USM-Universiti Sains Malaysia

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
  • رتبه جهانی
  • رتبه در دانشگاههای مالزی
  • سطح آموزشی
  • موقعیت دانشگاه
  • امکانات دانشگاه

 

 

بررسي ساختار دانشگاه يو اس ام USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام)  بعد از اخذ موافقت نامه از مجلس قانونگذاري پيننگ كه مجوز ساخت يك كالج دانشگاهي را در ايالت مي داد، در سال ۱۹۶۲ طرح اوليه آن پايه گذاري شد. در ناحيه اي در سونگاي آرا ((Sungai Ara به وسيله نخست وزير وقت تونكو عبدالرحمان پوترالحاجي(Y.T.M Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj) در ۷  اگوست ۱۹۶۷ سنگ بناي آن گذاشته شد.

سرانجام به منظور ايجاد يك محيط علمي بزرگتر و مناسبتر و برطرف نمودن احتياجات علمي و پژوهشي آينده كشور دانشگاه USM (يو اس ام) در ژوئن سال ۱۹۶۹ تاسيس شد.

در آوريل ۱۹۶۹پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد يك گروه ۵۷ نفري از دانشجويان پذيرفته شدند و تحصيل خود را در دانشگاه آغاز كردند كه مي توان گفت نقطه پيشرفت و توسعه دانشگاه USM (يو اس ام) از همين زمان آغاز شد.

از آنجائي كه منطقه سونگاي آرا ((Sungai Ara نمي توانست به سرعت توسعه پيدا كند. گروه ايجاد شده در كالج آموزشي معلمان مالايا درخواست وام از وزارت آموزش نمودند.

در۱۹۷۱، پرديس دانشگاه با يك ساختار زيربنايي و جامع طراحي شده و با موقعيتي بسيار زيبا و در منطقه اي با وسعت حدود۲۰ هكتار، جايگزين كمپ قديمي در سونگاي آرا ((Sungai Ara شد. چشم انداز  تپه ها و سرسبزي  كه به ساحل زيباي دريا منتهي مي شود در اين منطقه بسيار جذاب است.

زبان آموزشي در مقطع كارشناسي

 

در دانشگاه USM (يو اس ام)  رشته هاي تحصيلي در مقطع كارشناسي به زبان انگليسي و زبان مالايي تدريس مي شوند. ساختار آموزشيدانشگاه USM (يو اس ام) بر اساس زبان مالايي است. دانشجويان بين المللي كه دانشي از اين زبان ندارند، مي بايست دوره هايي از آموزش مهارتي اين زبان كه  بخشي از شرايط ورودي آنها محسوب مي شود را بگذرانند.

متقاضيان قبل از پذيرش دانشگاه USM (يو اس ام) در رشته مورد نظرشان بايد در يك دوره آموزش ۶ ماهه(يك ترم) جهت آموزش زبان مالايي شركت كنند. دوره  آموزش زبان چهار بار در سال دانشجو مي پذيرد و طول هر دوره يك ترم مي باشد.

زمان تحويل مدارك: فروردين ماه  هر سال

شروع سال تحصيلي: تير ماه هر سال

 

بررسي ساختار دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) بعد از اخذ موافقت نامه از مجلس قانونگذاري پيننگ كه مجوز ساخت يك كالج دانشگاهي را در ايالت مي داد، در سال ۱۹۶۲ طرح اوليه آن پايه گذاري شد. در ناحيه اي در سونگاي آرا ((Sungai Ara به وسيله نخست وزير وقت تونكو عبدالرحمان پوترالحاجي(Y.T.M Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj) در ۷  اگوست ۱۹۶۷ سنگ بناي آن گذاشته شد.

سرانجام به منظور ايجاد يك محيط علمي بزرگتر و مناسبتر و برطرف نمودن احتياجات علمي و پژوهشي آينده كشور دانشگاه USM در ژوئن سال ۱۹۶۹ تاسيس شد.

در آوريل ۱۹۶۹پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد يك گروه ۵۷ نفري از دانشجويان پذيرفته شدند و تحصيل خود را در دانشگاه آغاز كردند كه مي توان گفت نقطه پيشرفت و توسعه دانشگاه USM (يو اس ام) از همين زمان آغاز شد.

از آنجائي كه منطقه سونگاي آرا ((Sungai Ara نمي توانست به سرعت توسعه پيدا كند. گروه ايجاد شده در كالج آموزشي معلمان مالايا درخواست وام از وزارت آموزش نمودند.

در۱۹۷۱، پرديس دانشگاه با يك ساختار زيربنايي و جامع طراحي شده و با موقعيتي بسيار زيبا و در منطقه اي با وسعت حدود۲۰ هكتار، جايگزين كمپ قديمي در سونگاي آرا ((Sungai Ara شد. چشم انداز  تپه ها و سرسبزي  كه به ساحل زيباي دريا منتهي مي شود در اين منطقه بسيار جذاب است.

 

بررسي ساختار آموزشي دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام)  يكي از سه دانشگاه مالزي است كه با عنوان ” مركز تحقيقاتي پژوهشي” شناخته شده است. دانشگاه USM (يو اس ام)دانشگاهي با اعتبار جهاني داراي برترين رشته هاي تحصيلات تكميلي و پروژه هاي تحقيقاتي مي باشد. شايان ذكر است كه اين دانشگاه  با به كار گيري  برنامه هاي استراتژيك و پياده سازي مكانيزم هاي R&D  و كمك كاركنان آموزشي متخصص و شايسته و پشتيباني منابع انساني كار آمد، در دهه اخير موفق به اخذ چندين تنديس بين المللي شده است. از همان ابتدا، دانشگاه USM (يو اس ام)  سيستم آموزشي نويني را برخلاف سيستم هاي سنتي كالج ها اجرا كرد. آنچه كه اين سيستم را متمايز مي سازد اين است كه هر مركز مي تواند نيازهايي را كه در هر بخش از تحصيل مورد توجه است را كاملاً تحت پوشش قرار دهد و همزمان به دانشجويان اين فرصت داده مي شود كه بتوانند  مطالب آموزشي كه توسط ديگر دانشكده ها ارائه مي شود را مورد بررسي قرار دهند.

در حال حاضر دانشگاه USM (يو اس ام)  ارائه كننده دروس به بيش از ۲۰٫۰۰۰ دانشجو در مقاطع كارشناسي، ارشد  و  دكترا مي باشد و اين پتانسيل بالا دانشگاه USM (يو اس ام)  را تبديل به يك دانشگاه معتبر و مشهور در سطح بين المللي و جهاني  كرده است.

اخيراً جمعيت دانشجويي فارغ التحصيل دانشگاه USM (يو اس ام) شامل ۶٫۶۸۷دانشجو است كه بيش از۲۰درصد كل دانشجويان را تشكيل مي دهد و در حدود ۱٫۴۲۴ نفر از آنها دانشجوي خارجي مي باشند. اين دانشجويان در ۲۰ دانشكده  و در۴ مركز آموزشي در رشته هاي پزشكي، علوم پايه و تكنولوژي، فني و مهندسي و هنر در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا مشغول به تحصيل مي باشند.

در خصوص عوامل جذب دانشجويان فارغ التحصيل به دانشگاه USM (يو اس ام)  مي توان به وجود امكانات بي نظير و مطابق آخرين تكنولوژي روز دنيا براي تحقيقات و كاركنان  متخصص و ماهر اشاره كرد.

 

مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي IGS :

 

“مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي” (Board Graduate Studies) يا  IGS دانشگاه USM (يو اس ام) در ۱۶ نوامبر سال ۱۹۹۱ به عنوان يك رهبر و نظارت كننده بر همه امور دانشجويي در تمامي رشته هاي دانشگاهي با اهدافي چون، افزايش تعداد دانشجويان تحصيلات تكميلي و اطمينان از كيفيت آموزشي دانشگاه ها ساخته شد. IGS داراي عملكرد اجرايي مستقل بوده و به طور كلي رشته هاي مختلف در دانشگاه تحت نظارت هيئت تحصيلات تكميلي مي باشد و همه امور دانشگاهي دانشجويان دانشكده مربوطه نيز بر عهده آن است.

اين اداره اطمينان مي دهد دانشجويان تحصيلات تكميلي با بهترين امكانات تحقيقاتي تحت نظر اساتيد متخصص و شايسته با پشتوانه اي محكم در رشته هاي تحقيقاتي خود مشغول به تحصيل باشند.

