UPM-Universiti Putra Malaysia

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
 • رتبه جهانی
 • رتبه در دانشگاه های مالزی
 • سطح آموزشی
 • موقعیت دانشگاه

UPM-Universiti Putra Malaysia

:تاريخچه دانشگاه UPM

خاستگاه دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) مالزي را مي توان در موسسه كشاورزي دنبال كرد كه به طور رسمي در ۲۱ مي سال ۱۹۴۱ موفق به اهداي ۱۵۵ديپلم سه ساله و ۱۶۶ گواهينامه ۱ ساله شد و در۲۳ جون ۱۹۴۸ توسط دولت مالزي به عنوان يك كالج رسمي كشاورزي شناخته شد.

در سال ۱۹۴۸ پيشنهاد شد كه اين كالج به مرتبه دانشگاهي ترفيع يابد البته اگر چه اين پيشنهاد به سالهاي بعد موكول شد اما سر انجام در سال ۱۹۶۰ دانشكده كشاورزي دانشگاه مالايا تاسيس شد. در اول ژانويه ۱۹۶۲ انجمن مشاوران كالج كشاورزي شروع به كار كرد.

تاسيس دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) بر اساس تلفيق كالج كشاورزي مالايا با دانشكده كشاورزي مالايا بود. دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) مالزي در سال ۱۹۷۳۳ با  سه موسسه دانشگاه كشاورزي دامپروري و كشاورزي و دامپزشكي شروع به كار كرد. در كنار اين سه دانشكده شاخه هاي مختلف علوم پايه هم تدريس مي شد و حدود ۱۵۵۹ دانشجو در آن مشغول به تحصيل بودند در دهه۸۰دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) در زمينه هاي علوم و تكنولوژي نيز گسترش پيدا كرده و در سال ۱۹۹۴ دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) طرحهايي را براي گسترش دانشگاهي پست مدرن پايه ريزي كرد كه بهترين و به روزترين مهارتها و سيستمها را براي آموزش تكنولوژي و علوم با بهترين و سريعترين توسعه در امر تكنولوژي اطلاعات را به كار برد. دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) از آن پس به مكاني ديگر منتقل شد و نام و اعتبارش فراسوي مرزهاي ملي شان گسترش يافت اوج اين تغييرات در نهايت منجر به تبديل نام دانشگاه به PUTRA شد كه به طور رسمي در ۳ آوريل ۱۹۹۷ توسط دكتر ماهاتير محمد اعلام شد. اين يك راه استراتژيك براي به تصوير كشيدن دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام) به عنوان مركزي براي  تحصيلات عالي و فراهم كردن بستري مناسب و توانا در زمينه هاي مختلف تحصيلي در تكنولوژي اطلاعات و گسترش تسهيلات ملي در هزاره جديد بود.

موقعیت دانشگاه پوترا (UPM) یو پی ام  به عنوان مرکز دانش های برتر در حال رشد وتوسعه می باشدو به برخي از اين اهداف مشخص خود رسیده است  . برخی از این اهداف قابل توجه عبارتند از :

پنجاه و دومين دانشگاه  آسيا به لحاظ داشتن نظام چند وجهی ( هفته آسیا ، ۲۰۰۰ )

بهترین کاربر آی سی تی در بین موسسات آموزشی برتر در مالزی ( مجله ام آی اس ، ۲۰۰۳ )

ششمين کاربر بزرگ در میان موسسات آموزش برتر در آسیا ( مجله ام آی اس ، ۲۰۰۳ )

هفتمين  دانشکده ام بی ای برتر در جنوب شرقی آسیا و بهترین دانشکده ام بی ای در مالزی ( آسیا . مجله سپتامبر ، ۲۰۰۴)

۶۰% دانشکده های پوترا (UPM) یو پی ام دارای گواهی ایزو ۹۰۰۰ می باشند

محققان دانشگاه پوترا (UPM) یو پی ام  به خاطر داشتن تحقیقات برتر جهانی ، جوایز  بین المللی بسیاری دریافت کرده اند

دانشگاه پوترا (UPM) یو پی ام  بزرگترین دریافت کننده امتیازات آی آر پی ای ( قدرت تحقیقات در مناطق برتر ) در طول دوران طرح های ۵ تا ۸ ساله مالزی بین سال های ۲۰۰۵-۱۹۹۱ می باشد.

:بررسي ساختار دانشگاه UPM

مساحت دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) ۱۲۰۰ هکتار  است. این دانشگاه در قلب مالزی و در درهSilicon قرار گرفته است و داراي جمعیتی بیش از ۲۶۰۰۰ نفر، شامل  دانشجویان ارشد و دکترا مي باشد كه از بیش از ۵۰ کشور دنیا در محیط سرسبز و شاداب آن تحصیل می کنند. لوگوی  دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) كه به شکل “گیا ه نخل”  دیده می شود نماد اهداف دانشگاه است. نخلي استوايي كه با دانشگاه از زمان تاسيس آن پیوند خورده است و به راحتی در میان دانشگاه و محیط اطراف آن به چشم مي خورد و دلیل انتخاب آن داشتن دوام و استقامت بالای آن است. درختان نخل همچنین در مبان دانشگاه و مناطق اطراف   Serdangبه وفور خود نمايي مي كنند.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) داراي اعتباري جهاني و مركزي برجسته و ممتاز براي آموزش و تحقيقات است و در پي آموزش و تربيت دانشجويانيست كه معنايي جديد به گسترش، پيشرفت و توسعه علم ودانش مي دهند و همچنين  با ايجاد ارتباط بين دانشجويان و متخصصین و کارشناسان فن آوري اطلاعات، برای پرورش استعدادهای بالقوه دانشجویان موقعیتهای زیادی را فراهم مي نمايد. اين دانشگاه به دنبال اهدافيست چون تبديل شدن به يك دانشگاه تحقيقاتي با شهرت و آوازه جهاني و مركزي آموزشي بين المللي ممتاز در خدمات كشاورزي و منابع زيستي، بالا بردن سيستم مديريتي موثر و شايسته، گسترش و خلق بهترين منابع انساني و عوامل محيطي كار آمد و شايسته، گسترش فرهنگ فن آوري اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه.

۷۵ سال برتری:

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) یکی از دانشگاه های ملی مالزی است که طیف وسیعی از رشته  های علمی نظیرعلوم کشاورزی، فني و مهندسی، کامپیوتر، فن آوري اطلاعات، مدیریت و اقتصاد، ارتباطات مدرن، پزشکی و دامپزشکی و غیره را ارائه می کند. جشن سالیانه در سال ۲۰۰۶ به نشانه ۷۵ سال رشد، موفقیت و توسعه برگزار شد. موضوع اصلی و شعار  جشن سالیانه دانشگاه  “به خدمت گرفتن دانش”  می باشد.دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  استفاده از ICT را در میان موسسات آموزشی مالزی به كار مي گيرد و در آسیا مقام ششم را داراست. دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) ” به عنوان یک مرکز معتبر برای تحقیقات و آموزشهای بی نظیر تحصیل در یک محیط با سطح علمی بالا و جنبش فرهنگهای مختلف ساخته شده است و این نشان دهنده اعتبار آن است که قصد ابقا و ادامه دادن آن را نيز دارد. انگیزه اصلی دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  برتری داشتن و هدف کمک به دانشجویان برای شناخت استعدادهای بالقوه (نهانی) آنها است که این خود عاملی برای جذب دانشجویان به این دانشگاه است.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) در آسیا و در گروه آموزشگاه های جامع و موسسات تحقیقاتی به عنوان یک موسسه برجسته در تحصيلات تكميلي شناخته شده است و این نه تنها به پیشرفت بشر بلکه به کشف دانسته های جدید و همچنین در ایجاد موسسات ملی و توانگر کمک می کند.

در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) هدف این است که دانشجویان کیفیت بالایی از تحصیل را تجربه  کنند و برای این منظور به آنها آموزشهای لازم در جهت دنبال کردن اهداف فردی شان در طول زندگی و بعد از فارغ التحصیل شدنشان داده می شود. تاکید اصلی اين دانشگاه در فراهم کردن فضاي تحصیلي بی نظیر و پشتیبانی دانشجویان و کمک به آنها برای رسیدن به آرزوهایشان و پرورش استعدادها و توانائیهای آنهاست.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) متعهد می شود که دانشجویان از آموزشهایی در سطح بالا  برخوردار شوند و همه تلاش دانشگاه برای ارائه آموزش و تحقیقات برتر به کار گرفته شود و در کنار آن دانشجویان از حمایت و پشتیبانی در طول تحصیل و زندگی فردی برخوردار شوند.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) همچنین متعهد می شود که بی وقفه در جهت بهبود کیفیت آموزشی و امکانات به دانشجویان  تلاش کند.و ورود شما را به دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) و  حضور شما را به عنوان یک دانشجوی دانشگاه و یک فرد جامعه خوشامد می گوید . اين دانشگاه تعهداتش را برای ۷ دهه حفظ کرده و آن را ادامه خواهد داد و امید است که زندگی در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) برای شما رقابتی، جالب، و پر بار باشد. دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) اکنون یک موسسه آموزشی در سطح بالا، فعا ل و فراگیر در جهت بازتابی درست از مالزی و فعالیتهای موثٍر در آن است.

:محيط آموزشي بين المللي

هر ساله دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) پذيراي صدها نفر از دانشجويان بين المللي از سراسر دنيا مي باشد. دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) داراي شهرت جهاني براي آموزش و تحقيقات درگوناگوني فرهنگي وسيع و رشد يافته مي باشد و اين موقعيتي مناسب در ميان چندين فرهنگ براي دانشجويان فراهم مي كند. در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) دانشجويان بين اللملي  از بيش از پنجاه كشور دنيا در كنار دانشجويان مالايي تحصيل مي كنند كه خود اين دانشجويان از فرهنگها و مذهبهاي مختلف مي باشند. اين گوناگوني نژادي پرورش دهنده فرهنگها در بعد بين المللي است.

مركز دانشجويان بين المللي

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) به منظور برطرف كردن نياز هاي دانشجويان بين المللي ساخته شده است وداراي امكاناتي براي پیش بینی فعالیتهاو حوادث اجتماعي مي باشد دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) به اتاقهايي مجهز شده كه دانشجويان مي توانند از آنجا براي استراحت و مطالعه استفاده كنند و به بحث و گفتگو نيز بپردازند.

كلاسهاي زبان براي دانشجويان بين المللي 

زبان مالايي يك زبان ملي است و در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) كلاسهاي زبان انگليسي و  فرانسه براي كمك به دانشجويان در به دست آوردن تسلط كامل براي اهداف اجتماعي و آموزشي برگزار مي شود.

 

سمينارهاي تبادل فرهنگي

در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) براي جمعيت بزرگ دانشجويي سمينارهاي فرهنگي براي  بالابردن دانش و اطلاعات از فرهنگهاي مختلف برگزار مي شود. هدف اين سمينارها كمك به دانشجويان خارجي براي آشنايي با فرهنگهاي محلي و سازگاري بهتر با دانشگاه است.

كيفيت دوره هاي آموزشي

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) بعنوان يك موسسه آموزشي با كيفيت آموزشي بالا دائما براي ارائه امكانات بهتر وكسب استانداردهاي بالاي آموزشي تلاش مي كند. دليل انتخاب دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) به عنوان اولين انتخاب از سوي دانشجويان، داشتن شهرت و كيفيت آموزشي بالا و اعضاي انجمن دانشجويي لايق و متخصص است.

اساتيد دانشگاه همگي متخصصيني با تجربه هستند كه اطلاعات كافي در زمينه هاي مربوط به رشته تحصيلي شان دارند و اين تخصص آنها را قادر مي سازد تا اطلاعات وسيعي در موضوعات و مضمونهاي مختلف به منظور برآورده نمودن نيازهاي علمي دانشجويان فراهم كنند.

 

امتيازات و افتخارات

در طول اين سالها دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  افتخارات زيادي در زمينه تحقيقات و توليدات بدست آورده و در سطح جهاني به رسميت شناخته شده است. دربين سالهاي ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ ميلادي UPM در مجموع ۴۸۸ جايزه در نمايشگاه هاي بين المللي كسب كرده است از قبيل ENA ،L-TEX ،GENEVA-PALEXPO ،BRITISH INVENTION

اين افتخارات و مشاركتهاي فعالانه، اين اجازه را به دانشجويان داد كه بتوانند در زمينه تحقيقاتي در سطح جهاني رقابت كنند و ابتكارات و اختراعاتشان را به جهانيان عرضه نمايند.

بورسيه هاي تحصيلي و پژوهشي

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  پيرو برتري در زمينه هاي پژوهشي و تحقيقاتی امتيازات پژوهشي زيادي از منابع تحقيقاتي محلي و بين المللي كسب كرده و اين امر سبب شده است كه اين دانشگاه بزرگترين دريافت كننده بورسيه هاي پژوهشي از وزارت علوم مالزي (MOSTI) باشد كه در مقايسه با دانشگاه هاي ملي ديگر در مالزي دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)درمجموع۶/۲۵۶ ميليون رینگت بورسیه تحصيلي دريافت كرده است.

