستان کنم؟
  و اینکه کدوم شهر مناسب تره؟

  • سال جدید از اواخر خرداد ماه شروع می شود و می توانید برای سال جدید اقدام نمایید و پیشنهاد ما از همه لحاظ شهر بنگلور می باشد

 18. سلام . من پسری ۱۰ ساله دارم پنجم دبستان را دارد می خواند و می خواهم برای ادامه تحصیل ایشان را به هندوستان ببرم لطفا من راهنمایی کنید. در ضمن شرایط کار در هندوستان چگونه است باتشکر.

 19. salam
  mikhastam bedonam man allan dar hale gozarandan sale sevom dabirestan reshteh riyazi hastam va baraye sale ayandeh yani shoroe pishdaneshgahi mikhaham dar hend basham chegoneh bayad eghdam konam va man darhale hazer 16 sal daram va 1 mahe digar sevom ra be etmam miresanam

 20. باسلام
  امسال سوم تجربی رو تموم کردم.دیپلم رو گرفتم.چنتا سوال دارم.اگه جواب بدید ممنون میشم.
  ۱)پیش دانشگاهی رو چطور میشه اونجا خوند ؟و با چه زبونی و هزینه ای؟
  ۲)میخوام دندان پزشکی بخونم.چندسال طول میکشه و تمام هزینش چقد هستش؟
  ۳)قیمت خونه واسه اقامت چطور؟یا خوابگاه داره؟
  ۴)۱۶سالمه.تیر۷۶ کی باید برم هند و چطور ؟
  لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم.راستش چیزی نمیدونم.

  • برای پیش دانشگاهی می بایست در کالج ها برای دوره ۱۰+۲ ثبت نام نمایید و به زبان انگلیسی می باشد و هزینه آن معمولا ۵ تا ۶ میلیون تومان می باشد
   دندانپزشکی ۵٫۵ ساله میباشدو بسته به کالج هزینه متغیر است و از ۱۱۰ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه کل دوره متغیر می باشد
   خوابگاه ندارد و خانه نیز بسته به خانه هزینه آن نیز متغیر می باشد
   دیپلم خود را تمام کرده و بلافاصله بعد آن اقدام نمایید
   و با ما در تماس باشید
   تلفن تماس : ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰

 21. سلام ، من كاردانى كرافيك خواندم، ميخواستم در دانشكاه بنكلور هند آدامه تحصيل بدم،أيا مدرك كاردانى مورد قبول هند است؟وهزينه زندكى در بنكلور جه قدر هست؟ممنون ازراهنمايي

  • خیر کاردانی را معادل پیش دانشگاهی در نظر می گیرند و دانشگاه بنگلور مورد تایید وزارت علوم نمی باشد و ماهیانه ۴۰۰ دلار زندگی معقول دانشجویی را می توانید داشته باشید

 22. برادرمن دیپلم کارودانشه نیازی هست برای پیش دانشگاهی اقدام کنه وایا برای دوره های زبان باهمین مدرک پذیرشش میکنن که بفرستمش بره کمک وراهنماییتون خیلی مهمه ممنون میشمومنتظرپاسختون هستم

  • سلام
   نه نیازی به پیش دانشگاهی نیست و باهمان دیپلم می توانید برای دوره های زبان اقدام نمایید.

 23. با سلام من۳۱ سال دارم و دیپلم کاردانش و مدرک کاردانی ماشین الات دانشگاه دولتی و لیسانس ماشین الات دانشگاه ازاد دارم دوتا سوال دارم

  ۱: چون دیپلم تجربی و پیشدانشگاهی ندارم و میخواهم پزشکی بخونم میشود کاردانی یا لیسانسم را بجای پیشدانشگاهی قبول بکنن

  ۲: ایا رشته های پزشکی محدودیت سنی دارن و ایا درسهای دانشگاهی ایران تطبیق میشوند یا نه
  لطف کنین و حتما جواب بدین زودتر با تشکر فراوان

  • سلام
   ۱) خیر نمی شود و حتما نیاز به دیپلم و پیش تجربی می باشد
   ۲) خیر محدودیت سنی ندارد و بخاطر طول دوره که ۵ سال می باشد و ایران ۷ سال و هزینه بالای پزشکی عمومی و شرایط ارزشیابی سخت پیشنهاد نمی گردد

 24. با سلام و خسته نباشید،
  ۱- آیا می شود به صورت آنلاین(اینترنتی) در مدارسی که پیش دانشگاهی در هند دارند ثبت نام کنم و از همین ایران مدرک پیش دانشگاهی هند را بگیرم و برای دانشگاه در هند اقدام کنم؟ (با توجه به اینکه من دیپلم رشته معماری فنی حرفه ای را دارم)
  ۲- من اجازه خروج از کشور را فقط به کشور عراق دارم، آیا می شود شما تمام کارهای مرا انجام دهید(اعم از پذیرش در مدارس پیش دانشگاهی و زبان انگلیسی) و من از طریق کشور عراق به هند بروم؟
  از مساعدت و همکاری شما کمال تشکر را دارم.