 

مجموعه هاي دانشگاهUSM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) شامل سه مجموعه دانشگاهي مجزا است. دانشكده  علوم ((main campus  درجزيره پيننگ(Penang) دانشكده  مهندسي تقريبا ۳۰كيلومتري دانشكده علوم و دانشكده پزشكي و دندانپزشكي در كلانتان(Kelantan)  در ۳۰۰ كيلوتري دانشكده علوم، در سواحل شرقي مالزي واقع شده است.

پيننگ يكي از بهترين شهرها براي سكونت در مالزي مي باشد. پيننگ جزيره ايست كه در قسمت غربي مالزي واقع شده است و داراي جمعيتي نزديك به يك ميليون نفر و اجتماعي متشكل از چندين نژاد كه توجه توريستهاي زيادي را به خود جلب كرده است. شهري توريستي صنعتي با نيروي كار ماهر و كار آمد و از لحاظ زير ساختي، اقتصادي وتحصيلي از بهترينها در كشور مالزيست. همراه با شهرهاي ديگر در دنيا  هزينه هاي زندگي در سالهاي اخير كمي افزايش يافته اما هنوز هم زندگي در پيننگ در مقايسه با شهرهاي ديگري چون سنگاپور، بانكوك، هنگ كنگ و كوالالامپور به مراتب ارزانتر است.

ايالت كلانتان به عنوان مهد فرهنگ مالزي شناخته شده است و پايتخت آن كوتا بارو (Kota Bharu) ناميده مي شود. داشتن فرهنگها و سنتهاي غني و مهارتهاي صنعتي  عواملي است كه اين منطقه را  مورد توجه قرار مي دهد.

كلانتان به خاطر توليد لباسهايي از پارچه هاي طراحي شده و به عنوان يك مركز پيشرفته در هنرهاي سنتي  مانند Wayang Kulit ،Dikir Barat ،Mak Yong و همچنين به خاطر داشتن ورزشهاي سنتي Kite-Flying  و Top-Spinning بسيار مشهور است.

كلانتان در شمال شرقي پنينسولوا (Peninsulva) واقع شده و جمعيتي در  حدود يك و نيم ميليون نفر دارد كه بخش اصلي آن را مردم مالايي و ۷ درصد آن را مردم تايلندي، هندي و چيني تشكيل مي دهد. اقتصاد اين شهر بر اساس كشاورزي است به طبع ديدن شاليزارهاي فرواون تعجب آور نخواهد بود. پرورش ماهي يكي ديگر از فعاليت هاي اقتصادي مردم اين شهر است. كلانتان سواحل شني زيبايي دارد كه باعث جذب توريستهاي فرواني به خود شده است.

 

ويزا

 

صرف نظر از كشور محل اقامتتان، پاسپورت شما مجددا كنترل مي شود. بنابراين از اعتبار تاريخ پاسپورتتان اطمينان داشته باشيد و نامه پذيرش دانشگاه USM (يو اس ام) را حتماً همراه داشته باشيد. ويزاي شما بسته به كشورتان  از دوهفته تا دو ماه تمديد مي شود.

 

ويزاي همراهان

 

در دانشگاه USM (يو اس ام)  يك دانشجو  مي تواند براي همسر و فرزندانش در سازمان مهاجرت درخواست ويزاي همراه كند.

اگر شما متقاضي ويزاي همراه براي همسر و فرزندانتان هستيد نيازمند به تهيه كپي از سند ازدواج و شناسنامه فرزندان و گذرنامه ايشان مي باشيد.

 

سفر به دانشگاه  USM

 

راههاي رسيدن به پيننگ (Penang) و كمپ اصلي دانشگاه USM (يو اس ام):

۱٫سفر با هواپيما

پيننگ ((Penang داراي پروازهاي مستقيم زيادي از سنگاپور، بانكوك و چين است كه به صورت روزانه انجام مي شوند. اگر چه پروازهاي بين المللي زيادي به فرودگاه اين شهر انجام مي شود اما بهتر است مسافران ابتدا با پروازهاي كوالالامپور به مالزي و سپس با پروازهاي داخلي به پيننگ ((Penang سفر كنند. فرودگاه بين المللي پيننگ در فاصله ۲۰ كيلومتري از دانشگاه USM (يو اس ام) قراردارد. تاكسيها داراي قيمت ثابت از فرودگاه به مناطق مختلف منطقه هستند و مسافران كرايه تاكسي را به غرفه هاي ويژه تاكسيراني پرداخت كرده و كوپن دريافت مي نمايند. كرايه تاكسيهاي ليموزين كمي از بقيه اتومبيل ها بالاتر است. به طور كلي كرايه تاكسي تا دانشگاه USM (يو اس ام) حدود  ۸ دلار در  روز  و ۱۰ دلار در شب مي باشد.

 

۲٫ مسافرت با قايق

مسافرين مي توانند بوسيله قايق از باتر ورث Butterworth در سواحل غربي مالزي به جزيره پيننگ بروند كه اين سرويس ها براي جابجايي مسافران و وسايل نقليه آنها قابل دسترسي مي باشد. بليط اين نوع سرويس ها به صورت رفت و برگشت خريداري مي شود و كرايه آن براي بزرگسالان ۱۰ دلار و براي كودكان ۵ دلار است و هزينه حمل وسايل نقليه به ظرفيت موتور آن ماشين و تعداد مسافران بستگي دارد.

زمانيكه شما وارد جزيره شديد ميتوانيد با تاكسي و يا اتوبوس به دانشگاه USM (يو اس ام) برويد. كرايه تاكسي از محل قايق ها تا دانشگاه در حدود ۵ دلار است.

 

۳٫سفر از طريق پل پيننگ Penang

پل پيننگ رسما در تاريخ ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۵ افتتاح شد. اين پل ۱۳٫۵ كيلومتري كه در زمره طولاني ترين پلهاي جهان قرار مي گيرد به عنوان نماد شكوفايي مالزي نوين شناخته مي شود. اين پل امكان رانندگي  از سواحل غربي مالزي تا جزيره را فراهم مي كند. هزينه عوارض براي تمامي ماشين ها يكسان و در حدود ۲ دلار است و تا جزيره و دانشگاه USM (يو اس ام) هيچ هزينه اي ديگري گرفته نمي شود. اگر شما با اتوبوس به جزيره سفر مي كنيد شما از كمپ اصلي خواهيد گذشت و در نزديكي شهر كوچكي به نام گلوگر(Gelugor) پياده مي شويد. يك فاصله پياده روي از اين منطقه تا دانشگاه USM (يو اس ام) وجود دارد كه شما مي توانيد آن را با تاكسي هايي كه در دسترس است طي كنيد.

 

راههاي رسيدن به كلانتان Kelantan و كمپ دانشگاهUSM:

 

۱٫با هواپيما

فرودگاه مالزي روزانه پروازهايي از پيننگ و كوالالامپور به كوتا بارو (Kota Bharu) انجام مي دهد. پلانگي اير (Pelangi Air) نيز روزانه از كوالالامپور به كوتا بارو(Kota Bharu) پرواز انجام مي دهد.

 

۲٫با قطار

مسير قطار سريع السير از كوالالامپور به كلانتان، در واكاف بارو(Wakaf Bahru) و تومپت (Tumpat) به پايان مي رسد. سپس از اين دو نقطه شما مي توانيد به وسيله تاكسي و يا اتوبوس به كلانتان برويد. مسيرهاي توقف درراه در فاصله اين نقاط شامل :Pasir mas, Tanah Merah, Kuala Krai, Gua Musang

مي باشند.

 

۳- مسيرهاي جاده اي

يك شبكه بي نظير جاده اي شهر اصلي پنينسولار (Peninsular) را به كلانتان (Kelantan) متصل مي كند.

از كوالالاكپور جاده هاي زميني به طرف شرق، در طول بزرگراه كاراك (Karak) شما را به كوآنتان ((Kuantan در پيننگ مي رساند، طي كردن اين مسير در حدود۳ ساعت طول مي كشد.

بقيه سفر از كوآنتان ((Kuantan به كوتا بارو (Kota Bharu) در حدود۴ ساعت و نيم به طول مي انجامد.

جاده اصلي به سمت شمال در طول جزيره از ميان  دهكده هايي با چشم اندازهاي زيبا عبور مي كند و امكان ديدن مناظر زيباي ساحلي مشرف به درياي چين جنوبي را فراهم مي سازد.