 

نقش UPM در توسعه كشاورزي و زيست شناسي

 

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) به عنوان يك موسسه با سطح آموزشي بالا  ارائه كننده رشته هاي علمي آكادمي مختلف است در عين حال تاكيد اصلي آن در زمينه كشاورزي است.

بيشتر از۵۰ درصد فعاليتهاي پژوهشي دانشگاه وابسته به علوم كشاورزي و زيست شناسي و رشته هاي بيو تكنولوژي، دامپزشكي، جنگلداري و تغذيه مي باشد كه اين خود بودجه اي در حدود ۱۵۷ميليون رينگت را در هشتمين طرح مالزي (EMP) در توافق با اعضاي ملي به خود اختصاص داده است.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) درتلاش است كه كشاورزي را به عنوان سومين تشكيلات براي رشد ملي تبديل كند و هدف آن افزايش توانايي ها به عنوان يك مركز براي يادگيري وآموزش در دانش كشاورزي و مركز زيستي برجسته در سطح هاي ملي و بين المللي است.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) در تلاش است كه شاخه هاي Agri_Bio را به عنوان يك نهاد مهم در مديريت فعاليتهاي آموزشي پژوهشي و سرويسهاي حرفه اي قراردهد. اين نهاد تركيبي از دانشكده كشاورزي، دانشكده فني و مهندسي، دانشكده مطالعات محيطي، موسسات زيستي اجتماعي و مهندسي كشاورزي است.

پارك كشاورزي دانشگاه

پارك دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) وسيله اي است براي ابقا وضعيت كشاورزي و بالا بردن  تواناييهاي دانشگاه بعنوان يك مركز براي پژوهش، تحقيقات، آموزش و بهره وري دانش در كشاورزي است و در آن بانك گونه هاي مختلف گياهي و جانوري  دانشگاه براي توسعه فعاليتهاي تحقيقاتي ساخته شده است.

اين پارك دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) يك مجموعه در حدود سيصد گونه بومي و غیربومی دارد  كه در يازده منطقه تقسيم شده اند و نقش اصلي آن در جهت استفاده انواع گياهان قابل دسترس در مالزي و كشورهاي گرمسيري ديگر مي باشد.

مزيت تحقيقات

جايگاه  دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) بعنوان ارائه دهنده مدارك معتبر در تحقيقات با هدف اصلي  فراهم كردن امكانات تحقيقاتي كه تكنولوژي هاي نوين را بوجود آورده است به توسعه صنعت در مالزي و اهداف اقتصادي و اجتماعي آن كمك مي كند و اهميت آن  به خاطر طرح هاي تحقيقاتي است كه با طرح هاي دانشگاهي سازگار و يكي شده اند.

در طول اين سالها دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  در زمينه تحقيقات كاربردي پيشرفت داشته است. اين تحقيقات به سمت  ايجاد توليداتي با ارزش تجاري بالا انجام مي شود. دانشگاه پوتراUPM (يو پي ام) همچنين به دليل فراهم نمودن سطح وسيعي از تحقيقات گوناگون و امكاناتي كه به سمت توسعه بسياري از محصولات و رشته هاي علمي پیش می رود، اهميتي ويژه دارد. توانايي اصلي دانشگاه  مديريت تحقيقات و پژوهشهايي در زمينه علوم و تكنولوژي است كه دارا ي دستاوردهاي معتبر در سطوح بين المللي و ملي براي تحقيقات و اختراعات مي باشد.

در حال حاضر بيش از ۱۸۰۰ پرسنل آموزشي و يك جمعيت وسيع از دانشجويان فارغ التحصيل درگير بسياري از فعاليتها ي تحقيقاتي هستند. هدف اين تحقيقات بالا بردن دانش، كسب و انتقال اطلاعات براي استفاده در جامعه، صنعت و بطور كلي در همه ابعاد زندگي است.

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  فرايند يادگيري دانشجويان در محيط هاي تحقيقاتي و در تعامل با اساتيد كه خود نماي اصلي تحقيقات و نو آوري مي باشند، انجام مي شود كه در اين فضا توسعه تحقيقات در سطح بسيار بالايي انجام مي شود. مدرسين دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) محيط تحقيقاتي مفرحي را فراهم مي كنند كه هم براي دانشجويان جذاب است و هم در زمينه هاي تحقيقاتي پيش رو است.

موضوعات آکادمی

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  انواع مختلفی از رشته ها را برای مقاطع كارشناسي و كارشناسي  ارشد و دکترا ارائه می کند این رشته ها در میان ۱۶ دانشکده ارائه می گردد.

یک تجربه پربار در زندگی

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) دارای جمعیت دانشجويی در حدود ۲۴۴۷۰ نفر از کشورهای اطراف جهان نظیر کشورهای خاورمیانه، انگلستان، برزیل، بنگلادش، کامبوج، فنلاند، چین، استرالیا، اندونزی، ژاپن، کره، نیجریه، فلیپین، تایوان، ترکیه و دیگر کشورها است.

دانشجویان ثبت نام شده در مقاطع ارشد و دکترا در سال ۲۰۰۵ – ۲۰۰۶ در حدود ۹۴۶ دانشجو بین المللی از ۴۷ کشور می باشند. دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) همچنین امکان تبادل رشته را به دانشجویان کشورهایی نظیر فنلاند، ژاپن، استرالیا و ساير کشورها می دهد. دانشجویان در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) تشویق می شوند كه در فعالیتهای بین المللی نظیر آموزش، سمینار، رقابتهای آکادمیک و غیره شركت كنند.

 

سبک زندگی در دانشگاه

به درستی سبک زندگی در دانشگاه منعکس کننده سبک زندگی در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) است و هدف آن ایجاد بهترین محیط زندگی برای کارکنان و دانشجویان است. دانشگاه پوتراUPM (يو پي ام) در تلاش است که یک محیط آموزشی سالم را برای دانشجویان فراهم کند و برای این هدف  اخیرا سیگار کشيدن را در ساختمان های دانشگاه ممنوع کرده است. دانشجویانی که به دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) وارد می شوند باید همچنین از پوشش مناسب  برخوردار باشند. انتخاب مناسب لباس شامل تی شرت های یقه دار، شلوارها و دامن های بلند می باشد.

مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  به طور منظم نظارت بر سلامت غذا، صلاحیت کمپانی ها، سمینارهای فرهنگی و هنری و نمایشگاههایی که در طول سال بر پا می شود را برعهده دارد و این به توسعه نزدیکی ارتباط در میان پرسنل دانشگاه، کارکنان و دانشجویان  کمک می کند.

خدمات و امکانات  آموزشي و رفاهي

به طور کلی هزینه زندگی و خوابگاه در مالزی در مقایسه با کشورهای دیگر مثل انگلستان، استرالیا و ژاپن  بسيار پایین است که البته تا حد زیادی به سبک زندگی و احتیاجات دانشجویان بستگی دارد.

خوابگاه برای دانشجویان تحصيلات تكميلي:

خوابگاه هايي كه در محوطه دانشگاهي دانشگاه پوترا

 UPM (يو پي ام)  واقع شده داراي انواع مختلف اتاق های ۱، ۲, ۴ و ۸ نفره و تجهيزاتي چون كافه تريا، سالن چند منظوره، سالن مطالعه، مركز اينترنت و كامپيوتر،  نمازخانه، ماشين لباسشويي وغيره مي باشند.

در خارج از محوطه دانشگاه آپارتمانهاي زيادي در مناطق مختلف موجود می باشد و تقريبا ده تا بيست دقيقه تا دانشگاه فاصله دارند.

 

 

خوابگاههاي متاهلي

یک دانشجو در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  باید واجد شرایط انتخاب برای خوابگاههاي متاهلي دانشگاه باشد.

این خوابگاه هاي متاهلي در دسترس دانشجویان متاهل محلی و بین المللی است. دانشجویان بین المللی بایستی حداقل دو ماه قبل از آمدن به مالزی جهت رزو یک آپارتمان در مجتمع اقامتی دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  اقدام کنند (به علت محدودیت این واحدها).

این مجتمع ها در محوطه اصلی دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  مستقر است طوری كه به دانشجویان اين امکان  را می دهد به راحتی به امکانات دانشگاه دسترسی داشته باشند. هر آپارتمان شامل دو اتاق خواب، یک اتاق مطالعه، یک اتاق نشیمن، یک اتاق نهار خوری، یک آشپزخانه و اجاره ای در حدود ۵۵۰ رینگت در ماه است.

واحد های مسكوني اطراف محوطه دانشگاه

 

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  در حدود ۱۷ واحد مسكوني در داخل دانشگاه برای اقامت دانشجویان مجرد ساخته است و از این طریق دانشجویان می توانند۴۰ درصد پول خود را با زندگی در این واحد ها پس انداز کنند. برای رزرو این اتاق ها دانشجویان بایستی با اداره بین المللی تماس برقرار کنند.

واحد هاي مسكوني خصوصي  بیرون دانشگاه اما نزدیک به دانشگاه

واحدهاي مسكوني زیادی در اطراف و نزدیکی دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  در دسترس می باشند نظیر:

Serdang Indah ( 4 km)

Taman Universiti ( 6 km )

Taman sri Serdang ( 2 km )

Bukit Serdang ( 5 km )

Serdang Jaya (2 km )

Seri Kebang Baru ( 3 km )

Balakong ( 4 Km )

Sungai besi ( 6 km )

جهت کسب اطلاعات بیشتر دانشجویان می توانند با پایگاه اطلاع رسانی واقع در اداره بین المللی تماس برقرار کنند.  اجاره این خانه های خصوصی بیرون از محوطه دانشگاه از ۵۵۰ رینگت تا ۱۵۰۰ رینگت در ماه است.

:کتابخـانه

كتابخانه سلطان عبد الصمد دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  يك كتابخانه با كيفيت بسيار بالا در جنوب شرقي آسيا است كه در حدود ۴۸۲٫۰۰۰ كتاب و مجله دارد .اين كتابخانه مجموعه بزرگي از منابع با ارزش در زمينه كشاورزي است كه در طي دوران ده ساله گرد آوري و حفظ شده است. كتابخانه همچنين داراي يك مركز آموزش سمعي و بصري است كه شامل ۷۲٫۰۰۰مجموعه سي دي در زمينه هاي مختلف مي باشد.

كتابخانه دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  مي تواند در حدود دو هزار دانشجو را در يك زمان در خود جاي دهد. در اين مكان دانشجويان مي توانند با منابع آنلاين، امكانات جستجو در اينترنت در ارتباط باشند. كتابخانه همچنين اتاقهايي را براي بحث و ملاقات همچون يك تالار سخنراني در جهت رفع احتياجات فراهم مي كند. علاوه بر آن كتابخانه هاي ويژه براي علوم پزشكي و دامپزشكي وجود دارد كه هر دو در محوطه اصلي دانشگاه واقع شده اند.

:امكانات ICT

همزمان با افزايش توسعه تكنولوژي دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  از آخرين امكاناتمالتي مديا و آموزش الكترونيكي(E-learning) استفاده مي كند همچنيندانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  از امکانات وسیع كامپيوتري شامل اينترنت شبانه روزي، بيش از ۱۰٫۰۰۰ كامپيوتر و چاپگر كه بر روي فيبر هاي نوري با سرعت بالا شبكه شده اند، برخوردار مي باشد.

هر دانشجو به يك شبكه اينترنتي آزاد مجهز مي شود كه مي تواند با هر نقطه از دنيا ارتباط برقرار كند. سيستمهاي آموزش الكترونيكي((E – Learning فرايند يادگيري را براي دانشجويان آسانتر مي كند.

E-SPRINT يا درخواست كنفرانس مستقيم اين اجازه را به دانشجو مي دهد تا از نكات سخنراني، تكاليف و حتي برنامه هاي امتحاني آنلاين مطلع شود.

امكاناتي نظير  ICTاين امكان را به دانشجويان مي دهد كه مطابق روز،  پيش روند و بتوانند از آخرين اخبارها راجع به آموزشهاي آنلاين مطلع شوند. استفاده وسيع از تكنولوژي اطلاعات به وسيله نشريه اطلاعاتي مديريتي مورد بررسي قرار مي گيرد. يك  نشريه برجسته فن آوري اطلاعات دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  را به عنوان ششمين استفاده كننده بزرگ فن آوري اطلاعات در آسيا در سال ۲۰۰۳ رتبه بندي كرد.

 

خمات تفريحي ورزشي:

در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  ورزش يك عضو جدايي ناپذير از زندگي دانشگاهی است. دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  با يك مجتمع ورزشي بسيار پيشرفته مجهز شده كه شامل يك استاديوم، استخر شنا در طول و اندازه استخر المپيك، زمينهاي فوتبال و راگ بي، زمينهاي بدمينتون، تنيس، بسكتبال و سالن ژيمناستيك است. علاوه بر آن دانشجويان از امكانات اسب سواري و ميدان گلف برخوردار مي شوند. دانشگاه همچنين يك مسير ۱۵ كيلومتري براي دو ميداني و مسير هاي پرپيچ و خم براي دوچرخه سواري در اطراف و نزديكي دانشگاه و پارك كشاورزي دارد.

