UTM-Universiti Teknologi Malaysia

امتیاز دانشگاه
رتبه کل
  • رتبه جهانی
  • رتبه در دانشگاه های مالزی
  • سطح آموزشی
  • موقعیت دانشگاه

Universiti Teknologi Malaysia

تاریخچه دانشگاه یو تی ام UTM

دانشگاه UTM (يو تي ام)  در سال ۱۹۳۰ و در قالب يك مدرسه تكنيكي ممتاز تاسيس شد و  در سال ۱۹۴۶ به رتبه دانشکده ترفيع یافت. پس از دو دهه تبديل به يک آکادمی تكنولوژي و سپس در سال ۱۹۷۵ موفق به اخذ رتبه دانشگاه گرديد.  نخست وزير پيشين مالزي دكتر مهاتير محمد  دانشگاه UTM (يو تي ام)  را  بعنوان دانشگاه كاشف لقب داده است. دانشگاه UTM (يو تي ام)  در سال ۲۰۰۲ تنديس MSC دريافت نمود. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با ۳۰ سال تجربه آموزش تحصيلات تكميلي داراي بيش از ۸۵٫۰۰۰ فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي و ۶٫۰۰۰ فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتراست.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  دارای بیش از ۲۰ موسسه و مراکز تحقیقاتی علاوه بر  بخشهای علمی است که در زمینه تکنولوژی-آموزشی و تحقیقات مورد نیاز سرویس دهی می کنند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  یکی از دانشگاه های برجسته مالزی است که شهرتی جهانی در زمینه علوم فني مهندسي دارد. یکی از موسسات معتبری که بی وقفه اثرات بسیار مهمی در زمینه های علوم و فنون با تلاشهای یکپارچه و موزون خود داشته و بدون شك همه این اثرات را می توان به خاطر داشتن دانشجویان و کارکنان پویا دانست. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با داشتن نگرشی که به توسعه ی منابع انسانی خلاق و فني منتهی می شود خود را  با نیازهای جامعه سازگار می کند و در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات معتبردر سطح جهانی است كه دارای شرایط بی نظیر فني و مهندسي و آموزشی می باشد.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  دانشگاهي در راس دانشگاه هاي مالايي است كه تمركز اصلي آن بر فعاليت هاي تحقيقاتي معطوف مي گردد به ويژه در زمينه هاي علوم پايه و مهندسي فعاليت وسيعي دارد. در حدود ۲۰۰۰ محقق در مقاطع ارشد و دكترا در آمدي بيش از ۸۰ ميليون رينگت از تحقيقات كسب مي نمايند. اين گستردگي پژوهش و تحقيقات در تمام دانشكده ها و تحقيقات در سطح وسيعي در دانشكده ها و موسسات تحقيقاتي صورت مي گيرد كه در در تقويت هسته تحقيقات كمك شاياني دارد.

يكي بزرگترين محرك ها براي بالابردن حس رقابت در دانشجويان در زمينه هاي تحقيقاتي ايجاد مراكز و گروهاي فعال در اين زمينه است. مديريت جامع تحقيقات در مركز مديريت تحقيقات RMC در اين مركز ليستي از تحقيقات R&D و محصولات بدست امده طي تحقيق را حفظ مي كند.

موفقيت در اين تحقيقات از طرف دولت مالزي ، صنعت و موسسات بين المللي داراي اعتبار ويژه اي است چه در موسسات كوچك محلي و چه در كمپاني هاي بزرگ چند مليتي.

مزيتي كه دانشگاه UTM (يو تي ام)  به موسسات تحقيقاتي دارد اين است كه تكنولوژي روز را بسيار راحت منتقل مي كند . و از اين رو به آن دانشگاه تكنولوژي Unitechnologies مي گويند

سفر به دانشگاه UTM

جوهور بارو در فاصله ۳۵۰ كيلومتري كوالالامپور واقع شده است. شما مي توانيد با پروازهاي بين المللي كه به  فرودگاه كوالالامپور رسيديد با پروازهاي داخلي به جوهور بارو سفر كنيد كه پروازي حدود ۴۵ دقيقه در پيش خواهيد داشت و يا مي توان%D

Comments are closed.

Website is Protected by WordPress Protection from eDarpan.com.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.