جاده داخلي به سمت كوتا بارو (Kota Bharu) از بزرگراه كاراك (Karak) در Bentong منحرف شده و با حركت در طول جاده شمالي ادامه يافته وبه رائوب (Raub) و سپس  به گوآموسانگ(Gua Musang) و بعد به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

يك مسير ديگر در بزرگراه كاراك (Karak) در تمرلو (Temerloh) براي انتخاب وجود دارد كه پس از گذشتن از ميان جرانتوت(Jerantut)، بنتا(Benta)  و گوآموسانگ(Gua Musang) به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

همچنين راه شما از مسير پيننگ، شما ابتدا به گريك ويا سونگاي (Grik via Sungai) در كده آ (Kedah) مي رسيد و سپس با سفر در طول بزرگراه جنوبي- شرقي به جليJeli)) در كلانتان ((Kelantan و بعد از آن با ادامه دادن سفر به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسيد. طي كردن اين مسير از پيننگ ۷ ساعت طول مي كشد.

تسهيلات و امكانات رفاهي آموزشي دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) تضمين مي كند كه محيط دانشگاهي، محيطي مساعد و هماهنگ است و امكانات رفاهي متفاوتي براي دانشجويان فراهم آورده است. اين تنوع امكانات با هدف آماده سازي دانشجوياني است كه از نظر فيزيكي و ذهني آمادگي لازم را دارند تا با قدرت پا به عرصه هاي گوناگون  علمي بگذارند.

 

خوابگــاه ها:

 

دانشگاه USM (يو اس ام) داراي تعداد محدودي خوابگاه مي باشد كه امكان استفاده از آن براي همه دانشجويان مقدور نمي باشد. اما همه دانشجويان خارجي ويا بومي بعد از دريافت پذيرش مي توانند در ليست خوابگاه ها ثبت نام كنند. خوابگاهها مبله اوليه است اما تهيه پتو، لحاف و غيره به عهده شخص دانشجو است. خوابگاه هاي يك نفره هزينه نزديك به ۵۰ د لاردر ماه (بدون سيستم تهويه) و۸۰ دلار ( با سيستم تهويه) دارد.

همچنين شما مي توانيد اسكاني راحت و مناسب در نزديكي مجموعه دانشگاه USM (يو اس ام) داشته باشيد كه در بعضي مناطق تنها چند قدم از دانشگاه USM (يو اس ام) فاصله دارد.   بيشتر دانشجويان در خوابگاه هاي خارج از دانشگاه USM (يو اس ام) اقامت دارند و امكان استفاده از آن براي همه دانشجويان ميسر است. آپارتمانهاي دو  و سه خوابه تقريبا ۲۱۰ دلار (مبله شده) و ۱۴۵ دلار(مبله نشده) يك اتاق مبله شده ۸۰ دلار و مبله نشده ۵۵ دلار در ماه اجاره دارد.

تسهيلات و امكانات رفاهي براي دانشجويان درخوابگاه هاي دانشجويي

·   Dewan Budaya

·   تالار كنفرانس دانشگاه

·   تالار سمينار

·   تالار اصلي دانشجويي

·   Komplek Dewan Kuliah

·   لابراتوار كامپيوتر

·   لابراتوار تحقيقات

·   مركز فعاليت براي دانشجويان

ديگر خوابگــاه ها

·   كافه تريا

·   كتابخانه مشترك

·   داروخانه

·   فروشگاه Mahasiswa

·   مسجد الملك خالد

·   كلينيك

·   دفتر پست

·   مهامانخانه USM

·   خانه هاي بين المللي

 

هزينه هاي زندگي

 

هزينه زندگي به نوع مكان اقامتي و تعداد افراد خانواده و نحوه زندگي بستگي دارد. به طور كلي به دانشجويان خارجي در حدود ۵۲۰۰ دلار تا ۶۴۰۰ دلار در طول يك سال براي زندگي( هزينه غذا، پوشاك ، كتاب ، رفت و آمد و..) نياز دارند. در طول ماههاي اول شما به مقدار پول بيشتري براي برخي هزينه هاي اضافي نياز خواهيد داشت. شايان ذكر است اين برآورد كاملاً تقريبي مي باشد.

 

هزينه زندگي يك خانواده با يك فرزند در واحدهاي اقامتي دانشگاه USM (يو اس ام):

اقلام هزينه براي يك ماه
غذا ۲۱۰ دلار
خوابگاه با وسايل رفاهي ۷۰ دلار
كتاب / مجلات ۱۵ دلار
تلفن / تلويزيون /وسايل برقي ۳۰ دلار
حمل و نقل داخلي ۱۶دلار
هزينه پزشكي براي فرزند و همسر ۳۲ دلار
لباس ۴۰ دلار
سرگرمي ۱۵ دلار
مجموع ۴۲۸ دلار

 

هزينه يك نفر دانشجو به تنهايي در يك اتاق اقامتي دانشگاه USM (يو اس ام)

اقلام هزينه براي يك ماه
غذا ۵۰ دلار
خوابگاه با وسايل رفاهي ۳۰ دلار
كتاب / مجلات ۱۵ دلار
حمل و نقل داخلي ۱۰دلار
لباس ۳۰ دلار
سرگرمي ۱۳ دلار
مجموع ۱۴۸ دلار

 

هزينه زندگي يك خانواده با داشتن يك فرزند در آپارتمانهاي دو خوابه خصوصي

اقلام هزينه براي يك ماه
غذا ۲۱۰ دلار
خوابگاه با وسايل رفاهي ۱۷۰ دلار
كتاب / مجلات ۱۵ دلار
تلفن / تلويزيون / وسايل برقي ۳۰ دلار
حمل و نقل داخلي ۱۶دلار
هزينه پزشكي براي فرزند و همسر ۳۰ دلار
لباس ۴۰ دلار
سرگرمي ۱۵ دلار
مجموع ۵۲۶ دلار

 

 

کتـابخــانه:

 

كتابخانه دانشگاه USM (يو اس ام) به طور كلي از سه كتابخانه اصلي تشكيل شده است:

·   كتابخانه حمزه سندوت (Hamzah Sendut)  شماره يك و دو در كمپ اصلي دانشگاه

·   كتابخانه Hamdan Tahir در دانشكده بهداشت

·   كتابخانه دانشكده مهندسي

صرف نظر از اين كتابخانه ها دانشگاه USM (يو اس ام) همچنين كتابخانه هاي ديگري نيزدارد كه شامل موارد زير است:

·   كتابخانه رسانه و مركز فن آوري آموزشي مالتي مديا

·   كتابخانه اسلامي Pusat

·   كتابخانه تخصصي انجمن هاي پزشكي و دندانپزشكي

 

چندين نوع مجموعه كتاب در كتابخانه دانشگاه USM (يو اس ام) يافت مي شود كه عناوين آن بالغ بر ۹۰۰۵۰۰ كتاب و مجله در ۱۲۶۶ مورد سري هاي جاري ، ۳۴۶۲۷ موضوع و ۹۱۷۲۳ مقاله پزشكي۸۲۳۲ عنوان و ۱۱۵۸۴۶ ميكروفيش مي باشد. صرف نظر از۲۵۰۰۰ مقاله اي كه در آن جا موجود است، هرساله عناوين و كتب مورد نياز بيشتري به اين كتابخانه افزوده مي شود. كتابخانه دانشگاه از سيستم جامع كامپيوتري استفاده مي كند كه سري هاي كتابها را خريداري و توزيع مي كند.

جدا از سرويس هاي كه به شما اين اجازه را مي دهد كه كتاب را از كتابخانه به امانت گرفته، كتابخانه دانشگاه USM (يو اس ام) يك پايگاه اطلاع رساني وسيع دارد كه بر روي يك شبكه USM net كتب مرجع و تاريخ شناسي خود را ارائه مي دهد. كتابخانهدانشگاه USM (يو اس ام)   سرويس امانت كتاب به صورت پست را ايجاد كرده كه براي دانشجويان كارشناسي كه در فاصله اي دور از برنامه هاي آموزشي استفاده مي كنند مفيد است. البته اين خدمات براي هر كسي كه بخواهد قابليت بسط دارد.

 

كتابخانه رسانه اي

 

اين كتابخانه در مركز تكنولوژي آموزشي و مالتي مديا در دانشكده اصلي دانشگاه USM (يو اس ام)  واقع شده است و در سال ۱۹۷۴ تاسيس شد و بعد از آتش سوزي در جولاي ۱۹۸۹ تغييرات زيادي كرد.

اين كتابخانه براي پشتيباني از اساتيدي ايجاد شد كه در انتخاب اسناد و مراجع علمي بسيار دقيق عمل مي كنند. اين كتابخانه تنها در ساعات اداري باز است.