دوميداني و دو چرخه سواري در مناطق زيبا و خوش منظره به بازكردن فكر دانشجويان بعد از سخنراني ها كمك زيادي مي كند. علاوه بر آن دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام) فعاليتهاي بيرون از دانشگاه را نيز سازماندهي مي كند نظير : فعاليتهاي ورزشي، كوهنوردي، قايقراني و بازديد از حيات وحش كه دانشجويان مي توانند در طول تعطيلات بين ترم يا هر زماني كه وقت آزاد داشته باشند به اين فعاليتها بپردازند.

 

 مركز راديويي

مركز اف ام پوترا مركز راديويي دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  است كه برنامه هاي آموزشي آموزنده و سرگرمي را براي ساكنين دانشگاه و جامعه اطراف آن فراهم مي كند كه ۱۴ ساعت در روز و در تمامی هفته فعال است. همچنين به دانشجويان در رشته هاي راديويي نيز كمك مي كند.

رستورانها و مکانهای غذاخوری

دانشجويان دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  تنوع وسيعي در انتخاب غذا براي صبحانه، ناهار و شام دارند. دانشگاه و مناطق اطراف داراي رستورانها و كافه هاي زيادي است

كه ارائه كننده غذاهاي محلي و سنتي، غذاهايي با طعم هاي غربي، ايراني،  عربي و ژاپني است كه با قيمت هاي مناسب در دسترس هستند.

سيستم پرداخت M-CARD

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  اين سيستم را براي پرداخت صورتحساب غذا وديگر مايحتاج در دانشگاه و اطراف آن ارائه مي كند. اين كارت به مبلغ ۴۲۵ رينگت خريداري شده و در هر زماني كه به آن نياز داشته باشيد قابل استفاده  است.

امکانـات مذهبـی

مركز فرهنگي هنري شاه سلطان صلاح الدين عبد العزيز:

پرورش و توسعه، همبستگي و هماهنگي روابط دانشجويان و فراهم كردن امكانات براي فعاليتهاي مذهبي هدف اصلي اين مركز است.

سرويسهاي اتوبوس در محوطه دانشگاه

اين سرويسها براي رفت و آمد دانشجويان بين واحدهاي اقامتي و دانشگاه پوترا UPM(يو پي ام)  فراهم شده است كه حداقل هزينه آن ۷۵ رينگت در هر ترم است.

 

خدمات پزشکـی و بهداشتي

اين مركز با امكانات پزشكي مدرن و تجهيزات دارويي تجهيز شده است و داراي سرويسهاي توسعه يافته نظير دندانپزشكي، فيزيو تراپي، اشعه ايكس و مراكز درماني است.

خـدمـات بانكــي

دو بانك مالايي در محوطه اصلي دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  در دسترس جامعه دانشجويي براي ارائه خدمات بانكداري و تسهيلات مالي قرار دارند.

 

كلاسهاي تقویت زبان برای دانشجویان خارجي

در دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  تدریس معمولا به زبان انگلیسی توسط اساتید ماهر زبان انگلیسی  صورت می گیرد. دانشجویان بین المللی که زبان اولیه آنها انگلیسی نیست نیاز دارند که در نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی مهارت لازم را کسب کنند تا نتایج مطلوبی از دوره ها، سمینارها و سخنرانی ها کسب کنند. برای این منظور دانشجویان تشویق می شوند تا در کلاسهای زبان که توسط دانشگاه سازماندهی می شوند شرکت کنند. این دوره ها به منظور کمک به دانشجویان جهت افزایش مهارتهايشان در انگلیسی و كسب آمادگي لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه می باشد.

 

خدمات ويژه برای دانشجویان بین المللی

با ورود دانشجویان بین المللی، دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  یک مرکز دانشجویی بین المللی ایجاد کرد که ارائه کننده خدمات پشتیبانی به اعضاء جدید جامعه دانشجویی است. این مرکز ارائه کننده خدمات بسیاری است و جنبه های مثبتی از فرهنگهای گوناگون که به وسیله دانشجویان بین المللی به دانشگاه آورده می شود را به تصویر می کشد.

ورود برنامه هایی نظیر انجمن های اجتماعی، راهنماي دانشگاه و گشت های دانشجویی کمک زیادی به دانشجویان بین المللی جدید در یادگیری بیشتر، احساس راحتی در خانه جدید و یافتن دوستان جدید می کند. امکانات دیگری نیز در دانشگاه ارائه می شود مانند: ترانزیت اتاق برای دانشجویان جدید، کتابخانه های کوچک، اتاق مدیریت جامعه دانشجویی که با امکانات سمعی و بصری مجهز شده است و غیره.

همچنین مجمع دانشجویان بین المللی (ISA) یک مجمع مستقل و غیر سیاسی و یک  سازمان رفاهي دانشجویی است که به عنوان یک واسطه میان دانشجویان بین المللی و ادارات دانشگاه  ایفای نقش می کند. تمام این سرویس ها و امکانات برای فراهم کردن محیطی راحت و مطلوب برای دانشجویان بین المللی است که اهداف آموزشی را همزمان با تجربیات زندگی دانشجویی در

مالزی دنبال می کنند.

خدمات مشـاوره ای آموزشي

دانشگاه پوترا UPM (يو پي ام)  دارای مشاورین آموزشی مربوط به هر دانشکده می باشد كه هدف از آن بحث و گفتگو در مورد مشکلات آموزشی و یافتن راهکارهای مناسب برای غلبه بر مشکلات است. علاوه بر آن این سیستم ها پل ارتباطی میان دانشجویان و دانشیاران دانشگاه می باشند. این سیستم دانشجویان را به ارتباط مستقیم با مشاورین آموزشی ترغیب می کند تا درموضوعات مختلف آموزشی راهنمایی هاي لازم را دريافت نمايند.

ليست رشته کارشناسی دانشگاه UPM
FACULTY OF AGRICULTURE

دانشکده کشاورزی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی کشاورزی Bachelor of Agricultural Science
واحد درسي کارشناسی باغبانی Bachelor of Horticultural Science
واحد درسي کارشناسی (کشاورزی) Bachelor of  Science (Agribusiness)
واحد درسي کارشناسی کشاورزی (آبزی پروری) Bachelor of Agriculture (Aquaculture)
واحد درسي کارشناسی کشاورزی (علوم دامی) Bachelor of Agriculture (Animal Science)
FACULTY OF FORESTRY

دانشکده جنگلداری

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی جنگلداری Bachelor of Forestry Science
واحد درسي کارشناسی چوب علم Bachelor of Wood Science Technology
واحد درسي کارشناسی تفریح ​​و پارک Bachelor of Recreation and Park
FACULTY OF VETERINARY MEDICINE

دانشکده دامپزشکی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي دکتر دامپزشکی   Doctor of Veterinary Medicine
FACULTY OF MEDICINE AND HEALTH SCIENCES

دانشکده پزشکی و علوم بهداشت

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي پزشکی Doctor of Medicine
واحد درسي کارشناسی (علوم پزشکی) Bachelor of Science (Biomedical Sciences)
واحد درسي کارشناسی (رژیم غذایی) Bachelor of Science (Dietetic)
واحد درسي کارشناسی (تغذیه و بهداشت جامعه) Bachelor of Science (Nutrition and Community Health)
واحد درسي کارشناسی (محیط زیست و بهداشت حرفه ای) Bachelor of Science (Environmental and Occupational Health)
واحد درسي کارشناسی پرستاری Bachelor of Nursing
FACULTY OF HUMAN ECOLOGY

دانشکده بوم شناسی انسانی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی موسیقی (اجرای موسیقی) Bachelor of Music (Music Performance)
واحد درسي کارشناسی (توسعه انسانی) Bachelor of Science (Human Development)
واحد درسي کارشناسی (توسعه انسانی و مدیریت) Bachelor of Science (Human Development and Management)
واحد درسي کارشناسی (توسعه انسانی و فناوری اطلاعات) Bachelor of Science (Human Development and Information Technology)
واحد درسي کارشناسی مطالعات قابل فروش Bachelor of Consumer Studies
FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT

دانشکده اقتصاد و مدیریت

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی اقتصاد Bachelor of Economics
واحد درسي کارشناسی حسابداری Bachelor of Accountancy
واحد درسي کارشناسی مدیریت کسب و کار Bachelor of Business Administration
FACULTY OF ENGINEERING

دانشکده مهندسی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی مهندسی (عمران) Bachelor of Engineering (Civil)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (برق و الکترونیک) Bachelor of Engineering (Electrical and Electronics)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (شیمی) Bachelor of Engineering (Chemical)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (کشاورزی و بیو سیستم) Bachelor of Engineering (Agricultural and Bio system)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (مکانیک) Bachelor of Engineering (Mechanical)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (هوا و فضا) Bachelor of Engineering (Aerospace)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (فرایند و مواد غذایی) Bachelor of Engineering (Process and Food)
واحد درسي کارشناسی مهندسی (سیستم های کامپیوتری و ارتباطات) Bachelor of Engineering (Computer System and Communication)
FACULTY OF FOOD SCIENCE AND TECHNOLGY

دانشکده علوم و صنایع غذایی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی علوم و صنایع غذایی Bachelor of Food Science and Technology
واحد درسي کارشناسی (مطالعات مواد غذایی) Bachelor of Science (Food Studies)
واحد درسي کارشناسی (علوم و مدیریت مواد غذایی) Bachelor of Science (Food Science and Management)
FACULTY OF EDUCATIONAL STUDIES

دانشکده مطالعات آموزشی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي (کارشناسی (توسعه منابع انسانی Bachelor of Science (Human Resource Development)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (تربیت بدنی) Bachelor of Education (Physical Education)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (مشاوره و راهنمایی) Bachelor of Education (Guidance and Counseling)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (آموزش زبان باهاسا مالزی به عنوان زبان اول) Bachelor of Education (The Teaching of Bahasa Malaysia as a First Language)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم) Bachelor of Education (The Teaching of English as a Second Language)
واحد درسي (کارشناسی آموزش و پرورش (خانه علم Bachelor of Education (Home Science)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (علوم کشاورزی) Bachelor of Education (Agricultural Science)
واحد درسي کارشناسی آموزش و پرورش (آموزش اخلاقی) Bachelor of Education (Moral Education)
واحد درسي دیپلم جوانان در توسعه کار Diploma in Youth in Development Work
FACULTY OF SCIENCE

دانشکده علوم

Bachelor of Science (Honours) – Major In

کارشناسی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي زیست شناسی Biology
واحد درسي ریاضیات Mathematics
واحد درسي آمار Statistics
واحد درسي فیزیک Physics
واحد درسي شیمی Chemistry
واحد درسي شیمی صنعتی Industrial Chemistry
واحد درسي شیمی نفت Petroleum Chemistry
واحد درسي علم مواد Material Science
واحد درسي علوم ابزار دقیق Instrumentation Science
Bachelor of Science with Education (Honours) – Major I

کارشناسی آموزش و پرورش

واحد درسي زیست شناسی Biology
واحد درسي فیزیک Physics
واحد درسي شیمی Chemistry
واحد درسي ریاضیات Mathematics
FACULTY OF DESIGN AND ARCHITECTURE

دانشکده طراحی و معماری

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی معماری Bachelor of Architecture
واحد درسي کارشناسی معماری مناظر Bachelor of Landscape Architecture
واحد درسي کارشناسی طراحی (طراحی صنعتی) Bachelor of Design (Industrial Design)
FACULTY OF MODERN LANGUAGES AND COMMUNICATION

دانشکده زبان های مدرن و ارتباطات

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی ارتباطات Bachelor Communication
Bachelor of Art – Major In
واحد درسي زبان انگلیسی English Language
واحد درسي زبان مالایی و زبان شناسی Malay Language and Linguistics
واحد درسي ادبیات مالایی Malay Literature
واحد درسي زبان و ادبیات انگلیسی English Literature
Foreign Languages – Major In
واحد درسي ماندارین Mandarin
واحد درسي عربی Arabic
واحد درسي فرانسه French
واحد درسي آلمان German
FACULTY OF COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION TECHNOLOGY

دانشکده علوم کامپیوتر و فن آوری اطلاعات

Bachelor of Computer Science – Major In
شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي سیستم کامپیوتر Computer System
واحد درسي چند رسانه ای Multimedia
واحد درسي مهندسی نرم افزار Software Engineering
واحد درسي شبکه های رایانه ای Computer Networking
FACULTY OF BIOTECHNOLOGY AND BIOMOLECULAR

دانشکده بیوتکنولوژی و بیومولکولی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي بیوتکنولوژی Biotechnology
واحد درسي بیوشیمی Biochemistry
واحد درسي میکروبیولوژی Microbiology
واحد درسي زیست شناسی مولکولی Molecular Biology
FACULTY OF ENVIRONMENTAL STUDIES

دانشکده مطالعات زیست محیطی

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي علوم و تکنولوژی محیط زیست Bachelor of Environmental Science and Technology
واحد درسي مدیریت محیط زیست Bachelor of Environmental Management
(FACULTY OF AGRICULTURE SCIENCE AND FOOD (UPM Kampus Bintulu, Sarawak