  • سلام
   شما باید معاف از خدمت یا دارای کارت پایان خدمت برای خروج باشید.برای اطلاعات بیشتر به نظام وظیفه مراجعه کنید
   اگر موفق به خروج از کشور شدید میتوانید دوره پیش را بصورت غیر حضوری سپری کنید و در دانشگاه هم درس بخوانید

 25. سلام
  ایا کسانی که دیپلم فنی حرفه ای را دارند فقط ۱ سال پیش دانشگاهی را می خوانند یا ۲ سال دبیرستان هم نیاز می باشد اخذ کنند

  • سلام
   مدرک پیش برای ثبت نام در دانشگاه هند معمولا کفایت میکند.اما برای تایید مدرک در ایران باید دیپلم همسان را نیز کسب کنید.

  • سلام
   برای فیزیوتراپی در ابتدا باید برای لیسانس اقدام کنید.
   برای دندانپزشکی میتوانید اقدام کنید برای دکترا
   بله پیش خود را تمام کنید و سپس تا خرداد ماه فرصت اقدام برای دندانپزشکی را دارید.

 26. ببخشید یک سوال دیگه:من سوم ریاضی هستم می خوام پیش تجربی بخونم می خوام بدونم می توانم درکنار پیش توی هندسال اول دانشگاه هم بخونم؟

  • سلام
   در بعضی دانشگاه ها و بعضی رشته ها میتوانید پیش دانشگاهی را بصورت غیر حضوری در کنار سال اول تحصیل خود بگذرانید و در سال دوم مدرک پیش خود را به دانشگاه ارائه دهید.اما اگر سهل انگاری کنید دانشگاه از ارائه مدرک به شما خودداری میکند.
   باید رشته مورد علاقه خود را ذکر بفرمایید

 27. باسلام
  من دوره پيش دانشگاى را تمام كردم والان ميخوام در پنجاب برم دانشگاه رشته پزشكى زيباى بخونم ميخواستم ببينم من الان بأيد چه اقدامى براى ثبت نام در دانشگاه پنجاب انجام بدم تا به هند بيايم وتحصيل كنم وبايد چه مداركى تحيه كنم
  ممنون.

 28. با سلام.من سوم دبیرستان رشته ی تجربی رو تموم کردم.معدل انچنان خوشایندی هم ندارم.برای ورود به دانشگاههای داروسازی هندوستان چیکارباید بکنم؟یا بهتره که از حالا برم وپیش دانشگاهی رو توهندوستان بخونم؟اززبان انگلیسی هم یه چیزایی سرم میشه…ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

  • لام
   اگر دروس اصلی را تک ماده نکرده باشید و گذرانده باشید مانعی ندارد میتوانید اقدام کنید
   برای دوره زبان میتوانید قبل از شروع کلاس های اصلی به کالج زبان بروید
   پیش دانشگاهی را میتوانید بصورت غیر حضوری در هندوستان بخوانید

 29. با سلام من يك فرزند ده ساله دارم و ميخواهم او را براي تحصيل در مدارس اينترنشنال به هندوستان ببرم آيا با گرفتن پذيرش تحصيلي براي وي به من و پدرش هم ويزاي هندوستان يا اقامت مي دهند ؟ متشكرم

 30. سلام من ٢٣ سالمه و مهندس معمارم ، ديپلم رياضي دارم و ميخوام براي دندانپزشكي به هند برم، تو ايران نميخوام پيش تجربي بخونم و در ضمن زبانمم خوب نيست ميشه منو راهنمايي كنيد؟ چه جوري بايد اقدام كنم كه در كنار درسم پيش دانشگاهيم بخونم اونجا؟

  • سلام
   شما در ابتدا باید دیپلم و پیش تجربی بگیرید.میتوانید در مدرسه ایرانیها در هند ثبت نام کنید و مشغول تحصیل شوید.
   در هند میتوانید همچنین کالج زبان ثبت نام کنید.
   قبل از گرفتن مدرک پیش تجربی نمیتوانید ثبت نام کنید.