 

امكانات آموزشي دانشگاه USM

 

·    موسسات دانشجويان ارشد و دكترا

·   مركزي براي زبان و ترجمه

·   تالار هاي فرهنگي

·   تالار كنفرانس دانشگاه

·   تالار اصلي دانشجويان

·   مجموعه تالار هاي سخنراني

·   لابراتوار كامپيوتر

·   لابراتوار تحقيقاتي

·   مركز دانشجويان

 

امكانات عمومي دانشگاه USM

 

·   مركز اسلامي

·   مركز سلامت و بهداشت

·   كافه تريا

·   موزه و گالري

·   كتابخانه مشترك

·   داروخانه

·   سوپر ماركت

·   مسجد الملك خالد

·   سرويس امنيت

·   واحد مشورتي آموزش و يادگيري

·   دفتر پست

·   مهمانخانه

 

خدمات تفريحي ورزشي دانشگاه USM

 

·   استخر شنا

·   مجموعه هاي ورزشي: بدمينتون، بدنسازي، ژيمناستيك، پينگ پنگ، اسكواش

·   سالن هاي ورزشي شامل: بسكتبال، واليبال، Takraw، تنيس

·   زمينهاي هندبال، فوتبال، نتبال، گلف، تيراندازي، رگبي

·   زمين هاكي

·   زمين دو و ميداني

·   دفاع شخصي (ورزشهاي رزمي)

·   كاراته

·   كنگ فو

·   Silat Cekak

·   تكواندو

 

خدمات بانكي دانشگاه USM

 

·   بانك ارائه خدمات مالي CIMB

·   بانك Mumalat

·   بانك Simpanan

·   ماشين هاي اسلامي خودپرداز پول ATM

 

اتحاديه هاي دانشجويي دانشگاه USM

 

·   شوراي دانشجويي

·   شوراي خوابگاه هاي دانشجويي

·   باشگاه هاي هنري و اجتماعي

·   باشگاه هاي اجتماعي و رفاهي

·   شوراي زبان و فرهنگ

·   شوراي گروه هاي مذهبي

·   شوراي رفاه اجتماعي

 

سلامت دانشگاه

 

مفهوم سلامت دانشگاه از دركي ايجاد مي شود كه فاكتور اصلي افزايش يادگيري است ولي در كل سلامت دانشجو مفهومي وسيع تر دارد. اين بيان تاكيد اصلي بر روي مسائل روحي، اجتماعي، ذهني، حسي و جنبه هاي محيطي دارد. برنامه هاي سلامت دانشگاه در سال ۲۰۰۰ مطرح شد و بر پايه ۵ مفهوم كلي ايجاد شد.

·   انگيزه داوطلب شدن

·   كار تيمي

·   دانش و اطلاعات

·   ايمان به توانايي خود

·   مستندات فراگير

برنامه هاي كه موكداً بر نياز يك زندگي سالم براي كسب دانش تكيه مي كند و منابع اطلاعاتي كه خدمات جامع را فراهم مي كند. در رابطه با اين مسائل پورتال با نام پورتال سلامت دانشگاه http://healthycampus.usm.my ايجاد شد. اين پورتال به اسناد وفعاليتهاي منتشر شده در رابطه با سلامت اشاره مي كند. هر نوع اطلاعات بيشتري را مي توانيد از اين منبع دانلود كنيد.

 

ليست رشته كارشناسي دانشگاه USM

School of  Physics

(دانشكده فيزيك )

شهريه كل تحصيل (دلار)طول دورهرشتهProgram ۶۲۴۶۳ سالفيزيك كاربردي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Applied Physics

۶۲۴۶۳ سالمهندسي فيزيك

Bachelor of Applied Science(Honours)

Engineering Physics

۶۲۴۶۳ سالفيزيك پزشكي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Medical Physic

۶۲۴۶۳ سالژئوفيزيك

Bachelor of Applied Science(Honours)

Geophysics

۶۲۴۶۳ سالفيزيك

Bachelor of Science(Honours)

Physics

 

School of  Humanities

(دانشكده علوم انساني)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۵۴۶۰۳ سالمطالعات زبان انگليسي

Bachelor of Arts (Honours)

English Language Studies

 

School of Biological Science

(دانشكده علوم ريستي)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۶۲۴۶۳ سالكشاورزي

Bachelor of Applied Science (Honours)

Agro biology

۶۲۴۶۳ سالزيست شناسي آبزيان

Bachelor of Applied Science (Honours)

Aquatic Biology

۶۲۴۶۳ سالبيوتكنولوژيBachelor of Applied Science (Honours) Biotechnology ۶۲۴۶۳ سالزيست شناسي و مديريت انگلها

Bachelor of Applied Science (Honours)

Biology and Management of Vector& Parasites

۶۲۴۶۳ سالزيست شناسي محيط زيستBachelor of Applied Science (Honours) Environmental Biology ۶۲۴۶۳ سالميكروبيولوژي

Bachelor of Science (Honours)

Microbiology

۶۲۴۶۳ سالزيست شناسي گياهي

Bachelor of Science (Honours)

Plant Biology

۶۲۴۶۳ سالزيست شناسي جانوري

Bachelor of Science (Honours)

Animal Biology

 

School of Chimistry

(دانشكده شيمي)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۶۲۴۶۳ سالشيمي تجزيه

Bachelor of Applied Science(Honours)

Analytical Chemistry

۶۲۴۶۳ سالشيمي صنعتي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Industrial Chemistry

۶۲۴۶۳ سالشيمي

Bachelor of Science(Honours)

Chemistry

 

School of Industrial Technology

(دانشكده تكنولوژي صنايع)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۸۶۴۰۴ سالتكنولوژي غذا

Bachelor of Technology (Honours)

Food

۸۶۴۰۴ سالتكنولوژي فرايند زيستي

Bachelor of Technology (Honours)

Bioprocess

۸۶۴۰۳ سالتكنولوژي  كاغذ و  Coating

Bachelor of Technology (Honours)

Bio-Resource, Paper, Coatings

۸۶۴۰۳ سالتكنولوژي محيط زيست

Bachelor of Technology (Honours)

Environmental

 

School of Computer Science

(دانشكده علوم كامپيوتر)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۸۶۴۰۴ سالمهندسي سيستم هاي اطلاعاتيBachelor of Computer Science (Honours) Information System Engineering ۸۶۴۰۴ سالمالتي مدياBachelor of Computer Science (Honours) Multimedia Computing ۸۶۴۰۴ سالامنيت وسيستم توزيعيBachelor of Computer Science (Honours) Distributed System & Security ۸۶۴۰۴ سالشبكه كامپيوتر

Bachelor of Computer Science (Honours)

Network Computing

۸۶۴۰۴ سالسيستم هاي هوشمند

Bachelor of Computer Science (Honours)

Intelligent Systems

۸۶۴۰۴ سالمهندسي نرم افزار

Bachelor of Computer Science (Honours)

Software Engineering

 

School of Matematical Science

(دانشكده علوم رياضي)

شهريه كل تحصيل (دلار )طول دورهرشتهProgram ۶۲۴۶۳ سالمدل سازي رياضي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Mathematical Modeling

۶۲۴۶۳ سالآمار كاربردي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Applied Statistics

۶۲۴۶۳ سالمدل سازي كامپيوتر

Bachelor of Applied Science(Honours)

Computer Modeling

۶۲۴۶۳ سالتحقيق در عمليات

Bachelor of Applied Science(Honours)

Operations Research

۶۲۴۶۳ سالاقتصاد و رياضي

Bachelor of Applied Science(Honours)

Mathematics and Economics

۶۲۴۶۳ سالرياضيات

Bachelor of Science(Honours)

Mathematics

 

 

ليست رشته كارشناسي دانشگاه USM
School Of Education

(دانشكده آموزش)

شهريه كل تحصيل (دلار ) طول دوره رشته Program
۸۱۱۲ ۴ سال آموزش زبان انگليسي (TESOL) Bachelor of Education(Honours)

Education (TESOL)

۸۱۱۲ ۴ سال آموزش علوم Bachelor of Science with  Education(Honours)

Science with Education

۸۱۱۲ ۴ سال آموزش هنر Bachelor of Arts with Education(Honours)

Arts with Education

۸۱۱۲ ۴ سال آموزش و پرورش استثنائي Bachelor of  Arts  Education(Honours)

Education (Special Education)

Science  Housing , Building and Planning

(دانشكده طراحي ، ساختمان و ساخت)

شهريه كل تحصيل (دلار ) طول دوره رشته Program
۸۶۴۰ ۳ سال معماري Bachelor of Science

(Housing , Building, Planning , Honours)

Atchitecture

۸۶۴۰ ۳ سال طراحي شهري و منطقه اي Bachelor of Science

(Housing , Building, Planning , Honours)