دانشکده علوم کشاورزی و غذا

شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي کارشناسی صنعت بیوگرافی Bachelor of Bio industry Science
واحد درسي دیپلم کشاورزی Diploma in Agriculture
واحد درسي دیپلم شیلات Diploma in Fisheries
واحد درسي دیپلم جنگلداری Diploma in Forestry
واحد درسي دیپلم بهداشت حیوانات و تولید Diploma in Animal Health and Production
واحد درسي دیپلم مدیریت مواد غذایی املاک Diploma in Food Estate Management
واحد درسي دیپلم مهندسی کشاورزی Diploma in Agricultural Engineering
FOUNDATION STUDIES FOR AGRICULTURE SCIENCE CENTRE
شيوه تحصيل رشته Program
واحد درسي مطالعات بنیادی برای علوم کشاورزی Foundation Studies For Agriculture Science
ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه UPM
FACULTY OF MEDICINE AND HEALTH SCIENCES

دانشکده پزشکی و  علوم بهداشت

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق بیماری شناسی شیمیایی CHEMICAL PATHOLOGY
* * واحد درس و تحقيق تغذیه بالینی CLINICAL NUTRITION
* * واحد درس و تحقيق تغذیه جامعه COMMUNITY NUTRITION
* * واحد درس و تحقيق بهداشت محیط ENVIRONMENTAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق اپیدمیولوژی و آمار زیستی EPIDEMIOLOGY AND BIOSTATISTICS
* * واحد درس و تحقيق پزشکی قانونی FORENSIC SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق خون شناسی HAEMATOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ارتقاء سلامت HEALTH PROMOTION
* * واحد درس و تحقيق مدیریت خدمات بهداشتی درمانی HEALTH SERVICE MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق آناتومی بدن انسان HUMAN ANATOMY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک انسانی HUMAN GENETICS
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی انسان HUMAN PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی ایمنی IMMUNOBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی ایمنی IMMUNOPHARMACOLOGY
* * واحد درس و تحقيق میکروبیولوژی پزشکی MEDICAL MICROBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق انگل شناسی پزشکی MEDICAL PARASITOLOGY
* * واحد درس و تحقيق تصویربرداری مولکولی MOLECULAR IMAGING
* * واحد درس و تحقيق پزشکی مولکولی MOLECULAR MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق علوم اعصاب NEUROSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق پرستاری NURSING
* * واحد درس و تحقيق علوم تغذیه NUTRITIONAL SCIENCES
* * واحد درس و تحقيق ایمنی و بهداشت OCCUPATIONAL SAFETY AND HEALTH
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
* * واحد درس و تحقيق پزشکی روانشناسی PSYCHOLOGICAL MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق بهداشت عمومی PUBLIC HEALTH
* * واحد درس و تحقيق سلول های بنیادین STEM CELL
* * واحد درس و تحقيق فیزیک کاربردی APPLIED PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق بیوشیمی BIOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق بیوانفورماتیک و زیست شناسی BIOINFORMATICS AND SYSTEM BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی سرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق آموزش بهداشت و ارتباطات HEALTH EDUCATION AND COMMUNICATION
* * واحد درس و تحقيق علم مواد MATERIALS SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی میکروبی MICROBIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی مولکولی و مهندسی ژنتیک MOLECULAR BIOLOGY AND GENETIC ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی MOLECULAR BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق رادیولوژی وتصویربرداری RADIOLOGY AND IMAGING
* * واحد درس و تحقيق ایمنی، بهداشت و مدیریت اورژانس SAFETY, HEALTH AND EMERGENCY MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق سالخوردگان اجتماعی SOCIAL GERONTOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ساختار زیست شناسی STRUCTURAL BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مطالعات جوانان YOUTH STUDIES
* واحد درسی آسیب شناسی Master of Pathology
* واحد درسی پزشکی (پزشکی خانواده) Master of Medicine (Family Medicine)
* واحد درسی پزشکی (کودکان) Master of Medicine (Pediatrics)
* واحد درسی پزشکی (اعصاب و روان) Master of Medicine (Psychiatry)
* واحد درسی بهداشت عمومی Master of Public Health
* واحد درسی دکترای بهداشت عمومی Doctor of Public Health
ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه UPM
Faculty of Veterinary Medicine

دانشكده دامپزشكي

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق بيهوشي ANAESTHESIOLOGY AND  ANALGESIC
* * واحد درس و تحقيق آناتومی و بافت شناسی ANATOMY AND HISTOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی جانوری ANIMAL PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق رفاه حیوانات ANIMAL WELFARE
* * واحد درس و تحقيق بهداشت آبزيان AQUATIC ANIMAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق پزشكي پرندگان AVIAN MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق باكتري شناسي BACTERIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق آسیب شناسی بالینی CLINICAL PATHOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اپيدمي شناسي EPIDEMIOLOGY AND PUBLIC  HEALTH
* * واحد درس و تحقيق پزشكي اسب EQUINE MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق پزشكي حيوانات آزمايشگاهي LABORATORY ANIMAL MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق تغذیه NUTRITION
* * واحد درس و تحقيق پاراسيتولوژي PARASITOLOGY
* * واحد درس و تحقيق پاتولوژي PATHOLOGY
* * واحد درس و تحقيق رادیولوژی و تصویربرداری RADIOLOGY AND IMAGING
* * واحد درس و تحقيق پزشكي نشخوار كنندگان RUMINANT MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق پزشكي حيوانات كوچك SMALL ANIMAL MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق جراحي SURGERY
* * واحد درس و تحقيق پزشکی خوکی SWINE MEDICINE
* * واحد درس و تحقيق سيتو ژنسيس THERIOGENOLOGY AND CYTOGENETICS
* * واحد درس و تحقيق ویروس شناسی VIROLOGY
* * واحد درس و تحقيق حیات وحش و بهداشت حیوانات هایخارجی WILDLIFE AND EXOTIC ANIMAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق تجارت محصولات کشاورزی AGRIBUSINESS
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی حیوانات ANIMAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق تولید فرآورده های دامی ANIMAL PRODUCTION
* * واحد درس و تحقيق علوم حیوانات ANIMAL SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق آبزی پروری AQUACULTURE
* * واحد درس و تحقيق بیوشیمی BIOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی سرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک و اصلاح GENETICS AND BREEDING
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی ایمنی IMMUNOBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
* * واحد درس و تحقيق واکسن و درمان VACCINE AND THERAPEUTICS
* واحد درسی دامپزشکی Veterinary Medicine
FACULTY OF ENGINEERING

دانشکده مهندسی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق مهندسی هوا فضا AEROSPACE ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مکانیزاسیون کشاورزی و اتوماسیون AGRICULTURAL MECHANISATION AND AUTOMATION
* * واحد درس و تحقيق مهندسی فرآیند های کشاورزی AGRICULTURAL PROCESS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی ضایعات کشاورزی AGRICULTURAL WASTE ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی خودرو AUTOMOTIVE ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی بیوشیمی BIOCHEMICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی پزشکی BIOMEDICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی شیمی CHEMICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق کامپیوتر و سیستم های جاسازی شده مهندسی COMPUTER AND EMBEDDED SYSTEMS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق روش های محاسباتی در مهندسی COMPUTATIONAL METHODS IN ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی سیستم کنترل CONTROL SYSTEM ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی برق و قدرت ELECTRICAL POWER ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی الکترونیک ELECTRONIC ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی محیط زیست ENVIRONMENTAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق ساختارهای مزرعه FARM STRUCTURES
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد غذایی FOOD ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی ژئوتکنیک و زمین شناسی GEOTECHNICAL AND GEOLOGICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی جغرافیایی GEOSPATIAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق جغرافیای سیستم اطلاعات GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEM
* * واحد درس و تحقيق مهندسی بزرگراه و حمل و نقل HIGHWAY AND TRANSPORTATION ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی صنایع INDUSTRIAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد MATERIALS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی تولید MANUFACTURING SYSTEMS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مکانیک MECHANICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی بسته بندی PACKAGING ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی فوتونیک PHOTONICS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مدیریت پروژه PROJECT MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق سنجش از دور REMOTE SENSING
* * واحد درس و تحقيق ایمنی، بهداشت و مدیریت اورژانس SAFETY, HEALTH AND EMERGENCY MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق پردازش سیگنال SIGNAL PROCESSING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی آب و خاک SOIL AND WATER ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی سازه STRUCTURAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی منابع آب WATER RESOURCES ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق ارتباطات و مهندسی شبکه های بیسیم WIRELESS COMMUNICATIONS  AND NETWORKS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق شبکه های کامپیوتری COMPUTER NETWORKS
* * واحد درس و تحقيق فناوری سنسور SENSOR TECHNOLOGY
* واحد درسی پاسخ اضطراری و برنامه ریزی Emergency Response and  Planning
* واحد درسی مدیریت مهندسی Engineering Management
* واحد درسی مهندسی محیط زیست Environmental Engineering
* واحد درسی مدیریت تکنولوژی محیط زیست Environmental Technology Management
* واحد درسی بزرگراه و مهندسی حمل و نقل Highway and Transportation Engineering
* واحد درسی نوآوری و مهندسی طراحی Innovation and Engineering Design
* واحد درسی مهندسی سیستم های ساخت و تولید Manufacturing Systems Engineering
* واحد درسی ایمنی فرایند و پیشگیری کاهش Process Safety and Loss Prevention
* واحد درسی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی Remote Sensing and GIS
* واحد درسی مهندسی سازه و ساخت و ساز Structural Engineering and Constructions
* واحد درسی مدیریت آب Water Management
FACULTY OF ENVIRONMENTAL STUDIES

دانشکده مطالعات زیست محیطی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق آموزش محیط زیست و اخلاق ENVIRONMENTAL EDUCATION AND ETHICS
* * واحد درس و تحقيق آب شناسی محیط زیست و هیدروژئولوژی ENVIRONMENTAL HYDROLOGY AND HYDROGEOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اقتصاد محیط زیست، مدیریت برنامه ریزی ENVIRONMENTAL ECONOMICS, PLANNING AND MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق سیاست محیط زیست و حکومت ENVIRONMENTAL POLICY AND GOVERNANCE
* * واحد درس و تحقيق کنترل آلودگی ENVIRONMENTAL POLLUTION CONTROL TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق کیفیت محیط زیست و حفاظت ENVIRONMENTAL QUALITY AND CONSERVATION
* * واحد درس و تحقيق سیستم محیط زیست و مدل سازی ENVIRONMENTAL SYSTEM AND MODELING
* * واحد درس و تحقيق دریا و اکوسیستم آب شیرین MARINE AND FRESHWATER ECOSYSTEM
* واحد درسی محیط زیست Environment
FACULTY OF FOOD SCIENCE AND TECHNOLOGY

دانشکده علوم و فنون مواد غذایی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی مواد غذایی FOOD BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مدیریت مواد غذایی FOOD MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق ایمنی مواد غذایی FOOD SAFETY
* * واحد درس و تحقيق علوم مواد غذایی FOOD SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق مدیریت خدمات مواد غذایی FOOD SERVICE MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق فناوری مواد غذایی FOOD TECHNOLOGY
* واحد درسی صنایع غذایی Food Technology
* واحد درسی ایمنی مواد غذایی و تضمین کیفیت Food Safety and Quality Assurance
ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه UPM
FACULTY OF FORESTRY

دانشکده جنگلداری

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق منابع طبیعی و فناوری BIORESOURCE AND TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مدیریت جنگل و علوم زیست محیطی FOREST MANAGEMENT AND ECOSYSTEM SCIENCES
* * واحد درس و تحقيق اکوتوریسم و خلق مجدد پایدار SUSTAINABLE RECREATION AND ECOTOURISM
* * واحد درس و تحقيق مدیریت محیط زیست وحیات وحش WILDLIFE ECOLOGY AND MANAGEMENT
FACULTY OF SCIENCE

