گردهمایی علمی، آموزشی و تفریحی دانشجویان دهلی، علیگر و چندیگر در دهلی نو

همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ، گردهمایی علمی، آموزشی و تفریحی دانشجویان ایرانی مقیم شهر های دهلی نو، چندیگر و علیگر امروزیکشنبه در دهلی نو برگزار شد.

در این گردهمایی یک روزه که با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دهلی نو و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هندوستان برگزار شد، برنامه های مختلف علمی و آموزشی برای دانشجویان ایرانی مقیم دهلی نو به اجرا درآمد.

گفتگوهای علمی ، نشست های هم اندیشی و برنامه های تفریحی از جمله برنامه های این گردهمایی بود که با هدف بررسی ظرفیت های علمی، فرصت ها و راهکارهای انتقال دانش توسط دانشجویان ایرانی مقیم هندوستان برگزار شد.

شجاعی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در هندوستان در این گردهمایی با اشاره به نقش و تاثیر مهم دانشجویان ایرانی در انتقال علم و فناوری به کشور اظهار داشت: دانشجویان ایرانی می توانند با بهره گیری از توانمندی های علمی خود ، برای کمک به انتقال علم و فناوری و نیز توسعه و پیشرفت علمی کشور تلاش کنند.

وی همچنین گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در هندوستان برای کمک به ارتقای علمی دانشجویان ایرانی و رفع مسایل و مشکلات آنان همه توان خود را به کاری می بندد.

دکتر علی اعظم خسروی رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در هند نیز در این گردهمایی از برنامه های این رایزنی برای حمایت و کمک به دانشجویان ایرانی خبر داد و گفت: رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در هند با اجرای برنامه های مختلف علمی و آموزشی تلاش می کند بیش از گذشته به ارتقای علمی دانشجویان ایرانی کمک و از توانمندی های آنان در مسیر توسعه و پیشرفت کشور استفاده کند.

وی از برگزاری همایش های علمی منظقه ای و بین المللی با حضور اساتید و دانشجویان ایرانی در هندوستان در سال جاری خبر داد و گفت: این همایش ها می تواند در تقویت هرچه بیشتر ارتباطات علمی و فناوری هند و ایران و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های علمی دو کشور موثر و مفید باشد.

در پایان این گردهمایی دانشجویان ایرانی در اردوی تفریحی ورزشی که در دهلی نو برگزار شد، شرکت کردند.

در این گردهمایی دانشجویانی ایرانی از شهرهای علیگر، چندیگر و دهلی و نیز اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در هندوستان حضور داشتند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.