Urban & Regional Planning

۸۶۴۰ ۳ سال نقشه برداري ساختمان Bachelor of Science

(Housing , Building, Planning , Honours)

Building Surveying

۸۶۴۰ ۳ سال نقشه برداري كمي Bachelor of Science (Housing , Building, Planning , Honours) Quantity Surveying
۸۶۴۰ ۳ سال مديريت ساخت Bachelor of Science

(Housing , Building, Planning , Honours)

Construction Management

۸۶۴۰ ۳ سال طراحي داخلي Bachelor of Science (Housing , Building, Planning , Honours) Interior Design
۸۶۴۰ ۳ سال تكنولوژي ساختمان Bachelor of Science (Housing , Building, Planning , Honours) Building Technology
۸۶۴۰ ۳ سال معماري Bachelor of Atchitecture
School of Management

(دانشكده مديريت)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۱۰۲۰۰ ۴ سال حسابداري Bachelor of Accounting (Honours)

Accountancy

۷۸۱۲ ۴ سال عمليات Bachelor of Management(Honours)

Operation

۷۸۱۲ ۴ سال سازمان Bachelor of Management(Honours)

Organization

۷۸۱۲ ۴ سال بازاريابي Bachelor of Management(Honours)

Marketing

۷۸۱۲ ۴ سال مالي Bachelor of Management(Honours)

Finance

۷۸۱۲ ۴ سال بازرگاني بين المللي Bachelor of Management(Honours)

International Business

School of Language Literature and Translation

(دانشكده زبان، ادبيات و مترجمي)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۵۴۶۰ ۳ سال زبان تخصصي Bachelor of Arts(honours)  English for Professional
School of Arts

(دانشكده هنر)

(زبان تدريس در اين دانشكده مالايي مي باشد*)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۵۴۶۰ ۳ سال موسيقي (اجرايي و آموزش) Bachelor of Music

(Performance Pedagogy)

۵۴۶۰ ۳ سال گرافيك ارتباطات Bachelor of Fine Arts (Honours)

Communication Graphics

۵۴۶۰ ۳ سال طراحي محصول Bachelor of Fine Arts

(Honours) Product Design

۵۴۶۰ ۳ سال تكنولوژي و طراحي رسانه جديد Bachelor of Fine Arts (Honours)

New Media Design and Technology

۵۴۶۰ ۳ سال كارگرداني و بازيگري Bachelor of Fine Arts (Honours)

Acting and Directing

۵۴۶۰ ۳ سال هنرهاي زيبا Bachelor of Arts (Honours) Fine Arts
School of Communication

(دانشكده ارتباطات)

(زبان تدريس در اين دانشكده مالايي مي باشد*)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۶۲۴۶ ۳ سال راديو و فيلم ، ارتباطات و روزنامه نگاري Bachelor of Communications (Honours) Broadcasting, And Films, Persuasive Communication , Journalism
School of Humanities

(دانشكده علوم اجتماعي)

(زبان تدريس در اين دانشكده مالايي مي باشد*)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۵۴۶۰ ۳ سال آموزش زبان انگليسي Bachelor of Arts (Honours)

English Language Studies

۵۴۶۰ ۳ سال آموزش زبان مالايي Bachelor of Arts (Honours)

Malay Language Studies

۵۴۶۰ ۳ سال جغرافيا Bachelor of Arts (Honours)

Geography

۵۴۶۰ ۳ سال تاريخ Bachelor of Arts (Honours)

History

۵۴۶۰ ۳ سال  

 

ادبيات

Bachelor of Arts (Honours)

Literature

۵۴۶۰ ۳ سال مترجمي Bachelor of Arts (Honours)

Translation Interpretation

School of Soial Science

(دانشكده علوم اجتماعي)

(زبان تدريس در اين دانشكده مالايي مي باشد*)

شهريه كل تحصيل (دلار) طول دوره رشته Program
۵۴۶۰ ۳ سال انسان شناسي و جامعه شناسي Bachelor of Social Science (Honours)

Anthropology and Sociology

۵۴۶۰ ۳ سال اقتصاد Bachelor of Social Science (Honours)

Economy

۵۴۶۰ ۳ سال مديريت توسعه و برنامه ريزي Bachelor of Social Science (Honours)

Development Planning and Management

۵۴۶۰ ۳ سال علوم سياسي Bachelor of Social Science (Honours)

Politic Sciences

۵۴۶۰ ۳ سال خدمات اجتماعي Bachelor of Social Science (Honours)

Social Work

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه USM
School Of Communication

( دانشكده ارتباطات)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۶,۶۷۰ واحددرسي ارتباطات

Screen Studies

Communication

(Screen Studies)

 ــــــــــــــــ ۱۶,۶۷۰ واحددرسي ارتباطات  روزنامه نگاري محيط زیست Communication

(Science & Environmental Journalism)

 ــــــــــــــــ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق ارتباطات Arts (Communication)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ارتباطات Communications
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق روزنامه نگاري Journalism
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق روابط عمومي Public Relation
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تبليغات Advertising
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سینما و پخش Film & Broadcasting
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات فرهنگي و رسانه اي Media & Cultural Studies
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ارتباطات انساني Human

Communication

School of Physics

(دانشكده فيزيك)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي فيزيك جامدات Science (Solid State Physics)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي فيزيك پزشكي Science (Medical Physics)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي و تحقيق ژئو فيزيك كاربردي Science(Applied Geophysics)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي و تحقيق تابش Science(radiation Science)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك پزشكي Medical Physics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ژئو فيزيك Geophysics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بيوفيزيك Biophysics & Medical Physics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك نظري Theoretical Physics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انرژي Energy Studies
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بلورنگارى پرتو ايکس X Ray Crystallography
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك كاربردي Applied Physics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علوم اختر شناسی (نجوم) و فضا Astronomy and Atmospheric Sciences
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك جامدات Soild States Physics

 

School of Humanities

(دانشكده علوم انساني)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۹,۷۵۰ واحددرسي و تحقيق زبان مالايي Arts (Malay Language)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق زبان شناسي و زبان انگليسي Arts (Linguistics and English Language)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق ادبيات Arts (Literature)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق مترجمي Arts (Translation Studies)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق علوم اطلاعات و جغرافيا(GIS) Science (Geographical Information Science)
۱۹,۷۵۰ ۱۸,۴۱۰ واحددرسي و تحقيق تاريخ جنوب شرق آسيا Arts (Southeast Asian History)
 ــــــــــــــــ ۱۹,۷۵۰ واحددرسي و تحقيق علوم حديث Arts (Hadith)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زبان مالايي Malay Linguistics/Translation & Interpretation
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ادبيات زبان انگليسي English Language & Literature Studies
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق جغرافيا Arts (Geography)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تاريخ Arts (History)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ادبيات Arts (Literature)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات اسلامي Arts (Islamic Studies)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات تمدن اسلام و تمدن آسيا Arts (Islam Civilization& Asian Civilization)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فلسفه Arts (Philosophy)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق باستان شناسي Arts (Archaeology)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش Arts (Education)
School of Housing , Building and Planning

(دانشكده طراحي و ساخت)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۷,۳۳۰ واحددرسي تكنولوژي ساختمان Science (Building Technology)
 ــــــــــــــــ ۱۷,۳۳۰ واحددرسي مسكن Science (Housing)
 ــــــــــــــــ ۱۷,۳۳۰ واحددرسي معماری فضاي سبز Science (Landscape Architecture
 ــــــــــــــــ ۱۷,۳۳۰ واحددرسي مديريت پروژه Science (Project Management)
 ــــــــــــــــ ۳۰,۸۶۰ واحددرسي طراحي Science (Planning)
 ــــــــــــــــ ۱۹,۹۷۰ واحددرسي و تحقيق توريسم Science (Tourism Development
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت پروژه Science(Project Management)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تكنولوژي ساختمان Science(Building Technology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق توريسم Science (Tourism Development
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق نقشه برداري كمي Science (Quantity Surveying)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مسكن Science (Housing)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق طراحي داخلي Science (Interior Design)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق معماري فضاي سبز Landscape Architecture
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق معماري Science (Architecture)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق طراحي شهري و

منطقه اي

Urban & Regional Planning

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه USM
School of  Chemical Science

(دانشكده شيمي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي و تحقيق تجهيزات و ابزار شيميايي Science (Chemical Instrumentation)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمي آلي Organic Chemistry
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمي فيزيك Physical Chemistry
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمي آلي Inorganic Chemistry
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمي صنعتي Industrial Chemistry
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمى تجزيه Analytical Chemistry
School of Computer Science