دانشکده علوم

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق شیمی تجزیه ANALYTICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق ریاضی کاربردی APPLIED MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق فیزیک کاربردی APPLIED PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق حفاظت از منابع طبیعی و تنوع زیستی BIODIVERSITY AND CONSERVATION OF NATURAL RESOURCES
* * واحد درس و تحقيق تجزیه CATALYSIS
* * واحد درس و تحقيق محیط زیست ECOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک GENETICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی معدنی INORGANIC CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق علم مواد MATERIALS SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق تحلیل عددی NUMERICAL ANALYSIS
* * واحد درس و تحقيق شیمی آلی ORGANIC CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق فیزیک PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی فیزیک PHYSICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی گیاهان PLANT PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات محض PURE MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق آمار STATISTICS
* * واحد درس و تحقيق فیزیک نظری و محاسباتی THEORETICAL AND COMPUTATIONAL PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی نظری و شیمی محاسباتی THEORETICAL AND COMPUTATIONAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق مواد پیشرفته ADVANCED MATERIALS
* * واحد درس و تحقيق گسترش کشاورزی AGRICULTURAL EXTENSION
* * واحد درس و تحقيق فناوری کشاورزی AGRICULTURAL TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی جانوری ANIMAL PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق تولید فرآورده های دامی ANIMAL PRODUCTION
* * واحد درس و تحقيق آبزی پروری AQUACULTURE
* * واحد درس و تحقيق بهداشت آبزیان AQUATIC ANIMAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آبزیان AQUATIC BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق باکتری شناسی BACTERIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوشیمی BIOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق طراحی و فن آوری ترکیبات زیستی BIOCOMPOSITE TECHNOLOGY AND DESIGN
* * واحد درس و تحقيق مدیریت منابع طبیعی BIORESOURCE MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق درمانشناسی زیستی BIOTHERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی سرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اقتصاد ECONOMICS
* * واحد درس و تحقيق انرژی ENERGY
* * واحد درس و تحقيق آفات ENTOMOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی محیط زیست ENVIRONMENTAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بهداشت محیط ENVIRONMENTAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق حفاظت و کیفیت محیط زیست ENVIRONMENTAL QUALITY AND CONSERVATION
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آنزیم ENZYME BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اپیدمیولوژی و آمار زیستی EPIDEMIOLOGY AND BIOSTATISTICS
* * واحد درس و تحقيق اپیدمیولوژی و بهداشت EPIDEMIOLOGY AND PUBLIC HEALTH
* * واحد درس و تحقيق آبزیان علوم FISHERIES SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد غذایی FOOD ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق توسعه محصولات حلال HALAL PRODUCTS DEVELOPMENT
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی صنعتی INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق دریا و اکوسیستم آب شیرین MARINE AND FRESHWATER ECOSYSTEM
* * واحد درس و تحقيق انگل شناسی پزشکی MEDICAL PARASITOLOGY
* * واحد درس و تحقيق شیمی دارویی MEDICINAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق متابولومیکی METABOLOMICS
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی میکروبی MICROBIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق میکروبیولوژی MICROBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی MOLECULAR BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق نانوپزشکی NANOMEDICINE
* * واحد درس و تحقيق علوم نانو NANOSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق نانوتکنولوژی NANOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق علوم اعصاب NEUROSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق مدیریت آفت PEST MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فیتوشیمی PHYTOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی گیاهی PLANT BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیماری شناسی گیاهی PLANT PATHOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فناوری سنسور SENSOR TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق سلول های بنیادین STEM CELL
* * واحد درس و تحقيق سازه و زیست شناسی STRUCTURAL BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مدیریت حیات وحش و محیط زیست WILDLIFE ECOLOGY AND MANAGEMENT
* واحد درسی آمار کاربردی Applied Statistics
HALAL PRODUCTS RESEARCH INSTITUTE

موسسه پژوهش محصولات حلال

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق علوم محصولات حلال HALAL PRODUCTS SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق توسعه محصولات حلال HALAL PRODUCTS DEVELOPMENT
* * واحد درس و تحقيق مدیریت محصولات حلال HALAL PRODUCTS MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق شریعت و قوانین حلال SHARIAH AND HALAL LAWS
INSTITUTE FOR MATHEMATICAL RESEARCH

موسسه تحقیقات ریاضی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات سازه و تحلیلی ANALYTICAL AND STRUCTURAL MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق آمار کاربردی و محاسباتی APPLIED AND COMPUTATIONAL STATISTICS
* * واحد درس و تحقيق تحقیق در عملیات محاسباتی COMPUTATIONAL OPERATIONS RESEARCH
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات محاسباتی COMPUTATIONAL MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق الکترومغناطیس محاسباتی COMPUTATIONAL ELECTROMAGNETICS
* * واحد درس و تحقيق ساختارهای محاسبه و محاسبات علمی COMPUTABLE STRUCTURES AND SCIENTIFIC COMPUTING
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات قومی ETHNOMATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق دینامیک سیالات FLUID DYNAMICS
* * واحد درس و تحقيق تاریخ و فلسفه ریاضیات HISTORY AND PHILOSOPHY OF MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق رمزنگاری ریاضی MATHEMATICAL CRYPTOGRAPHY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسیریاضی ومحاسباتی MATHEMATICAL AND COMPUTATIONAL BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات مالی MATHEMATICAL FINANCE
* * واحد درس و تحقيق ریاضی فیزیک و مهندسی MATHEMATICAL PHYSICS AND ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق آموزش ریاضیات MATHEMATICS EDUCATION
* * واحد درس و تحقيق محاسبات موازی و توزیع شده PARALLEL AND DISTRIBUTED COMPUTING
* * واحد درس و تحقيق امنیت در محاسبات SECURITY IN COMPUTING
INSTITUTE OF ADVANCED TECHNOLOGY

موسسه فناوری پیشرفته

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق مواد پیشرفته ADVANCED MATERIALS
* * واحد درس و تحقيق انرژی ENERGY
* * واحد درس و تحقيق مهندسی سبز GREEN ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق علوم نانو NANOSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق نانوتکنولوژی NANOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فناوری سنسور SENSOR TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اتوماسیون و مکانیزاسیون کشاورزی AGRICULTURAL MECHANISATION AND AUTOMATION
* * واحد درس و تحقيق شیمی تجزیه ANALYTICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق مهندسی شیمی CHEMICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی الکترونیک ELECTRONIC ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد MATERIALS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق علم مواد MATERIALS SCIENCE
INSTITUTE OF BIOSCIENCE

موسسه علوم زیستی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آبزیان AQUATIC BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق درمانشناسی زیستی BIOTHERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق تنوع زیستی دریایی و محیط زیست MARINE ECOLOGY AND BIODIVERSITY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسیسرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی پزشکی MEDICAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق شیمی دارویی MEDICINAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی MOLECULAR BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق متابولومیکی METABOLOMICS
* * واحد درس و تحقيق نانوپزشکی NANOMEDICINE
* * واحد درس و تحقيق فیتوشیمی PHYTOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق واکسن و درمان VACCINE AND THERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی و بیوانفورماتیک سیستم BIOINFORMATIC AND SYSTEM BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی سلول CELL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آنزیم ENZYME BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک GENETICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی ایمنی IMMUNOBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی صنعتی INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اکوسیستم های آب شیرین و دریایی MARINE AND FRESHWATER ECOSYSTEM
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی میکروبی MICROBIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
INSTITUTE OF GERONTOLOGY

موسسه علوم سال خوردگان

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق سال خوردگان GERONTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق پزشکی سال خوردگان MEDICAL GERONTOLOGY
* * واحد درس و تحقيق سال خوردگان اجتماعی SOCIAL GERONTOLOGY

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه UPM
FACULTY OF FORESTRY

دانشکده جنگلداری

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق منابع طبیعی و فناوری BIORESOURCE AND TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مدیریت جنگل و علوم زیست محیطی FOREST MANAGEMENT AND ECOSYSTEM SCIENCES
* * واحد درس و تحقيق اکوتوریسم و خلق مجدد پایدار SUSTAINABLE RECREATION AND ECOTOURISM
* * واحد درس و تحقيق مدیریت محیط زیست وحیات وحش WILDLIFE ECOLOGY AND MANAGEMENT
FACULTY OF SCIENCE

دانشکده علوم

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق شیمی تجزیه ANALYTICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق ریاضی کاربردی APPLIED MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق فیزیک کاربردی APPLIED PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق حفاظت از منابع طبیعی و تنوع زیستی BIODIVERSITY AND CONSERVATION OF NATURAL RESOURCES
* * واحد درس و تحقيق تجزیه CATALYSIS
* * واحد درس و تحقيق محیط زیست ECOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک GENETICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی معدنی INORGANIC CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق علم مواد MATERIALS SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق تحلیل عددی NUMERICAL ANALYSIS
* * واحد درس و تحقيق شیمی آلی ORGANIC CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق فیزیک PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی فیزیک PHYSICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی گیاهان PLANT PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات محض PURE MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق آمار STATISTICS
* * واحد درس و تحقيق فیزیک نظری و محاسباتی THEORETICAL AND COMPUTATIONAL PHYSICS
* * واحد درس و تحقيق شیمی نظری و شیمی محاسباتی THEORETICAL AND COMPUTATIONAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق مواد پیشرفته ADVANCED MATERIALS
* * واحد درس و تحقيق گسترش کشاورزی AGRICULTURAL EXTENSION
* * واحد درس و تحقيق فناوری کشاورزی AGRICULTURAL TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فیزیولوژی جانوری ANIMAL PHYSIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق تولید فرآورده های دامی ANIMAL PRODUCTION
* * واحد درس و تحقيق آبزی پروری AQUACULTURE
* * واحد درس و تحقيق بهداشت آبزیان AQUATIC ANIMAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آبزیان AQUATIC BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق باکتری شناسی BACTERIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوشیمی BIOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق طراحی و فن آوری ترکیبات زیستی BIOCOMPOSITE TECHNOLOGY AND DESIGN
* * واحد درس و تحقيق مدیریت منابع طبیعی BIORESOURCE MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق درمانشناسی زیستی BIOTHERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی سرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اقتصاد ECONOMICS
* * واحد درس و تحقيق انرژی ENERGY
* * واحد درس و تحقيق آفات ENTOMOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی محیط زیست ENVIRONMENTAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بهداشت محیط ENVIRONMENTAL HEALTH
* * واحد درس و تحقيق حفاظت و کیفیت محیط زیست ENVIRONMENTAL QUALITY AND CONSERVATION
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آنزیم ENZYME BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اپیدمیولوژی و آمار زیستی EPIDEMIOLOGY AND BIOSTATISTICS
* * واحد درس و تحقيق اپیدمیولوژی و بهداشت EPIDEMIOLOGY AND PUBLIC HEALTH
* * واحد درس و تحقيق آبزیان علوم FISHERIES SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد غذایی FOOD ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق توسعه محصولات حلال HALAL PRODUCTS DEVELOPMENT
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی صنعتی INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق دریا و اکوسیستم آب شیرین MARINE AND FRESHWATER ECOSYSTEM
* * واحد درس و تحقيق انگل شناسی پزشکی MEDICAL PARASITOLOGY
* * واحد درس و تحقيق شیمی دارویی MEDICINAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق متابولومیکی METABOLOMICS
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی میکروبی MICROBIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق میکروبیولوژی MICROBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی MOLECULAR BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق نانوپزشکی NANOMEDICINE
* * واحد درس و تحقيق علوم نانو NANOSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق نانوتکنولوژی NANOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق علوم اعصاب NEUROSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق مدیریت آفت PEST MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فیتوشیمی PHYTOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی گیاهی PLANT BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیماری شناسی گیاهی PLANT PATHOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فناوری سنسور SENSOR TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق سلول های بنیادین STEM CELL
* * واحد درس و تحقيق سازه و زیست شناسی STRUCTURAL BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق مدیریت حیات وحش و محیط زیست WILDLIFE ECOLOGY AND MANAGEMENT
* واحد درسی آمار کاربردی Applied Statistics
HALAL PRODUCTS RESEARCH INSTITUTE

موسسه پژوهش محصولات حلال

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق علوم محصولات حلال HALAL PRODUCTS SCIENCE
* * واحد درس و تحقيق توسعه محصولات حلال HALAL PRODUCTS DEVELOPMENT
* * واحد درس و تحقيق مدیریت محصولات حلال HALAL PRODUCTS MANAGEMENT
* * واحد درس و تحقيق شریعت و قوانین حلال SHARIAH AND HALAL LAWS
INSTITUTE FOR MATHEMATICAL RESEARCH

موسسه تحقیقات ریاضی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات سازه و تحلیلی ANALYTICAL AND STRUCTURAL MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق آمار کاربردی و محاسباتی APPLIED AND COMPUTATIONAL STATISTICS
* * واحد درس و تحقيق تحقیق در عملیات محاسباتی COMPUTATIONAL OPERATIONS RESEARCH
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات محاسباتی COMPUTATIONAL MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق الکترومغناطیس محاسباتی COMPUTATIONAL ELECTROMAGNETICS
* * واحد درس و تحقيق ساختارهای محاسبه و محاسبات علمی COMPUTABLE STRUCTURES AND SCIENTIFIC COMPUTING
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات قومی ETHNOMATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق دینامیک سیالات FLUID DYNAMICS
* * واحد درس و تحقيق تاریخ و فلسفه ریاضیات HISTORY AND PHILOSOPHY OF MATHEMATICS
* * واحد درس و تحقيق رمزنگاری ریاضی MATHEMATICAL CRYPTOGRAPHY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسیریاضی ومحاسباتی MATHEMATICAL AND COMPUTATIONAL BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ریاضیات مالی MATHEMATICAL FINANCE
* * واحد درس و تحقيق ریاضی فیزیک و مهندسی MATHEMATICAL PHYSICS AND ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق آموزش ریاضیات MATHEMATICS EDUCATION
* * واحد درس و تحقيق محاسبات موازی و توزیع شده PARALLEL AND DISTRIBUTED COMPUTING
* * واحد درس و تحقيق امنیت در محاسبات SECURITY IN COMPUTING
INSTITUTE OF ADVANCED TECHNOLOGY