 31. با سلام
  بنده ۲۹ سالمه و دیپلم هنرستان رشته کامپیوتر دارم:
  ۱-برای ادامه تحصیل در رشته MBA باید چی کار کنم.
  ۲-کدام شهر و دانشگاه رو پیشنهاد میکنید.
  ۳-هزینه رشته ذکر شده تا پایان مدرک کارشناسی چقدر است
  ۴-آیا دانشگاه شرایط سنی دارند
  با تشکر

  • سلام
   رشته ام بی ای ارشد میباشد و بی بی ای برای لیسانس است
   میتوانید در دانشگاه های مختلف ثبت نام کنید سالیانه ۳۰۰۰ دلار حداقل میباشد.
   زیر ۴۰ سال گرفتن ویزا آسان تر است.

 32. سلام , من متولد ٧۶.۴.۴ هستم , امسال به علت های گوناگون نتونستم همهی درس های رشتهی ریاضی را پاس کنم , میخواستم بدونم باید چیکار کنم و چه مشکلاتی برام پیش میاد..متشکرم

  • سلام
   سعی کنید پاس کنید
   اگر دروس غیر از فیزیک و ریاضی است فبل از مشمول شدن میتوانید برای داروسازی اقدام کنید.اما فقط همین هفته فرصت دارید.

 33. سلام من سوم ریاضی هستم میخواهم پیش دانشگاهی را در هند بخوانم ایا میتوانم با وجود رشته ریاضی در دانشگاه انجا دندانپزشکی را بخوانم.

 34. سلام و خسته نباشید
  من دیپلم انسانی دارم می خوام پیش دانشگاهی تجربی بخونم با مدرک دیپلم انسانی و پیش دانشگاهی تجربی می شه برای رشته پزشکی پذیرش گرفت؟

  • سلام
   شما باید دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی را دریافت کنید.
   اگر با مدرک پیش اقدام کنید باید در طول تحصیل در دوره پزشکی دیپلم خود را نیز در سال اول اخذ کنید

 35. سلام
  من دیپلم هنرستان هستم معافیت سربازی هم دارم مبخواستم پیش دانشگاهی رو تو هند بخونم بعد بتونم برم داروسازی بخونم میشه ؟ لطف مبکنید اگه جواب بدبد

  • سلام
   میتوانید به مدرسه ایرانی در هند بروید و مدرک تجربی یا ریاضی بگیرید.
   سپس برای داروسازی اقدام کنید.
   یا پیش دانشگاهی ۲ ساله در مدارس هندوستان بخوانید و سپس واجد شرایط میشوید.

  • سلام
   بله شما میتوانید در مدرسه هندی درس بخوانی.البته پیش دانشگاهی هندوستان ۲ ساله است
   ۲۶۴۱۵۹۴۶

  • سلام
   بهتره که از الان زبان خودشون رو تقویت کنن
   و در حال حاضر هم میتونیم برای گرفتن پذیرش براشون اقدام کنیم
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۶۴۱۵۶۹۸ تماس بگیرید

 36. با سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم هستم می خواهم برای دندانپزشکی یا فیزیوتراپی در هندوستان تحصیل کنم چه کار باید بکنم و هزینه هر دو رشته را برایم بگویید با تشکر

  • سلام
   میتونید اقدام کنید
   هزینه دندانپزشکی برای کل دوره از ۱۲۰ تا ۲۲۰ میلیون بته به کالجی که پذیرش میگیرید
   و فیزیوتراپی سالیانه بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد

 37. Salam bebakhshid man 18 sal daram mikhastam pishdaneshgahimo va bad ham daneshgamo dar reshte daroo sazi dar hend bekhoonam ama zabanam ghavi nist mikhastam bedoonam mitoonam ba zabane zaeef darsamo pas konam va too reshte daroo sazi ghabool sham ya na?

  • سلام
   بهتر است از همینجا دوره های زبان را شروع کنید و
   یا در دوره های زبان هندوستان ثبت نام کنید که در پاس کردن واحدها به مشکل بر نخورید

 38. Salam man mikham pishdaneshgahimo beram hend bekhoonam va badesh ham daneshgah,mikhastam bedoonam moadele diplomam badayad cheghad bashe ghaboolam konan?va age kam bashe hich rahi baraye paziredh nist?