(دانشكده كامپيوتر)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۸, ۸۱۰ واحددرسي و تحقيق كامپيوتر Science (Computer Science)
 ــــــــــــــــ ۱۸, ۸۱۰ واحددرسي و تحقيق فن آوري اطلاعات  کار آفرینی (آي تي) Information Technology Technopreneurship
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برنامه نويسي اقتصاد Enterprise Computing
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برنامه نويسي  جامعه و پايداري Social and Sustainable Computing
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق هوش محاسباتي Computational Intelligence
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پردازش تصوير و بينايي كامپيوتر Computer Vision and Image Processing
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انفورماتيك تصويري Visual Informatics
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي زبان Language Engineering
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي دانش Knowledge Engineering
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق محاسبات با کارآیی بالا HPC High Performance Computing
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق امنيت اطلاعات Information Security
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق نرم افزار كامپيوتر Software Engineering
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شبكه كامپيوتر پيشرفته Advanced Computer Networks
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سيستم مالتي مديا Multimedia Systems
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق كامپيوتر Computer Science
School of Mathematical Sciences

(دانشكده رياضي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۷,۳۳۰ واحددرسي آموزش رياضي Science (Teaching Of Mathematics)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي و تحقيق رياضيات Science (Mathematics)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي و تحقيق آمار Science (Statistics)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق طراحي هندسي بكمك كامپيوتر Computer Aided Geometric Design
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق رياضيات محض Pure Mathematics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق رياضيات كاربردي Applied Mathematics
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تحقيق در عمليات Operations Research
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آمار Statistic
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مدلسازي رياضيات Mathematical Modeling
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي و تحقيق آمار و ریاضیات Statistics Mathematics
School of Arts

(دانشكده هنر)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحددرسي و تحقيق طراحی و هنر Arts

(Visual Arts and Design)

 ــــــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحددرسي و تحقيق موسیقی و اجراء Arts( Music Pedagogy and Performance
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق هنرهاي زيبا Arts (Fine Arts& Communication Graphics)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق نمايشنامه و تئاتر Arts (Drama & Theatre, Acting & Directing)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق موسيقي)اجرا و آموزش) Arts (Music Performance, Pedagogy)
School of Industrial Technology

(دانشكده تكنولوژي صنايع)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق منابع زيستي ، تکنولوژی کاغذ و كوتينگ Science (Bioresource, Paper and Coatings Technology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تكنولوژي محيطي Science (Environmental Technology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تکنولوژی غذا Science (Food Technology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تکنولوژی فرایند زیستی Bioprocess Technology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ابزار و کنترل کیفی

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه USM
School of Educational Studies

(دانشكده آموزش)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۷۳,۴۶۰  ــــــــــــــــ واحددرسي آموزش Education (Curriculum & Instruction)
۷۳,۴۶۰  ــــــــــــــــ واحددرسي علوم آموزشي Education (Science Education)
۷۳,۴۶۰  ــــــــــــــــ واحددرسي مالتي مديا و تكنولوژي آموزشي Education (Educational Technology & Multimedia)
۷۳,۴۶۰  ــــــــــــــــ واحددرسي آموزش زبان انگليسي Education(TESOL)
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش ریاضی Science & Mathematics Education
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برنامه ریزی تحصیلی Curriculum & Instruction
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مشاوره و روانشناسی آموزشی Educational Psychology, Psychometric & Counseling
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات سیاست و رهبری Professional Educational, Leaderships & Policy Studies
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش فناوری اطلاعات و چند رسانه ای Multimedia Education & IT
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش فلسفه و اجتماع Social & Philosophy of Education
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش زبان و ادبیات Language Education & Literacy
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش مطالعات  جامعه Social Studies Education
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي آموزش برنامه ريزي درسي Education (Curriculum Studies)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي مديريت و اجراي آموزشي Education (Educational Administration & Management)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي آموزش هوش سنجي و ارزيابي Education (Psychometric & Educational Evaluation)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي آموزش علوم Education (Science Education)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي آموزش زبان انگليسي Education (English Language Education/TESOL)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي تكنولوژي آموزشي Education (Educational Technology)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي روانشناسي آموزشي Education (Education Psychology)
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي مشاوره   و راهنمایی Education (Guidance and Counseling)
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي مشاوره Counseling
۷۳,۴۶۰  ــــــــــــــــ تحقیق دکترا Doctor of Education
School of Distance Education

(دانشكده آموزش از راه دور)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش از راه دور

(غیر حضوری)

Arts (Distance Education)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق جغرافيا Arts (Geography)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ادبيات Arts (Literature)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تاريخ Arts (History)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تکنولوژی آموزش Arts (Educational Technology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انسان شناسي  و جامعه شناسي Social Science (Anthropology

Sociology)

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اقتصاد Social Science (Economics)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علوم سياسي Social Science (Political Science)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت Arts (Management)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زبان Arts (Language Studies)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زيست شناسي Science(Biology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت و امنيت شغلي Science(Occupational Safety and Health)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق محيط زيست Science(Environmental Science)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك Science (Physics)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شيمي Science (Chemistry)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق رياضي Science (Mathematics)
School of Pharmacy

(دانشكده داروسازي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۷۰,۳۲۰ ۲۴,۶۱۰ واحددرسي دارو سازي باليني Pharmacy (Clinical Pharmacy)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فیزیولوژی پزشکی Science (Medical Physiology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروشناسى و سم شناسی Pharmacology & Toxicology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق میکربیولوژی پزشکی Science (Microbiology)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بایوتکنولوژی Biotechnology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروسازی (بالینی) Clinical Pharmacy
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق روشهاي سنتز و آناليز دارو Methods of Drug Analysis & Synthesis
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعه عملکرد دارو Pharmacokinetics
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق متابولیسم دارو Drug Metabolism
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق طي سنتي گیاه پزشکی Traditional Medicine/Herbal Medicine
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اعصاب Master of Science (Neurosciences)
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تكنولوژي داروئي Pharmaceutical Technology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شیمی دارویی Pharmaceutical Chemistry
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروسازي اجتماعي  و اجرايي Social & Administrative Pharmacy
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مدلسازی مولکولی و بیو اینفورماتیک Bioinformatics and Molecular Modeling

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه USM
School of Management

(دانشكده مديريت)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي MBA Business Administration (MBA)
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي E-MBA Business Administration(e-MBA)
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي MBA (تجارت بين الملل) Business Administration(International Business)
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي MBA(توسعه پايدار) Business Administration(Sustainable Development)
 ــــــــــــــــ ۲۸,۲۲۰ واحددرسي MBA (مهندسي مديريت، علوم خدماتي) Business Administration(Service Science, Management,Engineering)
۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق عمليات  و تولید Operations & Production
۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت Arts (Management)
۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق حسابداري Arts (Accounting)
۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۱۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مالي Arts (Finance)
۶۶,۸۰۰  ــــــــــــــــ واحددرسي DBA Doctor of Business Administration
School of Biological Science

(دانشكده علوم زيستي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زيست گياهي

(آبزي)

Science (Aquatic Biology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق حشره شناسي كاربردي Science (Applied Entomology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بايو تكنولوژي Science (Biotechnology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بیولوژی محيط زيست Science (Environmental Biology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پاتولوژي گياهي Science (Plant Pathology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انگل شناسي كاربردي Science (Applied Parasitology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ميكروبيولوژي Science (Microbiology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق گياه شناسي Science (Botany)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق جانور شناسي Science (Zoology)
School of Social Science

(دانشكده علوم اجتماعي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۶,۲۱۰ واحددرسي مديريت اقتصاد Master of Economics Management (MEM)
 ــــــــــــــــ ۱۹,۷۵۰ تحقيق علوم اجتماعي (مددکاری)

 

Master of Social Work
 ــــــــــــــــ ۱۹,۷۵۰ تحقيق مطالعات سياسي و بين المللي (مطالعات اروپا) Master of International and Diplomacy Studies(European Studies)
 ــــــــــــــــ ۱۷,۵۳۰ واحددرسي مديريت اجرايي عمومي Public Administration (MPA)
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ تحقيق مدیریت گسترش اسلام Islamic Development Management
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انسان شناسي  و جامعه شناسي Social Science Anthropology/Sociology
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اقتصاد Social Science (Economics)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق گسترش مديريت و برنامه ريزي Social Science (Development Planning & Management)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علوم سياسي Social Science (Political Science)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علوم اجتماعي (مددکاری)

 