موسسه فناوری پیشرفته

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق مواد پیشرفته ADVANCED MATERIALS
* * واحد درس و تحقيق انرژی ENERGY
* * واحد درس و تحقيق مهندسی سبز GREEN ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق علوم نانو NANOSCIENCE
* * واحد درس و تحقيق نانوتکنولوژی NANOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فناوری سنسور SENSOR TECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اتوماسیون و مکانیزاسیون کشاورزی AGRICULTURAL MECHANISATION AND AUTOMATION
* * واحد درس و تحقيق شیمی تجزیه ANALYTICAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق مهندسی شیمی CHEMICAL ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی الکترونیک ELECTRONIC ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق مهندسی مواد MATERIALS ENGINEERING
* * واحد درس و تحقيق علم مواد MATERIALS SCIENCE
INSTITUTE OF BIOSCIENCE

موسسه علوم زیستی

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آبزیان AQUATIC BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق درمانشناسی زیستی BIOTHERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق تنوع زیستی دریایی و محیط زیست MARINE ECOLOGY AND BIODIVERSITY
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسیسرطان و سرطان شناسی CANCER BIOLOGY AND ONCOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی پزشکی MEDICAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق شیمی دارویی MEDICINAL CHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی MOLECULAR BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق متابولومیکی METABOLOMICS
* * واحد درس و تحقيق نانوپزشکی NANOMEDICINE
* * واحد درس و تحقيق فیتوشیمی PHYTOCHEMISTRY
* * واحد درس و تحقيق واکسن و درمان VACCINE AND THERAPEUTICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی و بیوانفورماتیک سیستم BIOINFORMATIC AND SYSTEM BIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی سلول CELL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی آنزیم ENZYME BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق ژنتیک GENETICS
* * واحد درس و تحقيق زیست شناسی ایمنی IMMUNOBIOLOGY
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی صنعتی INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق اکوسیستم های آب شیرین و دریایی MARINE AND FRESHWATER ECOSYSTEM
* * واحد درس و تحقيق بیوتکنولوژی میکروبی MICROBIAL BIOTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق فارماکولوژی و سم شناسی PHARMACOLOGY AND TOXICOLOGY
INSTITUTE OF GERONTOLOGY

موسسه علوم سال خوردگان

مقطع تحصیلی شيوه تحصيل رشته Program
دكترا ارشد
* * واحد درس و تحقيق سال خوردگان GERONTECHNOLOGY
* * واحد درس و تحقيق پزشکی سال خوردگان MEDICAL GERONTOLOGY
* * واحد درس و تحقيق سال خوردگان اجتماعی SOCIAL GERONTOLOGY


۱-
      رشته های بدون واحد تحقیق  Without Thesis

دسته ارشد- با شهریه واحدها ترم اول ترم دوم و ترم های بعدی ترم آخر شهریه هر واحد
علوم ارشد مدیریت کاشت ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۷۰۰
ارشد مدیریت منابع زمینی ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۷۰۰
ارشد علوم کامپیوتر ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۴۰۰
ارشد معماری مناظر ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۳۵۰
تمامی رشته های کارشناسی ارشد بدون واحد تحقیق در دانشکده مهندسی ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۳۵۰
ارشد محیط زیست ۲۳۵۰ ۲۰۵۰ ۲۰۵۰ ۴۰۰
ارشد آمار کاربردی ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۴۰۰
ارشد فن آوری غذا ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۵۰۰
علوم اجتماعی ارشد اقتصاد ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۴۰۰
تمامی رشته های کارشناسی ارشد بدون واحد تحقیق در دانشکده مطالعات آموزشی ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۳۵۰
تمامی رشته های کارشناسی ارشد بدون واحد تحقیق در دانشکده زبان و ارتباطات مدرن ۲۲۰۰ ۱۹۵۰ ۱۹۵۰ ۳۰۰

 

دسته ارشد- بدون شهریه واحدها ترم اول ترم دوم و ترم های بعدی ترم آخر
پزشکی ارشد پاتولوژی ۲۹۰۰ ۲۶۵۰ ۲۶۵۰
ارشد پزشکی (پزشکی خانواده) ۲۹۰۰ ۲۶۵۰ ۲۶۵۰
ارشد پزشکی (آسیب شناسی کودکان) ۲۹۰۰ ۲۶۵۰ ۲۶۵۰
ارشد پزشکی (روان پزشکی) ۲۹۰۰ ۲۶۵۰ ۲۶۵۰
ارشد سلامت عمومی ۲۹۰۰ ۲۶۵۰ ۲۶۵۰


۲-
      رشته هایی با واحد تحقیق With Thesis

کارشناسی ارشد دسته ترم اول ترم های دوم و سوم ترم چهارم ترم پنجم و ترم های بعدی
پزشکی ۷۰۰۰ ۴۱۰۰ ۳۶۰۰ ۴۳۵۰
علوم ۶۵۰۰ ۴۲۵۰ ۳۷۵۰ ۴۰۰۰
علوم اجتماعی ۵۷۵۰ ۳۸۵۰ ۳۳۵۰ ۳۶۰۰
۱٫       اگر پروپوزال قبل از زمان تعیین شده ارائه شود دانشجو میتواند ثبت نام کند و ۳۵۰ رینگت تنها برای ترم بعدی پرداخت نماید .

۲٫       اگر لازم باشد که پروپوزال خود را دوباره ارائه دهید ، هزینه ارائه دوباره پروپوزال شما ۱۵۰۰ رینگت می باشد .

 

دکترا دسته ترم اول ترم های دوم و چهارم ترم پنجم و ششم ترم هفتم و ترم های بعدی
پزشکی ۸۷۶۲٫۵۰ ۵۵۶۲٫۵۰ ۵۰۰۰ ۵۵۰۰
علوم ۷۱۱۲٫۵۰ ۵۱۶۲٫۵۰ ۴۶۰۰ ۵۱۰۰
علوم اجتماعی ۵۷۶۲٫۵۰ ۴۰۱۲٫۵۰ ۳۴۵۰ ۳۸۰۰
۱٫       اگر پروپوزال قبل از زمان تایید شده ارائه شود دانشجو میتواند ثبت نام کند و ۳۵۰ رینگت تنها برای ترم بعدی پرداخت نماید .

۲٫       اگر لازم باشد که پروپوزال خود را دوباره ارائه دهید ، هزینه ارائه دوباره پروپوزال شما ۲۲۵۰ رینگت می باشد .

 

سایر هزینه ها (دانشجویان بین المللی) :

 

ویزا : ۱۰۰ – ۲۰ رینگت (بستگی به کشور مبدا دارد)

پاسپورت دانشجویی : ۶۰ رینگت / برای هر درخواست

پاسپورت Social : ۹۰ رینگت / برای هر درخواست

پاسپورت ویژه : ۱۰۰ رینگت (اگر درخواست تمدید پاسپورت دانشجویی دیر صورت گیرد)

سفر بدون ویزا : ۵۰۰ رینگت (برای دانشجویانی که بدون ویزا وارد کشور می شوند)

personal bond : ۲۰۰۰ – ۲۰۰ رینگت (بستگی به کشور مقصد دارد)

سرویس اتوبوس کمپ : ۱۵ رینگت در هر ماه

بیمه سلامتی : ۳۲۶٫۶۰ رینگت سالیانه (در مدت زمان های معین تغییر می کند)

طرح سلامت پزشکی UPM  برای همسر و فرزندان : ۵۰ رینگت برای هر شخص

 

 1. همسر (شوهر / زن) دانشجوی تحصیلات تکمیلی باشد .
 2. فرزندان (فرزندان دانشجویان تحصیلات تکمیلی زیر ۱۸ سال)
 3. این طرح برای افراد ذکر شده درزیر قابل استفاده نمی باشد :

–          معوق گذاشتن تحصیلات به طور موقت

–          قبول نشدن در آزمون پایان ترم

–          مرخصی گرفتن

 

چکاپ پزشکی : ۲۰۰ رینگت

 

زبان انگلیسی موردنیاز

 

 دوره ای آموزش زبان TEP

حداقل مدرک مورد نیاز زبان  انگلیسی  در دانشگاه یو پی ام:

۵۵۰ TOEFL (Paper based)

۷۹- ۸۰ TOEFL (Internet Based)

Band ۶ (IELTS) Academic English

 دانشجویانی که پذیرش مشروط دریافت نموده اند و نمرات زبان آنها به شرح زیر باشد در دانشکده زبان دانشگاه یوپی ام باید چند واحد زبان را بگذرانند

 

۵۰۰ – ۵۴۹ TOEFL (Paper based)

۶۱- ۷۸ TOEFL (Internet Based)

Band 5.5 (IELTS) Academic English

Pass Level 107 (CIEP) from ELS, UPM

Academic Reading (2 واحد)

Speaking and Presentation Skills (3 واحد)

Academic Writing (3 واحد)

Grammar & Editing (2 واحد)

 گذراندن این دوره ها اجباری می باشد و دانشجویان باید ترم اول کل این واحد ها را بردارند و بگذرانند , البته اگر موفق به پاس کردن نشوند مجدد ترم بعد باید موفق به گذراندن آن شوند و بابت هر واحد ۲۰۰ رینگت پرداخت نمایند.

 جدول هزینه ها

۱٫ TEP Course 

Academic Reading

۴۰۰٫۰۰

Speaking & Presentation Skills

۶۰۰٫۰۰

Academic Writing

۶۰۰٫۰۰

هزینه کل این واحدها وهزینه کتاب (RM) 1, 600

 ۲٫

Academic Reading

۴۰۰٫۰۰

Speaking & Presentation Skills

۶۰۰٫۰۰

Academic Writing

۶۰۰٫۰۰

Grammar & Editing 400.00

هزینه کل این واحدها وهزینه کتاب (RM) 2, 000

 ۳.

English Academic Writing

English Speaking & Presentation Skill

English Speaking & Presentation Skill

هزینه کل این واحدها وهزینه کتاب (RM) 1, 716.00

 ۴.

Reading & Vocabulary

Reading & Vocabulary

Grammar & Editing

هزینه کل این واحدها وهزینه کتاب (RM) 2, 195.00

دوره های آموزش زبان فشرده IEP

دوره های IEP  برای دانشجویانی که با تافل ۴۵۰ تا ۴۹۹ و آیلتس ۴ تا ۴٫۵ که پذیرش مشروط دریافت کرده اند ارائه می شود . این دوره ۳۶۰ ساعت آموزشی جهت آمادگی زبان انگلیسی جهت ورود ادامه تحصیل می باشد.

محتوای این دوره را در زیر ملاحظه نمایید

مهارت صحبت کردن و شنیدن(۱۲۰ ساعت)

مهارت خواندن (۸۰ ساعت)

مهارت نوشتن (۱۶۰ ساعت)

 

مدت زمان آموزش IEP

۱۲ هفته

برنامه آموزشی

دوشنبه تا جمعه  ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر

۸ تا ۱۰ و ۱۰:۳۰ تا ۱۲ و ۲ تا ۳:۱۵ و ۳:۴۵ تا ۵

هزینه آموزش ۴۷۵۰ رینگت

دوره های فشرده زبان CIEP

این دوره جهت آموزش در حد مطلوب و ورود دانشجویان به کلاسهای دانشگاه می باشد. این دوره ای بصورت تمام وقت می باشدو ۲۸ ساعت آموزشی در طول یک هفته  و هر ۴ هفته یک دوره آموزشی را شامل می شود, دوره ها از شماره ۱۰۰ تا ۱۰۹ می باشد و ار مبتدی تا پیشرفته تقسیم بندی شده است.

مراحل ثبت نام:

مرحله اول

انجام آزمون تایید سطح و هزینه آزمون ۱۵۰ رینگت می باشد

مرجله دوم

تکمی کردن فرمها برای ثبت نام به عنوان non-graduate   در آموزش دانشگاه SGS

(۱۶ هفته _ ۴ دوره )

هزینه ها عنوان No
۸,۳۰۰ رینگت CIEP  ۴ دوره ۱
۸۰۰ کتاب و کتابخوانه ۲
۹,۱۰۰,۰۰۰ مجموع

دانشجویانی که نیاز به گذراندن دوره های ۱۰۷ ,۱۰۸ و ۱۰۹ را نیز دارند باید هزینه آنرا نیز بپردازند

(۴ هفته –یک دوره )ماههای اضافی

هزینه ها عنوان No
۲۰۷۵ CIEP  یک  دوره ۱
۲۰۰ کتاب و کتابخوانه ۲
۲,۲۷۵ رینگت مجموع

هزینه ماههای اضافه  برای کسانیست که که دوره ۱۶ هفته را تکمیل نموده اند اما هنوز نیاز به آموزش بیشتر تا اخذ سطح مورد نیاز دارند.