 39. با سلام و خسته نباشيد، من ١٧ سالمه سوم دبيرستان قصد ادامه تحصيل در دانشكاه هاي هند رو دارم اما زبان انگليسييم خوب نيست شما براي تقويت زبان انگليسي چه چيزي به من پيشنهاد ميكنيد

 40. Slm mn 22 salame diplom kardanesh daram kardani memari va karshenasi mohandesi teknolozhi memari mikhastam vase dandon pezeshki hend eqdam konm emkan pazirsh hast?

  • سلام
   خیر برای پزشکی نمیتوانید اقدام کنید
   حتما باید دروس دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی را بگذرانید

 41. Salam,man emsal madrake diplomam ro migir,mikhastam bedoonam ba tavajoh be in ke nime dovomi hastam mitoonam 3mahe tabestooni beram hend va pishdaneshgahimo bekhoonam va az avale mehr ham varede daneshgah sham???dar vaghe ye sal ham jolo bioftam?

 42. اگر مدرک کاردانی معماری رو معادل سازی کنیم به مدرک پیش دانشگاهی تجربی بازم امکان نداره که اونجا پزسکی بخونم؟

 43. ايا با داشتن ديپلم تجربى ميتوان در ژانويه ٢٠١٧ ،در مدارس بين المللى پونا ،مقطع پيش دانشگاهى را شروع كرد؟

  • با سلام بله میتونید
   همچنین شما میبایستی برای خوتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

  • کارشناس محتشمی - پاسخ

   با سلام
   فوق دیپلم بالاتر از پیش هست.
   به انگلیسی میشود Associate degree. مدرک پیش دانشگاهی ربطی به کاردانی شما ندارد.

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   آدرس موسسه:تهران-ضلع شمال شرقی میدان ونک-کوچه صانعی-پلاک ۱۹ طبقه ۵ واحد۴
   تلفن تماس: ۸۸۲۰۹۳۵۱
   شماره همراه: ۰۹۱۲۰۵۳۷۳۹۰

 44. سلام ببخشید به جز پونا جاهای دیگه هند نمیشه ثبت نام کرد مثلا بمبی یا جاهای دیگه بعدش زبان پونای هند هندی هست یا تامیل

  • کارشناس ادیب - پاسخ

   سلام پونا یکی از شهرهای خوب هست و برای جاهای دیگر هم امکان گرفتن پذیرش هست با توجه به شرایط پذیرشی که دارند.زبان مردم در پونا هندی/مهاراتی و گاها اردو میباشد که اکثریت هندیان با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

 45. سلام من درحال تحصیل تو مقطع سال سوم دبیرستان هستم رشته انسانی با معدل ۱۹/۴۲
  میخوام درخواست ادامه تحصیل بدم تو هندوستان میتونم الان اینکارو بکنم ؟ یا اینکه حتما باید دیپلم داشته باشم ؟؟مثلا میشه دوباره از سال سوم شروع کنم تو همون هند یا نه؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس محتشمی - پاسخ

   با سلام
   می توانید اقدام کنید در مالزی و هند. هزینه ها مسابه هست چه زندگی و چه تحصیل. انتخاب با شماست.
   پیش دانشگاهی را در دبیرستان ایرانی بخوانید و در ادامه در آنجا درس را ادامه دهید
   برای بروزرسانی و برای مشاوره دقیق تر در صورت نیاز با ما تماس حاصل فرمایید.

   ۰۲۱-تلفن تماس: ۲۶۴۷۱۱۳۵
   شماره همراه:
   +۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
   +۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵
   با تشکر

 46. سلام من ۳۴، سال سن دارم به دلیل شرایط مجبور به رفتن به هند هستم به مدت نامزدم برای فوق لیسانس دارد میرود ۳ سال. مدرکم ۲ راهنمایی است ایا شرایط ادامه تحصیل برای من وجود دارد و با چه شرایطی مثلا با زبان انگلیسی یا فارسی(هنوز ازدواج نکرده ایم)

  • با سلام شما میتوانید تحصیلتان را کامل کنید البته شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 47. سلام من ۱۴ سالمه و قصد دارم برای سال دهم به هند برم و چند سوال دارم مدارس اسپایسر و بهاراتی هند خوابگاه داره و اینکه هزینه خوابگاه جداست ؟؟؟و واقعا شهریه ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تاست این یعنی حدود یک میلیون چهارصد تا دو میلیون وصد که تقریبا با شهریه ایران برابری میکنه و اینکه حدود هزینه یک سال تحصیلی چقدره و چگونه باید اقدام کنیم ترم معمولا از چه ماهی شروع میشه؟؟؟؟