Social Science (Social Work)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مدیریت گسترش اسلام Social Science( Islamic Deveploment Management)
School of Electrical & Electronic Engineering

( دانشكده مهندسي برق و الكترونيك)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي مهندسي سيستمهاي الكترونيك و طراحي Science (Electronic System Design Engineering)
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي الكترونيك Science (Electrical & Electronic Engineering)
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق میکرو الکترونیک Microelectronics
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برق قدرت Power Systems and Electrical Machine
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق كنترل و اتوماسيون Control and Automation
۱۸,۴۱۰ ۱۸,۴۱۰ تحقيق ارتباطات Communication
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی كامپيوتر Computer Engineering
School of Material & Mineral Resource Engineering

(دانشكده مهندسي مواد و منابع معدني)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
 ــــــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي مهندسي مواد Science (Materials Engineering)
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مواد و تکنولوژی Materials & New Technology
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي منابع معدني Science (Mineral Resources Engineering)
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي پليمر Science (Polymer Engineering)
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فرايند مواد معدني و معادن Mining & Mineral Processing
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي مواد Science (Materials Engineering)
School of Aerospace Engineering

(دانشكده مهندسي هوانوردي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق هوانوردی Aeronautics
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تکنولوژی ماهواره Satellite Technology
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي هوا فضا Science (Aerospace Engineering

 

School of Chemical Engineering

(دانشكده مهندسي شيمي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فرایند کنترل واتوماسیون Process Control & Automation
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی فرایندهای محیط زیست Environmental & Bioprocess Engineering
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فرایند کاتالیز و تجزیه Separation Process & Catalysis
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحددرسي مهندسي شيمي Science (Chemical Engineering)
School of Civil Engineering

(دانشكده مهندسي عمران)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحد درسي و تحقيق مهندسي سازه Science in Structural Engineering
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحد درسي و تحقيق مهندسي محيط زیست Science in Environmental Engineering
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحد درسي و تحقيق مدیریت پايدار رودخانه Science Sustainable River Management
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی  مديريت ژئوتکنیک Geotechnicand Management
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی منابع آب Water Resources Engineering
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی راه و ترابري Highway & Transportation Engineering
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي ژئوتكنيك Geotechnical Engineering
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي محيط زیست Environmental Engineering
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی سازه Structural Engineering
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مدیریت و ژئوماتیک Geomatic and Management
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسي عمران Science (Civil Engineering)
School of Mechanical Engineering

(دانشكده مهندسي مكانيك)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مكانيك كاربردي Applied Mechanics
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ترموديناميك و مكانيك سيال Thermodynamics and Fluid Mechanics
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سیستم ساخت Manufacturing System
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مهندسی مکانیک Mechanical Engineering
School of Health Science

(دانشكده علوم بهداشت)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زيست پزشكي Science (Biomedicine)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زيست مولكولي Science (Molecular Biology)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشکی قانونی Science (Forensic Science)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تغذيه Science (Nutrition) [Health]
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پرتو پزشکی Science (Medical Radiation)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پرستاري Science (Nursing)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت عمومی Science (Inter Disciplinary Health}
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت  زنان Science (Women’s Health)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اطلاعات بهداشت Health Informatics
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت شغلي و محيط زيست Environmental & Occupational Health
School of Dental Science

(دانشكده دندانپزشكي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي و تحقيق امراض لثه Restorative Dentistry (Periodontics)
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي و تحقيق دندان سازی Restorative Dentistry (Prosthodontics)
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي و تحقيق محافظت Restorative Dentistry (Conservative)
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي و تحقيق دندان پزشكي اطفال Paediatric Dentistry
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي دندان پزشكي ترميمي Restorative Dentistry
ــــــــــــ ۷۰,۳۲۰ واحد درسي و تحقيق جراحی فک و دهان و دندان Oral Maxillofacial Surgery
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق دندانپزشکی عمومی Community Dentistry
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بیولوژی دهان Oral Biology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق دندان پزشكي ترميمي Restorative Dentistry
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق جراحی فک و دهان و دندان Maxillofacial Surgery
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زیست ماده Biomaterial
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ارتودنسی Orthodontic
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق کاشت دندان Dental Implantology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بیولوژی و ایمنی شناسی دهان Oral Biology / Immunology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق Bioethics Bioethics
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ایمنی شناسی دهان Oral Immunology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق دندانپزشکی Master of Science
۷۰,۳۲۰ ــــــــــــ تحقيق دندانپزشکی Doctor of Science

 

ليست رشته ارشد و دكتراي دانشگاه USM
School of Medical

(دانشكده پزشكي )

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
ــــــــــــ ۲۷,۴۱۰ واحد درسي و تحقيق آناتومي Science (Clinical Anatomy)
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحد درسي و تحقيق آموزش پزشكي Science (Medical Education)
ــــــــــــ ۱۸,۸۱۰ واحد درسي و تحقيق پزشكي آمار Science (Medical Statistics)
ــــــــــــ ۱۶,۶۷۰ واحددرسي علوم ورزشي Science (Sports Science)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص بهداشت خانواده Master of Community Medicine (Family Health)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص بهداشت محيط زيست Master of Community Medicine (Environmental Health)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص آموزش بهداشت Master of Community Medicine (Health Education)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص مديريت بهداشت Master of Community Medicine (Health Management)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص بهداشت دهان Master of Community Medicine(Oral Health)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص اپيدمولوژي و آمار زيستي Master of Community Medicine (Epidemiology & Biostatistics)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص كار درماني Master of Community Medicine (Occupational Health)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص عمومی Master of Community Medicine
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص جراحي اعصاب Master of Surgery (Neurosurgery)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص جراحي پلاستيك Master of Surgery (Plastic Surgery)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص گوش و حلق وبيني Master of Medicine Otorhinolaryngology
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص داخلي Master of Medicine (Internal Medicine)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص زنان و زايمان Master of Medicine (Obstetrics & Gynaecology)
ــــــــــــ ۱۳,۰۰۰ واحددرسي تخصص چشم پزشكي Master of Medicine (Oftalmology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص ارتوپدي Master of Medicine (Orthopaedics)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص اطفال Master of Medicine (Paediatrics)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص روانپزشكي Master of Medicine (Psychiatry)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص راديولوژي Master of Medicine (Radiology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص جراحي Master of Medicine (Surgery)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص اورژانس Master of Medicine (Emergency Medicine)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص تزريق خون Master of Medicine (Transfusion Medicine)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص عصب شناسي Advanced Master of Medicine (Neurology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص بيهوشي Master of Medicine (Anaesthesiology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص طب خانواده Master of Medicine (Family Medicine)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي شيميايي Master of Pathology (Chemical Pathology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي آناتومي Master of Pathology (Anatomic Pathology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي  ايمونولوژي Master of Pathology (Clinical Immunology)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي

(ژنتيك)

Master of Pathology (Medical Genetics)
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي ميكروبيولوژي Master of Pathology (Medical Microbiology)
۷۳,۴۶۰ ۱۶,۰۱۰ واحددرسي تخصص بهداشت عمومي Master of Public Health
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص پاتولوژي Master of Pathology
ــــــــــــ ۸۴,۴۱۰ واحددرسي تخصص خونشناسي Master of Pathology (Haematology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آناتومي Science (Anatomy)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پاتولوژي شيميايي Science (Chemical Pathology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي عمومي Science (Community Medicine)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي Science (Medical Education)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ژنتيك Science (Medical Genetics)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ایمنی شناسی پرشکی Science (Medical Immunology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق میکروبیولوژی Science (Microbiology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي  انگل شناسي Science (Medical Parasitology)
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيك پزشكي Science (Medical Physics)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پاتولوژي Science (Pathology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروشناسی Science (Pharmacology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فيزيولوژي Science(physiology)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علوم ورزشي Science (Sports Science)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تغذيه Science (Nutrition)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بیهوشی Clinical Sciences   Anaesthesiology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق خونشناسی/ ایمنی شناسی Clinical Sciences   Haematology

/Immunology

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق گوش و حلق و بینی Clinical Sciences   Orthorinolaryngology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشکی Clinical Sciences   Medicine
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زنان و زایمان Clinical Sciences   Obstetrics & Gynaecology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق چشم پزشکی Clinical Sciences   Ophthamology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ارتوپدی Clinical Sciences   Orthopaedic
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اطفال C;inical Science(Pediatrics)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق روانپزشکی Clinical Sciences   Psychiatry
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق رادیولوژی Clinical Sciences   Radiology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق Community