 

درخواست برای کمک هزینه تحصیلی تحقیقاتی فارغ التحصیلان اينترنشنال (آی جی آر اف )ترم دوم۲۰۱۴/۲۰۱۵

دانشگاه پوترا مالزی اعلام می دارد که دانشجويان اينترنشنال مي توانند براي کمک هزینه تحقیقاتی ثبت نام كنند.

 1. A) مدارک مورد نیاز درخواست  
 2. این نوع درخواست تنها برای دانشجویان اينترنشنال دانشگاه یو پی ام که در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد ( همراه با پروپوزال ) یا دکترا ثبت نام کرده اند می باشد که این افراد باید دارای شرایط زیر باشند :
 3. I)داوطلب باید دانشجوی دانشگاه یو پی ام با وضعیت تحصیلی خوب باشد. داوطلبی که دوره کارآموزی یا آزمایشی خود را در این دانشگاه می گذراند و یا تحصیلات خود را به تعویق انداخته است نمی تواند در این بخش تقاضا نماید.
 4. II)ترم جاری برای داوطلبین مقطع کارشناسی ارشد نباید بیش از سه ترم و برای داوطلبین مقطع دکترا بیش از ۵ ترم طول بکشد .

III)              داوطلب نباید در بخش تحصیلات تکمیلی که به صورت دو بخشی می باشد ثبت نام کند.

 1. داوطلب باید مدارک زبان مورد نیاز را نیز به ترتیب زیر داشته باشد :
 • آیلتس ( نمره ۶ ) ، یا
 • تافل – حداقل نمره آزمون کتبی ۵۵۰ ، حداقل نمره آزمون کامپیوتری ۲۱۴ ، حداقل نمره آزمون اینترنتی  ۸۰-۷۹ ،یا
 • گذراندن دوره انگلیسی ثالث ( تی ای پی )
 1. هر داوطلب باید مدارک زیر را نیز با خود به همراه داشته باشد :

(i           کپی پاسپورت

(ii        کپی از نامه آفر / کپی ازنتیجه آخرین ترم تحصیلی

(iii       کپی از مدرک آیلتس / تافل

(i         نامه از سفارت کشور داوطلب که مشخص کند این دانشجو تا به حال از هیچ یک از نمایندگی ها یا هیچ دولتی هیچ گونه کمک مالی / کمک هزینه تحصیلی / درآمدی دریافت نکرده است

 1. ii)       نشریات ( نشریه ای که در حین تحصیل در دانشگاه یو پی ام منتشر شده باشد)
 2. به نامه درخواستی که پس از تاریخ ذکر شده به دست این بخش برسد ترتیب اثر داده نمی شود.

  (Bهزینه های پرداختی به وسیله کمک هزینه تحصیلی

داوطلبی که موفق به اخذ کمک هزینه تحصیلی می شود موارد زیر را دریافت می کند :

(i    هزینه تحصیل در دانشگاه که خود دانشگاه یو پی ام آن را پرداخت می کند.

(ii   ماهیانه مبلغی در حدود ۱۷۰۰ رینگت برای دانشجوی دوره دکترا و ۱۵۰۰ رینگت برای دانشجوی دوره کارشناسی ارشد.

 (C  طول مدت کمک هزینه تحصیلی

دوره دکترا : حداکثر ۶ ترم

دوره کارشناسی ارشد : حداکثر ۴ ترم

(D  فرم درخواست

فرم درخواست کمک هزینه تحقیقاتی بخش فارغ التحصیلی دانشجويان اينترنشنال را می توانید از پرتال مربوط به دانشجویان (جی اس – فرم ۴۳ ) دانلود کنید . فرم درخواست تکمیل شده باید قبل از ۱۵ ژانویه ۲۰۱۵ به آدرس زیر فرستاده شود :

Dean

School of graduate studies

Zone4 off jalan stadium

University putra Malaysia

۴۳۴۰۰ UPM serdang

( Attn. : scholarship Unit ) بخش فارغ التحصیلی دانشجویان (SGS)

تقویم تحصیلی دانشجویان فارغ التحصیل

ترم اول ۲۰۱۵/۲۰۱۴ (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴ – ۱۷ فوریه ۲۰۱۵)

همه دانشجویان جهت ثبت نام هرترم باید شهریه دانشگاه و هزینه واحدها را پرداختنمایند.

ثبت نام دانشجویان جدید ۲۷ آگوست ۲۰۱۴ – ۷ سپتامبر ۲۰۱۴ (۲ هفته)

(غیر ازروزهای شنبه ، یک شنبه و تعطیلات عمومی)

ثبت نام آنلاین برای دانشجویان قدیمی

http://www.sgs.upm.edu.my

 

۷ آگوست ۲۰۱۴ – ۹ سپتامبر ۲۰۱۴ (۵ هفته)
روز اول شروع ترم ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴

 

کلاس ها ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴ – ۱۱ نوامبر ۲۰۱۴ (۹ هفته)
تعطیلات میان ترم ۱۲ نوامبر ۲۰۱۴ – ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ (۱ هفته)
کلاس ها ۱۹ نوامبر ۲۰۱۴ – ۲۳ دسامبر ۲۰۱۴ (۵ هفته)
هفته امتحانات ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ – ۱۳ ژانویه ۲۰۱۵ (۲ هفته)
تعطیلات پایان ترم ۱۴ ژانویه ۲۰۱۵ – ۱۷ فوریه ۲۰۱۵ (۵ هفته)
آخرین روز انتخاب واحدها ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴
آخرین روز حذف واحدها ۲۸ اکتبر ۲۰۱۴
اعلام آنلاین گزارش پیشرفت دانشجویان (فرم GS-11)

آخرین فرصت (برای دانشجویانی که رشته آنها با پروپوزال می باشد)

۱۰ ژانویه ۲۰۱۵
ترم اول ۲۰۱۳/۲۰۱۲  آخرین فرصت ارائه پروپوزال ۱۷ فوریه ۲۰۱۵

 

(امضاء کمیته آزمون پروپوزال توسط کمیته بخش فارغ التحصیلان دانشگاه پیش از ارائه پروپوزال لازم می باشد )

 • اگر پروپوزال پیش از آخرین فرصت ارائه گردد دانشجو ملزم به ثبت نام و پرداخت ۳۵۰ رینگت تنها برای ترم دوم ۲۰۱۵/۲۰۱۴ می باشد
 • برای ارائه پروپوزال پس از آخرین فرصت تعیین شده دانشجو ملزم به پرداخت کل شهریه ثبت نام می باشد

آخرین فرصت ارائه درخواست برای بازنگری نمرات ، و درخواست آنلاین برای بازنگری پایانی   ۲ هفته پس از اعلام نتایج (تاریخ پرینت نتایج)

آخرین فرصت گرفتن مرخصی برای دانشجویان قدیمی که برای ترم اول ۲۰۱۵/۲۰۱۴ ثبت نام نکرده اند ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴

 

***ممکن است دانشجویی که برای ترم اول ۲۰۱۳/۲۰۱۲ ثبت نام کرده است ، درخواست مرخصی برای ترمی که کمتر از ۷ هفته پس از شروع ترم جدید می باشد بدهد ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴ – ۲۸ اکتبر ۲۰۱۴ (۷ هفته)
***دانشجویانی که در طول دو هفته اول شروع ترم با موافقت رئیس بخش فارغ التحصیلی دانشجویان درخواست مرخصی داده اند می توانند شهریه تحصیلی خود را پس بگیرند ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴ – ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴

۲ ) هفته )

نکات مهم :

 1. تمامی دانشجویان بین المللی باید برای طرح بیمه سلامتی دانشجویان بین المللی مبلغ ۳۱۶ رینگت پرداخت نمایند .
 2. برای ثبت نام واحدهای درسی در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴ ، یک هزینه ثبت نام تاخیری برابر با ۱۰۰ رینگت باید پرداخت شود .
 3. دانشجویی که ثبت نام دروس خود را انجام نداده و / یا شهریه خود را تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴ پرداخت نکرده است اجازه تحصیل در این دانشگاه را ندارد .
 4. تمامی دانشجویان ملزم به ثبت نام حداقل ۶ واحد درسی و حداکثر ۱۵ واحد درسی در هر ترم می باشند .
 5. تمامی دانشجویان در رشته هایی که احتیاج به ارائه پروپوزال می باشند ملزم به ثبت نام برای ارشد همراه با پروپوزال (SPS5999)/ دکترا همراه با پروپوزال (SPS6999) در هر ترم می باشند .
 6. تمامی دانشجویان بین المللی باید در دروس پایه مهارت مالایی(BBM1401)به عنوان معیار ممیزی در ترم اول ثبت نام نمایند و این دروس  را بگذرانند .
 7. هزینه ها از طریق CIMBClicksپرداخت می گردد . (لطفاً مراجعه شود به :
 8. www.bursar.upm.edu.my/CIMBClicks)

تمامی تاریخها ممکن است تغییر کنند.

مقطع دکترا و کارشناسی ارشد (همراه با پروپوزال) بدون واحد درسی
 از تاریخ سپتامبر ۲۰۱۲ ، تمامی مقاطع ارشد و دکترای این دانشگاه در شرایطی بدون واحد درسی برای متقاضیانی که واجد شرایط زیر باشند در نظر گرفته شده است . اما ، دانشجویانی که ترجیح می دهند رشته ای را انتخاب کنند که همراه با واحد درسی باشد می توانند رشته های همراه با واحد درسی را انتخاب نمایند .

برای مقطع دکترا بدون واحد درسی ، متقاضیان باید با توجه به نیازمندی ها و شرایط دانشکده / آموزشگاه شرایط زیر را دارا باشند :

a)      داشتن مدرک کارشناسی ارشد با واحد درسی در زمینه تحصیلی با حداقل معدل B ، یا

b)      داشتن مدرک کارشناسی ارشد با پروپوزال و سابقه کاری در زمینه تحصیلی ، یا

c)       داشتن مدرک کارشناسی در زمینه تحصیلی با حداقل معدل ۳٫۷۵ .

برای مقطع کارشناسی ارشد بدون واحد درسی ، متقاضیان باید با توجه به نیازمندی ها و شرایط دانشکده / آموزشگاه شرایط زیر را دارا باشند :

a)      داشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل ۳٫۰ یا

b)      داشتن حداقل ۳ سال سابقه کاری در زمینه تحصیلی .

 

استخدام در دانشگاه یو پی ام
اگر می خواهید در طول تحصیل خود یک کار نیمه وقت داشته باشید ، به یاد داشته باشید که قوانین مشخصی در رابطه با استخدام شما توسط دپارتمان مهاجرت مالزی تعیین شده است . به دانشجویان اجازه داده می شود تنها ۲۰ ساعت در هفته در طول تعطیلات بین ترم در موارد زیرکار کنند :

·         رستوران ها

·         پمپ بنزین ها

·         مینی کارکت ها

·         هتل ها

پیش از اینکه کار پاره وقت خود را شروع کنید ، در ابتدا باید یک درخواست به بخش ویزا و پاسپورت بین المللی یو پی ام ارائه دهید ، که این درخواست شما از آنجا سپس به اداره مهاجرت دولت منتقل شود . اگر با درخواست شما موافقت شود ، مجاز بودن شما برای کار کردن در پاسپورت قید می شود .

 

جوایز و  شناخت دانشگاه یو پی ام در سطح بین المللی
 

سال عنوان وقایع
۲۰۱۳ جوایز بهترین B-School آسیا تحت توزیع جوایز برجسته به گروه آموزشی معاون رئیس دانشگاه یو پی ام ، Dato’ Ir. Dr. Radin Umar Radin Sohadi جایزه بهترین B-School آسیا را  برای انجام تعهداتش به صورت ممتاز در زمینه مطالعات تجاری با هیئت مشاوره آسیا  CMO و  همکاری با انجمن مشاوره کنگره  Brand را دریافت  نمود .
جوایز آکادمیک ملی سال ۲۰۱۰ ۵ تن از اعضای آکادمیک یو پی ام جایزه آکادمیک ملی (NAA) را از وزارت آموزش تحصیلات تکمیلی  (MOHE) دریافت نمودند که دلیل آن ممتاز بودن در زمینه آموزش و تحقیقات و انتشار آن به جامعه و دولت می باشد .
۲۰۱۲ مرکز آموزش تحصیلات تکمیلی برتر  (HiCoE) موسسه  Bioscience پایه ممتاز مرکز  آموزش تحصیلات تکمیلی (HiCoE) را دریافت نمود .
موسسه Royal Charteredبهداشت محیطی (CIEH) اولین موسسه دولتی در مالزی که توسط   موسسهRoyal Chartered بهداشت محیطی (CIEH) لندن به  دلیل داشتن رشته کارشناسی بهداشت شغلی و محیط زیست به رسمیت شناخته شده است .
Webometrics Ranking Web دانشگاه های جهان دریافت اولین رتبه در  Webometrics Ranking Web دانشگاه های جهان و ۴icu.org University Web Ranking
دانشگاه بین المللی GreenMetric رنکینگ  ۲۰۱۰ دریافت رنکینگ ۶ در GreenMetric World University Ranking 2010 که توسط دانشگاه های اندونزی سازمان دهی شده است .
QS-World University Ranking دریافت رنکینگ ۳۱۹ در QS-World University Ranking سازمان دهی شده توسط Quacquarelli Symonds
QS-Asian University Ranking دریافت رنکینگ ۷۷ در  QS-Asian University Ranking سازمان دهی شده توسط  Quacquarelli Symonds
SETARA 2009 Rating دریافت  Tier 5 (ممتاز) در SETARA 2009 Rating سازمان دهی شده توسط   آژانس کیفیت مالزی (MQA)
Self-Accreditation Status Recognition یو پی ام موفق به دریافت  Self-Accreditation Status توسط آژانس کیفیت مالزی  (MQA)شد .
EDUNIVERSAL 2010 Ranking دریافت  مقام ۱۱ به دلیل داشتن دانشکده های بیزینس ممتاز  (۳ PALMES)در  EDUNIVERSAL 2010 Ranking
MS ISO 9001:2008, 2009 Award جایزه  MS ISO 9001:2008به مدیر ۱۷۷ کالج مسکونی توسط  SIRIM QAS International Sdn. Bhd اهدا شد .