  • با سلام بله هزینه ها جدا هستند.
   شهریه ها به روز یعنی روپیه روز حدود سالی ۱۰ م ت به بالا هست
   همچنین شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 48. باسلام.میخوام درمقطع کارشناسی در دهلی هند تحصیل کنم.و زبان انگلیسی بنده ضعیف هست.ومیخوام به صورت بورسیه بخونم چون نمیتونم ازپس هزینه هاش بربیام.شرایط بورس شدن چطوریه؟واینکه میتونم بورس دندان پزشکی باشم بااینکه زبانم خوب نیست؟؟

 49. باسلام.میخوام درمقطع کارشناسی در دهلی هند تحصیل کنم.و زبان انگلیسی بنده ضعیف هست.ومیخوام به صورت بورسیه بخونم چون نمیتونم ازپس هزینه هاش بربیام.شرایط بورس شدن چطوریه؟واینکه میتونم بورس دندان پزشکی باشم بااینکه زبانم خوب نیست؟؟

 50. باسلام
  من امسال پیش دانشگاهی رو در رشته ی ریاضی تموم کردم و میخوام برای رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی برم به هند.
  معدلم پایینه و میخواستم بدونم که هردانشگاهی بخوام برم ایلتز لازم داره و هزینه های شهرها باهم متفاوته یا نه؟
  ممنونم

  • با سلام
   میتونید اقدام کنید و هندوستان بصورت کلی شرط معدل ندارد.
   همچنین مدرک زبان برای اقدام نمی خواهد
   با تشکر

 51. سلام.من امسال سال دهم رو شروع میکنم.یعنی جزو نظام جدید هستم…. به دلیل اینکه دیر اقدام کردم،ایا میتونم به یکی از مدارس بین المللی پونا انتقالی بگیرم؟و هزینش چقدر هست؟ و برای منی که هنوز ۱۶ سالمه و به سن قانونی نرسیدم،اقامت چطور هست؟ یعنی خابگاه میدن یا نه؟ در ضمن لازم به شرحه که بگم معدلم تا امسال کاملا ۲۰ بوده و این تاثیری داره یا نه؟

  • سلام
   فقط مدارس اینترنشنال اسکان همراه دارد
   شما میتوانید از این طریق اقدام کنید
   همچنین شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 52. باسلام.ایا برای تحصیل فرزند مقطع دبستان فرزندم همراه باهمسرم ویزا به هردونفر تعلق میگیره؟دوم اینکه ایا سطح علمی مدارس بین الملل هندوستان درکل بهتر از ایران هست؟؟

  • با سلام
   برای همراه فقط به مادر ویزا میدهند برای تحصیل فرزندتان
   البته راه هایی برای حل این مساله نیز وجود داردتا برای ایشان برنامه ریزی بهتری با مشاوره دقیق ما بکنید
   همچنین شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 53. سلام پسر من کلاس هشتمه و من میخوام دبیرستان را در خارج از کشور بگذرونه و بتونه به راحتی اقامت کانادا را بگیره ایا از کشور هندوستان می تونه در اینده به کانادا و یا امریکا بره و سوال بعدی اینکه غیر از هندوستان کشور بهتر دیگه ای هم برای تحصیل وجود داره؟

  • با سلام
   بهترین گزینه هندوستان می باشد بدلیل اینکه مدارس حتی در کوالالامپور خوابگاه دانش اموزی ندارند ولی می توانید در هند برای ایشان برنامه ریزی بهتری با مشاوره دقیق ما بکنید
   همچنین شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

 54. پیمان پشت ماهی - پاسخ

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما. من جهت کار در هند درخواست ویزای بیزینس دادم که به احتمال بالا موافقت خواهد شد. خواستم ببینم چنانچه فرزند پسرم که سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ سال یازدهم رشته ریاضی خواهد بود رو چگونه میتونم با خودم ببرم و در بمبئی مشغول به تحصیل کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • با سلام
   شما میبایستی برای فرزندتان جداگانه در مدرسه ایرانی یا اینترنشنال اسکول اقدام کنید و برایشان ویزا اعطا می شود.
   درصورت نیاز میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.