پیلانی

پیلانی

شهرستان پیلانی در راجستان  واقع شده است.

پیلانی یک شهر کوچک واقع در منطقه شِخاواتی راجستان است.

آب و هوا

پیلانی برای آب و هوای شدید خود شناخته شده است. درجه حرارت در تابستان تا به ۵۲ درجه سانتیگراد بین ماه مه و ژوئیه می رسد، در حالی که درجه حرارت در زمستان به زیر صفر بین دسامبر و ژانویه (آذر و دی) می رسد. ماه اکتبر و مارس به طور کلی در نظر گرفته شده، لذت بخش ترین ماه ها است. پیلانی بیشتر از کم بارانی و خشکسالی مداوم برای سال های متوالی رنج می برد.

جمعیت

در سرشماری هند در سال ۲۰۰۱ ، پیلانی با جمعیت ۲۶،۲۱۹ نفر که مردان ۵۲ درصد از جمعیت و زنان ۴۸ درصد را تشکیل می دهند. میزان سواد در پیلانی به طور متوسط ۶۹ درصد بالاتر از میانگین ملی می باشد. در پیلانی ، ۱۴ درصد از جمعیت زیر ۶ سال سن را دارند.

جغرافیا

پیلانی را روستاهای کوچک مانند خِدلا، ۲ کیلومتر دورتر، جِرلی  ۳ کیلومتری و دینداوا آگونا در فاصله  ۶ کیلومتر پیلانی احاطه شده است.

آموزش

پیلانی دارای موسسات آموزشی قابل توجه، انستیتو فناوری و علوم بیرلا (بیت)،

دانشگاه فن آوری در سال ۱۹۶۴ می باشد، کالج های شهر عبارتند از: موسسه مهندسی و صنعت بی کی بیرلا (BKBIET)، دانشکده مهندسی ، کالج دختران کالج آموزش معلمی ماندلیا ایندرمالی.

پیلانی نیز خانه برای مدارس شبانه روزی مختلف از جمله مدرسه ثانویه بیرلا، دانشکده عمومی بیرلا، دانشکده بیرلا پیلانی است. چند مدارس دیگر انگلیسی مانند Haridevi Jhutharam Shishu Sadan، CEERI Vidhya Mandir، آکادمی کودکان جواهر لعل نهرو وجود دارد.

ساکنان قابل توجه

شهر زادگاه، صنعتگر قنشیام داس بیرلا و محل اقامت اجدادی او است.

چگونه به پیلانی برسیم؟

جاده: اتوبوس از دهلی، جیپور و غیره در دسترس هستند

راه آهن: نزدیکترین ایستگاه راه آهن لوهارو (هاریانا) و چیراوا (راجستان) می باشد.

اتوبوس: از جاده راجستان به جیپور، جادهاپور، اودایپور، و مقاصد دیگر در تمام طول روز در دسترس است. جاده هاریانا به دهلی و چندیگر در دسترس است.

هوایی: نزدیکترین فرودگاه جیپور یا دهلی است. پیلانی دارای یک فرودگاه کوچک هوایی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.