کارشناسی در مالزی

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس مالزی ( Bachelor )

دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مالزی مقطع لیسانس دانشگاه های این کشور می بایست مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۴ داشته باشند علاوه بر این باید مدرک زبان آیلتس ۶ را داشته باشند البته متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در دوره های آموزشی موسسه آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران از مدرک زبان خود را در کمترین زمان اخذ کنند. قابل ذکر است کسانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع لیسانس هستند سن آنها باید کمتر از ۳۰ سال باشد.

مقطع لیسانس در دانشگاه های مالزی حدود ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و شهریه و هزینه تحصیل در مالزی این مقطع برای هر سال  حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است.

مدارکی که دانشجویان جهت اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی باید ارائه دهند عبارتند از:

  • ترجمه و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
  • مدرک زبان آیلتس یا تافل (لزوم ارائه مدرک و شرایط زبان بسته به شرایط دانشگاه متفاوت است)
  • گواهی اشتغال به کار ( درصورتی که شامل متقاضی بشود)
  • اصل و کپی پاسپورت
  • اصل و کپی شناسنامه
  • عکس

در اغلب دانشگاه ها و کالج های مالزی خوابگاه های مجردی و متاهلی با تمامی امکانات اولیه شامل: یخچال، میز مطالعه، تخت خواب، گاز و … در اختیار دانشجویان قرار می گیرد البته بعضی از خوابگاه ها به صورت آپارتمان های چند اتاقه است که هر اتاق به یک نفر داده می شود. اجاره خوابگاه ها در دانشگاه های دولتی ماهیانه حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ رینگیت و در دانشگاه های خصوصی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ رینگیت می باشد.

اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی هستید می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی آرمان اندیشان کیان واقع در شهر تهران و تحویل مدارک خود به کارشناسان مجرب ما در کمترین زمان ویزای تحصیلی مالزی را از سفارت مالزی اخذ نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.