جراحی

Clinical Sciences   Surgery
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشکی اورژانس Clinical Sciences   Emergency Medicine
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي هسته اي Science (Nuclear Medicine)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پرتو درماني Clinical Sciences ) Radiotherapy)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پرتو پزشکی Master of Science (Medical Radiation){Medical}
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اطفال Science(Pediatrics)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بازسازي Science(Reconstructive Science)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اعصاب Science (Neurosciences)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سر و گردن Master of Medicine

(Head & Neck Sugery)

 

Advanced Medical and Dental Institute

(موسسه دندانپزشكي و پزشكي پيشرفته)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
ـــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحد درسي و تحقيق علم تزريق Master of Science (Transfusion Science)
ـــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحد درسي و تحقيق پزشکی Integrative Master of Science (Integrative Medicine)
ـــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحد درسي و تحقيق پزشکی تحقیقاتی Master of Science (Medical Research)
ـــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحد درسي و تحقيق سم شناسي Master of Science(Health Toxicology)
ـــــــــــــ ۲۳,۲۱۰ واحد درسي و تحقيق علوم گفتاري Master of Science(Oral Science)
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص بيهوشي Clinical Sciences – Anesthesiology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص خونشناسی Clinical Science – Haematology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص داخلي Clinical Science – Internal Medicine
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص اطفال Clinical Sciences – Paediatrics
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص روانپزشكي Clinical Sciences – Phychiatry
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص راديولوژي Clinical Sciences – Radiology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تخصص پرتو درماني Clinical Sciences – Radiotherapy
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي عمومي Community Medicine
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ايمونولوژي Immunology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ژنتيك Medical Genetics
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ميكروبيولوژي Microbiology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پاتولوژي Pathology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروشناسي Pharmacology
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروسازي Pharmacy
River Engineering & Urban Drainage Research Centre (REDAC)

(موسسه تحقيقاتي زهكشي و مهندسي رودخانه)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

واحد درسي و تحقيق مديريت رهكشي شهري و رودخانه Master of science( river &Urban Drainage Management)
School of Languages, Literacies and Translation

(دانشكده زبان ، ادبيات و مترجمي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات زبان انگليسي Arts (English Language Studies)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات زبان مالايي Art(Malay Language Studies)
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مترجمي Translation
Institute for Research in Molecular Medicine (INFORMM)

(موسسه تحقيقاتي پزشكي مولكولي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۶,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پزشكي مولكولي Science( Molecular Medicine)
Instructional Technology & Multimedia

( ساختار و تكنولوژي مالتي مديا)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
ــــــــــــ ۱۶,۶۷۰ واحد درسي مالتي مديا آموزشي Instructional Multimedia
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فناوري طراحي و ساختار Instructional Design & Technology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آموزش فناوري ارتباطات و اطلاعات Informational and Communication Technology in Education
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت و كاربرد فناوري آموزشي Management & Utilization of Instructional Technology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فناوري اجرايي Performance Technology
۷۳,۴۶۰ ــــــــــــ تحقيق دکترا Doctor of science
Centre for Policy Research and International Studies

(مركز تحقيقات و مطالعات سياست بين الملل)

شهريه تحصیل (رينگت)

يك سال تحصيلي

كل تحصيل

شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات فقر Poverty Studies & Micro Credit
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق توسعه منابع انساني Human Resources Development
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق علم جمعيت شناسي اجتماع Social Demography
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق هويت و نژاد Ethnicity & Identity
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اقتصاد سياسي Political Economy
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق توسعه اقتصاد Development Economic
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق توسعه جامعه شناسي Development Sociology
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برنامه ريزي توسعه ، و توسعه صنايع كوچك و متوسط Development Planning & Development of Small and Medium Industries
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعه حكومت محلي Local Government Studies
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق برنامه ريز فيزيكي و اجتماعي Social and Physical Planning
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات بين الملل International Studies
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق تحقيقات سياست انتقادي Critical Policy Research
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت عمومي Public Management

 

Women’s Development Research Centre

(مركز تحقيقات توسعه زنان)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات جنسي Gender Studies
Center for Chemical Biology

( مركز زيست شناسي بيوشيمي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ميكروبيولوژي Microbiology
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بيوتكنولوژي Biotechnology
۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۰۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق زيست شناسي مولكولي Molecular Biology
Centre for Marine and Coastal Studies

( مركز مطالعات ساحلي و دريايي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعه بر روي اكوسيستم  Mangrove Study on Mangrove Ecosystems
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سم شناسي و آلودگي دريايي Marine Pollution & Toxicology
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق پرورش دريازيان Manculture
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اكوسيستم صخره هاي مرجاني Coral Reef Ecosystem
۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

۵,۵۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت منسجم مناطق ساحلي Integrated Coastal Zone Management
Centre for Drug Research

(مركز تحقيقات داروئي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروشناسي آزمايشي / پزشكي Clinical / Experimental Pharmacology
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آناليز دارويي / پزشكي Chemical / Pharmaceutical Analysis
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اعتياد و سوء استفاده از دارو( شامل تنباكو و الكل) Drug Abuse & Addiction (Including tobacco & alcohol)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت عمومي Public Health
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق داروشناسي مولكولي Molecular Pharmacology
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق توسعه و كشف دارو Drug Discovery & Development
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق ارتباطات بي سيم و ماهواره اي Satellite and Wireless Communication
Doping Control Centre

( مركز كنترل دوپبنگ)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آناليز بيو مديكال Biomedical Analysis
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق متابوليسم دارو Drug Metabolism
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق اناليز ساختار هاي زيستي Instrumental Organic Analysis
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سوء استفاده از دارو Drug Abuse
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق آناليز بيو شيمي Biochemical Analysis
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق شناساي پپتيد Peptide Identification & Characterization
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سم شناسي بيوشيمي Biochemical Toxiclogy
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق  ــــــــــــــــــــ Lipid Profiling (Lipidomics)
۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

۶,۱۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق كشف دارو Drug Discovery & Proteomics

 

Women’s Development Research Centre

(مركز تحقيقات توسعه زنان)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق سم شناسي Toxicology
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت محيط زيست Environmental Health
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق بهداشت و سلامت شغلي Occupational Safety & Health
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق انفورماتيك دارويي Pharmaco informatics
۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

۴,۶۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مديريت و سياست دارو Drug Policy & Management
Centre for Archaeological Research Malaysia

( مركز تحقيقات باستان شناسي مالزي)

شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق نسل جديد مخابرات و ارتباطات مالتي مديا Next Generation Multimedia Communications and Telemedicine
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق كنترل و امنيت اينترنت پيشرفته Advanced Internet Security and Monitoring
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق نسل جديد اينترنت و IPV6 Next Generation Internet and IPv6
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق واقعيت مجازي پيشرفته Advanced Virtual Reality
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فناوري موبايل Cellular Mobile Technologies
۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

۴,۳۵۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق مطالعات نظارت بر اينترنت Internet Governance Study
National Advanced IPv6 Centre of Excellence
شهريه كل تحصیل (رينگت) شيوه تحصيل رشته Program
دکترا ارشد
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق دوره عصر حجر در آسياي جنوب شرقي Paleolithic Period in Southeast Asia
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق فرهنگ عصر حجر در آسياي جنوب شرقي Neolithic Culture in Southeast Asia
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق عمر فلز در آسياي جنوبي Metal Age in Southeast Asia
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق باستان شناسي در آسياي جنوبي Achaeohistory in Southeast Asia
۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

۵,۳۰۰

هر ترم تحصیلی

تحقيق باستان شناسي نژادي جنوب شرق آسيا Ethno archaeology in South East Asia

 

 

تلفن تماس مستقیم  و تلگرام کارشناسان ما :

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

+۹۸۹۱۲۲۳۱۸۸۰۵
+۹۸۹۳۵۶۶۶۸۸۰۵

 

.جوابگویی در ساعات اداری و از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز به غیر از پنج شنبه که از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ می باشد

.مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکانپذیر می باشد*

 

Join Us at our Telegram Channel (کانال تلگرام ما)-> https://t.me/Phartakgroup 

Join Us at our Instagram Page ( صفحه اینستاگرام ما) -> https://www.instagram.com/Phartakgroup

Join Us at our Facebook Page (صفحه فیس بوک ما)  -> https://facebook.com/Phartakgroup

Join Us at our Twitter Page (صفحه تویتر ما)-> https://twitter.com/Phartakgroup

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.