 

۲۰۱۱ QS-WUR دریافت جایگاه ۳۴۵ در QS-WUR سازمان دهی شده توسط  Quacquarelli Symonds
QS-AUR دریافت جایگاه ۹۰ در QS-AUR سازمان دهی شده توسط  Quacquarelli Symonds
Special Jury Award Special Jury Award در روزNational Intellectual Property در سال  ۲۰۰۹
QS-WUR دریافت جایگاه ۳۲۰ در QS-WUR سازمان دهی شده توسط  Quacquarelli Symonds
۲۰۱۰ جوایزی برای همکاری فنی و علمی برجسته به پیشرفت یک کشورعضو OIC دریافت جایزه برای همکاری فنی و علمی برجسته به پیشرفت یک کشورعضو OIC توسط بانک توسعه اسلامی (IDB) در سال ۲۰۰۸
Technology Business Review ASEAN Awards دریافت Technology Business Review ASEAN Award در سال ۲۰۰۸۸ به  دلیل ممتاز بودن در آموزشASEAN و بخش مدیریت  (دانشگاه تحقیقاتی)
عالی ترین دانشکده بیزینس مالزی (MTBS) در سال  ۲۰۰۸ بخش فارغ التحصیلی مدیریت (GSM) به  عنوان عالی ترین دانشکده بیزینس مالزی (MTBS) در سال ۲۰۰۸۸ شناخته شد.
۲۰۰۸ National Intellectual Property Award دریافت ۲۰۰۸ National Intellectual Property Award برای گروه سازمانی  و گروه انفرادی
۲۰۰۸ Malaysia Technology Expo دریافت بیشترین تعداد مدال های طلا در میان موسسات تحصیلات تکمیلی
۲۰۰۷ Financial Management Quality دریافت ۲۰۰۷ Financial Management Quality (گروه های قانونی) ، جایزه کیفیت بخش عمومی (PHQA)
۲۰۰۹ Top MBA Ranking دریافت رتبه سوم به دلیل داشتن بهترین رشته MBA در آسیای جنوب شرقی و رتبه ۹ در آسیا
MIS Magazine, 2007 ۱۰۰ کاربر ICT برتر در میان  موسسات یادگیری برتر درآسیا ، کسب رتبه ۴ در آسیا و رتبه ۱ در مالزی
۲۰۰۷ Technology Business Review دریافت Technology Business Review ASEAN Award در سال ۲۰۰۷۷ به  دلیل ممتاز بودن در آموزشASEAN و بخش مدیریت  (دانشگاه تحقیقاتی)
Times Higher Education Supplement, 2006 قرار گرفتن در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر در دنیا
۲۰۰۸ National Biotech Policy, 2005 مرکز ممتاز فن آوری علم کشاورزی
۲۰۰۷ Asia Inc. Magazine, September 2004 دریافت رتبه ۷ به دلیل داشتن بهترین دانشکدهMBA در آسیای جنوب  شرقی و شناخته شدن به عنوان بهترین دانشکده MBA در مالزی
۲۰۰۶ مرکز ممتاز آموزش کشاورزی ممتاز بودن به عنوان مرکز ممتاز آموزش کشاورزی (اعلام شده در طول National Budget در سال ۲۰۰۴)
گواهی ISO 9000 بیش از ۹۰% دانشکده ها گواهی ISO 9000 را دریافت  کرده اند

 

رنكينگ جهاني دانشگاههای مالزی ۲۰۱۵
UITM IIUM UPM USM UTM UKM UM دانشگاه
۶۰۱ ۳۴۳ ۴۱۱ ۳۵۵ ۳۰۰ ۲۵۹ ۱۵۱ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی در آسیا ۲۰۱۴
PETRONAS MMU UPM UTM USM UKM UM نام دانشگاه
۱۹۱ ۲۰۱ ۷۲ ۶۶ ۵۷ ۵۶ ۳۲ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی رشته علوم زيستي ۲۰۱۴
UITM IIUM UTM UPM USM UKM UM نام دانشگاه
۳۵۴ ۳۴۳ ۲۱۰ ۱۷۲ ۱۹۶ ۱۱۳ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی رشته هنر و علوم انسانی ۲۰۱۴
UITM IIUM UTM UPM USM UKM UM نام دانشگاه
۳۳۸ ۲۵۱ ۲۴۶ ۱۶۵ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی رشته علوم طبيعي ۲۰۱۴
UITM IIUM UTM UPM USM UKM UM نام دانشگاه
۳۲۱ ۳۳۰ ۲۱۷ ۳۰۰ ۲۵۷ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی رشته علوم اجتماعي ۲۰۱۴
UITM IIUM UTM UPM USM UKM UM نام دانشگاه
۲۷۳ ۲۲۲ ۲۲۰ ۱۶۹ رنكينگ
رنكينگ دانشگاههای مالزی رشته مهندسی و فناوری اطلاعات ۲۰۱۴
UITM IIUM UTM UPM USM UKM UM نام دانشگاه
۱۶۴ ۲۲۴ ۲۰۷ ۲۳۸ ۱۶۵ رنكينگ
GSM
دانشكده مديريت
MBA
  آخرين مهلت ثبت نام شروع ترم دانشگاه
ترم اول۲۰۱۷-۲۰۱۶ ۳۰۱Jun 2016 Sep 2016
ترم دوم۲۰۱۶-۲۰۱۵ ۳۱۱Oct 2015 Jan 2015
ترم سوم۲۰۱۶-۲۰۱۵ ۲۰۱۶ ۲۹۱Feb May 2016
رشته مديريت IT
  آخرين مهلت ثبت نام شروع ترم دانشگاه
ترم اول۲۰۱۷-۲۰۱۶ ۳۰۱Jun 2016 Sep 2016
کارشناسی ارشد مدیریت گرایشهای

Management, Finance, Human Resource Management, Marketing, Accounting

  آخرين مهلت ثبت نام شروع ترم دانشگاه
ترم اول ۳۰ ژوئن سپتامبر
ترم دوم ۱۵ دسامبر مارچ
دكتراي مديريت
  آخرين مهلت ثبت نام شروع ترم دانشگاه
ترم اول ۳۰ ژوئن سپتامبر
ترم دوم ۱۵ دسامبر ژانويه
مرکز خوابگاهی آکادمیا
 

” مرکز خوابگاهی آکادمیا “ محیطی دوستانه و امن را فراهم می نماید و تنها ۱۰ دقیقه با دانشگاه UPM فاصله دارد و سرویس رفت و آمد این فاصله را برای راحتی شما در  روز چندین بار طی می کند . به موجب زندگی در ” مرکز خوابگاهی آکادمیا ” با افراد جدید آشنا می شوید و تجارب جدیدی را کسب می نمایید . و از دیگر مزایای این خوابگاه می توان درس خواندن ، اجتماعی شدن و دوست شدن با افراد دیگر را نام برد !

در این مرکز دانشگاه خوابگاه های خوبی را در نظر گرفته است و برای دانشجویان و خانواده شان خانه هایی را با امنیت بالا ارائه می دهد . در این مرکز شما می توانید نوع خوابگاه مثلاً اتاق ها یا واحدهای آپارتمانی را با قیمت های منطقی انتخاب نمایید . در اینجا اتاق هاو آپارتمان های کولردار و بدون کولر وجود دارد که مجهز به پنکه سقفی می باشند و هزینه اجاره آنها ۲۵۰ رینگت در ماه می باشد . ” مرکز خوابگاهی آکادمیا “ نه تنها  راحت می باشند بلکه هزینه های آن مناسب با بودجه دانشجویان  می باشد .

مشخصات خوابگاه های مرکز خوابگاهی آکادمیا

 

·         مبله – خوابگاه برای دانشجویان مجرد و همچنین  دانشجویان متاهل در نظر گرفته شده است .

·         سرویس رفت و آمد UPM

·         فاصله کوتاه تا رستوران های بین المللی

·         دسترسی نزدیک به امکانات تجاری ، ورزشی و سرگرمی

·         فضای باز برای انجام فعالیت ها و جمع شدن برای بیان تفکرات اجتماعی و فرهنگی دانشجویان

·         امنیت در خانه با حفاظت ۲۴ ساعته

·         فروشگاه های انحصاری برای ساکنین مرکز خوابگاهی آکادمیا

·         پکیج سفر و بلیط های پرواز ارزان قیمت انحصاری برای ساکنین مرکز خوابگاهی آکادمیا

 

امکانات مرکز خوابگاهی آکادمیا

 

·         پارکینگ خودرو

·         حفاظت ۲۴ ساعته با CCTV& Access Car

·         استخر شنا**

·         مسابقه دو**

·         حیاط تنیس**

·         دوش آب گرم در حمام

·         اتاق خواب با کولر**

·         تالار چند منظوره

·         باربکیو

·         زمین بازی بچه ها

·         آبدارخانه با یخچال

·         لباسشویی مشترک

·         کتابخانه عمومی با اینترنت WiFi رایگان

·         مرکز خرید

** فقط برای اتاق های اقامتی بلوک A می باشد

لطفاً نوع خوابگاه خود را مشخص نمایید و درخواست خود را از طریق ثبت نام آنلاین در وب سایت www.andaman.com.my ارائه دهید .

تمامی درخواست ها باید تنها همراه با ۲۰۰ رینگت هزینه رزرو باشد .

 

هزینه های مرکز خوابگاهی آکادمیا

 

توضیحات جزئیات اجاره ها
نوع اتاق ها

 

اجاره ماهیانه برای هر شخص (RM)
با کولر
 

 

اتاق یک نفره بزرگ

(همراه با سرویس بهداشتی)

 

اتاق دو نفره

( بدون  سرویس بهداشتی)

 

اتاق یک نفره

( بدون  سرویس بهداشتی)

نوع A &  B نوع D نوعE نوعF نوعG
 

RM 950.00

 

 

RM 800.00

 

 

 

RM 600.00

 

 

 

RM 950.00

 

 

RM 800.00

 

 

 

N/A

 

 

 

RM 1,050.00

 

 

RM 900.00

 

 

 

RM 700.00

 

 

 

RM 1,000.00

 

 

RM 850.00

 

 

 

RM 650.00

 

RM 1,100.00

 

 

RM 950.00

 

 

 

RM 750.00

 

 

انواع واحدهای آپارتمانی اجاره ماهیانه برای هر واحد
با کولر
نوع A

۳ اتاق خواب در یک واحد    (۷۵۳ sq.ft)

RM 2,000.00

 

نوعB

۳ اتاق خواب در یک واحد    (۸۴۴ sq.ft)

RM 2, 000.00

 

 

نوعC

واحد استودیو                  (۵۶۶ sq.ft)

RM 1, 600.00

 

نوعD

۲ اتاق خواب در یک واحد    (۶۶۸ sq.ft)

RM 1, 800.00

 

نوعE

۳ اتاق خواب در یک واحد    (۹۰۲ sq.ft)

RM 2, 400.00

 

 

نوعF

۳ اتاق خواب در یک واحد    (۸۴۳ sq.ft)

RM 2, 300.00

 

 

نوعG

۳ اتاق خواب در یک واحد    (۹۸۷ sq.ft)

RM 2, 500.00

 

مکان نوع اقامتگاه اجاره ماهیانه (رینگت) ودیعه : ۲ ماه اجاره (رینگت) هزینه جانبی (رینگت) کل پرداختی اولیه (رینگت) ملاحظات
خوابگاه درون محوطه دانشگاه آپارتمان دو نفره (برای دانشجویان مجرد) ۱۰۰۰ ۲۰۰۰ ۵۰۰ ۳۵۰۰ اقامتگاه بین المللی

UPM

University Housing Complex, Universiti Putra Malaysia,

Serdang, Selangor Darul Ehsan

(برای دانشجویان متاهل با حداکثردو فرزند) ۲۰۰۰ ۴۰۰۰ ۵۰۰ ۶۵۰۰

 

تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.