کارشناسی ارشد در مالزی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس مالزی (Master’s degree)

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در مالزی مقطع فوق لیسانس دانشگاه های دولتی این کشور هستند معدل آنها در مقطع لیسانس باید بالاتر از ۱۵ باشد اما برای دانشگاه های خصوصی معدل بین ۱۳ تا ۱۵ نیز قابل قبول است. لازم به ذکر است دانشجویان در مقطع فوق لیسانس تنها در رشته ای می توانند ادامه تحصیل بدهند که در مقطع لیسانس هم در همان رشته فارغ التحصیل شده باشند. یکی دیگر از شرایط پذیرش در مقطع فوق لیسانس بسته به دانشگاه های مالزی داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل است. دوره فوق لیسانس در دانشگاه های مالزی حدود یک سال و نیم تا ۳ سال زمان می برد اما اغلب دانشجویان این مقطع تحصیلی را طی ۲ سال به پایان می رسانند. دوره فوق لیسانس در دانشگاه های مالزی به ۳ شکل ارائه میشود که عبارتند از:

 1. کلاس درس (Thought course) :

این روش همانند دانشگاه های ایران است به این صورت که دانشجویان با انتخاب واحد درسی برای هر ترم تحصیلی در کلاس های مربوطه شرکت می کنند و در طول ترم ۲ امتحان برگذار می شود که یکی اواسط ترم و یکی در پایان ترم تحصیلی است و دانشجویان با کسب نمره قبولی موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس می شوند.

 1. انجام و ارائه تحقیق (By research) :

دانشجویانی که ادامه تحصیل به روش ارائه تحقیق را انتخاب می کنند می بایست هنگام ثبت نام یک طرح تحقیقاتی به دانشگاه ارائه دهند و نظر یک استاد راهنما را جهت نظارت روی تحقیق خود جلب کنند. در این روش برای دانشجویان کلاس درس برگذار نمی شود اما دانشگاه ها آزمایشگاه و کلیه امکانات را در اختیار دانشجو قرار می دهد و دانشجو می باست هر هفته یا هر۲هفته نتیجه تحقیقات خود را به استاد راهنما نشان دهد تا اگر در روند تحقیق مشکلی بود آن ها را برطرف کند. سپس بعد از ۲سال که تحقیقات به پایان رسید استاد راهنما تائیدیه نهایی را به دانشگاه ارائه میدهد و دانشجو موفق به اخذ مدرک فارغ التحصیلی می شود.

 1. کلاس درس + انجام تحقیق  (Mixed mode):

در این روش دانشجویان نیمی از ترم تحصیلی را در کلاس های آموزشی شرکت می کنند و نیم دیگر را مشغول انجام کارهای تحقیقاتی می شود و در پایان ترم تحصیلی به دانشجو مدرک فارغ التحصیلی داده می شود.

شهریه و هزینه تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های این کشور حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار برای هر ترم می باشد.

مدارکی که دانشجویان جهت اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی باید ارائه دهند عبارتند از:

 • ترجمه و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل (لزوم ارائه مدرک و شرایط زبان بسته به شرایط دانشگاه متفاوت است)
 • گواهی اشتغال به کار ( درصورتی که شامل متقاضی بشود)
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • عکس

در اغلب دانشگاه ها و کالج های مالزی خوابگاه های مجردی و متاهلی با تمامی امکانات اولیه شامل: یخچال، میز مطالعه، تخت خواب، گاز و … در اختیار دانشجویان قرار می گیرد البته بعضی از خوابگاه ها به صورت آپارتمان های چند اتاقه است که هر اتاق به یک نفر داده می شود. اجاره خوابگاه ها در دانشگاه های دولتی ماهیانه حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ رینگیت و در دانشگاه های خصوصی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ رینگیت می باشد.

اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی هستید می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران و تحویل مدارک خود به کارشناسان مجرب ما در کمترین زمان ویزای تحصیلی مالزی را از سفارت مالزی اخذ نمایید.

 1. مصباح الرحمن یو سفزی - پاسخ

  سلام میخواستم در باره رشته حقوق بین الملل معلومات بگیرم که سمستر چقدر فیس آن است در دانشگاه دهلی. تشکر

  • با سلام
   شهریه سالیانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار هست
   فقط میتوانید برای سپتامبر اقدام کنید در هند در غیر اینصورت میره برای سال دیگه
   البته همین هزینه میتوانید برای مالزی اقدام کنید که سالی ۲ بار هست
   درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با تلفن تماس ۰۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.