گسترش مبادلات ایران و هند در زمینه‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیش از ظهر امروز با رئیس شورای روابط فرهنگی هند دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش حوزه پارلمانی باشگاه خبرنگاران، پیش از ظهر امروز سه شنبه ( ۲۴ تیرماه) “غلامعلی حداد عادل” رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با “ساتیش چاند مهتا” رئیس شورای روابط فرهنگی هند دیدار و گفتگو کرد.

حداد عادل در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی ایران و هند، بر لزوم استفاده از فرصت‌های موجود برای تقویت همکاری‌ها و ارتباطات دوستانه دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه روابط فرهنگی تاکید کرد و افزود: مناسبات خوب و دیرینه دو ملت ایران و هند ذخیره ارزشمندی برای توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف به حساب می‌آید که می‌بایست از آن بهره برد.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه برگزاری هفته فرهنگی ایران و هند را امری مهم در آشنایی مردم دو کشور از سنت‌ها و آداب رسوم یکدیگر خواند و گفت: تقویت دیپلماسی فرهنگی جز با آشنایی مردمان دو کشور امکانپذیر نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی ایران در سال‌های اخیر خواستار گسترش مبادلات دو کشور در زمینه‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی از جمله ارتباط میان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تبادل استاد و دانشجو گردید.

حداد عادل در پایان این دیدار نسبت به گسترش ارتباطات فرهنگی دو کشور در زمینه های علمی، آموزشی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد.

“ساتیش چاند مهتا” رئیس شورای فرهنگی هند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی نزدیک با جلوه های فرهنگ و تمدن غنی کشورمان گفت: دستاوردهای غنی فرهنگی و هنری ایران زمینه مناسبی را برای گسترش همکاری‌های فرهنگی دو کشور فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: گسترش مبادلات فرهنگی به ویژه در زمینه صنایع دستی و گردشگری و تسهیل رفت و آمد میان هنرمندان و دوستداران فرهنگ و هنر دو کشور نقش بسزایی در افزایش سطح آگاهی مردم دو کشور نسبت به هم دارد.

رئیس شورای روابط فرهنگی هند در پایان این دیدار نسبت به گسترش مناسبات دو کشور در موضوعات مورد علاقه ابراز امیدواری کرد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.